EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

04 - 09 Haziran 2019 (Şeker Bayramı)

Efsaneler diyarı Mora Yarımadasına, 5 gece-6 gün süreli, görkemli bir kültür turu...
 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018 (8 Gece-9 Gün)

KESİN ÇIKIŞLIDIR

ORTA ASYA

 9 / 10 - 18 Ağustos 2019

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 
Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

YANIK ÜLKE KATAKEKAUMENE, SARDES, KULA

07 Nisan 2019, Pazar


Fiyatı: 130,- TL 


Kula çevresi

 

Manisa Kula, 5 Eylül 2013 Tarihinde 12'incisi düzenlenen Avrupa Jeopark Konferansı'nda Uluslararası Jeopark Kalite Sertifikası'nı alarak, Türkiye'nin ilk ve tek jeoparkı olma unvanını kazanarak, Avrupa ve UNESCO Küresel Jeopark Ağı'na dahil edildi.


   

TUR PROGRAMI

Sabah saat 07.30'da Karşıyaka / Bostanlı Vapur İskelesi yönündeki Havaş Durağında, 08.00 de Alsancak /Lozan Meydanında gezginlerimizle buluşuyoruz. İzmir- Ankara karayolu üzerinden KULA'ya doğru hareket ediyoruz. Zaman kazanmak için kahvaltımızı araçta yapıyoruz.
 

Önce Lidya uygarlığın başkenti olan SARDES'e uğruyoruz. Unesco Dünya Kültür Mirasına aday olan görkemli ören yerini gezdikten sonra yola devam ederek, ünlü tarihçi Strabon'un YANIK ÜLKE adını verdiği KULA Bölgesine giriyoruz. Arkeolojik buluntular, bu bölgenin Taş devrinden bu yana kesintisiz bir yerleşime sahne olduğunu gösteriyor. Volkanik arazilerle çevrili olan Kula, antikçağlardan başlayarak, geçiş yollarının üzerinde yer alır. Bu nedenle çeşitli dönemlerdeki tarihsel veriler sıklıkla bu yörede kesişir. Öte yandan doğa farklı biçimler alır, bir yerde topraktan sıcak sular fışkırır, diğer yanda zaman ve mekan duygusunu karmakarışık eden, büyüleyici güzellikteki, volkan konileri yükselir…

Kula, Bizans döneminde bir piskoposluk teşkil ederek Opsikon adını alır. Germiyanoğulları döneminde, Süleyman Şah'ın Kula'yı başkent yaptığı, burada yaşadığı, kenti imar ederek yeniden düzenlediği bilinir. Osmanlı egemenliğine girdikten sonra Kütahya iline bağlı bir kaza olur, 1896 sonrasında ise Manisa'ya bağlanır…


Öte yandan, evliyalar diyarı da sayılan olan Kula'da, Yunus Emre ve hocası Tabduk Emre Türbesi'nden, Carullah bin Süleyman Camii'ne, kaya mezarlarından tarihi taş köprülere, çeşme ve hamamlara değin zengin tarihi mirasa ait üçbinden fazla yapının koruma altına alınmış olduğu bildiriliyor.

Kula Sokaklarında yürürken böyle çağdan çağa akıp gelen bir sürecin izleriyle karşılaşıyoruz. Güzel Kula Evlerini, restore edilen Türk Evini geziyor, sayısız fotoğraf çekmekten kendimizi alamıyoruz… Öğlende Kula'ya özgü yemeklerin tadına bakıyoruz. Muhtemelen çoğumuz susam, tahin, tahinli pide almak için esnafa uğruyoruz.

Akşamüzeri, gün batımında farklı görüntülere bürünen, peri bacalarına benzeyen volkanik kaya oluşumlarını, görmeye gidiyoruz. Kula Peribacaları, 2013 yılında İtalya'da düzenlenen Avrupa Jeopark Konferansı'nda Uluslararası Jeopark Kalite Sertifikası'nı alarak, Türkiye'nin ilk ve tek jeoparkı olma unvanını kazanarak, Avrupa ve UNESCO Küresel Jeopark Ağı'na dahil edildi. KULADOKYA adı yakıştırılan bu doğal çevrede, rüzgârın volkanik kayaları aşındırmasıyla oluşan, Kapadokya'yı andıran görüntüleri seyrediyoruz.

Bu büyülü gezi akşama doğru sona eriyor ve 20.30 civarında İzmir'de oluyoruz.

TUR FİYATI: 130,- TL
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik, sabah araçta kahvaltılık gevrek ikramı
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: Öğle yemeği ve içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar.

NOTLAR
* Turlarımız tek araçla sınırlıdır
* Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
* Günübirlik turlarda araçta koltuk numarası verilmez.
* Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
* Son kayıt tarihi 05 Nisan 2019, Cuma günüdür.
* Hava durumuna uygun giyinmenizi, rahat ayakkabı ve kıyafetlerle gelmenizi tavsiye ederiz.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
* Tura son kayıt tarihinden bir gün öncesi olan  olan 04 Nisan gününe kadar iptallerde ücret iade edilir.
* Daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde yahut tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
* Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir.KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI