EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

KUZEY İSPANYA & FRANSA
10 - 15 Ağustos 2019/ Kurban Bayramında


BİLBAO -  LA GUARDIA - GUERNICA - SAN SEBASTIAN - ST. JEAN DE LUZ - BIARRITZ - BORDEAUX - ST EMILION - TOULOUSE

LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89

GÜRCİSTAN & ERMENİSTAN

 01 - 07 Temmuz 2019

6 Gece - 7 Gün

KAFKAS RÜZGÂRI

TİFLİS (2)- KAZBEGİ (3) - BAKURİANİ (1)

TUR TARİHLERİ
(28 Temmuz- 03 Ağustos 2019) ve (25 -  31 Ağustos 2019)

ORTA ASYA

 9 / 10 - 18 Ağustos 2019

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN

TÜRKMENİSTAN - ÖZBEKİSTAN

 28 Ağustos - 08 Eylül 2019

 

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

TOSKANA'DA MÜZİK VE RÖNESANS

24 - 27 Temmuz 2019, Çarşamba - Cumartesi


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 1.150 €


Andrea Bocelli Konseri

 

ANDREA BOCELLİ KONSERİ
Şair Dante ve Filozof Machiavelli
 

ÖZET PROGRAM
24 Temmuz 2019: Bologna'ya varış, Chianti turu ve Machiavelli'nin müze evini ziyaret
25 Temmuz 2019: Sabah San Gimignano ziyareti, geç öğle yemeği ve Andrea Bocelli konseri
26 Temmuz 2019: Colle Val d'Elsa ziyareti
27 Temmuz 2019: Floransa turu, Uffizzi Galerisi ve Dante evini ziyaret, Bologna transferi

TUR PROGRAMI

1. Gün/ 24 Temmuz 2019, Çarşamba: İstanbul-Bologna - Chianti - Villa Machiavelli
THY'nın 08.30'da İstanbul'dan kalkan TK 1321 sefer sayılı uçağı ile Bologna'ya uçuyoruz. Saat 10:10'da BOLOGNA Havalimanına varışın ardından panoramik bir tur için Chianti Vadisi'ne gidiyoruz. Engebeli arazide yayılmış zeytinliklerin ve bağların bölgeye has mimariyle uyumu görülmeye değer. Öğle saatlerinde bir şarap mahzeninde durup, hafif atıştırmalıklar eşliğinde bir şarap tadımı gerçekleştireceğiz. Sonrasında, üç gece boyunca konaklayacağımız otelimize yerleşip biraz dinleniyoruz.


Akşamüstü gezintisi için tekrar yola koyulduğumuzda rotamız bu sefer "Villa Machiavelli". Floransalı devlet adamı ve düşünür Niccolo Machiavelli'nin yaşadığı ve en büyük yapıtı olan "Prens" kitabını yazdığı bu ev, günümüzde küçük bir müze olarak hizmet veriyor. Bu tarihi binada ve uzaktan Floransa'yı seyreden güzel bahçesinde biraz vakit geçirdikten sonra yemek için hemen bitişiğindeki restorana geçiyoruz. "Ristorante Albergaccio", tarihi 1450'li yıllara kadar uzanan Avrupa'nın en eski restoranlarından biri…

2. Gün/ 25 Temmuz 2019, Perşembe: San Gimignano gezisi ve Andrea Bocelli Konseri
Bu akşam, yaşayan en önemli tenor olarak değerlendirilen Andrea Bocelli'yi Toskana'nın uçsuz bucaksız manzarasına hakim olan Sessizlik Tiyatrosu'nda dinlemeye gidiyoruz. Toskana'lı olan Bocelli, memleketi Volterra'nın çok yakınında bulunan Lajatico kasabasına 2006 yılında kültür, sanat ve coğrafyayı birleştiren yenilikçi bir proje başlatmak ister. Polonyalı heykeltraş Igor Mitoraj tarafından tasarlanan insan yüzü biçimindeki heykel ile onu çevreleyen göletin üzerine yılda bir defa Andrea Bocelli'nin konser vermesi için devasa bir tiyatro kurulur. Konserden sonra tiyatro tekrar sökülür ve burası bir yıl boyunca tekrar sessizliğine kavuşur. Bu nedenle "Teatro del Silenzio", yani Sessizlik Tiyatrosu adı verilir.


Günün Programı:

Bugün çok uzun ve yorucu bir gün olacak. Otelden sabah saat 10.00'da çıktıktan sonra sabaha karşı 2.00 civarında geri dönüş yapacağız.

Saat 10.00: Otelden ayrıldıktan sonra Toskana'nın en önemli kasabalarından olan San Gimignano'yu ziyaret edeceğiz. Ortaçağ döneminde, en küçük kasabaların dahi surlar ve kulelerle dolu olduğu zamanlarda, buranın nüfuz sahibi aileleri kendi yaptırdıkları kulelerin yüksekliğini adeta yarıştırmaktaydı. Son derece iyi korunmuş bir şehir dokusuna sahip bu kasaba, adeta bir açık hava müzesi niteliğindedir. Kasabanın merkezinde serbest vaktimiz de olacak. San Gimignano ziyaretinden sonra, yerel bir aile tarafından işletilen ve bölgeye has nadir bir safran türünün yetiştirildiği bir çiftliği ziyaret edip öğle yemeği yiyeceğiz.

Saat 17.00: Konser alanına varış. Saat 20.30: Konser başlangıcı

Not: Konsere katılım on bin kişi civarında olduğu için ve bunları getiren yüzlerce otobüs olduğundan dolayı, mümkün olduğunca rahat bir deneyim yaşamak adına alana 17.00 civarında ulaşmamız gerekmektedir. Alana vardıktan sonraki boş vakitte 2 km uzaklıktaki Lajatico kasabasına yürünüp serbest vakit geçirilebilir.


3. Gün/ 26 Temmuz 2019, Cuma: Colle Val d'Elsa ziyareti
Bugün, bir önceki yorucu günün ardından biraz geç kalkıyoruz. Dileyenler otelde kalıp havuz başında dinlenebilirler. İsteyenlerle Colle Val d'Elsa kasabasına hareket edip serbest zaman geçireceğiz. Colle Val d'Elsa, ortaçağa has kent dokusuyla ünlü olan ve görenleri kendine hayran bırakan bir Toskana kasabasıdır. Akşamüstü hazırlanmak için kısa bir süreliğine tekrar otele döneceğiz. Akşam yemeği için Chianti bölgesinde yerel bir restorana gideceğiz.


4. Gün/ 27 Temmuz 2019, Cumartesi: Floransa ziyareti ve Türkiye'ye hareket
Bu sabah saat 07.30'da otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz Toskana'ya uğrayan herkesin mutlak suretle ziyaret etmesi gereken, Rönesansın kültür ve sanat merkezi Floransa. Saat 08.30'da panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Duomo Meydanı, Floransa Katedrali ve Çan Kulesi ile Vaftizhane şehrin en görkemli eserlerini oluşturur. Şehrin ciddiyeti ve güzellikleri, Floransa Cumhuriyeti'nin eski ihtişamlı günleri, Palazzo Vecchio'da adeta yeniden hayat bulur. Rehber refakatinde gerçekleştireceğimiz bu şehir turunun ardından Rönesans sanatının en nadir örneklerinin sergilendiği Uffizi Galerisi'ni gezeceğiz. Sonrasında, yine önemli bir Floransalı şair ve düşünür olan, İlahi Komedya'nın yazarı Dante'nin evini ziyaret edeceğiz. Floransa ziyaretimiz burada son bulacak ve biraz dinlendikten sonra, yurda dönmek üzere Bologna Havalimanı'na doğru hareket edeceğiz. Uçuşumuz: TK 1326 19.00 - 22:30 Bologna - Istanbul.

TUR FİYATI:
İki kişilik odada kişi başı: 1.150 €
Tek kişilik oda: 1.290 €


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 Tavarnelle Val di Pesa kasabasındaki HOTEL BORGO DI CORTEFREDA (4*) da 3 gece oda/kahvaltı konaklama
 Öğle yemekleri (3. ve 4. gün hariç)
 Akşam yemekleri (2. gün hariç)
 1. gün Chianti Vadisi'nde şarap tadımı ve ikramlar
 2. gün öğle yemeğinde kişi başı ¼ litre şarap ikramı
 1 ve 3. gün akşam yemeklerinde kişi başı ¼ litre şarap ikramı
 2. gün gerçekleştirilecek Andrea Bocelli konserine numarasız oturumlu 6. kategorideki konser bileti (Bkz. "Bocelli Konseri Oturma Planı")
 Program boyunca ulaşımı sağlayacak klimalı araç
 Program boyunca gruba eşlik edecek yerel rehber ve refakatçi
 Zorunlu paket tur sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
 Programda belirtilen THY ile ekonomi sınıfı İstanbul - Bologna gidiş-dönüş uçak bileti
 Programda belirtilmeyen öğünler ve içecekler
 Kişisel harcamalar
 Yerel rehber ve şoföre verilecek bahşişler
 Vize ücreti
 Yurtdışı çıkış harcı

Bocelli Konseri Oturma Planı

 
Not: Müsaitlik bulunması ve bilet fiyat farkının ödenmesi durumunda diğer kategorilerde bilet satın alınabilir. Fiyat farkının kayıt esnasında ödenmesi gerekir ve iadesizdir.

Diğer kategoriler için bilet başına ödenmesi gereken fiyat farkı aşağıdaki gibidir:

5. kategori - 80,00 €
4. kategori - 115,00 €
3. kategori - 180,00 €
2. kategori - 230,00 €
1. kategori - 395,00 €KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI