AİZANOİ – KÜTAHYA

Pandemi kısıtlamaları nedeniyle turumuz iptal edilmiştir.

15 - 16 Nisan 2021, Perşembe- Cuma

780.00

  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT (TAKSİT OLANAKLARI)

Ark. Doç. Dr. Nezih AYTAÇLAR Danışmanlığında…

AIZANOI Antik Kenti, UNESCO Dünya Mirasına aday gösterilmiş olup,  2012 yılında geçici listeye alınmıştır.

TUR PROGRAMI

15 Nisan 2021, Perşembe / İZMİR – KÜTAHYA
Sabah saat 06.30’da Karşıyaka/ Bostanlı Vapur İskelesi yönündeki Havaş durağında, 07.00’de Alsancak/Lozan Meydanı’nda buluşarak yola çıkıyoruz. Kula – Uşak üzerinden ilerliyor, yol üstündeki “görülmezse olmaz” diyebileceğimiz birçok durağı zaman sıkıntımız nedeniyle başka turlara bırakıyor ve sadece sohbeti ile yetiniyoruz.

Kütahyalı olan Evliya Çelebi’nin kendine özgü üslubuyla “kase ve fincanı ve günagün [türlü türlü] maşraba ve güzeleri [çömlekleri] ve çanak ve tabakları bir diyara mahsus değildir [benzeri görülmemiştir]” diye ballandırarak anlattığı ve dünyadaki ilk “toplu iş sözleşmesi” sayılabilecek “Fincancılar Anlaşması”na konu olan Kütahya’nın meşhur çinilerini görmek ve satın almak isteyenler için Kütahya Kervansarayı-Çiniciler Çarşısı’na gitmek istiyoruz.

Günün kalan süresinde Kütahya’yı geziyoruz; Kütahya sokakları ve güzel evleri, Macar özgürlük savaşının önderlerinden Lajos Kossuth’u ve arkadaşlarını 19. yüzyıl ortasında misafir ettiğimiz Kossuth Müzesi (Macar Evi), Germiyan Sokaktaki Şapçızade ve Karaca Konaklarının restore edilmesiyle oluşturulan Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi, Rüstem Paşa Medresesi’ndeki El Sanatları Çarşısı, Ulu Cami / Yıldırım Beyazıd Camii, Aizanoi buluntusu Amazonlar lahdine de ev sahipliği yapan Umur bin Savcı / Vecidiye Medresesindeki Arkeoloji Müzesi, Germiyan Beyi 2. Yakup Çelebiʼnin yaptırdığı külliyenin türbe ve imaret bölümündeki Çini Müzesi, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı bünyesindeki eski uçak hangarından dönüştürülmüş Anadolu Kültür Sanat ve Arkeoloji Müzesi Kütahya’daki diğer duraklarımız olacak. Akşam yemeği ve konaklama Kütahya’daki otelimizde…

16 Nisan 2021, Cuma / KÜTAHYA-AİZANOİ
Sabah kahvaltısından sonra Anadolu’nun en iyi korunmuş antik kentlerinden birisi olan Aizanoi’a doğru yola çıkıyoruz. Yemyeşil coğrafyası, içinden akan Penkalas Çayı / Kocaçay üstündeki Roma köprüleri, yerel yaşamla “uyum içinde” varlığını sürdüren antik kalıntılarıyla bizi cezbedecek olan Çavdarhisar’a ulaşıyoruz. Bodrumundaki Kybele kutsal mahalliyle ilginç bir bütün oluşturan Zeus Tapınağı’nın ne kadar iyi korunduğunu hayretle görüyor, duvarlarında buraya yerleşen ilk Türk boylarının kazımayla yaptığı figürleri inceliyor, birbirine yaslanarak planlanmış tiyatro ve stadionu geziyor, hamam yapısını, sütunlu caddeyi, üzerinde Roma dönemi narh listeleri içeren gıda marketi (Macellum) olarak kullanılmış olan yuvarlak yapıyı dolaşıyor, Meter Steunene kutsal alanını izliyoruz.

Hiç bitmemesini dilediğimiz gezimizi mecburen noktalıyor ve İzmir ‘e dönmek üzere hareket ediyoruz. Akşam saat 20.00 civarında İzmir’de olmayı planlıyoruz.

TUR FİYATI

KONAKLAMA İŞ BANKASI K.KARTINA TAKSİT  
İki kişilik odada kişi başı 780,- TL
Tek kişilik oda fiyatı  850,- TL

ÖDEME DETAYLARI:
 Peşin nakit ve banka ödemelerinde kişi başı: 50,- TL indirim uygulanır.
 Kredi kartı ile tek slip ödemelerde 25,- TL indirim uygulanır.
 İş Bank kartlarına taksit yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Tur boyunca ulaşım, rehberlik ve danışmanlık hizmeti, 1 gece Kütahya’da termal otelde konaklama, oteldeki sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, seyahat sigortası.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Yollarda yenilen yemekler ve öğle yemekleri, yemeklerdeki içecekler, ören yeri ve müze girişleri, kişisel ekstralar.

NOTLAR:
 Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
 Araç büyüklüğü Pandemi koşullarına ve katılımcı sayısına göre ayarlanır.
 Rezervasyon tur ücreti ödenince kesinleşir.
 Konaklamalı bir tur olduğu için erken rezervasyon önemlidir.
 Koltuk numarası, rezervasyon sırasına göre verilir.
 Tura son kayıt tarihi 12 Nisan Salı günüdür.
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz.
 Düzenli olarak kullandığınız ilaçları, fotoğraf makinası, telefon vs için şarj aletinizi yanınıza almayı, hava durumuna uygun giysiler, yürüyüşler için rahat ayakkabılar getirmeyi unutmayın.
 Kültür Bakanlığına bağlı Müzeler ve ören yerlerine giriş için Müze Kart almanızı tavsiye ederiz. (Müze Kart özel müzelerde geçerli değildir)
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında ve kalınacak otelde değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
 Son kayıt tarihine kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir.
 Herhangi bir nedenle bu tarihten sonra yapılan iptallerde ancak yerinize bir yolcu bulunabilirse ücret iadesi yapılabilir. Yerinize yolcu bulunmadığında sigorta koşulları geçerlidir.
 Hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ödenmiş ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

AİZANOİ /ÇAVDARHİSAR

16 Nisan 2021, Cuma
Pandemi kısıtlamaları nedeniyle turumuz iptal edilmiştir.
Aizanoi, Anadolu'daki en iyi durumdaki Zeus Tapınağı, Penkalas Çayı, köprüleri, ağaçları ve Çavdarhisar'ın eski evleri ile iç içe alabildiğine şiirsel bir ören yeridir …
280.00

KANE (KARADAĞ) YARIMADASI

30 Nisan 2021, Cuma
Günübirlik Kültür Turları
Strabon ve Plinius’un izinde Karadağ yarımadasını yeniden keşfediyor, Antikçağdaki en önemli yerleşimi olan Pitane’nin bulunduğu küçük yarımadayı dolaşıyor, kentin tarihine ilişkin anekdotlara değiniyoruz...
200.00
error: Content is protected !!