EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

GİRİT KÜLTÜR TURU

ÖZEL UÇAKLA: İZMİR> GİRİT> İZMİR
27-29 Ekim 2017, Perşembe - Pazar


İLGİNİZE TEŞKKÜRLER...

>>Detaylar

 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

08 - 10 Aralık 2017

YILBAŞINDA LAPONYA

30 Aralık 2017 - 03 Ocak 2018

PATAGONYA TURU

 20 Ocak - 03 Şubat 2018  

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

TOSCANA

01 - 05 Kasım 2017


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı :  1.590,-  Euro


İtalyan Rönesansı'nın Doğduğu Topraklar...

Nefes kesen manzaralar eşliğinde
UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan 5 yer
Floransa, San Gimignano, Siena, Pienza ve Val d'orcia…

TUR PROGRAMI

1.Gün: 01 Kasım 2017, Çarşamba / İstanbul - Bologna - San Gimignano - Siena
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali "Take Of Cafe" önünde saat saat 07: 00'de buluşma. Türk Hava Yolları'nın TK 1321 sefer sayılı uçuşu ile 09:45 hareket ve yerel saat ile 10:25'da Bologna'ya varış. Özel aracımız ile San Gimignano 'ya hareket. Unesco tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve XIII. Yüzyılda zengin aileler tarafından inşa ettirilen uzun kuleleri ile çok değişik bir yapıya sahip olan San Gimignano, Toscana'nın en pitoresk kasabalarından biridir. Adını güzel kulelerinden alan "San Gimignano delle Belle Torri" de, bazıları 50 metreyi bulan 72 kuleden günümüze sadece 14 tanesini korunabilmiş. Kasabanın kalbi ve en yüksek noktası olan Piazza della Cisterna'da, Toskana manzarasını seyrettikten sonra , taşlı dar sokakları, yüksek surları ve etkileyici mimarisiyle San Gimignano'yu geziyoruz. Gezi bitiminde kısa bir yolculuk ile Siena'ya varış . Otele yerleşme , yerel restoranda akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (1.Gece konaklama - Siena I )

2.Gün: 02 Kasım 2017, Perşembe / Siena - Montepulciano - Pienza - Montalcino - Siena
Sabah kahvaltı sonrası şarabı, bağları, zeytinyağı ve balı ile ünlü Montepulciano'ya hareket Otoriteler Montepulciano'nun Vino Nobile'sini,İtalya'nın en iyileri arasında gösterirler. Sonrasında UNESCO Miras Listesi'ndeki Pienza'ya gidiyoruz. Bir yağlı boya tabloyu andıran doğası ve uçsuz bucaksız bağlarının yanı sıra Pienza, köklü bir kültürel mirasa da ev sahipliği yapıyor. Pienza'da göreceğimiz yerler arasında ise Duomo di Pienza, Piazza Pio II, Palazzo Piccolomini ve görkemli mimarisi ile dikkat çeken Palazzo Comunale bulunuyor. Pienza gezimizin ardından UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan olan Val d'Orcia (Orcia Vadisi) dan geçerek, İtalya'nın en iyi kırmızı şarabı olarak kabul edilen Brunello şarapları ile bölgenin en meşhur kasabası olan Montalcino'nun tarihî kale ve merkezini gezdikten sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği serbest, konaklama otelimizde(2.Gece konaklama - Siena II).


3.Gün: 03 Kasım 2017, Cuma / Siena - Chianti Bölgesi - Siena
Sabah kahvaltısı sonrası Unesco Miras Listesi'ndeki Siena'yı geziyoruz. Yerel mutfağı, Palio Yarışları, sanatı ve ortaçağ mimarisiyle ünlü Siena'da akla ilk deniz kabuğu şeklindeki Piazza del Campo Meydanı geliyor. Siena'nın kalbinin attığı yer olarak bilinen meydan, şehrin en kalabalık ve en canlı noktasıdır. Bu meydanda bulunan Palazzo Pubblico 13. yy'da inşaa edilen tipik İtalyan Ortaçağ Gotik mimarisine güzel bir örnektir. Siyah beyaz mermer cephesiyle Duomo di Siena'yı ziyaret ediyoruz. Öğle vakti özel aracımız ile Siena'dan Floransa'ya kadar uzanan , yeşil dağ ve vadilerden oluşan Chianti bölgesine hareket ediyoruz. Bölgede eşsiz manzaralar eşliğinde Castellina, Radda Kasabası, Gaiole Kasabası ' nı geziyor ve 13. Yüzyıldan kalma Vertine Kalesi 'ni görüyoruz. Chianti Bölgesi gezimizin bitiminde Siena'ya dönüş . Akşam yemeği serbest, konaklama otelimizde. (3.Gece konaklama - Siena III).

4.Gün: 04 Kasım 2017, Cumartesi / Siena - Floransa
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ve Siena'dan ayrılıyoruz ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Toscana bölgesinin kalbi, Rönesansın beşiği Floransa'ya varışımızı takiben tartışmasız dünyanın en iyi 10 müzesinden biri olan Uffizi Galerisi'ni gezeceğiz. Daha sonra Fransisken mezhebinin en önemli ibadet yeri olan Santa Croce Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Burası aynı zamanda Michelangelo, Machiavelli, Galileo, Rossini gibi İtalyan kültürünü şekillendirmiş en önemli şahsiyetlerin mezar yeridir. Müze ziyaretlerimiz sonrasında şehir turumuza yürüyerek devam ediyoruz Ponte Vecchio, Arno Nehri, Duomo, Vaftizhane, Repubblica Meydanı, Signorlar Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği yerel bir restoranda, konaklama otelimizde. (4.Gece konaklama - Floransa I).

5.Gün: 05 Kasım 2017, Pazar / Floransa - Bologna - İstanbul
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ve Floransa'dan ayrılıyoruz. Kısa bir yolculuk ile Bologna'ya varış sonrası panoramilk kent gezisinde Piazza del Nettuno, Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore, St. Pietro Katedrali ve Avrupa'nın en eski üniversitesi olan Bologna Üniversitesi görülecek yerler arasında. Türk Havayolları'nın TK 1326 seferi ile 18:20'de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 22.55'te İstanbul'a varış.

TUR FİYATI
İki kişilik odada kişi başı : 1.590,- Euro
Tek kişi (Single) konaklama farkı: 320,- Euro

ÖDEME KOŞULLARI: ( nakit / havale )

  İki kişilik odada kişi başı  Single konaklama 
Kayıt Sırasında 700,- Euro 800,- Euro
Bakiye (15 Ekim 2017) 890,- Euro 1.110 Euro

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER:

* İstanbul / Bologna / İstanbul arası THY ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
* Yolculuk boyunca özel araç ile ulaşım.
* Siena'da 3 gece , Floransa'de 1 gece şehir merkezinde 4*'lı otellerde (oda -kahvaltı açık büfe) konaklama.
* Profesyonel rehberlik ve müze gezilerinde yerel rehberlik hizmetleri.
*Programda belirtilen müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri (Santa Croce Kilisesi, Uffizi Galerisi, Siena Katedrali)
* İki adet degüstasyon.
* Yerel restoranlarda 2 akşam yemeği.
* Zorunlu Seyahat Sağlık sigortası.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
* İzmir / İstanbul / İzmir uçuşları
* Programda belirtilmeyen geziler ve şehirler.
* Programda belirtilmeyen yemekler.
* Belirtilen yemeklerde alınacak içecekler
* Kalınacak olan otellerdeki kişisel harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b)
* İtalya Schengen vize ücreti. (Gerekli evraklar sağlandığı takdirde acentemiz
Schengen vizesi almak için sizin yerinize konsolosluk veya elçiliğe başvuruda bulunabilir.)
*Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu.

GENEL BİLGİLER
*Acentamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. *Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport

olması mecburidir. *Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentamız sorumlu tutulamaz. *Acentamız gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla sırasını değiştirme hakkını saklı tutar. *Acentamız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. *Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında (Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar ) başka bir gün yapılabilir.
*Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz.
*Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acentamız yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
*Acentamız öngörülemeyen koşullar (fors majör) veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.

VİZE:
*İtalya Umuma Mahsus Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise vizeden muaftır.
*Gerekli evrakların satış yetkilisine 4. 10 .2017 tarihine kadar teslim edilmesi halinde Acentamız vize alımı için yardımcı olacaktır.

SİGORTA:
*Gezi fiyatına, yasalarla zorunlu kılınan "Zorunlu Tur Paket Sigortası" dâhildir. 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartlar doğrultusunda Acente ve Havayolu iflası halinde kullanılmaktadır.
*Gezi fiyatına İptal Teminatını da kapsayan Seyahat Sağlık sigortası dâhil değildir.
*Sigorta; iptal teminatı dâhil olmak üzere tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı v.b. teminatları da içermektedir.
*Teminat kapsamına giren sebepler: Sigortalanmış gezi için rezervasyon yaptırıldığı sırada öngörülemeyen, ancak hemen sonrasında gerçekleşen sigortalının ya da yakınlarının ölüm, ciddi yaralanma, beklenmedik ciddi hastalık; poliçenin tanzim tarihinden sonra öğrenilen ve ilk 8 hafta içinde olan gebelik nedeniyle veya diş hariç bir protezin kırılması; sigortalının evinde ya da iş yerinde yangın, patlama, fırtına, yıldırım düşmesi, toprak kayması olaylarının meydana gelmesi, bir üçüncü kişinin suç oluşturan eylemi neticesinde meydana gelecek mala yönelik zarar, ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik şekilde işten çıkarılma sonucunda işsiz kalma, rezervasyon yaptırıldığı tarihte söz konusu kişinin işsiz olarak kayıtlı olması kaydıyla işe girme durumu, seyahate çıkılacak tarihe isabet eden bir sefer görev emri veya tanık /bilirkişi atanma daveti alınması neticesinde rezervasyonun iptal ettirilmesi durumunda poliçede belirtilen sigorta limitleri dâhilinde ve Seyahat İptal teminatı süresi içinde güvence verir. (Tüm bunların belgelenmesi zorunludur )

ULAŞIM:
Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları'nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerinde olabilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz sorumlu tutulamaz.

KONAKLAMA
* Otellerde check-in saati 14.00, check-out ise 11.00 'dir.
*Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir (Yurt dışı turlarda 3 kişilik odayı tavsiye etmiyoruz).


EBRULİ TUR'DAN NOTLAR:
* Yukarıda detayları bulunan tur programında, Ebruli Turizm satış acentası konumunda olup, operasyon ve düzenleme şirketimiz tarafından yapılmamaktadır. Herhangi bir sorun çıkacak olursa, acentemiz yardımcı olur. Ancak uçuşlar vb operasyonel hatalar sorumluluk alanı dışında kalır.

*Tur İstanbul çıkışlı olarak planlanmıştır. İzmir'den katılmayı isteyen misafirlerimiz arzu ederlerse bağlantı konusunda acentamız yardımcı olacaktır.


 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu


  • Ark. Şükrü Tül'e Saygıyla Toplandık - 2017


  • Kuzey Kıbrıs


  • Japonya'da Sakura MevsimiTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI