EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MEİS ADASI / KAŞ - KEKOVA - SİMENA

 Masmavi bir yaz düşü!

TUR TARİHLERİ:
* 19-21 Temmuz 2019
* 26-28 Temmuz 2019

KUZEY İSPANYA & FRANSA
10 - 15 Ağustos 2019/ Kurban Bayramında


BİLBAO -  LA GUARDIA - GUERNICA - SAN SEBASTIAN - ST. JEAN DE LUZ - BIARRITZ - BORDEAUX - ST EMILION - TOULOUSE

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

UKRAYNA

11 - 17 Ağustos 2019, 6 Gece - 7 Gün


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 1.195,- Euro


Kurban Bayramında

 ODESSA - KİEV - RİVNE - LVİV

TUR PROGRAMI:

1.Gün / 11 Ağustos 2019, Pazar: İZMİR - İSTANBUL - ODESSA
İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali THY kontuarında saat 02.00'da buluşma. Check in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 03.50'da Türk Hava Yolları'na ait TK 2305 sefer sayılı uçak ile İstanbul'a hareket ve saat 05.05'de varış. Pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının TK 465 tarifeli seferi ile saat 07:55 te kalkış. Yaklaşık iki saatlik bir uçuşun ardından 09:25'da Odessa Havalimanına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra bizi bekleyen rehberimiz ve özel otobüsümüz ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz.

Turumuz esnasında şehrin en cazip yerlerini görebileceksiniz. Potemkin merdivenleri, Sergey Eisenstein'in klasik filmi "Potemkin Zirhlisi" ile ünlenmiştir. Tolstoy Sarayı ve Catherine Plazası, Potemkin'in sıra dışı yapıtlarıdır. Buradan yolcular Odessa'nın gezilmeye değer yerlerinden "Promorsk Bulvari"ndan Odessa kentine doğru yürürler. Sonrasında misafirlerimiz eski kent merkezine geçerek; Düğün Sarayı, Derybasivska Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, Ana Sinagog, Odessa Merkez İstasyonu yanındaki Büyük Pazar yeri görülecek yerler arasındadır. Şehir Turu sonrası otele transfer. Otelde odalara yerleşme ve serbest zaman… Akşam yemeği için lobide buluşma ve Arcadia Bölgesine transfer… Yemek sonrası Arcadia bölgesinde serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. Gün / 12 Ağustos 2019, Pazartesi: ODESSA
Otelimizde kahvaltı sonrası dünyaca ünlü Kotokopm'lardan olan Kotokomp Turumuza başlıyoruz .. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık 100 km. civarındadır. Odessa Katakombları Avrupa'nın en uzun olanlarından olup, II. Dünya Savaşı'nda partizanlar için barınak olmuştur. Yeraltı tünellerinde yemek odası, toplantı odası, kiler, barınma yerleri, revir, dua odası gibi bölümlerin bulunduğu bu tarihi yapıtı gezip görüyoruz.

Sonra ikinci durağımız olan Ukrayna'nın kendi bağlarında yetiştirdiği üzümlerden yaptığı ve markası ile dünyada yer edinmiş olan "Shabo Sarapları Mahzenleri"ne gidiyoruz . Önce mahsenlerini gezdiğimiz bu Şarap Fabrikasında sonra da tadım yapıyoruz. Çeşit çeşit şaraplarla yaptığımız bu tadım turunda aynı zamanda bir şarabın en güzel ve en verimli en doğru içiş - tutuş ve sunum şekillerini öğreniyoruz. İsterseniz şarap satın alabilirsiniz..

Şehre geri dönüş ve serbest zaman. Akşam otel lobisinde buluşma ve restorana hareket. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz şehirde gezebilirler. Otele dönmek isteyen misafirlerimizi otele transfer ediyoruz. Geceleme otelimizde

3. Gün / 13 Ağustos 2019, Salı: ODESSA - KİEV
Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Bagajlarımızı otelde bırakıp şehirde serbest zaman veriyoruz. Saat 14:30 da otel lobisinde buluşma ve Odessa Havalimanına hareket. Ukrayna Hava Yolları PS 1547 sefer sayılı uçağı ile saat 16:45 te Kiev'e uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat sonra 17:55 te Kiev havalimanına varış. İç hatlardan çıkış sonrası özel otobüsümüz ve rehberimiz ile otele hareket.. Otelde check-inn işlemleri ve odalara yerleşme. Akşam yemeği için otel lobisinde buluşma ve restorana hareket. Yemek sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Kiev'in tadını çıkarabilir. Diğer misafirlerimizi otele götürüyoruz Geceleme otelimizde.

4. Gün / 14 Ağustos 2019, Çarşamba: KİEV
Sabah kahvaltı sonrası Ukrayna'nın başkenti ve en büyük şehri olan Kiev'de şehir turumuza başlıyoruz. Şehir surlarından günümüze kadar en iyi şekilde korunmuş olan Golden Gate kapısı, 1037 yılında yapılan 13 kubbeli ve ismini İstanbul'daki Ayasofya'dan almış olan Aziz Sophia Katedrali, 1882 yılında Rus Ortodoks Kilisesi olarak inşa edilmiş olan Aziz Volodymyr Katedrali, Babi Yar, Kırşati Meydanı görülecek yerler arasındadır..

Sehir Turu sonrası gezimize dünyaca ünlü Pecherskaya Lavra Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesinde devam ediyoruz. 1990 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası listesine alınan Pechersk Lavra Manastırı, dış görünümü kadar, yeraltı tünelleri ve keşişlerin yüzyıllarca saklandıkları mekanlar, yeraltı mezarları ve yeraltı kiliseleri ile de ilgi çekmektedir.

Manastır içinde dini ritüellerle pek ilgisi olmayan ama Kiev ve Ukrayna'nın gözbebeği müzelerden, Mikrominyatür Müzesi ve Hazine Müzesi gibi çok değerli ve görülmeye değer müzeler yer alır.

Bugün bir başka durağımız da, 1981 yılında 2. Dünya Savaşı anısına açılan ve içinde sergilenen 300.000 parça savaş anısıyla Ukrayna'nın en önemli müzelerinden biri olan 2. Dünya Savaşı Müzesi gezimiz.. 1941-1943 yıllarındaki Nazi Almanya'sı işgalinin en çarpıcı şekilde anlatıldığı 3 katlı müzede savaşın başlangıcından sonuna kadar gelişen olaylara detaylı bir şekilde şahit olup, insanoğlunun ne kadar gaddar olabileceğinin birebir örneklerini görüyoruz. İnsan derisinden yapılmış eldiven, sabun, işkence aletleri ve toplama kamplarından fotoğraflar... Müze 102 metre yüksekliğindeki Ana Vatan heykelinin altında bulunmaktadır.

Gezi sonrası serbest zaman ancak dileyen misafirlerimizi otele götürüyoruz. Akşama doğru, Dnepr Nehrinde, sadece bize özel bir teknede, müzikli eğlenceli bir akşam yemeği için buluşma. Yemek, müzik ve nehir turu ile harika bir gece geçiriyoruz. Sonrası, otele geri dönüş ve geceleme…

5. Gün / 15 Ağustos 2019, Perşembe: KİEV - RİVNE - LVİV
Sabah kahvaltısı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup Lviv'e hareket. Yol üstünde Rivne şehrine uğruyoruz. Gezimiz esnasında 16. Yüzyıl'da yapılmış ve günümüze kadar korunmuş olan Lutsk Kapısını, Kotatsky Mohyly Manastırı'nı göreceğiz. Rivne; Mimari ve tarihi ile Ukrayna kültürünü en güzel yansıyan şehirlerden birisidir. Rivne'yi gezdikten sonra çay ve kahve molası vereceğiz. Rivne'den ayrılıp Lviv'e giderken görülmeye değer yerlerden biri olan Tunnel of Love'a yöneliyoruz. Aşk Tüneli, harika fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz bir şaheser adeta. Aynı zamanda internet aleminin fenomen destinasyonlarından biri. Ukrayna içerisinde görmek isteyebileceğiniz en güzel yer olsa da bilinirliği fazla değil. Aşk Tüneli, tek yönlü bir tren rayının etrafında, her iki yönde uzayıp giden ağaçların yukarıdan birleşmesiyle meydana gelen doğal bir tüneldir. Aşk Tüneli'nin uzunluğu 6 km'dir. Tünel içindeki tren yolunun orman işletmesi tarafından günde 3 defa kullanıldığı söylenir. Her mevsimde birbirinden güzel, farklı renkleriyle sizi karşılar. Tünelin girişinde çeşitli hediyelik eşya satışı yapan küçük yerler olup, yerel hediyelikler alınabilir..

Tur sonrası Lviv'e doğru hareket ediyoruz.. Kral Danilovun oglu için yaptırdığı Aslanlar Şehri olarak ta bilinen bu şehre varışta şehir merkezin tam ortasında olan otelimize yerleşme. Serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi şehrin en iyi restoranlarından biri olan Ribalka'da yiyoruz. Yemek sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6. Gün / 16 Ağustos 2019, Cuma: LVİV
Sabah kahvaltımız sonrasında ülkenin en batısında, en güzel şehri ve bir kralın oğlu için yaptırdığı Aslanlar Şehri olan Lviv turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzu yürüyerek yapıyoruz. Görülecek yerler arasında; Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko ve Neoklasik dönemlerini yansıtan görkemli Lviv mimarisini, Katolik, Ortodoks ve Ermeni kiliselerini, Ukrayna'nın en güzel opera binalarından olan Lviv opera ve bale binasını, Ermeni mahallesi ve Yahudilerin 2. Dünya Savaşından sonra yıkılan Malo Şamon Sinagogu ve Yahudi yerleşim yerleri, 16.yüzyıldan kalma bir eczane' yi ve pazar meydanını, Lviv çikolatalarının üretim binasını - Dünyaca ünlü Lviv cafe'leri ve mahsenlerini , Leonardo Mazo'nun evi ile şehri 360 derece görebilen tarihi saat kulesini, Lviv'de hüküm süren imparatorlukların kullandığı eski şehri göreceğiz..

Sehir turu sonrasında serbest zaman. Doğu Avrupa'nın en büyük 4. Opera binası olan Lviv Opera Binasında Opera ve Bale Gösterisini izliyoruz. Sonrasında akşam yemeğimizi yiyoruz. Arzu edenler şehirde gezip zaman geçirebilirler, isteyenleri de otele transfer ediyoruz. Geceleme otelimizde…

7. Gün / 17 Ağustos 2019, Cumartesi: LVİV - İSTANBUL - İZMİR
Otelimizdeki kahvaltı sonrası odaların boşaltımı ve havalimanına transfer öncesinde lobide buluşma, havalimanına transfer ve varış . Bagajların teslim edilmesi ve pasaport kontrolü sonrası Türk Hava Yolları'na ait TK 442 sefer sayılı uçuş ile 10.55'de İstanbul'a hareket. Saat ile 13.00'da İstanbul'a varış. Saat 15.00'de Türk Hava Yolları'na ait TK 2326 sefer sayılı uçuş ile İzmir'e hareket. Saat 16.20'de İzmir'e varış ve turumuzun sonu.

TUR FİYATI:
İki kişilik odada kişi başı: 1.195,-Euro
Tek kişilik oda farkı: 400,- Euro

TUR FIYATINA DAHIL OLANLAR
• Türk Hava Yolları ile İzmir - İstanbul - Odessa - Lviv -İstanbul-İzmir ucak bileti
• Odessa - Kiev Arası Ukrayna Hava Yolları ile İç Hat Ucak Bileti
• Programdaki tüm transferler
• Ukrayna' da yerel Rehberlik hizmeti
• Odessa'da Panoramik Şehir Turu,
• Odessa'da Katakomp ve Şarap Tadım Gezisi
• Odessa'da 1 akşam yemeği
• Kiev'de Panoramik Şehir Turu
• Kiev'de Pecherskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş Müzesi Gezisi
• Kiev'de 1 akşam yemeği
• Rivne'de Aşk Tüneli Gezisi
• Lviv'de Panoramik Şehir Turu
• Lviv'de 1 akşam yemeği,
• Lviv'de muze girişi
• Odessa'da 4*Milano Hotel'de 2 gece konaklama
• Kievde 4* otelde 2 gece konaklama
• Lvivde 4* Medivale Hotel'de 2 gece konaklama
• Profesyonel Rehberlik hizmeti

TUR FIYATINA DAHIL OLMAYAN SERVISLER
• Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (kuru temizleme, telefon, mini bar, vs.)
• Öğle yemekleri
• Programda belirtilmemiş olası müze girişleri
• Programda özel olarak belirtilmemiş tüm hizmetler ve girişler
• Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.EBRULİ TUR'DAN NOTLAR :
Yukarıda detayları bulunan tur programında, tur operasyonu ve düzenleme başka bir şirket tarafından yapılmaktadır. Ebruli Turizm bu turun "satış acentesi" konumundadır.

 KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI