EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ALSACE TURUNDA SON YERLER!

13-17 HAZİRAN 2018

ŞARAP YOLU - ROMANTİK YOL...
BASEL - COLMAR (2) - STRASBURG (1) - STUTGART (1)- TÜBİNGEN

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KARS-ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

25 Haziran - 01 Temmuz 2018

Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 09 - 17 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

İONİA ADALARI

21-27 Temmuz 2018

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

UŞAK - BLAUNDOS - NAIS

03 Haziran 2018, Pazar


Fiyatı: 130,- TL


 
TUR PROGRAMI:

Sabah saat 07.00'de Bostanlı Vapur İskelesi önünde, deniz yönündeki tramvay durağının arkasında, 07.30'da Alsancak/Lozan Meydanı'nda buluşuyoruz. Yolumuz uzun ve görmeden geçmek istemeyeceğimiz yerler çok fazla. Bu nedenle yola erken çıkmakta fayda var. Aracımızla Ankara istikametine doğru gidiyoruz. Zaman kazanmak için kahvaltılık gevrek/tost ikramını araçta yapıyoruz. Yol boyunca Lydia kültürü ve Batı Anadolu'nun iç kesimlerindeki küçük yerleşimlerin antik çağdaki kültürel yapısı üzerine sohbet ediyor, yolumuz üstündeki ÇATALTEPE KÖPRÜSÜʼne kısaca uğruyoruz.


İlk hedefimiz "Karun Hazineleri" olarak bilinen ve büyük kısmı güçlü bir uğraşla New York Metroplitan Museumʼdan geri getirtilen, Uşak yakınlarındaki Güre'de açığa çıkarılmış mezar buluntularına ev sahipliği yapan UŞAK MÜZESİ. İonia-Lydia-Pers sanatlarının birbirleriyle flörtünü yansıtan bu zengin buluntular, aynı zamanda dönemin soylu tabakasının zevklerini ve günlük yaşamını da bize hissettirecek. Müze ayrıca Lydia bölgesinin başka yerlerinde bulunmuş eserlerle de ayrı bir önem taşıyor.


Uşakʼta yiyeceğimiz öğle yemeği sonrasında rotamızı güneye, Ulubey ilçesi Sülümenli Köyüʼne çeviriyoruz. Etrafı derin kanyonlarla çevrili bir kartal yuvasını andıran BLAUNDOS ANTİK KENTİ sadece kalıntılarıyla değil, coğrafyasıyla da bir görsel ziyafet sunacak. Makedonyalılar tarafından kurulmuş bir yerleşim yeri olan Blaundos, Roma Çağında kentleşmiş ve yapılarla donatılmış. İnay kasabasından sağlanan suyu taşıyan kemerler, tapınak biçimli bir mezar anıtı, Tanrıça Athena'ya adanmış tapınak, stadyum ve tiyatro kalıntıları kentin ulaştığı uygarlık seviyesinin kanıtları.

Sonra Blaundos'un su kaynağı olan ve adını su perilerinden alan antik NAİS, bugünkü adıyla İnay Kasabası' na uğruyoruz. Kervansarayı, köprüsü ve 1890ʼda yapılmış tren istasyonuyla, ana yol güzergâhları üstündeki yerini binlerce yıl koruduğunu gösteren bu şirin kasabadaki gezimiz sonrasında Eşme üzerinden Kula ve Salihli yolu ile İzmir'e geri dönüyoruz. Saat 21.30 -22.00 civarında İzmir'e ulaşmayı planlıyoruz.

TUR  FİYATI : 130,- TL
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik, araçta kahvaltılık ikramı .
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemeği ile yemekte alınan içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri.

NOTLAR: 
*  Turlarımız tek araçla sınırlıdır. Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
*  Tur bedeli ödenmedikçe rezervasyon kesinleşmez
*  Bu turumuzda yolculuk uzun olduğu için, günübirlik olmasına rağmen, araçta koltuk numarası verilecektir.
*  Koltuk numarası kesin rezervasyon sırasına göre verilecektir.
*  Hava durumuna uygun rahat giysilerle gelmenizi tavsiye ederiz. Blaundos 'da kenti yaklaşık 2 -3 km2lik bir alanda geziyoruz. (Şapka, güneş gözlüğü, rahat ayakkabı  vs. ihtiyacınız olacaktır)
*  Tura son kayıt tarihi 01 Haziran 2018, Cuma günüdür. 
*  Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
* Tura son kayıt tarihine kadar iptallerde ücret iade edilir. 
* Daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde yahut herhangi bir nedenle tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
* Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir. 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTANTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI