BİNGÖL DAĞLARINDA GÜN DOĞUMU ve DOLUNAY

EbruliTur ile bir ilk ve keşif gezisi

12-16 Ağustos 2022, Cuma – Salı

7.000.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI + UÇAK BİLETİ (TAKSİT OLANAKLARI)

EbruliTur ile yine bir ilk ve keşif gezisi

ELAZIĞ’IN ÜNLÜ ÖKÜZGÖZÜ ÜZÜMLERİNİN DE ZAMANI

Elazığ – Harput –  Hazar Gölü – Palu-  Bingöl – Ilıcalar- Karlıova- Kığı- TunceliMunzur Gözeleri-Malatya

GÜNEŞ BİNGÖL’DE BİR BAŞKA DOĞAR

Farklı zamanlarda, farklı coğrafyalarda en güzel gün doğumlarına şahit olmuş, unutulmaz anlar yaşamış olabilirsiniz. Peki dünyada güneşin doğuşunun tam olarak izlenebildiği iki yer olduğunu, bunlardan birisinin İsviçre Alpleri, diğerinin ise Bingöl Dağları olduğunu biliyor muydunuz? Bingöl Karlıova ilçesinin 3.250 metre yükseklikteki Bingöl Dağları’nın Kale Tepesi’nden güneşin doğuşunu çok farklı görüntülerle seyretmek mümkün. Derler ki; Güneş doğarken hafif bir kızartı ile belirir. Bu esnada rengarenk görüntüler meydana gelir. Daha sonra insana korku veren bir karartı şeklini alır. Kızarıklıklar kor parçası haline gelir. Kor parçası içinde insan yüzünü andıran üç büyük leke belirir. Güneş karartı halinden yavaş yavaş açılmaya başlar. Ufukta görülüp tamamlanmak üzere iken altın bir küre gibi görünmeye başlar. Döndükçe etrafa binlerce ışık saçar. Daha önce görülmemiş renkleri o anda görmek mümkündür. Daha sonra güneş elmas parçası gibi kristalleşip eski durumunu almaya başlar….”

TUR PROGRAMI

12 Ağustos 2022, Cuma: İZMİR >> ELAZIĞ – HARPUT – SİVRİCE
Saat 13.45‘de İzmir’den Elazığ’a direkt uçuyoruz. 15.45‘de Elazığ’dayız. Harput gezimizi yapıyor ardından Sivrice’ye hareket ediyoruz. Elazığ Boğazkere ve Öküzgözü üzümleri ile ünlüdür. Hatta dünya markası haline gelmiştir. Bizde bugün butik bir işletmeye konuk olarak biraz bilgi almak istiyoruz. Bu akşam Sivrice’de konaklıyoruz. Otelimiz “Eski Bağ Butik Otel”, bölgede bulabileceğimiz en hoş yerlerden biri…

13 Ağustos 2022, Cumartesi: HAZAR GÖLÜ – PALU – BİNGÖL – YÜZEN ADALAR
Sabah keyifli bir kahvaltı sonrasında, tektonik bir göl olan Hazer Gölü, diğer adıyla Gölcük Gölüne gidiyoruz. Koşullar müsait olursa gölde bir tekne turu yapmak istiyoruz. Göl tabanında bulunan batık yapıların eski saray ve manastır kalıntıları olduğu tahmin ediliyor. Tekne turunda bu kalıntıları, güvercin kayasını fotoğraflıyoruz.

Daha sonra Palu’ya gidiyoruz. Murat Nehri kıyısındaki coğrafyasında binlerce yıldır birçok kavime kucak açmış; Hitit- Urartu –Roma –Pers – Selçuklu- Beylikler ve Osmanlılar’ı görmüş kadim bir yerleşim Palu. Tarihi Palu Köprüsü, Palu Kalesi, Urartu Kralı Menaus’a ait taş kitabe, Bizans Kilisesi, Ulu Camii, Eski Hamam, Küçük Camii, Alacalı Mescid, Cemşit Bey Camii ve türbesi ile Palu Konağını görüyoruz. Anadolu’nun doğusundaki bu sessiz birikim ve güzellikler bizi her defasında yeniden şaşırtıyor. Öğle yemeğimizi Palu Konağı’nda verdikten sonra yolculuğumuza devam ediyoruz.

Murat Nehri’ni takip ederek farklı coğrafyalardan geçiyor, Genç üstünden Bingöl’e ulaşıyoruz. Akşamüzeri Solhan-Bingöl karayoluna 4,5 kilometre uzaklıkta bir tabiat anıtı olan Yüzen Adalar’ı görmeye gidiyoruz. İlginç ve nadir rastlanan bir doğa olayını seyredip fotoğrafladıktan sonra Bingöl’e geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bingöl’de Grand Berti Otel’de (4*)

14 Ağustos 2022, Pazar: BİNGÖL – CAFRAN – ARÇUK ve DALLITEPE GÖLLERİ
Sabah kahvaltısından sonra Bingöl merkezinde bir tur atıyor, ünlü Ab–I hayat çeşmesinden su içiyoruz.
Ardından aracımızla Ilıcalar’a doğru yola çıkıyoruz. İlk molamız Arçuk Gölü kıyısında. Çevresinde bir tur atıp fotoğrafladıktan sonra bir başka göle, Dallıtepe’ye gidiyoruz.

Sonra Bingöl Dağlarının nefes kesen manzaraları eşliğinde, Karlıova’’ya ulaşıyoruz. Hayvanlarıyla birlikte bu mevsimde dağlara çıkan göçebe aşiretleri görüyoruz. Biz de bir çadıra konuk oluyoruz. Akşam yemeğimizi de dağda birlikte yiyoruz.

14 Ağustos’u 15 Ağustos’a bağlayan bu geceyi dağda geçiriyoruz. Temmuz 15 ile Ağustos 15 arasında bu dağlar güneşin doğumunu izlemeye gelen konukları ağırlar. Güneşin doğuşu festivali ‘Güneş her yerde doğar ama Bingöl Karlıova Dağlarında bir başka doğar’ sloganı ile kutlanır. Herkes dağda geceler, türküler söylenir, halaylar çekilir. Gece soğuktur hatta bazen ayaz olur ama bu yıl yaklaşık 19 derece civarında olması bekleniyor. Üstelik bu tarihler bir de dolunay zamanı.. Ayı batırırken güneşi doğuracağız!

15 Ağustos 2022, Pazartesi: YEDİSU – KIĞI – NAZIMİYE – TUNCELİ
Gün doğumu tamamlanınca Karlıova Öğretmenevi’ne giderek biraz dinleneceğiz. Sabah kahvaltısı sonrasında yine heyecan verici bir yolculuğa çıkacağız; Yedisu üzerinden Kığı’ya ulaşacağız.

Bölgenin en dağlık ama bir o kadar da güzel suların aktığı, vahşi dağların, ormanların, kayalıkların ve peri suyunun rotasından geçeceğiz. Belki bu çevrede oluşmuş peri bacalarının örneklerini görebileceğiz. Süt gibi beyaz aktığı rivayet olan sulardan içebilmeyi , peri suyu kenarında çayımızı yudumlamayı umut ederek, Kığı’dan sonra tekrar yollara düşüyoruz.. Nazımiye üstünden ver elini Tunceli diyeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Tunceli’de.

16 Ağustos 2022, Salı: TUNCELİ / MUNZUR GÖZELERİ – MALATYA
Sabah Tunceli kent içinde turumuzu yapıyor, müzeyi ziyaret ediyoruz. Sonra Munzur Gözelerine gidiyoruz.
Programı tamamlayınca Malatya’ya gidiyoruz. Çünkü uçağımız Malatya’dan kalkıyor. Malatya’da bir akşam yemeği sonrasında havalimanına transfer ve oldukça ilginç bir gezinin sonu…

TUR FİYATI

KONAKLAMA Vade farksız (karta göre) taksit olanağı  
İki kişilik odada kişi başı 7.000,- TL+ Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyat farkı 1.000,- TL

Turumuz 11 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle çocuk ücreti yoktur.

GRUP UÇAK BİLETİ : 1.900,- TL

İNDİRİM: Banka yolu ile yada nakit ödemelerde kişi başı 150,- TL indirim

TAKSİT: Vakıfbank- Yapı Kredi- World Kart- İş Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 Kişi sayısına uygun araçla ulaşım
 1 gece Elazığ’da “Eski Bağ Butik Otel”de, 1 gece Bingöl’de “Grand Berti Otel (4*)”de
1 gece “Karlıova Öğretmenevi”nde, 1 gece Tunceli’de konaklama
 Sabah kahvaltıları, akşam yemekleri
 Rehberlik, yerel mihmandarlık
 Seyahat sigortası,
 Milli park giriş ücretleri, otoban ve otopark ücretleri.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
Öğle yemekleri, yemeklerde alınan içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar.

DİKKAT! Bu gezimizde İzmir’den direkt uçuşu kullanarak düzenlemeler yaptık. Gezimizin temel hedefi Bingöl’deki gün doğumunu izlemektir. Programımız bu anlamda bir ilk ve keşif gezisidir. Yani klasik bir rota izlemeyeceğiz. Zaman zaman yürüyeceğiz zaman zaman keyf edeceğiz.. Bu nedenle bazen çok konforlu bazen de mütevazi koşullarda olacağız. Kaydınızı yaptırırken bunları dikkate almanızı rica ediyoruz.

NOTLAR
 Bu turumuzda katılımcı sayısı en fazla 11 kişi olabilecektir.
 Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
 Hava durumuna ve yürüyüşe uygun giysiler ile rahat ayakkabılar getirmenizi tavsiye ederiz.
 Özellikle güneşin doğuşu için gideceğimiz dağda sabaha karşı hava hayli soğuk olacaktır. Ona göre hazırlık yapmanız rica edilir.
 Kayıt yaptırırken detaylar hakkında ofisimizden bilgi alınız.
 İlaçlarınızı- fotoğraf makinanızı- kişisel ihtiyaçlarınızı (şapka, güneş kremi – gözlüğü vs) yanınıza almayı unutmayın
 Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmeyi ihmal etmeyin.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

SEYAHAT SİGORTASI
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır.
 Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır. Salgın hastalıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Ani durumlarda seyahat sigortasından nasıl yararlanacağınızı tur rehberinden öğrenebilir veya acentemizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
 Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

FRİG VADİSİ – EŞKİŞEHİR

28 – 30 Ekim 2022, Cuma – Pazar
Otobüsle
Unesco tarafından da taçlandırılan, bir kentin yeniden doğuşudur Eskişehir! Frig Vadisi ise kayalara kazınmış, büyülü bir dünyadır...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 4.350 TL (Taksit olanakları)
2.950.00

DİYARBAKIR & MARDİN & ADIYAMAN & URFA

05 - 09 Ekim 2022, Salı – Cumartesi
Bereketli Hilal Topraklarında
Dolu, dopdolu bir Güneydoğu Turu; Diyarbakır, Eğil – Zerzevan Kalesi - Mardin - Göbeklitepe – Harran – Perre ve Nemrut Dağı!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 6.950TL + UÇAK...
6.950.00

ŞAVŞAT – MACAHEL RÜYASI

17-21 Eylül 2022, Cumartesi-Çarşamba
Uçakla: İzmir >> Trabzon >> İzmir
Bulutlarla dans eden bir coğrafyada unutulmaz bir yolculuğa davet ediyoruz...

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 4.650 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
4.650.00

TUNCELİ YAYLALARI – BİNGÖL ROTASI

28 Eylül - 01 Ekim 2022, Çarşamba –Cumartesi
Uçakla: İzmir >> Malatya >> İzmir
Dereler, gözeler, şelaleler, şakayıklar ve efsanelerle dolu bir coğrafyada gezmeye gidiyoruz!

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 5.700 TL + UÇAK BİLETİ (Taksit olanakları)
5.700.00
error: Content is protected !!