EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

GÜRCİSTAN & ERMENİSTAN

 01 - 07 Temmuz 2019

6 Gece - 7 Gün

TOSKANA'DA MÜZİK VE RÖNESANS

 24 - 27 Temmuz 2019

ANDREA BOCELLİ KONSERİ
Şair Dante ve Filozof Machiavelli

KAFKAS RÜZGÂRI

TİFLİS (2)- KAZBEGİ (3) - BAKURİANİ (1)

TUR TARİHLERİ
(28 Temmuz- 03 Ağustos 2019) ve (25 -  31 Ağustos 2019)

ORTA ASYA

 9 / 10 - 18 Ağustos 2019

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN

TÜRKMENİSTAN - ÖZBEKİSTAN

 28 Ağustos - 08 Eylül 2019

 

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 
Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

UŞAK - BLAUNDOS - NAIS

26 Mayıs 2019, Pazar


Fiyatı: 140,- TL


Ark. Nezih Aytaçlar danışmanlığında

 
TUR PROGRAMI:

Sabah saat 07.00'de Karşıyaka/ Bostanlı vapur iskelesi yönündeki Havaş durağı'nda, 07.30'da Alsancak/Lozan Meydanı'nda gezginlerimizle buluşuyoruz. Yolumuz uzun ve görmeden geçmek istemeyeceğimiz yerlerin sayısı fazla olduğu için yola erken çıkmakta fayda var. Aracımızla Ankara istikametine doğru ilerliyoruz. Zaman kazanmak için kahvaltılık gevrek/tost ikramını araçta yapıyoruz. Yol boyunca Lydia kültürü ve Batı Anadolu'nun iç kesimlerindeki küçük yerleşimlerin antik çağdaki kültürel yapısı üzerine sohbet ediyor, yolumuz üstündeki ÇATALTEPE Köprüsüne kısaca uğruyoruz.


İlk hedefimiz "Karun Hazineleri" olarak bilinen ve büyük kısmı güçlü bir uğraşla New York Metroplitan Museumʼdan geri getirtilen, Uşak yakınlarındaki Güre'de açığa çıkarılmış mezar buluntularına ev sahipliği yapan UŞAK MÜZESİ. İonia-Lydia-Pers sanatlarının birbirleriyle flörtünü yansıtan bu zengin buluntular, aynı zamanda dönemin soylu tabakasının zevklerini ve günlük yaşamını da bize hissettirecek. Müze ayrıca Lydia bölgesinin başka yerlerinde bulunmuş eserlerle de ayrı bir önem taşıyor.


Uşakʼta yiyeceğimiz öğle yemeği sonrasında rotamızı güneye, Ulubey ilçesi Sülümenli Köyüʼne çeviriyoruz. Etrafı derin kanyonlarla çevrili bir kartal yuvasını andıran BLAUNDOS ANTİK KENTİ sadece kalıntılarıyla değil, coğrafyasıyla da bir görsel ziyafet sunacak. Makedonyalılar tarafından kurulmuş bir yerleşim yeri olan Blaundos, Roma Çağında kentleşmiş ve yapılarla donatılmış. İnay kasabasından sağlanan suyu taşıyan kemerler, tapınak biçimli bir mezar anıtı, Tanrıça Athena'ya adanmış tapınak, stadyum ve tiyatro kalıntıları kentin ulaştığı uygarlık seviyesinin kanıtları.

Sonra Blaundos'un su kaynağı olan ve adını su perilerinden alan antik NAİS, bugünkü adıyla İnay Kasabası' na uğruyoruz. Kervansarayı, köprüsü ve 1890ʼda yapılmış tren istasyonuyla, ana yol güzergâhları üstündeki yerini binlerce yıl koruduğunu gösteren bu şirin kasabadaki gezimiz sonrasında Eşme üzerinden Kula ve Salihli yolu ile İzmir'e geri dönüyoruz. Saat 21.30 -22.00 civarında İzmir'e ulaşmayı planlıyoruz.

TUR  FİYATI : 140,- TL
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik, araçta kahvaltılık gevrek- tost ikramı .
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemeği ile yemekte alınan içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri.

NOTLAR: 
Turlarımız tek araçla sınırlı olup, araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
 Ön rezervasyonlar 3 gün tutulur. Bu süre bitiminde ödemesi yapılmayan rezervasyonlar iptal edilir.
 Bu turumuzda yolculuk uzun olduğu için, günübirlik olmasına rağmen, araçta koltuk numarası verilecektir.
 Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir ve gezi boyunca aynı kalır.
 Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı tavsiye ederiz..
 Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar giymeye özen gösteriniz. Özellikle Blaundos 'da kent yaklaşık 2 -3 km2lik bir alanda gezilmektedir. Şapka, güneş gözlüğü, rahat ayakkabı vs. ihtiyacınız olacaktır.
 Tura son kayıt tarihi 24 Mayıs 2019, Cuma günüdür.
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
23 Mayıs 2019, Perşembe gününe kadar iptallerde ücret iade edilir.
 Daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde yahut herhangi bir nedenle tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
 Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilirKURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI