5* DELUXE CHARLES DICKENS NEHİR GEMİSİ İLE ROMANTİK REN NEHRİ

Noel Pazarları Seferi (İzmir'den direkt uçuşla )

03-07 Aralık 2021 / 4 Gece & 5 Gün

599.00

  • 'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

“İZMİR’DEN DİREKT UÇUŞLA NOEL PAZARLARI SEFERİ”

Kişi başı vergiler dahil 599 € ‘dan başlayan fiyatlarla hazırlanmış olan program; 03-07 Aralık 2021 Köln başlangıç ve bitiş olmasının yanı sıra Rüdesheim, Cochem, Koblenz, Düsseldorf gibi çok rağbet gören Almanya Ren limanları da içermektedir. Sınırlı kontenjan ve azaltılmış kapasite ile gerçekleştirilecek olan turda maksimum sağlık önlemleri de alınacaktır. Sadece çift doz aşılı misafirlerimizin kabul edileceği turda, seyahat tarihine kadar uluslararası yasal bir seyahat engeli olması durumunda ise iadeler yolcularımızın ödediği para birimi üzerinden yapılacaktır. (EU/TL)

5* Deluxe Charles Dickens nehir gemisi 2015 yılında suya indirilmiştir. Sınıfındaki en güzel gemilerden birisi olan butik gemi; 142 yolcu kapasitelidir ve misafirlerine 35 personeli ile hizmet vermektedir. Bu programımızda Avrupa’nın en renkli dönemlerinden biri olan Noel Pazarları ile Noel zamanının renkli ve masalsı ortamları eşliğinde Romantik Ren Nehrinin en güzel limanlarını keşfedeceğiz…

TUR  PROGRAMI

01.Gün / 03 Aralık 2021 / Düsseldorf – Köln, Almanya
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar, Sun Express Havayolları kontuarı önünde saat 08:30’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından XQ 958 no’lu sefer ile 11:40’ da Düsseldorf’a uçuş. Yerel saat ile 13:10’da varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile, Köln limanındaki gemimize transfer. Gemiye giriş işlemlerimizin ardından dileyenler rehberlerinin düzenleyeceği Köln Şehir & Noel Pazarı turuna katılabilirler. Gemimiz akşam 21:30’da Köln’den hareket edecek.

*Ekstra Köln Turu; Dileyenler gemiye giriş sonrası gerçekleştirilecek olan Köln Şehir Turuna katılabilirler. Şehir turumuzda; Eski Şehirdeki yürüyüş sırasında Unesco Dünya Mirası listesindeki ve Dünyadaki en büyük 3. Katedral olan Köln katedralini de göreceğiz. Almanya’nın en büyük Noel Pazarlarından birini ziyaret sonrası gemiye akşam yemeği öncesi dönüş.

02.Gün / 04 Aralık 2021 / Rüdesheim & Loreley Pasajı, Almanya
Öğleden sonra 14:00’de Unesco Dünya Mirası’na dahil olan aynı zamanda güzel Drosselgasse yoluyla ünlü; şirin, şarap üretici kasaba Rüdesheim’a varıyoruz. Gemide öğle yemeğimizi aldıktan sonra varacağımız Rüdesheim’da ertesi sabaha kadar gemimiz demirli kalacak,

*Ekstra Rüdesheim & Müzik Aletleri Müzesi Turu; “Winzerexpress” mini treniyle panoramik olarak Dünyaca ünlü şarap bağlarını görüyoruz. Ardından kasabanın merkezine geliyoruz. Burada çok ilginç bir müze olan Siegfried’in Mekanik Müzik Müzesini ziyaret edip, şarap tavernalarıyla ünlü Drosselgasse’de yürüyüş yapıyoruz.

03.Gün / 05 Aralık 2021 / Rüdesheim – Loreley – Koblenz, Almanya
Sabah 09:00’da Rüdesheim’dan hareket edecek olan gemimiz harika manzaralar eşliğinde seyir yaparak öğleden sonra 14:00’de Koblenz’e varacak. Seyir esnasında kıyı şeridi boyunca tarihi şatoları görecek, Dünyaca ünlü Loreley geçidinden geçeceğiz. Gemimiz bu gece Koblenz’de demirli olacak.

*Ekstra Koblenz ve Cochem Turu; Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’e varışımız ile birlikte ilk olarak yapacağımız yürüyüş turunda; Eski Şehir, Barok mimarisi ile 4 Kule, Florinsmarkt meydanı, Barok ve Gotik binalar, Belediye Sarayı ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Ardından araçlarımız ile kısa bir yolculuk sonrası Mosel nehrinin en güzel noktalarından birisi olan Cochem’e varıyoruz. Riesling şarabının merkezlerinden olan bu güzel kasabada ilk olarak şehre hâkim noktada bulunan ve bölge ile ilgili neredeyse her kartpostal’da yer alan Reichsburg Kalesine çıkıyoruz. Mosel’i yüksek bir noktadan görebileceğiniz bu kalede yaklaşık 1 saatlik bir tur yapıyoruz. Ardından kısa bir şehir turundan sonra şarap mahzenlerinin birinde tadım gerçekleştiriyoruz. Ardından akşam yemeği için gemimize dönüş.

04.Gün / 06 Aralık 2021 / Köln, Almanya
Sabah 09:00’da Koblenz’den hareket edecek olan gemimiz harika manzaralar eşliğinde seyir yaparak öğleden sonra 14:00’de Köln’e varacak. Gemimiz ertesi gün sabaha kadar limanda demirli kalacaktır.

*Ekstra Düsseldorf Turu; Öğleden sonra Köln’e varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Dünya’nın ve Almanya’nın moda ve fuar merkezlerinden birisi olan Düsseldorf’a hareket ediyoruz (50 km). Düsseldorf’a varışımız ile birlikte ilk olarak aracımızla panoramik olarak şehri keşfedip ardından yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ren nehri kıyıları, Eski şehir, Dünyanın en lüks bulvarlarından birisi olan Königsallee bulvarı, alışveriş caddesi, 240 m yükseklikteki Rhen Kulesi (giriş hariç) görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği öncesi gemimize dönüş.

05.Gün / 07 Aralık 2021 / Köln – Düsseldorf, Almanya
Sabah gemide alınacak kahvaltı sonrası Düsseldorf havalimanına transfer. Burada yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından XQ 959 no’lu sefer ile saat 14:10’da İzmir Adnan Menderes Havalimanına uçuş. Saat 19:30 ’da İzmir’ e varış ve turumuzun sonu.

TUR FİYATI

1.Kat Standart Dış Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat (Lower Deck) 449 €
2. Kat Superior French Balkonlu Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat (Middle Deck) 549 €
3. Kat Deluxe French Balkonlu Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat (Upper Deck) 649 €
3. Kat Deluxe Balkonlu Suit Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat (Upper Deck) 1.049 €
Havalimanı & Liman Vergileri & Seyahat Sağlık Sigortası 250 €

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
• 5* Deluxe Charles Dickens gemisinde 4 Gece 5 Gün Tam Pansiyon Konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)
• Gemi liman & havalimanı vergileri (+ 250 €)
• Sun Express HY ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı – Düsseldorf arası tarifeli seferler ile gidiş dönüş uçuşlar
• Gemideki tüm aktivite ve animasyonlar
• 5 çayı & yemeklerden sonra alınan çay/kahve ve geceyarısı ikramları
• Havalimanı liman arası transferler
• Türkçe rehberlik hizmeti
• Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Gemi personel servis ücreti (gecelik pp 12 €)
• Türkçe rehber eşliğinde düzenlenecek ekstra turlar
• Kuru temizleme, alışveriş, içecekler gibi şahsi harcamalar
• Vize Ücreti (Schengen Vizesi)
• Yurtdışı çıkış harcı
• Ülke kuralları gereği istenebilecek sağlık (PCR benzeri) test bedelleri

NOT: Ekstra tur içerik ve sıralaması ile gemi rotasındaki liman saatleri bilgi amaçlı verilmiş olup; su seviyesi, Kaptan’ın gerekli duyması gibi durumlarda değişiklik gösterebilir.

Belirtilen programa katılım için Avrupa Birliği tarafından kabul edilen aşıların seyahatten en geç 14 gün önce tamamlanmış olması gerekmektedir.

Bu bir ön rezervasyon formudur. Lütfen telefonla teyit alınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

error: Content is protected !!