EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

04 - 09 Haziran 2019 (Şeker Bayramı)

Efsaneler diyarı Mora Yarımadasına, 5 gece-6 gün süreli, görkemli bir kültür turu...
 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018 (8 Gece-9 Gün)

KESİN ÇIKIŞLIDIR

ORTA ASYA

 9 / 10 - 18 Ağustos 2019

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 
Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

URFA - GOBEKLİTEPE

05- 07 Nisan 2019, Cuma - Pazar


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı :1.050,- TL+ Uçak bileti (Taksit ve indirim olanakları)


Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

 DİYARBAKIR- URFA - GÖBEKLİTEPE - HARRAN - ŞANLIURFA ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ & HALEPLİBAHÇE MOZAİK MÜZESİ

YER ADI UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde UNESCO Dünya Miras Listesi'ne Alınma Tarihi
Göbeklitepe Tapınağı    2018
Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri    2015
Harran ve Şanlıurfa 2000  

TUR PROGRAMI:

05 Nisan 2019, Cuma: İZMİR > DİYARBAKIR - ULUCAMİİ- SURLAR- KAPILAR
Sabah saat 06.00'da İzmir'den Diyarbakır'a uçuyoruz. Varışımız saat 08.00'de. Diyarbakır'a Hasanpaşa Hanında güzel bir kahvaltı ile merhaba diyoruz. Kahvaltı sonrası DİYARBAKIR turumuza başlıyoruz…Diyarbakır Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı evi, Dört Ayaklı Minare gibi Diyarbakır'ın simgelerine baktıktan sonra Urfa'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculuk sonrası Urfa'da olacağız.


Öğle yemeğinde leziz Urfa yemeklerinin tadına bakacağız. Yemek sonrası URFA şehir turuna başlıyoruz; Hz. İbrahim'in ateşe atıldığına inanılan BALIKLI GÖL (Halil-ür Rahman Gölü), Ayn Zeliha Gölü, Halil-ül Rahman Camii, Rızvaniye Camii, Gümrük Hanı, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarını görüyor ve Eski Urfa sokaklarında dolaşıyoruz… Akşamüzeri serbest zaman… Akşam yemeği ve konaklama Urfa'da butik bir konakta…


06 Nisan 2019, Cumartesi: SOGMATAR -ŞUAYİP- HARRAN
Sabah kahvaltı sonrası bugün sizleri az bilinen ve henüz yeni tanınmaya başlayan eski yerleşimlere götürmek istiyoruz. Merkeze 55-60 km. mesafede keşfedilmeyi bekleyen SOĞMATAR ve ŞUAYİP Antik kentlerine gidiyoruz. Soğmatar kalıntıları birçok dönemi barındırmasına ve hatta Hz. Musa'nın bir süre burada yaşadığı öne sürülmesine rağmen, odak noktası, ay, güneş ve gezegenlerin kutsal sayıldığı Assur ve Babil inancından gelen dinin ve bu dinin baş tanrısı "Mar alahe" nin açık hava mabedi olmasıdır. Ay Kültünün önemli bir merkezi olan Soğmatar 'dan etkilenmemek mümkün değil. Şuayip'te ise Hz. İbrahim - Hz. Eyup Peygamber öyküleri ile Dinler Tarihinin sayfalarını karıştırıyoruz. Tevrat'dan Kuran'a kutsal kitaplarda yer alan öyküler üzerine sohbet ediyoruz.

Sonra yönümüzü HARRAN'a çeviriyoruz. O Harran ki; Bir zamanlar güzelliği dillere destan imiş. Dünyanın ilk kentlerinin, ilk mabetlerinin kurulduğu ve tarımın başladığı önemli bir bölgenin merkezindeymiş. Dünyanın en eski üniversitesi bu şehirde kurulmuş, Hristiyanlığın hızla yayıldığı bir zamanda, eski dinlerin son sığınağı olmuştu. İskenderiye'deki bilim yuvaları sönmeye başlayınca, filozoflar Harran'a sığınmışlardı. Harran'da Ay Tanrısı Sin'e ait bir mabet vardı. Söylentiye göre yedi gezegene adanmış yedi şehir vardı ve Harran Sin'e adanmıştı. Kadim Harran Kentini geziyor, zamanın derinliklerinden sesine ona kulak veriyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama yine aynı otelimizde. (Akşam arzu eden konuklarımızla "Sıra Gecesi" ne gidebiliriz)

07 Nisan 2019, Pazar: URFA - GÖBEKLİTEPE - URFA ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ
Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra merkeze 15 km. uzaklıkta olan GÖBEKLİTEPE ÖREN YERİNE gidiyoruz. Dünyanın en eski tapınak merkezi olarak kabul edilen Göbeklitepe, geçtiğimiz yıl UNESCO Dünya Mirası Listesine alındı.

2014 yılında yaşamını yitiren Prof. Klaus Schmidt'i saygıyla anarak Göbeklitepe hakkında bilgi alıyoruz. 23 Yıldır devam eden kazı çalışmaları, Neolitik Devrim ve onu hazırlayan koşullar ile avcı - toplayıcı toplulukların sosyokültürel yapısı hakkındaki görüşlerin sorgulanmasını sağladı. Tamamı yirmi tane olduğu tahmin edilen yuvarlak biçimli yapıların sadece altısı gün ışığına çıkarıldı. Stilize edilmiş insanları tasvir eden T biçimindeki sütunlar, betimlemeler, yapım tekniği, kullanım amacı, insanlığın yerleşim ve tarım kavramlarından çok uzak olduğu varsayılan 12.000 yıl öncesinde bu yapıların nasıl tasarlandığı soruları henüz cevaplanmış değil. Gezimizi tamamlayınca Urfa'ya geri dönüyoruz.

2015 yılında açılan ŞANLIURFA ARKEOLOJİ VE HALEPLİBAHÇE MOZAİK MÜZESİ'ni ziyaret ediyoruz. Ülkemizin bu en büyük ve en modern müze kompleksinde (Arkeopark, mozaik ve arkeoloji müzesi) 10.000 kadar eser sergileniyor. Kronolojik bir sıralama ile sergilenen eserler ve görsel canlandırmalar ziyaretçileri insanlık tarihinde bir yolculuğa çıkarıyor...

Öğle yemeği molası sonrasında Arkeoloji Müzesinin yanında inşa edilen HALEPLİBAHÇE MOZAİK MÜZESİ'ne gezeceğiz.Haleplibahçe Kadın Amazon'ların tasvir edildiği tek mozaiğe ev sahipliği yapıyor. Savaşçı Amazon Kraliçelerinin betimlendiği mozaikler, dünyanın ilk örneklerinden kabul ediliyor.

Gezilerimizi tamamlayınca Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesindeki Diyarbakır surlarından belki bir bölümünü görme şansımız olabilir. Akşamüzeri Havaalanına gitmeden önce belki Diyarbakır'da akşam yemeği yenilebilir.

Uçağımız saat 22.40 'da. Gece saat 00.45 'de ve İzmir'de olmayı bekliyoruz.

TUR FİYATI (Kredi kartınıza göre vade farksız 5/6 taksit)
İki kişilik odada kişi başı    1.050,- TL  + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyatı farkı        250,- TL + Uçak bileti
06 -11 yaş çocuk fiyatı        800,- TL + Uçak bileti 
03 - 06 yaş çocuk fiyatı        600,- TL + Uçak bileti 

GRUP UÇAK BİLETİ: 595,- TL
13 Kişilik Grup Bileti satın alınmıştır. Grup biletleri tükendiğinde katılmak isteyen olursa güncel fiyatlardan münferit bilet alınır.

İNDİRİM:
Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı: 50,- TL
Kredi Kartı ile tek çekimlik / (taksitsiz) ödemelerde: 25,- TL

TAKSİT:
Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank - Garanti Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.
.
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık, Urfa 'da 2 gece butik otelde (konakta) konaklama, , Oteldeki (2) sabah kahvaltısı ve (2) akşam yemeği, Diyarbakır'da sabah özel kahvaltı ikramı, Harran'da öğle yemeği için kumanya, seyahat sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir/ Diyarbakır / İzmir gidiş-dönüş uçak biletleri, öğle yemekleri ve içecekler, yollarda alınan yemekler ve içecekler, ören yeri ve müze girişleri, son akşam mümkün olursa Diyarbakır'da akşam yemeği.

NOTLAR:
* Bu turumuz için 13 kişilik "Grup Uçak Bileti" satın alınmıştır. Grup biletleri tükendiğinde talep olursa güncel fiyatlardan münferit bilet alınır.
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup, araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Ön rezervasyonlar 3 gün tutulur. Bir süre içinde ödenmeyen rezervasyonlar iptal edilir.
* Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir ve gezi boyunca aynı kalır.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz. Ancak müze kartınızı lütfen tur öncesinde çıkartınız. Müze Kartınızı tur öncesinde İzmir Müze ve Ören yerlerinden almanız tur boyunca size zaman kazandırır ve tasarruf sağlar.
* Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
* 1618 sayılı yasa gereği tüm katılımcılarımız sigortalıdır ve sigorta seyahat süresindeki ani (akut) rahatsızlanmaları kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
* Tur çıkış tarihinden 45 gün öncesine kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
* Tur tarihine 45 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
* Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sigorta kuralları geçerlidir.
* Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.


DAHA ÖNCE YAPTIĞIMIZ BİR URFA-GÖBEKLİTEPE TURUNDAN GÖRÜNTÜLER
 


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.


KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI