ALSACE BÖLGESİ

İzmir'den Direkt Uçuş

03 - 07 Ekim 2020 / 4 Gece & 5 Gün

1.320.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT

Bir masal diyarı…
BASEL – COLMAR (2) – STRASBURG (1) – STUTGART (1)

SunExpress ile İzmir / İzmir Direkt Uçuşlar

TUR PROGRAMI 

03 Ekim 2020, Cumartesi: İZMİR – BASEL – EGUİSHEİM – COLMAR
Sabah İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Saat 07.15‘de, SunExpress Hava Yolları’nın XQ912 sefer sayılı uçuşu ile direkt olarak İsviçre’nin Basel Kentine uçuyoruz. Üç ülkenin sınırlarının kesiştiği bir noktada yer alan Basel’de pasaport –vize kontrolleri sonrasında aracımızla buluşarak İsviçre’nin sakin, huzurlu ve aynı zamanda 3. büyük kentini gezmeye başlıyoruz. Ren nehrinin ikiye böldüğü Basel, aynı zamanda önemli bir liman şehri. Sayısız müze, sanat galerisi ve tiyatroya ev sahipliği yapıyor. Nehrin bir tarafında tarihi dokusuyla Gross Basel diğer tarafında ise modern yüzüyle Klein Basel uzanıyor. Ulusal miras olarak kabul edilen Münster Katedrali, İsviçre’nin en güzel kapısı sayılan Spalen Kapısı, Tinguely Çeşmesi, Gross Basel sokakları, Katedral ile Rathaus’u görüyor ve Ren nehri kıyısında keyifli bir yürüyüş sonrasında öğle yemeği için mola veriyoruz. Şehir turumuzu tamamlayınca Basel’den ayrılarak Fransa’ya geçiyoruz.

Alsace Bölgesi Şarap Yolu’nun ilk köylerinden sayılan Eguisheim’e gidiyoruz. Ünlü çeşmeleri, daracık sokakları ve ilginç evleri ile kendimizi tam bir Ortaçağ atmosferi içinde buluyoruz. Eguisheim’in çiçekleri de dillere destan… “Le Pigeonnier” adı verilen köşe evinin önünde fotoğraf çekmek bir gelenek halini almış. Biz de bu adeti bozmuyor ve toplu bir fotoğraf çekiyoruz. Eguisheim gezimizi tamamladıktan sonra 8km.lik bir yolculukla Colmar’a gidiyoruz.

Colmar’a varışımızda mini trenle Türkçe rehberli bir şehir turu yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Colmar’daki otelimizde. Akşam yemeğimizi bugün otelde yiyerek biraz dinlenmek İstiyoruz.

04 Ekim  2020, Pazar: COLMAR
Sabah kahvaltısından sonra Alsace bölgesinin en güzel şehirlerinden, vakti zamanında kralların sayfiye kenti olan olan Colmar’da şehir turuna çıkıyoruz. “Şarap Yolu”nun başkenti Colmar bir masal diyarı, bir film seti gibi. 13 ve 14. yüzyıllardan kalan rengârenk şirin evler, daracık sokaklar içinde geziyoruz. Küçüçük dükkânları, çiçeklerle süslü balkonları fotoğraflamaya doyamıyoruz. Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise” bölgesinde serbest zaman veriyoruz. Arzu ederseniz kayıklarla bir tur yapabilirsiniz. Aziz Martin Kilisesi, Bertholdi Müzesi, Kapalı Çarşı, Eski Gümrük Meydanı ve Binası, Maison des Tetes (ilginç yüzlerle bezeli bir tarihi bina) ile Maison Pfister’i (ahşap ev) gördükten sonra serbest zaman diyoruz. Renkli dükkanlar ve tezgahlar, yerel yiyecek ve içecek ürünleri kentin cazibesini daha da arttırıyor. Muhtemelen bakmak isteyeceğiniz pek çok şey olacak ancak Tarte Flambee’nin ve Münster Peyniri’nin tadına bakmayı unutmayın. Bizden söylemesi… Bu akşam konaklama yine Colmar’da. Akşam yemeğimiz serbest.

05 Ekim 2020, Pazartesi: RİBEAUVİLLE- KOENİGSBOURG ŞATOSU- SELESTAT- STRASBURG
Sabah kahvaltısından sonra bağ yolunun rotasında bir güne başlıyoruz. Şarap yolu üzerindeki köylerden geçerek ilerliyoruz. Yol boyunca bize Ortaçağ ve Rönesans kentleri eşlik ediyor. Yemyeşil bağlar içindeki Kaysersberg‘de bir kahve ve tatlı molası düşünebiliriz. Daracık sokakları, surları ile Riquewihr’i, leyleklerin simge olduğu şirin Hunawihr’i görüyoruz. Fransa’nın en eski şarap imalathanesinin bulunduğu Ribeauville köyü de ziyaretçilerini bekliyor; 13. yüzyıldan kalma Tour des Bouchers Kasap Kulesi (Maison des Ménétriers) Rönesans Çeşmesi, köyden bakıldığında görülebilen 3 ayrı kaleyi (Saint Ulrich, Girsberg ve Haut-Ribeaupierre) ve üstündeki leylek yuvalarını fotoğraflama fırsatını buluyoruz. Bu güzergahın doruk noktası ise, Fransa’da en fazla ziyaret edilen üçüncü mekan olan Haut-Koenigsbourg Şatosu! 12. Yüzyıldan beri ayakta olan bu şatoya sadece yerel içecek tadımları için bile gelmeye değer. Yola devamla Selestat ve Obernai‘den geçiyor ve Strasburg’a ulaşıyoruz. Konaklama Strasburg’da . Akşam yemeğimiz serbest.

06 Ekim  2020, Salı: STRASBURG- STUTGART
Sabah kahvaltısından sonra Strasburg’u gezmeye başlıyoruz. Avrupa Birliği’nin Brüksel’den sonraki ikinci önemli şehrindeyiz. Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin; Gutenberg’in Rouget de Lisle’in, Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe’nin kenti. Strasbourg’un tarihi şehir merkezi, Unesco Dünya Mirası Listesindeki “Grande Ile” bölgesinde. Şehir turunda göreceğimiz Notre Dame Katedrali ve diğer yerlerin çoğu nehirle çevrili bir ada içinde. Bu adanın güneybatısında ise Strasbourg’un en güzel ve ilginç semti olan Küçük Fransa (La Petite France) bulunur. Burası nehirlerin birleştiği, düzenlendiği, Rönesans döneminden kalma tarihi evler ve müzelerle dolu bir bölge…

Petite France’dan (Küçük Fransa) tekneye binerek Ren Nehri’nin bir kolu olan İll Nehri’nde keyiflli bir tekne turu yapıyoruz. Güzel Sanatlar ve Arkeoloji müzelerini barındıran Rohan Sarayı, Avrupa Parlamentosu, üstü kapalı köprü, Derici semti, görkemli yapılar, 1870 -1918 yılları arasında inşa edilen Alman semti, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi’nin modern binaları, Place du Marche ve Place de la Grande Boucherie meydanları bugün göreceğimiz yerler arasında. Musée Alsacien ise Alsace yaşamı hakkında bilmek isteyebileceğimiz her şeye cevap veren bir müze.

Strasburg’u gezmeye doyamasak da, serbest zaman sonrasında buluşup Stutgart’a hareket ediyoruz. Bu gece konaklamamız Stutgart’da.

07 Ekim  2020, Çarşamba: STUTTGART – İZMİR
Bugün turumuzun son günü! Sabah kahvaltısından sonra Stuttgart kent merkezinde(erken saatlerde) kısa bir şehir turu yapıyoruz. Almanya’nın güneyinde ve altıncı büyük şehri olan Stutgart’ın etrafı ormanlarla çevrili. Ortasından Neckar nehri geçiyor. Avrupa’nın ikinci büyük borsasına ev sahipliği yapıyor. Hem bir sanayi ve ticaret şehri, hem kaplıcaları ve üzüm bağları ile ünlü. Ayrıca tiyatro –opera ve bale gösterimleri ile müzeleri Avrupa’nın en iyileri arasında sayılıyor. 18.yüzyılda Dük Carl Eugen von Wuertenberg Ailesi için inşa edilen barok saray, eski kale, Wuerttemberg Devlet Müzesi, Çocuk Müzesi ve halen ibadete açık olan Kilise görülebilecek yerler arasında. Mümkün olursa Mercedes-Benz Müzesi’ne de biraz zaman ayırmak istiyoruz. Mimarisi kadar araba tarihi ile insanlık tarihinin anlatıldığı müze hayli ilginç.

Müze gezimizi tamamladıktan sonra havaalanına transfer. SunExpress Havayolları’nın XQ963 sefer sayılı uçağı ile saat 14.45‘de direkt İzmir ‘e uçuyoruz. Son derece keyifli bir turumuz daha böylece sona eriyor…

TUR FİYATI 

İki kişilik odada kişi başı: 1.320,- €
Tek kişilik oda fiyat farkı:   300,- €
*Otellerde odalar genellikle küçüktür. Bu nedenle 3 kişi konaklama olanağı yoktur.

GRUP UÇAK BİLETİ: 20 adet satın alınmıştır.
 Bilet bitiminde güncel fiyatlardan bilet alınır. O biletlerin sayısı da 10 adedi geçmeyecektir.
 Yeni biletlerde fiyat farkı gündeme gelirse katılımcı bilgilendirilir ve kaydı, onayı alındıktan sonra yapılır.

TAKSİT KOŞULLARI: Erken rezervasyonla Euro bazında aylık taksitlerle ödeyerek 15 Nisan 2020 tarihine kadar ödemeyi tamamlayabilirsiniz.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
 İzmir – Basel / Stuttgart – İzmir SunExpress Havayolları uçak biletleri
 Havaalanı vergileri ve hizmet bedeli
 Programda belirtilen otellerde 4 gece konaklama
 Belirtilen otellerde sabah kahvaltıları
 Colmar’daki otelde bir akşam yemeği
 Programda yer alan şehirlerdeki şehir vergileri
 Basel’den – Stuttgart’a tur boyunca otobüsle ulaşım
 Colmar’da trenle şehir turu, Strasburg’da 1 tekne turu
 Programdaki 1 Şatonun giriş ücreti
 Stuttgart’da Mercedes – Benz Müzesi giriş ücreti
 Türkçe Rehberlik
 Seyahat Sağlık Sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
 Öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerdeki içecekler
 Olası şarap tadım ücretleri
 Belirtilenler dışında girmek istediğiniz müze olursa giriş ücretleri
 Öngörülmeyen katedral giriş ücretleri (genellikle ücretsiz)
 Belirtilen dışındaki olası tekne yada kanal turu
 Otellerde kişisel harcamalar (telefon, giysi temizletme, minibar vs.)
 Yurt dışı çıkış harcı (50,- TL)
 Vizesi olmayanlar için Schengen vize ücreti

NOTLAR
 SunExpress Havayollarından 20 bilet alınmıştır. Bilet bitiminde güncel fiyatlardan bilet alınır. O biletlerin sayısı da 10 adedi geçmeyecektir. Yeni biletlerde fiyat farkı gündeme gelirse katılımcı bilgilendirilir ve kaydı, onayı alındıktan sonra yapılır.
 Bilet kesildikten sonra kesinlikle isim değişikliği yapılamaz.
 Ön rezervasyonlar opsiyonlu olarak 7 (yedi) iş günü tutulacaktır. Kesin kayıt için (belirlenen tarihte) ödeme yapılması gereklidir.
 Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin tur tarihinden sonra en az 6 ay olması gerekmektedir.
 Kayıt esnasında pasaportun aslı yada fotokopisini lütfen yanınızda bulundurunuz.
 Bu program için Schengen vizesi gereklidir. Schengen vizeleri hangi ülkeden alındı ise ilk o ülkeye giriş zorunludur.
 Şirketimiz vize alımında yardımcı olur. Ancak sadece aracı konumunda olduğundan vize garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk veya elçiliğin vermediği vizelerden acentemiz sorumlu tutulamaz.
 İsviçre Konsolosluğu ilk kez İsviçre vize başvurularında şahsen müracaat edilmesini istemektedir.
 Pasaport ve vizeden kaynaklanabilecek sorunlardan acentamız sorumlu tutulamaz. Gümrük ve pasaport sorunu olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde ücret iadesi yapılmaz.
 Bu programdaki otellerde 3 kişilik konaklama mümkün değildir.
 İki kişilik odada kişi başı ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Acentemiz oda arkadaşı bulmak için garanti veremez.
 Şehir turları panoramik gezilerdir. Panoramik gezilerde yapılar dışarıdan görülecektir.
 Panoramik turlar herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
 Program 4 Gece -5 günlük olduğu ve otobüsümüzde yeterli koltuk bulunduğu için katılımcılarımıza koltuk numarası verilmeyecektir. Misafirlerimizin her gün farklı yere oturmaları rica edilir.
 Tur başlangıç tarihinden 3 gün önce lütfen, buluşma yeri ve saatini şirketimizden teyid ediniz
 Otellerde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
 Uçakta yolcu başına serbest bagaj hakkı sınırı 20 kg’dir. Her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır ve bu bagajın ağırlığı 6 kg. sınırını geçmemelidir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden acentemiz ve tur rehberi kesinlikle sorumlu olmayacaktır.
 İsviçre’nin para birimi İsviçre Frangı’dır. Bu parayı seyahate çıkmadan önce bankalardan ve döviz bürolarından temin edemediğiniz takdirde yanınıza Euro almanızı ve bunu İsviçre’deki döviz büroları ya da bankalarda değiştirmenizi tavsiye ederiz. İsviçre’deki işyerlerinin (restoran, bar, küçük mağazalar vb.) bazıları kredi kartı ile ödeme kabul etmemektedir.
 Fransa ve Almanya’da kullanılan para birimi Euro’dur.
 Programda belirtilen uçuş saatleri SunExpress Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerinde olabilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, teknik aksaklıklardan dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanabilecek aksaklık ve sorunlardan acentemiz sorumlu olmayacaktır..
 Force Major koşulları olan iç savaş, çatışma, olağanüstü hal, grev, sıkıyönetim, uçak şirketlerinin iptali gibi beklenmedik nedenlerden gezi programının etkilenmesi durumunda acentemiz bundan sorumlu tutulamaz.

Acentemiz zorunlu durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

error: Content is protected !!