BİR DOLUNAY AKŞAMINDA BAFA GÖLÜ

Tematik yemekler

20 Eylül 2021, Pazartesi

380.00

  • (TAKSİT OLANAKLARI)

SELENE İLE ENDYMİON’UN AŞKI

Bir Titan kızıdır Selene ancak basit bir çobandır Endymion. Onların aşkını kimi zaman kıskançlık, kimi zaman hoşnutlukla izler tanrılar. Her gün yenilenip tazelenen bu büyük sevgi etkiler Zeus’u. Endymion’a bir dilek hakkı sunar. Sevgilisiyle geçirdiği anları sonsuz kılabilmek için, sonsuz bir uyku diler Endymion. O gün, bugündür; Bafa gölünün sularında yıkanan Selene, her gece aşkla dokunur Latmos dağlarına….

TUR PROGRAMI

Saat 13.30’da Bostanlı Vapur iskelesi yönündeki Havaş Durağı’nda, 14.00’da Alsancak Lozan Meydanı’nda konuklarımızla buluşarak yola çıkıyoruz. Yolda gerekli molaları vererek, Aydın / Söke üzerinden ilerliyoruz.

Latmos Körfezi Antik Çağda Ege Denizi’nin bir uzantısıdır. Büyük Menderes Nehri’nin getirdiği alüvyonlar zamanla körfezi doldurunca Bafa Gölü oluşur. İnsanların çok eski çağlardan beri yaşadığı bu coğrafi çevre; Göl, Beş Parmak Dağları, Gynas Kayalıkları, Flora ve Faunası ile son derece etkileyici bir eko sistem oluşturur. Bafa Gölü, zengin doğal ve kültürel kaynak değerleri nedeniyle 1994 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir.

Her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen Bafa Gölü kıyısına ulaştığımızda, bizi küçük balıkçı tekneleri ve su kuşları karşılıyor. Küçük bir tur yaparak; adını ünlü mitoloji kahramanı Herakles’ten alan Latmos Herakliası’nda köy içindeki kalıntılara bakıyoruz. Boulevterion, Bizans Kalesi ve gün batımına doğru değişen ışığın gizemli buğusu içinde Artemis Tapınağını görüyoruz. Anıt Zeytin Ağacına merhaba deyip, turumuzun bir başka aşamasına geçiyoruz…

Muhteşem bir göl ve dağ manzarasına hakim olan Selene’s Restoran’a gidiyoruz. Gün batımı, ışık oyunları gölde ve dağlarda yansırken, oldukça imtiyazlı bir akşam yemeğini paylaşıyoruz. Zeytinyağından, otuna değin bize ikram edilecek olan her şey kendi üretimleri. Menümüzü göl balığı (Yılan balığı yada göl levreği ) taçlandırıyor.

Fonda flüt müziği tınıları yüreğimize dokunurken, Dolunay’ın yükselmesini bekliyoruz. Rehberimiz Çoban Endymion ile Selene’nin aşkını ve öykülerini anlatıyor. Dolunay tüm görkemi ile Bafa Gölü’nün sularında yansımaya başladığında, kendimizi öykünün sihrine bırakıyoruz…

Onların aşkı şöyle dile gelir Homeros’un dizelerinde:
Parlak ayın çevresinde sayısız yıldız
rüzgarsızken duru gökyüzü
nasıl yanarsa ışıl ışıl.
Bütün doruklar, sivri kayalar ve çayırlar
nasıl serilirse göz önüne,
gökler yırtılıp da açılır,
tekmil yıldızlar görünür
ferahlar yüreği çobanın…

Dileyen konuklarımızla göl kenarındaki kumsala iniyoruz. Zaman keyifle geçerken, gölde küçük bir tekne turuna çıkıyoruz. Teknemizin motoru durunca flütten yayılan müzik sesine, suyun kımıltısında oynaşan pırıltılar eşlik ediyor.

Uzun sözün kısası, katılanlara epey keyifli ve çok özel bir akşam vaat ediyoruz.

İsteyen olursa, Selene’s pansiyonda konaklamak mümkün. Dönmeyi tercih eden misafirlerimizle akşam 23.30 civarında İzmir’e geri dönüyoruz.

TUR FİYATI: 380,- TL

(İşBank kartları ile vade farksız taksit yapılabilir) 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Latmos Herakleia’sında kısa bir akşamüzeri gezisi, Fix Menü akşam yemeği, Flüt dinletisi, rehberlik, Bafa Gölü’nde tekne turu.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Gidiş / Dönüş transferi, Fix Menü dışındaki extra yiyecekler ve alkollü, alkolsüz içecekler.

DİKKAT:
 Bafa Gölü’nde tur yapabileceğimiz tek bir tekne vardır ve kapasitesi sınırlıdır. Tur fiyatına dahil olan tekne turuna katılmak istemezseniz 40,- TL indirim uygulanır.

MENÜ:
Masaya serpme: Yoğurtlu patlıcan, zeytinyağlı börülce ekşilemesi, köz biber, barbunya pilaki, salata.
Ara sıcak: Mücver
Ana yemek: Gölden Kefal balığı (yağda tava) veya Sarımsak Soslu Yılanbalığı (+20 ,- TL farkla) veya köfte / tavuk.
Tatlı – meyve: Helva – karpuz

NOTLAR:
 Program güzel bir ortamda, açık havada gerçekleştirilecektir.
 Katılımcı sayısı sınırlıdır. En fazla 25 kişiye göre planlanmıştır.
 Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
 Hazırlıklar ve sunum pandemi kurallarına uygun olarak yapılacaktır.
 Rezervasyon için son kayıt tarihi veremiyoruz çünkü sayı sınırlıdır. Dolunca satışa kapanacaktır.
 Acentemiz zorunlu durumlarda organizasyon programında değişiklik yapabilir.

SELENE’S PANSİYON’DA KONAKLAMAK İSTİYORSANIZ ACENTEMİZZİ ARAYARAK BİLGİ İSTEYİNİZ.

 

 

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

PERGAMON

14 Kasım 2021, Pazar
Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında
Antik Çağ Pergamon'unda, uygarlık katmanları dile gelirken, kuytu bir vadide kabuğuna çekilen Asklepion'da sanat ve müzikle tedavi sanatını göreceğiz.
200.00

ANTİKÇAĞ’DA İZMİR / SMYRNA

07 Kasım 2021, Pazar
Kent Kültürü Turlarımız
Bayraklı'da başlayacak olan gezimizde Homeros’un gezdiği sokaklarda onun izlerini takip edecek, sonra İskender'in düşünde gördüğü kenti keşfedecek ve Antik Çağ İzmir'inin sırlarını konuşacağız...
125.00

ALAÇATI, GERMİYAN ve BARBAROS KÖYLERİ

03 Ekim 2021, Pazar
Ege Köyleri
Barbaros ve Germiyan Ege'nin en güzel köyleri köyleri arasındadır. Alaçatı ise bildiğiniz gibi bambaşka bir dünyadır...
225.00
error: Content is protected !!