EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MEİS ADASI / KAŞ - KEKOVA - SİMENA

 Masmavi bir yaz düşü!

TUR TARİHLERİ:
23, 30 Ağustos çıkışlı turlar ve Eylül turları... 

İZLANDA VE OSLO

24 -29 Eylül 2019, 5 Gece - 6 Gün
 
Ateş ile Buzun dans ettiği coğrafyalarda, 7 kişilik VIP bir program!
 

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019, 4 Gece - 5 Gün

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...

BEYRUT/LÜBNAN

26 - 29 Ekim 2019, 3 Gece - 4 Gün

İZMİR/İZMİR DİREKT UÇUŞ

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
BUDAPEŞTE-PRAG-VİYANA

09 -15 Kasım 2019, 6 Gece - 7 Gün 
 

Orta Avrupa Başkentleri 

LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

URFA - GÖBEKLİTEPE

13- 15 Eylül 2019 Cuma - Pazar


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 1.200 TL  + Uçak bileti (Taksit olanakları)


SOĞMATAR AY TAPINAĞINDA DOLUNAY…

URFA - GÖBEKLİTEPE - HARRAN & ŞUAYİP VE SOĞMATAR ANTİK KENTLERİ - SOĞMATAR AY TAPINAĞINDA DOLUNAY - DİYARBAKIR ...

  • Göbeklitepe Tapınağı: UNESCO Dünya Kültür Mirası (2018)
  • Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri: UNESCO Dünya Kültür Mirası (2015)
  • Harran ve Şanlıurfa: UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesinde (2000)

 Ark. M. Nezih AYTAÇLAR Danışmanlığında

TUR PROGRAMI:

13 Eylül 2019, Cuma: İZMİR > DİYARBAKIR - URFA / GÖBEKLİTEPE - MÜZELER
Sabah saat 06.00'da İzmir'den Diyarbakır'a uçuyoruz. Varışımız saat 08.00'de. Diyarbakır'da güzel bir sabah kahvaltısı ile güne merhaba diyoruz. Kahvaltı sonrası yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculuk yaparak URFA'ya ulaşıyoruz.

Urfa şehir merkezine 15 km. uzaklıkta olan GÖBEKLİTEPE ÖREN YERİNE gidiyoruz
Dünyanın en eski kült merkezi olarak kabul edilen Göbeklitepe, geçtiğimiz yıl UNESCO Dünya Mirası Listesine alındı. 2019 Yılı da ülkemizde Göbeklitepe yılı ilan edildi.

2014 yılında yaşamını yitiren Prof. Klaus Schmidt'i saygıyla anarak Göbeklitepe hakkında bilgi alıyoruz. 23 Yıldır devam eden kazı çalışmaları, Neolitik Devrim ve onu hazırlayan koşullar ile avcı - toplayıcı toplulukların sosyo kültürel yapısı hakkındaki görüşlerin sorgulanmasını sağladı. Tamamı yirmi tane olduğu tahmin edilen yuvarlak biçimli yapıların sadece altısı gün ışığına çıkarıldı. Stilize edilmiş insanları tasvir eden T biçimindeki sütunlar, betimlemeler, yapım tekniği, kullanım amacı, insanlığın yerleşim ve tarım kavramlarından çok uzak olduğu varsayılan 12.000 yıl öncesinde bu yapıların nasıl tasarlandığı soruları henüz cevaplanmış değil. Gezimizi tamamlayınca Urfa'ya geri dönüyoruz.Öğlende leziz Urfa yemeklerinin tadına bakıyoruz…

Yemek sonrası 2015 yılında açılan ŞANLIURFA ARKEOLOJİ MÜZESİ'ni ziyaret ediyoruz. Ülkemizin bu en büyük ve en modern müze kompleksinde (Arkeopark, mozaik ve arkeoloji müzesi) 10.000 kadar eser sergileniyor. Kronolojik bir sıralama ile sergilenen eserler ve görsel canlandırmalar ziyaretçileri insanlık tarihinde bir yolculuğa çıkarıyor...

Arkeoloji Müzesinin yanında inşa edilen HALEPLİBAHÇE MOZAİK MÜZESİ ile müze turumuz devam ediyor. .Haleplibahçe Amazon'ların tasvir edildiği tek mozaiğe ev sahipliği yapıyor. Savaşçı Amazon Kraliçelerinin betimlendiği mozaikler, dünyanın ilk örneklerinden kabul ediliyor.

Turumuzu tamamlayınca otelimize (Nevali Otel 5*) gidiyoruz. Akşam yemeğimizi farklı bir mekanda yemeyi planlıyoruz. (Arzu eden konuklarımızla "Sıra Gecesi" ne gidilebilir)

14 Eylül 2019, Cumartesi: URFA - HARRAN - ŞUAYİP - SOGMATAR' DA DOLUNAY
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra sabah serinliği ve sakinliğinde şehir turuna başlıyoruz. Hz. İbrahim'in ateşe atıldığına inanılan BALIKLI GÖL (Halil-ür Rahman Gölü), Ayn Zeliha Gölü, Halil-ül Rahman Camii, Rızvaniye Camii, Gümrük Hanı, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarı'nı görüyor ve Eski Urfa sokaklarında dolaşıyoruz.


Öğle yemeğini biraz erken yiyerek yönümüzü HARRAN'a çeviriyoruz. O Harran ki; bir zamanlar güzelliği dillere destan imiş. Dünyanın ilk kentlerinin, ilk mabetlerinin kurulduğu ve tarımın başladığı önemli bir bölgenin merkezindeymiş. Dünyanın en eski üniversitesi bu şehirde kurulmuş, Hristiyanlığın hızla yayıldığı bir zamanda, eski dinlerin son sığınağı olmuş, İskenderiye'deki bilim yuvaları sönmeye başlayınca, filozoflar Harran'a sığınmışlardı. Harran'da Ay Tanrısı Sin'e ait bir mabet vardı. Söylentiye göre yedi gezegene adanmış yedi şehir vardı ve Harran Sin'e adanmıştı. Kadim Harran Kentini geziyor, zamanın derinliklerinden gelen sesine kulak veriyoruz…


Harran'ı gördükten sonra sizleri az bilinen ve henüz yeni tanınmaya başlayan eski yerleşimlere, hatta bazı mağaralara götürmek istiyoruz. Bugün göreceğimiz yerlerden biri olan ŞUAYİP Antik Kentinde Hz. İbrahim - Hz. Eyup Peygamber öyküleri ile Dinler Tarihinin sayfalarını karıştırıyoruz. Tevrat'dan Kuran'a kutsal kitaplarda yer alan öyküler üzerine sohbet ediyoruz.


Akşamüzerine doğru SOĞMATAR 'da olmayı planlıyoruz. Soğmatar kalıntıları birçok dönemi barındırmasına ve hatta Hz. Musa'nın bir süre burada yaşadığı öne sürülmesine rağmen, odak noktası ay, güneş ve gezegenlerin kutsal sayıldığı Assur ve Babil inancından gelen dinin ve bu dinin baş tanrısı "Mar Alahe"nin açık hava mabedi olmasıdır. Ay Kültünün önemli bir merkezi olan Soğmatar'dan etkilenmemek mümkün değil. Bu gece akşam yemeğini SOGMATAR'da yemek için özel bir hazırlık yapıyoruz. Dolunay'da Sogmatar'daki AY TAPINAĞININ görüntülerini merak ediyoruz. Gece geç saate kadar köyde kalıp sohbetlerimizi yaptıktan sonra tekrar otelimize dönüyoruz (Nevali Otel 5*).

15 Eylül 2019, Pazar:
Sabah kahvaltısından sonra Urfa'da eksik kalan, görmediğimiz yerler var ise onlara bakıyoruz. Ardından Diyarbakır'a hareket ediyoruz. DİYARBAKIR turumuzda; Diyarbakır Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Ahmet Arif Müzesi, Hasan Paşa Hanı, Dört Ayaklı Minare, Kent Müzesi, Meryem Ana Kilisesi, Behram Paşa Camisi, Dengbej Evi ve Diyarbakır surları ile On Gözlü Köprü'yü görüyoruz. Zamanımız uygun olursa yeni açılan Diyarbakır Müzesini de gezmek istiyoruz. Turumuzun son akşam yemeğini Diyarbakır'da yedikten sonra havaalanına gidiyoruz.. Uçağımız saat 22.40 'da. Gece saat 00.45 'de İzmir'de olmayı bekliyoruz.

TUR FİYATI (Kredi kartınıza göre vade farksız 5/6 taksit)
İki kişilik odada kişi başı  1.200,- TL  + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyatı farkı     200,-  TL + Uçak bileti
06 -11 yaş çocuk fiyatı     800,-  TL + Uçak bileti 
03 - 05 yaş çocuk fiyatı        TL + Uçak bileti 

GRUP UÇAK BİLETİ: 700,- TL
20 Kişilik "Grup Bileti" satın alınmıştır. Grup biletleri tükendiğinde katılmak isteyen olursa güncel fiyatlardan münferit bilet alınır. Grup bileti banka yolu ile yada kredi kartı ile tek ödemede alınır.

İNDİRİM:
Tur ücretlerinde Nakit ve banka yolu ile yapılan ödemelerde kişi başı: 50,- TL

TAKSİT:
Vakıfbank- Yapı Kredi World Kart- İşbank - Garanti Bankası Kredi Kartlarına vade farkı alınmaksızın taksit yapılabilir.
.
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık, Diyarbakır'da sabah özel kahvaltı ikramı, Urfa 'da 2 gece Nevali Otel'de (5*) konaklama, Oteldeki (2) sabah kahvaltısı, Soğmatar'da akşam yemeği, seyahat sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir/ Diyarbakır / İzmir gidiş-dönüş uçak biletleri, öğle yemekleri ve içecekler, 1.gece Urfa'da akşam yemeği, yollarda alınan yemekler ve içecekler, ören yeri ve müze girişleri.

*** Sogmatar'da Dolunay akşamı için ayrı bir akşam yemeği düşünülmüştür.

NOTLAR:
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup, araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Ön rezervasyonlar 3 gün tutulur. Bir süre içinde ödenmeyen rezervasyonlar iptal edilir.
* Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir ve gezi boyunca aynı kalır.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz. Ancak müze kartınızı lütfen tur öncesinde çıkartınız. Müze Kartınızı tur öncesinde İzmir Müze ve Ören yerlerinden almanız tur boyunca size zaman kazandırır ve tasarruf sağlar.
* Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
* 1618 sayılı yasa gereği tüm katılımcılarımız sigortalıdır ve sigorta seyahat süresindeki ani (akut) rahatsızlanmaları kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
* Tur çıkış tarihinden 45 gün öncesine kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
* Tur tarihine 45 günden daha kısa süre kaldığında, tur ücretinin iade edilmesi grup uçak bileti için yerinize katılımcı bulunması halinde mümkündür.
* Herhangi bir nedenle daha sonra yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde sigorta kuralları geçerlidir.
* Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.


* Benzer bir rotada yapılan gezimizden fotoğraflar için aşağıdaki galeriye tıklayabilirsiniz...


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.


KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI