EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

YILBAŞINDA ASSOS

 Troya Yılına girerken...

ASSOS NAZLIHAN OTEL KONAKLAMALI 
ÖZEL BİR YILBAŞI PROGRAMI
KAZ DAĞLARI - ASSOS-TROYA TURLARI

30 Aralık 2017- 01 Ocak 2018, C.tesi - P.tesi

Troia Antik Kenti'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınışının 20. yılı olan 2018 yılı ülkemizde Troia Yılı ilan edildi. Ebrulitur dostlarının yılbaşı ile birlikte Troya yılını da kutlamaktan mutlu olacağını düşünerek, Assos'ta tarihi bir yapıda konaklamalı bir program yaptık. Ne dersiniz, gidelim mi? 

YILBAŞINDA LAPONYA

30 Aralık 2017 - 03 Ocak 2018

SAKIZ ADASINDA YILBAŞI

30 Aralık 2017 - 01 Ocak 2018


PATAGONYA TURU

 28 Ocak - 09 Şubat 2018  

GÜNEY AFRİKA - ZİMBABWE - BOTSWANA

 24 Şubat - 03 Mart 2018 

ÜRDÜN KÜLTÜR TURU

25 - 30 Mart 2018

5* SWISS TIARA NEHİR GEMİSİ İLE REN NEHRİ ÖZEL SEFERİ!

 15 Aralık'a dek harika promosyonlar var, kaçırmayın!
 
16 Mayıs 2018 / 7 Gece - 8 Gün

 

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

VIETNAM - LAOS - KAMBOCYA

02 - 13 Şubat (+1) 2018


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı : 3260,- USD 


Egzotik Üçleme…

 Unesco Dünya Mirası  
HALONG BAY, LUANG PREBANG, ANGKOR


TUR PROGRAMI: 

02 Şubat 2018, Cuma: İSTANBUL / SİNGAPUR
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Singapur Havayolları kontuarında saat 12:30'da buluşma ve SQ391 ile saat 14:25'de Singapur'a hareket. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

03 Şubat 2018, Cumartesi: SİNGAPUR / HO CHİ MİNH CİTY
Sabah saat 05:45'de Singapur'a iniş. Singapur'da özel araç ile Orkide Bahçeleri, Singapur nehri Merlion ziyareti, Çin Mahallesi, Vivo City ve Harbour Front Shopping Center ziyaretlerinden sonra havaalanına transfer. Singapur'dan SQ 186 ile saat 17:35'de Vietnam - Ho Chi Minh City'e hareket, saat 18:45'de varış. Tan San Nhat Havaalanında rehberimiz tarafından karşılandıktan sonra, Duxton Hotel'e transfer (www.saigon.duxtonhotels.com). Otele girişten sonra serbest zaman ve dinlenme. Bugün hala Saigon olarak da anılan Ho Chi Minh kenti Vietnam'ın ticaret, finans, kültür ve turizm merkezidir. Bu metropol, kuzeyin tersine, bisiklet ve motosikletlerle dolu caddeler, alışveriş merkezleri ve sokak kafeleriyle ünlüdür.

04 Şubat 2018, Pazar: Ho Chi Minh / Mekong Deltası / Ho Chi Minh (K,ÖY)
Sabah kahvaltısı sonrası, karayoluyla Mekong Deltasına yani Vietnam'ın "pirinç kasesi"ne varıyoruz. My Tho'da tekneye binerek, dar kanallar arasında geziyor, yerli halkın günlük yaşamını izleyerek minik adacıklarla bezenmiş enfes manzarayı seyrediyoruz. Heyecan verici bu nehir gezimizde, zengin yeşil bitki örtüsü bize eşlik ediyor ve meşhur Unicorn Adası'na varıyoruz. Meyve bahçelerinde geziyor, bir yandan mevsim meyvelerinin tadına bakarken, bir yandan da çalışanları izliyoruz. Küçük kayıklara geçerek daha dar kanallar arasında gezintimize devam ediyoruz ve Ben Tre Province'deki yerli sanayi üretimi örneklerini görüyoruz. Lokal bir lokantada muhteşem bir öğle yemeği keyfini yaşıyoruz. Ho Chi Minh'e geri dönerken yerli halkın Cho Lon dediği Saigon'un Chinatown'ına uğruyoruz. Bu hareketli bölge kutsal tapınaklar ve gizemli dar yollarla doludur. Otele dönüş ve serbest zaman (www.saigon.duxtonhotels.com).

05 Şubat 2018, Pazartesi: Ho Chi Minh / Chu Chi Tünelleri / Ha Noi (K)
Kahvaltı sonrası, Ho Chi Minh şehir turumuza, Reunification Sarayı ile başlıyoruz. Nisan 1975'e kadar bu malikane, Güney Vietnam Devlet Başkanının resmi konutu olarak kullanılmaktaydı. Sarayın yakınında Fransız koloniyel dönemi yapılardan Notre Dame Katedrali ile Eski Sai Gon Postanesini görebiliriz. Ardından Jade Emperor Pagoda ve "Savaş Sonrası Sergisi"ni geziyor, Ben Thanh Pazarında alışveriş yapıyoruz. Alışveriş molasını takiben şehri arkamızda bırakarak Chu Chi tünellerine doğru yol alıyoruz. Vietnam Savaşı sırasında ABD ordularının kabusu olan bu inanılmaz tüneller, özel olarak yaşam, depo, silah üretimi, sahra hastanesi ve komuta merkezi amaçlı inşa edilmişlerdi. Bugün tünellerdeki sergi salonunu ve geniş bölümleri gezerek yer altı yaşamını anlamaya çalışacağız. Çevredeki atış poligonunda, isteyenler AK47 Kaleşnikof ve MK16 silahlarıyla atış talimi de yapabilirler. Daha sonra Ho Chi Minh havaalanına transfer, kısa bir uçuşla Ha Noi'e varış ve otelimize transfer. Geceleme Lan Vien Hotel'de (www.lanvienhotel.com.vn).

 

06 Şubat 2018, Salı: Ha Noi (K,AY)
Bugünü tümüyle Ha Noi kentine ayırıyoruz. İlk durağımız Ho Chi Minh Kompleksi. Ho Chi Minh'in anıt mezarı, Devlet Başkanlığı Sarayı ve sütunlar üzerindeki Ho Chi Minh'in konutu, kentin kuruluş dönemine ait One Pillar Pagoda…Vietnam'ın ilk üniversitesi olarak bilinen Temple of Literature ziyaretinden sonra, 54 etnik gruba ait eserlerin sergilendiği Ethnologic Museum'a uğruyoruz. Öğle yemeğimiz geleneksel Pho olacak. Daha sonra kent merkezine dönüyor ve West Lake kıyısındaki muhteşem Tran Quoc Pagoda ve Quan Thanh Temple'i ziyaret ediyor ve kutsal tapınağıyla etrafına huzur veren Hoan Kiem gölüne yol alıyoruz. Bu gölün önünde ünlü su kukla tiyatrosunun gösterisini izliyoruz. Akşam yemeğini Vietnam mutfağının çeşitli lezzetlerini açık büfede sunan bir restoranda alıyoruz. Geceleme Lan Vien Hotel (www.lanvienhotel.com.vn).07 Şubat 2018, Çarşamba: Ha Noi /Tam Coc / Halong Körfezi - (K)
Kahvaltı sonrası, Vietnam'ın en olağanüstü manzaralarından birini göreceğimiz Ninh Binh'teki Tam Coc'a doğru yola çıkıyoruz. Kayıklara biniyor ve nehir üzerindeki yolculuğumuza başlıyoruz. Tam Coc'un büyüleyici manzarasını yolculuğumuz boyunca keyifle seyrediyoruz. Daha sonra Kızıl Nehir deltası üzerinden Halong Bay'e dogru yol alıyoruz. Yolda pirinç tarlalarında çalışan köylüleri ve köylerini görüyoruz. Geceleme Halong Bay Plaza'da (www.halongplaza.com).08 Şubat 2018, Perşembe: Halong Körfezi / Ha Noi / Luang Prabang (K,ÖY)
Kahvaltı sonrası, UNESCO Dünya Mirası olan, büyüleyici Halong Körfezi'ni keşfedeceğimiz unutulmaz bir gün başlıyor. Vietnam'a özgü, geleneksel yapıda bir tekne ile 5 saat boyunca Halong Körfezinde dolaşacağız. Körfezin zümrüt yeşili berrak suları üzerindeki 3000 civarında kireç adası ve gökyüzünün yansımalarıyla ortaya çıkan olağanüstü manzarayı hep birlikte izleyeceğiz. Bölge, kireç taşı oluşumları, plajlar ve doğal mağaralarla çok zengin bir görünüme sahiptir. Rotamız üzerindeki kuytu bir koya demirleyerek havanın durumuna göre, bu enfes sularda yüzeceğiz, mağaraları dolaşacağız. Deniz mahsullerinden oluşan öğle yemeğimizi teknemizde yedikten sonra Ha Noi'e geri dönüyor ve Hanoi Havaalanından kısa bir uçuşla Laos'un eski başkenti, UNESCO Dünya Mirası olan Luang Prabang'a varıyoruz. Laos'lu rehberimiz bizi karşılıyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Geceleme Le Sen Boutique Hotel'de (www.lesenhotel.com). 


09 Şubat 2018, Cuma: Luang Prabang (K)
Kahvaltımızı yaptıktan sonra turumuza başlıyoruz. Eski Lane Xang Krallığının başkenti Luang Prabang, ışıltılı tapınak çatıları, kolonyel mimarisi ve fondaki dağ manzarasıyla tüm Asya kıtasında ender bulunan bir cazibeye sahiptir. Wat Visoun Budizm Anıtı, altın kaplama sıvaları, giriş ve dış duvarlarındaki olağanüstü hayat ağacı süslemeleri, yay biçimindeki kıvrık çatısıyla Luang Pragang'in eski tapınak mimarisinin iyi bir temsilcisi olan Wat Xieng Thong, Wat Aham Kutsal Evi, 5 katlı çatısıyla ünlü Wat Mai ile Krallık Sarayındaki Ulusal Müze'yi gezdikten sonra Phousi Tepesine tırmanıyoruz. Kent merkezinden Mekong River'a kadar olağanüstü panoramik bir manzaraya sahip olan bu tepeye ulaşmak için 329 adet zigzag şeklinde tırmanan merdivenleri kullanacağız. Bu yürüyüşümüz sırasında çeşitli tapınakların yanından geçerek, zirvedeki, altın kaplı, görkemli ve kutsal Wat Phousi Budist Tapınağı'na ulaşacağız. Manzaranın keyfini çıkarıp, fotoğraf çektikten sonra merdivenlerden inecek ve hazırlanan renkli "Gece Pazarı"nı keşfedeceğiz. Rengarenk ipek şallar, örtüler, çantalar, takılar, resimler alacağımız hediyeliklerden bazıları olacak. Geceleme Le Sen Boutique Hotel'de (www.lesenhotel.com).10 Şubat 2018, Cumartesi : Luang Prabang (K)
Kahvaltı sonrası, yerel ürünlerin ve el işlerinin satıldığı Phosi Pazarı ziyareti ile güne başlıyoruz. Cıvıl cıvıl pazar ziyaretimiz sonrası, çeşitli etnik grupların yaşadığı ve ormana saklanmış şelalelerin olduğu dağlık bölgeye doğru seyrediyoruz. Yemyeşil halılarla kaplı bitki örtülü Ban Thapene ve Ban Xom'dan geçiyoruz. Khouang Si Şelalesine vardığımızda yoğun yeşilin içinde harika manzaraları izliyoruz. Daha sonra, aracımızla yola devam ediyor ve Ban Xang Khong ve Ban Xang Hai köylerine devam ediyoruz. Sa kağıdı, pirinç şarabı ve kraliyet ailesi ipek dokumalarının üretildiği köyleri ziyaret ettikten sonra, tekneyle Pak Ou mağaralarına gidiyoruz. Tümü dindar köylüler tarafından getirilen, değişik boy ve yapıdaki, altın vernikle kaplanmış binlerce Buda heykeliyle tıka basa doldurulmuş olan bu ilginç mağaraları gördükten sonra, teknemize binerek Mekong Nehri üzerinde yol almaya başlıyoruz. Nehir üzerinde güneşin batışını seyrederek şehre dönüş yapıyoruz. Geceleme Le Sen Boutique Hotel'de (www.lesenhotel.com).11 Şubat 2018, Pazar : Luang Prabang / Siem Reap (K)
Bugün Laos'dan ayrılıyor ve Kambocya'ya geciyoruz. Kısa bir uçuştan sonra Siem Reap'a varıyor ve rehberimiz eşliğinde Somadevi Hotel'e giriş yapıyoruz www.somadeviangkor.com . Daha sonra otelimizden ayrılarak ünlü Tonle Sap Gölüne gidiyoruz. Güneydoğu Asya'nin önemli tatlı su kaynaklarından biri olan bu sığ göl üzerinde, geleneksel tekne ile yapacağımız seyir sırasında, küçük bir nehirden devasa bir göle doğru giderken, kıyı boyunca yüzen köyleri, ufacık kayıklarının içindeki çocukları, ağ çeken balıkçıları, özetle bölge insanlarının yerel yaşamlarını yakından gözlemleyeceğiz. Göl turumuzdan sonra otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Otelimizin SPA'sından yararlanmanızı tavsiye ediyoruz .
 

12 Şubat 2018, Pazartesi: Siem Reap/Angkor Thom/Bayon/Phimeanakas/ /Filler Terası / Cüzzamlı Kral Terası/Angkor Wat/ Siem Reap (K,AY)

Erken kahvaltı sonrası, MS 802 -1350 yılları arasında güçlü Khmer Hükümdarlığının başkenti, UNESCO Dünya Miraslarından eski Angkor şehrindeki tapınakları gezmek üzere Seam Reap'ı kendimize üs yapıyoruz. Kısa bir karayoluyla çarpıcı yapıtların bulunduğu arkeolojik bölgeye varıyoruz. Kayalara oyulmuş devasa insan suratları serileriyle ünlü South Gate of Angkor Thom, etkileyici Bayon Tapınağı, Royal Enclosure, Phimeanakas, Elephant Terrace, Terrace of the Leper King ve mimari başyapıt olan Angkor Wat'i ziyaret ediyoruz. Bu büyük anıtın etrafında dolaşarak kolonlu galerileri, kütüphaneleri, avluları ve yüksek tapınağın yansıdığı göletleri görüyoruz. Akşam yemeğimiz Apsara Show izleyeceğimiz otelimizin havuzbaşındaki restoranında. Geceleme (www.somadeviangkor.com).13 Şubat 2018, Salı: Siem Reap/Banteay Srei/Banteay Samre/Ta Prohm/Singapur
Sabah erken kahvaltı sonrası Angkor Kompleksinden ileriye geçerek, özenle yapılmış duvar süslemeleriyle dikkat çeken, büyük ölçüde kırmızı kumtaşından yapılmış ve 10.yy.dan bu yana iyi bir biçimde korunmuş olan Banteay Srei Tapınağı'na geliyoruz.

Sonraki durağımız, Vishunu ve Krishna efsanelerinden çarpıcı kabartmalarla süslenmiş Banteay Samre Tapınağı. Takiben, ormanlık alandaki Ta Prohm Tapınağı'na gidiyoruz. Ulu incir ağaçları ve devasa sarmaşıkların kendilerini bu taş yapıtın içine gömmesi, sanki tabiatın acımasız gücüyle insanoğlunun yarattığını geri alma isteği izlenimini yaratıyor. Civardaki Banteay Kdei, Sra Strong, Ta Keo, Thommanon, Chau Say Tevado tapınaklarını da ziyaret ediyoruz.

Daha sonra şehir merkezinde,1992 de kurulmuş Les Chantier Ecole'u ziyaret ediyoruz. Bu okul, taş ve ahşap oymacılığı ve ipek dokumacılığı gibi geleneksel Khmer el sanatlarını gençlere öğretmek için kurulmuştur. Daha sonra Siem Reap Havaalanına transfer, Silk Air MI 636 seferi ile saat 18:25'te Singapur'a hareket ve 21:40'ta Singapur'a iniyoruz. Singapur Hava Yollarının SQ 392 seferiyle saat 01:50'de yapacağımız uçuş ile 14 Şubat Çarşamba sabahı saat 08:25'de İstanbul'a varıyoruz.

TUR FİYATI:
İki kişilik odada kişi başı : 3260,- USD
Tek kişilik oda farkı : 560,- USD

ÖDEME ŞEKLİ :
3 Ekim 2017: 1000,- USD
3 Kasım 2017: 1000,- USD
4 Aralık 2017 : 1000,- USD
3 Ocak 2018 : 260,- USD

*Tek kişilik rezervasyonlarda, oda farkı son taksitle ödenecektir.
*TL ödemeler: Ödemenin yapılacağı gün ofisimizle irtibata geçerek TL tutarını sorunuz.

FİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ :
-Singapur Havayollarıyla Istanbul/Singapur/Ho Chi Minh City, ve Silk Air (Singapur kaynaklı ve Singapur Hava Yollarının code share havayoludur) ile Siem Reap/Singapur ve Singapur Havayollarıyla Singapur/İstanbul uçak bileti.
-Bu uçuşlara ait, kişi başı 49 ABD Doları tutarındaki vergi
-Ho Chi Minh City/Hanoi, Hanoi/Luang Prabang ve Luang Prabang/Siem Reap uçuşları ve bu uçuşlara ait havaalanı vergileri.
-3 Şubat günü Singapur havaalanı transferi, şehir turu
-Programda yer alan otellerde oda-kahvaltı konaklama, iki öğle yemeği, iki akşam yemeği
-Programda belirtilen tur ve transferler sırasında İngilizce lokal rehberlik ve Türkçe rehberlik.
-Programdaki ören yeri ve müze girişleri.
-Yurtdışı zorunlu seyahat sigortası.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
-Vietnam,Laos,Kamboçya Vize ücretleri,
-Vietnam ve Laos vize öncesi onay yazısı ücretleri,
-Programda belirtilen yemeklerin dışında kalan öğle ve akşam yemekleri,
-Rehber, şoför ve otellerde bagaj için verilecek bahşişler
-Yurt dışı çıkış harcı (15 TL).

ÖNEMLİ NOTLAR :
Tur programı ve fiyatlar, 12 Haziran 2017 tarihindeki havayolları tarife ve fiyatlarına göre USD olarak hazırlanmış olup, bu tarihten sonra havayolu ücretleri ve vergilerinde ve diğer vergilerde meydana gelebilecek artışlar, tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir.

Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak aktarma uçuşlarından Acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) size gönderilecek olan "Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi"nde belirtilmiştir. Turumuza kayıt yaptırmış konuklarımızın, sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.

Rezervasyon Bildirimi : Rezervasyon taleplerinizin, pasaportta kayıtlı isminize uygun olarak verilmesi gerekmektedir. Bu konudaki sorumluluk yolcularımıza aittir. Ayrıca, TC kimlik numarası, doğum tarihi, pasaport numarası ve adreslerinizin de rezervasyon sırasında mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.

Vize İşlemleri : Pasaportlarınızın, 2 Subat 2018 tarihi itibariyle en az 6 aylık geçerlilik süresi olması şarttır. Vietnam, Kamboçya ve Laos vize ücretleri ile istenen belgeler, sizlere en son ve en doğru bilgiyi aktarabilmek açısından seyahat tarihimiz yaklaştığında ayrıca bildirilecektir.

Bagaj Sınırlaması : Uluslararası uçuşlar için kişi başı 20 kg. olup iç hat uçuşlarında kişi başı 15-20 kg. arasında değişmektedir. Ayrıca 7 kg. ağırlığa kadar belli boyutlardaki el bagajı da yolcu beraberinde uçağa alınabilmektedir.

Mil Kazanma : Singapur Havayolları uçuşlarından Miles&Smiles kartınızın olması halinde mil kazanmanız mümkündür.


EBRULİ TUR'DAN NOTLAR
Yukarıda detayları bulunan tur programında, tur operasyonu ve düzenleme başka bir şirket tarafından yapılmaktadır. Ebruli Turizm bu turun "satış acentesi" konumunda olup, kayıtlarını şirketimiz üzerinden yaptıran konukların işlemleri tarafımızdan takip edilecek, bir sorun çıkarsa yardımcı olunacaktır. Ancak uçuşlardan, operasyonel sorunlardan ve hava durumundan kaynaklanabilecek olumsuzluklardan acentamız sorumlu olmayacaktır.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu


  • Ark. Şükrü Tül'e Saygıyla Toplandık - 2017TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI