EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

SAKSONYA TURU

 07 - 11 Aralık 2018 (4 Gece - 5 Gün) 


Nefis bir Saksonya turu, hem de Noel'de!
Doğu Almanya'nın inanılmaz kültür hazineleri ışıldar
ve Noel Pazarları bir sanata dönüşürken...

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 25 - 31 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

U R F A

23 - 25 Kasım 2018, Cuma - Pazar


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 900 ,- TL  + Uçak bileti (Taksit olanakları)


Meraklısına yönelik harika bir program


URFA - GÖBEKLİTEPE - HARRAN - ŞANLIURFA ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ & HALEPLİBAHÇE MOZAİK MÜZESİ

TUR PROGRAMI:

23 Kasım 2018, Cuma : İZMİR > DİYARBAKIR - URFA  &   HARRAN 
Sabah saat 09.00'da İzmir'den Diyarbakır'a uçuyoruz. Varışımız saat 11.00 civarında.. Bizi bekleyen aracımızla hemen Urfa'ya hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Urfa'dayız. Güzel bir öğle yemeği sonrasında, yönümüzü HARRAN'a çeviriyoruz. O Harran ki; Bir zamanlar güzelliği dillere destan imiş. Dünyanın ilk kentlerinin, ilk mabetlerinin kurulduğu ve tarımın başladığı önemli bir bölgenin merkezindeymiş. Dünyanın en eski üniversitesi bu şehirde kurulmuş, Hristiyanlığın hızla yayıldığı bir zamanda, eski dinlerin son sığınağı olmuştu. İskenderiye'deki bilim yuvaları sönmeye başlayınca, filozoflar Harran'a sığınmışlardı. Harran'da Ay Tanrısı Sin'e ait bir mabet vardı. Söylentiye göre yedi gezegene adanmış yedi şehir vardı ve Harran Sin'e adanmıştı. Atlas'ın bir sayısında şöyle yazıyordu; "Harranlılar ellerinde olan en önemli şeyi sunar yolcuya, bu antik kokulu mekânları". Kadim Harran Kentini geziyor, zamanın derinliklerinden sesine ona kulak veriyoruz.

Daha sonra Urfa'ya dönüyor ve sonra Urfa turuna başlıyoruz; Hz. İbrahim'in ateşe atıldığına inanılan BALIKLI GÖL (Halil-ür Rahman Gölü), Ayn Zeliha Gölü, Halil-ül Rahman Camii, Rızvaniye Camii, Gümrük Hanı, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarını görüyor, eski Urfa sokaklarında dolaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Urfa'da.

24 Kasım 2018, Cumartesi: GÖBEKLİTEPE & URFA MÜZESİ & HALEPLİ BAHÇE 
Sabah kahvaltısından sonra merkeze 15 km. uzaklıkta olan GÖBEKLİTEPE KAZI ALANINA gidiyoruz. Dünyanın en eski tapınak merkezi olarak kabul edilen Göbeklitepe, bu yıl Bahreyn'in başkenti Manama'da gerçekleştirilen UNESCO 42. Dünya Miras Komitesi toplantısında, UNESCO Dünya Mirası Listesine alındı.

2014 yılında yaşamını yitiren Prof. Klaus Schmidt'i saygıyla anarak Göbeklitepe hakkında bilgi alıyoruz. 23 Yıldır süren kazı çalışmaları, Neolitik Devrim ve onu hazırlayan koşullar ile avcı - toplayıcı toplulukların sosyokültürel yapısı hakkındaki görüşlerin sorgulanmasını sağladı. Tamamı yirmi tane olduğu tahmin edilen yuvarlak biçimli yapıların sadece altısı gün ışığına çıkarıldı. Stilize edilmiş insanları tasvir eden T biçimindeki sütunlar, betimlemeler, yapım tekniği, kullanım amacı, insanlığın yerleşim ve tarım kavramlarından çok uzak olduğu varsayılan 12.000 yıl öncesinde bu yapıların nasıl tasarlandığı soruları henüz cevaplanmış değil. Batı dünyası son zamanlarda, Âdem ile Havva'nın burada yaşamış olma ihtimalini sorguluyor. Spekülasyon olsa da Göbeklitepe'nin ne kadar sarsıcı bir etki yarattığını göstermesi bakımından ilginç...Tekrar Urfa'ya dönüyor ve 2015 yılında açılan ŞANLIURFA ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ ile HALEPLİBAHÇE MOZAİK MÜZESİ'ni ziyaret ediyoruz. Ülkemizin bu en büyük ve en modern müze kompleksinde (Arkeopark, mozaik ve arkeoloji müzesi) 10.000 kadar eser sergileniyor. Kronolojik bir sıralama ile sergilenen eserler ve görsel canlandırmalar ziyaretçileri insanlık tarihinde bir yolculuğa çıkarıyor... Arkeoloji Müzesinin yanında inşa edilen HALEPLİBAHÇE MOZAİK MÜZESİ ise kadın Amazon'ların tasvir edildiği tek mozaiğe ev sahipliği yapıyor. Savaşçı Amazon Kraliçelerinin betimlendiği mozaikler, dünyanın ilk örneklerinden kabul ediliyor.  Akşamüzeri Urfa'da serbest zamanımız oluyor…Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Akşam arzu eden konuklarımızla bir "Sıra Gecesi" ne gidebiliriz)

25 Kasım 2018, Pazar: URFA - DİYARBAKIR > İZMİR
Sabah erken saatlerde otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra DİYARBAKIR'a hareket ediyoruz. Hava alanına gitmeden önce, kadim Diyarbakır surlarını ve Diyarbakır Ulucami'yi ziyaret etmek istiyoruz. Öğle saatlerinde havaalanına gidiyor ve İzmir'e geri dönüyoruz…

TUR FİYATI (Vade farksız 6 taksit)
İki kişilik odada kişi başı:  900,- TL + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyatı:  1160,- TL + Uçak bileti

İzmir / Diyarbakır gidiş / dönüş bilet fiyatı:.... ,-TL  

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Diyarbakır'da başlayıp biten araçla ulaşımlar,
* Rehberlik ve danışmanlık,
* 4 Yıldızlı otelde 2 gece konaklama
* Oteldeki sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri,
* Seyahat sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
* İzmir / Diyarbakır gidiş ve dönüş uçak biletleri,
* Öğle yemekleri ile içecekler,
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri,

NOTLAR:
* Bu turumuz için henüz gurup uçak bileti alınmamıştır. Müracaat sayısı en az 10 kişi olduğunda gurup bileti müracaatı yapılacaktır.Grup bileti bitiminde katılmak isteyenler münferit bilet alabilirler. Turlarımız tek araçla sınırlıdır ve araç büyüklüğü kişi sayısına göre ayarlanır.
* Rezervasyon ücretin ödenmesi ile kesinleşir.
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir ve tur boyunca aynı kalır.
* Bu program, meraklısına yönelik olarak planlanmış yoğun bir arkeoloji ve kültür turudur.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz.
* Geziye rahat kıyafet ve ayakkabı ile gelmenizi önemle tavsiye ederiz.
* 1618 sayılı yasa gereği tüm katılımcılarımız sigortalıdır ve sigorta seyahat esnasındaki akut rahatsızlanmaları içerir. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir


TURUN ANLAMI ÜZERİNE....

Yerkürenin milyonlarca yıl süren deviniminden sonra ve günümüzden 10-12 bin yıl önce doğanın durulması ve insanoğlunun mağaralardan çıkarak dünyaya yayılması, uygarlığın ilk belirtilerinin ortaya çıkışı... 

-    Sayısız mitoloji ile yeniden doğan, yeniden yorumlanan, büyüleyici bir öyküdür bu…
-    Son yüzyılda iğne ile kuyu kazmaktan farksız prehistorya arkeolojisinin, antropolojinin, birçok bilimsel disiplinle bir arada, büyük emekleriyle yavaş yavaş aydınlatılan bir manzumeler dizisidir… 
-    Gerçeğin en yakınına ulaşabilmek için yapılan çetin bir bilgi yolculuğudur…

Tüm kültürel sistemler bir yaratılış senaryosu ortaya koyarlar. Hiçbir zaman her şeyi bilmedik ve bilmeyeceğiz belki de. Ama insanoğlu dün, bugün, yarın, daima peşindedir bu gizemin.  Dinmeyen bir meraktır bu, insanı insan yapan şeyin ta kendisidir belki de.. 

Özellikle Güney Doğu Anadolu'da, keşfedilen ilk yerleşimler tüm ezberleri bozdu ve arkeoloji kuramlarını sarstı. Tarihin yeniden yorumlanmasını ve yeniden tanımlanmasını gerektiren buluntular ortaya çıktı. Bu bölgede üç yüzden fazla kazı devam ederken, toprağın derinlerinden sızan bu ışık,  insanlık tarihini merak edenleri Türkiye'ye taşımakta…


* 2015 Yılında benzer bir rotada yapılan gezimizden fotoğraflar için aşağıdaki galeriye tıklayabilirsiniz...

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI