EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

V A N ve ÇEVRESİNDE UYGARLIKLAR

27 - 29 Ekim 2018 Cumartesi - Pazartesi


Fiyatı:  İki kişilik odada (kişi başı) : 975,-TL + uçak bileti (Taksit olanakları)


Kaçırmayın!

VAN (2) - TATVAN - BİTLİS - AHLAT- NEMRUT KRATER GÖLÜ

2 GECE- 3 GÜN

*Ahlat Eski Yerleşimi ve Mezar Taşları (Bitlis): Unesco Dünya Kültür Mirası adayı
*Van Kalesi :Unesco Dünya Kültür Mirası Adayı 
*Nemrut Krater Gölü: Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi kapsamında ´mükemmeliyet ödülü

TUR PROGRAMI:

27 Ekim 2018, Cumartesi: VAN
Saat 12.25'da SunExpres Havayolları uçağı ile İzmir'den Van'a uçuyoruz. Saat 14.30'da VAN'a iniyoruz. Şehir içinde kısa bir panoramik tur yapıyoruz. Sonra eski Van'da Tuşba Kalesi'ne gidiyoruz. 3000 yıllık tarihiyle Unesco Dünya Kültür Mirası adayı olan Tüşba / Van Kalesi, eski bir tapınak yeri olduğu bilinen Meher Kapı Anıtı / Hazine Kapısı yada halk içindeki adıyla Analı Kızlı, Yedi Kilise 'yi geziyoruz. Zamanımız müsait olursa Hoşap Kalesi ve Çavuştepe'ye de gidebiliriz. Akşam yemeği ve konaklama Van / Hilton Double Tree Hotel'de.

28 Ekim 2018, Pazar: TATVAN - BİTLİS - NEMRUT KRATER GÖLÜ 
Sabah kahvaltısından sonra Tatvan'a hareket ediyoruz. Panoramik Tatvan turu sonrasında Bitlis'e ulaşıyoruz. Göç yollarının önemli bir kavşağı olan kent, tarih boyunca birçok uygarlıkla tanışmış; Asur, Med, Urartu, Pers ve Makedonya... Asur dilinde "Bit" kelimesi Yurt, "Bet" kelimesi Kale anlamında kullanılmış. "Bit-Liz" Liz'in Yurdu, "Bet-Lis" ise Liz'in Kalesi demek. Büyük İskender'in hayran kaldığı bu kent günümüzde de Camiler, kervansaraylar, türbelerle dolu! Islahiye Medresesi, Ulu Camii, Elaman Kervansarayı, Bitlis Kalesi, Kureyşi Camii, Emir Hizen Camii, Abdurahman Gazi Türbesi, eski taş konaklar ziyaretçilerini bekliyor… Zamanımız elverdiğince ayakta kalan tarihi yapıları görmeye çalışıyoruz.

Turumuzu tamamladıktan sonra Türk'lerin (Bayındır Boyu) Anadolu'daki ilk yerleşimlerinden biri olan Ahlat'a gidiyoruz. Van gölü kenarında bir vaha gibi olan Ahlat, Selçuklu dönemi taş işçiliği, inanışları ve yaşam tarzını en güzel şekilde yansıtan mezar taşları ile UNESCO Dünya Mirası Listesine, kültürel kategoride gösterilen adaylarımız arasında. Küçük müzesi, ilginç mezar taşları ve kümbetleri ile Ahlat hakettiği değeri görmeyi bekliyor. Geziyor, görüyor, bilgi alıyor, fotoğraf çekiyoruz.

Bugün göreceğimiz son yer, Nemrut Dağı Krater Gölü olacak. Nemrut kraterinin en son 1411 ve 1441 yıllarında faaliyet gösterdiği varsayılıyor. Avrupalı Seçkin Destinasyonlar (EDEN) Projesi kapsamında "mükemmeliyet" ödülü sahibi olan göl, Türkiye'nin birinci, dünyanın ise ikinci büyük krater gölü olarak biliniyor. Kalderanın içerisinde 5 göl, çok sayıda lav çıkış merkezi, lav hunisi, sıçratma konisi, sıcak su kaynakları ve 6 mağara var. Bu muhteşem doğal alanın UNESCO Küresel Jeopark Ağı'na dahil edilmesi için çalışmalar devam ediyor. Akşam yemeği ve konaklama yine Van'da, aynı otelde.29 Ekim 2018, Pazartesi: AHTAMAR ADASI - VAN - İZMİR

Sabah kahvaltından sonra, ver elini Ahtamar Adası! Denizi andıran Van Gölü içindeki adaya tekne ile geçiyoruz. Adaya adını veren Ahtamar Kilisesi yıl boyunca pek çok ziyaretçiyi ağırlar. Ortaçağ Ermeni sanatının en parlak eserleri arasında sayılan kilise İ.S. 915-921 yılları arasında inşa edilmiştir. Kudüs'ten İran'a kaçırıldıktan sonra 7. yüzyılda Van yöresine getirildiği rivayet edilen gerçek Haç'ın bir parçasını saklamak için yapıldığına inanılır. Kızıl andezit taşından inşa edilen kiliseyi geziyor, dış cephesinde, alçak rölyef şeklinde işlenmiş zengin bitki ve hayvan motifleri ile Kutsal Kitap'tan sahnelerin betimlendiği kabartmalar hakkında bilgi alıyoruz.Öğle yemeği için Van gölü kıyısında bir restoranda mola veriyoruz. Ardından Van kent merkezine dönüyoruz. Vaktimiz olursa olursa kısa bir serbest zaman süreci sonrasında havaalanına transfer. Uçağımız saat 15.10'da. Saat 17.45 'de İzmir 'de olmayı umut ediyoruz. Oldukça keyifli bir turumuz daha böylece sona eriyor…


TUR FİYATI
(T. İş Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank ve Yapı ve Kredi Bankası (World) kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit imkânı )

KONAKLAMA PEŞİN FİYATINA 6 TAKSİT
İki kişilik odada (kişi başı)   975,-TL + (uçak bileti)
Tek kişilik oda fiyat farkı   220,-TL  + (uçak bileti )

*Katılımcı sayısı sınırlı tutulduğu için çocuk fiyatı uygulaması yoktur.
*Uçak bileti: 445,-TL (Civarındadır)

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Van'da başlayıp sona eren tur boyunca ulaşım
* Rehberlik
* 2 Gece Van'da 5* otelde, konaklama
* Oteldeki sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
* Ahdamar Adası'na tekne ile geçiş
* Nemrut Krater Gölüne çıkışta minibüs ücreti
* Van Kahvaltısı
* Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir / VAN / İzmir uçak biletleri, yollarda yenilen yemekler, öğle yemekleri, tüm içecekler, ören yeri ve müze girişleri.

NOTLAR:
*Uçak biletleri henüz alınmamıştır. Katılımcı sayısı 12 kişi olduğunda grup olarak ve/veya münferit bilet alınacaktır.
*Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Rezervasyonlar, tur ödemesi yapılınca kesinleşir
* Koltuk numarası, rezervasyon sırasına göre verilir
* Ön rezervasyon bir hafta tutulur. Ödeme yapılmayan rezervasyon bir hafta sonra iptal edilir.
*Nemrut Krater Gölü'ne gidiş koşullar uygun olursa yapılacaktır. Bazen yollar çok bozuk olmaktadır. Farklı bir araçla gidilmek zorunda kalınırsa gidiş-dönüş ücreti ekstra olabilir.
* Uçak saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan Müzekart almanızı öneririz.
* Resmi müzelerde 65 yaş üstü ücretsizdir, özel müze girişleri ise ücretlidir. .
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
*Grup uçak biletine dahil olduğunuzda yerinize yolcu bulunması durumunda ücretleriniz kesintisiz iade edilir.
*Yerinize yolcu bulunamaz ise İptal durumlarında sigorta koşulları geçerlidir.
*Tur elde olmayan olağanüstü nedenler ile acentemiz tarafından iptal edilirse ücretler tamamıyla geri iade edilir.
 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İzmir Kiliseleri -2018


  • Zeytin'in İzinde Urla Köyleri-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon- 2017TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI