BEŞ PARMAK DAĞLARININ ARKA YÜZÜ / KARYA

Trekking Programı

05 Temmuz 2020, Pazar

230.00

 • (TAKSİT OLANAKLARI)

Tanrılar Yurdu Beş Parmak Dağlarının Arka Yüzü- Karya

BAĞARCIK KALE – STYLOS MANASTIRI

Rehber Yusuf Küçük ile…

TUR PROGRAMI

Sabah saat 07.30’da Karşıyaka / Bostanlı İskelesi yönündeki Havaş Durağında, 08.00’de Alsancak/Lozan Meydanı’nda gezginlerimizle buluşarak yola çıkıyoruz. Aydın istikametinde ilerlerken, zaman kazanmak için kahvaltı ikramını araçta yapıyoruz. Beşparmak Dağları’nın arka coğrafyasına doğru farklı bir rotaya yolculuk yapıyoruz. Çam ormanları arasından geçerken, dağ köylerine “merhaba” diyoruz!

Beşparmak Dağlarının sarp ve ulaşılmaz yapısı ile gnays kayalıklarının ilginç şekilleri çağlar boyunca insanları etkilemiş olmalı. Hristiyanlık döneminde keşişlere, manastırlara mekan olan, Klasik çağlarda Zeus Akraios’un (Zirvelerin Zeus’u) evi olarak kabul edilen bu coğrafya, çok daha öncesinde, günümüzden 7-8 bin yıl önce yaşayan Neolitik dönem insanları için de kutsal olmalı…

Önce, SAKARKAYA geçidinden geçerek yürüyüşümüze başlayacağımız BAĞARCIK KÖYÜne gidiyoruz. Buradan bir-bir buçuk saatlik bir yürüyüşle ZEUS-AKRAİOS TAPINAĞI kalıntılarına ulaşıyoruz. Ardından, antik çağdan kalma döşeme yoldan yapacağımız yaklaşık 1.5-2 saatlik yürüyüşle 300 metre kadar yükseliyoruz. Söke Ovasını yukarıdan seyrederken, YUVATEPE GEÇİDİ’ne gidiyoruz. Biraz mola verip dinlendikten sonra yaklaşık 200 metrelik bir inişin sonunda STYLOS MANASTIRI’na ulaşıyoruz. Stylos‘un kim olduğu üzerine sohbet ediyor, Genç Paulos tarafından kurulan manastırın kalıntılarını ve yaşadığı hücreyi görüyoruz.

Gezimizi tamamlayınca yine aynı rota üzerinden yürüyerek geri dönüyoruz. Akşam saatlerinde İzmir’de olmayı planlıyoruz.

PANDEMİ SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİNDE ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR

 • Öncelikle uygulanacak tüm kurallar pandemi sonrasında yetkili kurullarca ilan edilecek önlemler / yasalar doğrultusunda olacaktır. Açıklanan tarihler normalleşme süreci için geçerli olacaktır ve tarih ile koşullarda değişiklik gündeme gediğinde turlarımıza yansıtılacaktır.
 • Gezilere katılım kararı bireyseldir. Kişi kendi isteği ile katılım kararı alır ve tedbirlerimiz kendisine mantıklı ve uygulanabilir gelirse geziye kaydını yaptırır.
 • Turlarımızda genel olarak, gidilen yer ve bölgeye göre 16’ lık, 19’ luk, 27’ lik 31’lik ve 46 kişilik araçlar kullanılacaktır.
 • Önümüzdeki dönemin yaz ayları olması nedeniyle yayla ve yüksek yerler tercih edileceğinden araçlarımızın büyüklüğü zorunlu olarak gidilen yolların durumuna göre seçilecektir. Yani 16 ve 19 kişilik araçlarla yola çıkılacak ve resmi olarak ilan edilen kuralların öngördüğü sayıda katılımcı alınacaktır.
 • Araçlar tur öncesinde temizlenecek ve sterilize edilecektir. Araçlarda kolonya – kolonyalı mendil ve kapalı şişe suyu bulundurulacaktır.
 • Araçların klima bakımı yapılmış olacak ancak yüksek yerlerde klima tercihli olarak kapalı olacaktır.
 • Konuklarımızın kendi maskelerini getirmesi, araca iniş ve binişler ile molalarda mümkün olduğunca bir yere dokunmaması ve hep aynı yerde oturularak seyahat edilmesi rica edilecektir.
 • Covid-19 son derece bulaşıcı ve nereden nasıl bulaştığına ilişkin kesin bilgilere henüz sahip olmadığımız bir virüstür. Bu nedenle kişisel hijyen ve maske kullanımından kişiler kendileri sorumludur.
 • Günübirlik turlar seyahat sigortası kapsamında değildir. Günlük geziler ferdi kaza sigortası kapsamında araçla ilgili kazaları kapsar. Şu ana kadar hiçbir sigorta şirketi Covid-19 ile ilgili rahatsızlıkları sigorta kapsamında değerlendirmemiştir.
 • Geziye gidilecek yerler mümkün olduğunca tarafımızdan denetlenecek olsa da esas olarak her birey kendinden sorumludur.
 • Tur sırasında veya sonrasında rahatsızlanma olur ise (çünkü bulaşma süreci ile ilgili detaylı verilere sahip değiliz) acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Katılan tüm misafirlerimizin ilgili süreci bildiği, yasal sonuçları kabul ederek tura katılması konusunda bilgilendirildiğini onaylaması önemlidir.
 • Gezilerimize katılacak her misafirimizin yukarıdaki kuralları dikkatle okumasını ve kaydını ondan sora yaptırmasını önemle rica ederiz.

EBRULİ TURİZM SEYAHAT ACENTASI

TUR FİYATI: 230.- TL (TAKSİT YAPILABİLİR)

FİYATA DAHİL OLANLAR: Ulaşım, rehberlik, sabah araçta kahvaltılık gevrek-tost ikramı.
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemeği için kumanya ve yeterli su almayı unutmayınız. (Tüm grup isterse öğle yemeği için bir köyde yemek hazırlatılabilir)

ÖNEMLİ NOTLAR:
 Bu turumuz Beşparmak Dağlarının kayalık ve ağaçlı coğrafyasında yaklaşık 10 km lik orta zorlukta bir yürüyüş içerir. Yürüme sorunu olan misafirlerimize bu turumuzu önermiyoruz. .
 Yürüyüşe uygun ayakkabı ve kıyafet giymeniz önemlidir.
 “Yürüyemediğim köyde kalır beklerim ” deme şansınız maalesef yoktur. Zaman zaman çok ıssız bir bölgede yürünmektedir.
 Turlarımıza katılım tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
 Araç düzenlemeleri nedeniyle erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.
 Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir. Günübirlik turlarda koltuk numarası verilmez
 Tura son kayıt tarihi, 02 Temmuz 2020, Perşembe günüdür.
 Öğle yemeğimizi doğada yiyeceğimiz için yanınızda kumanya (yiyecek, içecek vb) getirmeyi unutmayın.
 Lütfen güneş gözlüğü, şapka, kişisel maskenizi, boynunuza sarabileceğiniz pamuklu bir örtü getirmenizi yürüyüşe uygun giyinmenizi tavsiye ederiz

* Pandemi kurallarımızı lütfen inceleyiniz.
* Acentemiz zorunlu durumlarda program değişikliği yapma hakkını saklı tutar.

İPTAL KOŞULLARI:

 • Tura son kayıt tarihi olan 02 Temmuz 2020, Perşembe gününe kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir.
 • Daha sonra iptal istenir veya tur sabahı gelinmez ise ücret iadesi söz konusu değildir.
 • Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

EGE‘DE HİTİT İZLERİ – SURATKAYA

28 Haziran 2020, Pazar
Günübirlik Turlar
Her türlü tedbirimizi alarak doğanın derinliklerine, Bafa Dağlarının arka yüzüne gidiyoruz bugün. Bakir bir dünyada pek az kişinin gördüğü Hitit İzlerine tanık olmaya...
230.00
error: Content is protected !!