SAKSONYA TURU

 10 - 14 Aralık 2018 (4 Gece - 5 Gün) 


Nefis bir Saksonya turu, hem de Noel'de!
Doğu Almanya'nın inanılmaz kültür hazineleri ışıldar
ve Noel Pazarları bir sanata dönüşürken...

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

 

MADEIRA ADASI'NDA YILBAŞI

 29 Aralık 2018 - 01 Ocak 2019

Tropik bir cennette yılbaşı!

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 25 - 31 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

TUNCELİ / MUNZUR VADİSİ - OVACIK - ERZİNCAN

08 - 11 Kasım 2018


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 1.450,- TL+ Uçak bileti


Rehber Şükran Rojda Laleoğlu ile

İnancın doğa ile kaynaştığı ender bir dünya, başka bir Anadolu!

TUR PROGRAMI

08 Kasım 2018, Perşembe : ELAZIĞ- PERTEK ve MAZGİRT KALESİ - TUNCELİ
Sabah saat 9.20'de SunEkspres Havayollarına ait uçak ile İzmir'den Elazığ'a uçuyoruz. 11.00'de Elazığ'dayız. Elazığ içinde aracımızla yapacağımız panoramik tur ve öğle yemeği molası sonrasında Pertek'e hareket ediyoruz. Tekne ile Pertek'e geçerken bu güzel kaleyi fotoğraflama imkânı buluyoruz. Daha sonra Mazgirt'e gidiyoruz. Alevi Kültürü üzerine sohbetlerle Eli Hatun Türbesi ile Çoban Baba Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Uzaktan Mazgirt Kalesi'ni gördükten sonra Tunceli'ye gidiyoruz. Tunceli Cemevi'ni ziyaret etmek ve bizi kabul ederlerse Cem törenini izlemek istiyoruz. Akşam yemeğimiz Munzur kıyısındaki bir restoranda. Konaklama Tunceli'de Şaroğlu Otel'de. .

09 Kasım 2018, Cuma: MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI - OVACIK - HOZAT
Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra yola çıkıyoruz. Araçlarımıza binip, doğa rehberimiz eşliğinde, 1971 yılında milli park ilan edilen ve Türkiye'nin en büyük milli parklarından biri olan Munzur Vadisi Milli Parkına doğru yol alıyoruz. Rehberimizin anlatımıyla bilgi alıyor, meşe ormanlarıyla kaplı ve vadi boyunca Munzur nehrinin eşlik ettiği nefis bir doğa içinde içinde geziyoruz. Bu tarihte sonbahar renklerinin de eşlik edeceği manzaralarda 3 yerde fotoğraf molası veriyoruz. Ovacık ilçesini geçince, milli parka adını veren ve ilin en büyük su kaynağı olan Munzur gözelerine varıyoruz.


Öğle yemeğimizi, Munzur gözelerini seyrederek fotoğraflarını çekebileceğimiz bir ortamda yemeyi planlıyoruz. Kendimizle baş başa kalmak isteyebileceğimiz için biraz da serbest zaman kullandıktan sonra, Ovacık Belediyesi'ni ziyaret ediyoruz. Organik Ovacık fasulyesi, bal, tulum peyniri v.s alışverişimizi yapıyoruz. Munzur dağlarını fotoğraflıyor, Karaoğlan, Hozat Ergen Kilisesi, Derviş Cemal Türbesi'ni ziyaret ederek bilgi alıyoruz. Ovacık'taki programımız tamamlanınca akşam yemeği ve konaklama için Tunceli Şehir Merkezine dönüyoruz.10 Kasım 2018, Cumartesi: PÜLÜMÜR VADİSİ - HEL YAYLALARI - ERZİNCAN
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Tunceli-Erzincan karayolunun içinden geçtiği Pülümür vadisine giriyoruz. Vadi boyunca, Putik Şelalesi, Kutuderesi, Ağlayan Kayalar gibi birkaç yerde seyir ve fotoğraf molası veriyoruz. Salördek'te sonbahar renklerini içimize çektikten sonra, Anadolu'nun farklı motifleriyle buluşmaya gidiyoruz; Koçbaşlı Mezar taşlarını görüyor, bilgi alıyor, fotoğraflarını çekiyoruz. Sonrasında Hel Yaylalarına bir göz atıyoruz. Pülümür vadisini takip ederek Erzincan'a doğru yolculuğumuz devam ederken, Pülümür ilçe girişindeki tarihi Hanım köprüsünü görmek ve fotoğraflamak için kısa bir mola veriyoruz. Bu gece akşam yemeğimiz ve konaklama Erzincan'da.

  
11 Kasım 2018, Pazar: ÇAĞLAYAN ŞELALESİ - ABRANK MANASTIRI - ERZİNCAN
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Erzincan merkezine 35 km uzaklıkta bulunan Çağlayan Şelalelerine gidiyoruz. Fotoğraf çekmek için şelalede yarım saat kadar serbest zaman diyoruz. Sonrasında zaman ve yol durumu müsait olursa, Abrank Manastırı'nı ve oradaki dikili taşları görmeye gitmek istiyoruz. Veya tercihimizi Üzümlü ilçesi yakınlarındaki Altıntepe Kazıları ve Erzincan Müzesi'ni gezmekten yana kullanacağız. Altıntepe, en eski Urartu yerleşim alanlarından biri olduğu için hayli ilginç. Kazılarından çıkan değerli buluntular Anadolu Medeniyetleri Müzesinde sergileniyor.


Erzincan Havaalanından uçağımıza binip İzmir'e döndüğümüzde, olağanüstü bir coğrafyayı sonbahar görüntüleri içinde gördüğümüz, az bilinen kültürlere tanık olduğumuz bir turu daha tamamlamış ve dağarcığımızda pek çok anı ile fotoğraf biriktirmiş olarak vedalaşıyoruz…

TUR FİYATI: (VADE FARKI ALINMAKSIZIN 6 TAKSİT OLANAĞI)
İki kişilik odada kişi başı: 1.450,- TL+ Uçak bileti
Tek kişilik oda (Single) fiyat farkı: 200,- TL
NOT: T. İş Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank ve Yapı ve Kredi Bankası (World) kartlarına taksit imkânı

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
*Elazığ'dan başlayıp Erzincan'da biten tur boyunca kişi sayısına uygun araçla ulaşım, *Profesyonel Rehberlik ve Doğa Rehberliği,
*2 Gece Tunceli'de + 1 gece Erzincan'da otelde konaklama,
*Sabah kahvaltıları ve restoranda veya otelde alınan akşam yemekleri,
*Seyahat sigortası.

TUR FİYATINA DAHİLOLMAYANLAR:
*Belirtilen rotadaki uçak biletleri,
*Öğle yemekleri ve kişisel alışverişler.

NOTLAR
*Uçak biletleri henüz alınmamıştır. Katılımcı sayısı 12 kişi olduğunda grup olarak ve/veya münferit bilet alınacaktır.
*Bu turumuz küçük guruplarla yapılmakta olup araçlar kişi sayısına göre ayarlanmaktadır.
*Küçük araçlarla seyahatte koltuk numarası verilmemektedir.
*Rezervasyonlar, tur ödemesi yapılınca kesinleşir
*Ön rezervasyon bir hafta tutulur. Ödeme yapılmayan rezervasyon bir hafta sonra iptal edilir.
*Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
*Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz.
*Resmi müzelerde 65 yaş üstü ücretsizdir, özel müze girişleri ise ücretlidir. .
*İlaçlarınızı- fotoğraf makinanızı- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın
*Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
*Konaklamalı ve uçak biletli turlarda son iptal tarihi tur çıkışından 1 ay öncesidir.
*Uçak biletleri alındıktan sonra iptal, ancak yerinize katılımcı bulunduğu takdirde mümkün olabilir.
*Olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, katılımcılara bilgi verilir ve ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI