EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

REZERVASYON


 Tel:+90 (232) 464 07 18 - 463 60 43 Cep: +90 549 717 17 40-41 E-mail: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

TUNUS TURU (VİZESİZ)

 20 - 23 Şubat 2019

3 Gece-4 Gün , tüm turlar + 2 öğlen yemeği ve 2 akşam yemeği + Tunus Gecesi (Yemek ve Showlar) dahil...

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018 (8 Gece-9 Gün)

KESİN ÇIKIŞLIDIR

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

T U N U S

20 - 23 Şubat 2019 (Kesin Çıkışlıdır)


Fiyatı:  2-3 Kişilik Odada Kişi Başı: 625,- € 


THY ile Vizesiz

THY Tarifeli Seferi ile Vizesiz

Hem Afrika ve çöl hem de Akdeniz!

Akdeniz mavisi, nefis kumsallar, palmiye ormanlarının bittiği yerde çöle açılan kapılar ve özgür ruhlu Berberiler, Efsanevi Hannibal, Roma, Arap, Osmanlı ve Fransız kültürünün bir harmanı…


TUR PROGRAMI:

1.Gün: ISTANBUL - TUNUS (HAMMAMET)
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 07.00'de buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayollarının TK 661 sefer sayılı uçuşu ile 09.15'de Tunus'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.20'de Tunus'a varıyor ve alanda bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ardından Tunus'un tatil merkezi olan Hammamet'e gidiyoruz. Otelimize giriş yaptıktan sonra serbest zaman. Geceleme otelde (Hammamet).

2.Gün: TUNİS - KARTACA - BARDO MÜZESİ - SİDİBOU SAİD TURU
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, tam gün sürecek, öğle yemekli, Tunis, Kartaca, Bardo Müzesi ve Sidi Bou Said turuna çıkıyoruz.

Başkent TUNIS'in cadde ve sokaklarında geziyor, Babü'l Bahr (Fransız Kapısı) Kemerinden geçerek, "Eski Kent"e (El Medine'ye) geçiyoruz. El Medine (Tunus Medinası, Medina Şehri), UNESCO Dünya Kültür Mirası statüsünde koruma altına alınmış.Turumuza, bir Finike Kolonisi olarak kurulmuş olan KARTACA ile devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi de burada yiyoruz. 2.800 küsur yaşıyla Tunus'un en eski kenti olan Kartaca, günümüzde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde de yer alıyor. Katman katman tarihiyle Kartaca'nın Tunus tarihinde ve geleneklerinde derin izleri var. O kadar ki, Tunus milli futbol takımı "Kartaca Kartalları" olarak anılıyor. Tunus banknotlarında Kartaca'lı Hannibal ve efsanevi kraliçe Elissa yer alır. Romalı ünlü şair Vergilius Aeneid adlı destanında Kraliçe Elissa'yı anlatır… Göreceğimiz kalıntılar Roma dönemine ait.
 
Ardından, 18.yy dan beri bir müzik ve sanat kenti olan, Tunus'un küçük cenneti, SİDİ BOU SAİD'e gidiyoruz. Akdeniz'i yüksekten seyreden bembeyaz evler, mavi pencereler, işlemeli kapılar ve kafeleriyle, adeta Tunis'in Montmartre'ı… Sidi Bou Said'den ilham alan sanatçılardan birkaçı; Simone de Beauvoir, André Gide, Henri Matisse, Michael Foucault ve Paul Klee ve daha birçokları. Ancak Fransız ressam ve müzikbilimci Baron D'Erlanger 20.yüzyılın başlarında beldeye damgasını vurmuş. Burada yaptırdığı saray (Ennejma Ezzahra) günümüzde Akdeniz ve Arap Müziği Merkezi olarak kullanılıyor.

Bugün son durağımız, BARDO ULUSAL MÜZESİ. Müze, irili ufaklı yüzlerce mozaikle "Dünyanın en büyük mozaik müzesi" olarak kabul ediliyor. Orijinali 13. Yy la tarihlenen ve 18. yüzyılda Arap-İslam tarzıyla yenilenen bir sarayın devasa salonları, süslemeli odaları ve kubbeli galerileri en az sergilenen eserler kadar etkileyici. Müzedeki mozaiklerin çoğu efsanevi komutan Hannibal'in kenti Kartaca'da bulunmuş. Müzedeki diğer eserler arasında Roma dönemi buluntuları, kilise ve şapellerden getirilen mozaikler, İslam kültür ve sanatını yansıtan eserler de sergileniyor. Müzenin olduğu kadar Tunus'un da simgesi olan bir mozaik haklı olarak dikkatimizi çekiyor. Homeros'un ünlü destanı Odysseus'ta, Ulysses'in, Phokaia'da Sirenler ile karşılaşmasını anlatan bu mozaik panodan gözlerimizi alamıyoruz…

Turumuz tamamlanınca otelimize dönüyoruz. Sonrası akşam yemeği ve geceleme…

3.Gün: KAİROUAN - EL DJEM ve SOUSSE TURU - TUNUS GECESİ
Oteldeki kahvaltımızın ardından yine tam gün sürecek olan, öğle yemekli bir tura çıkıyoruz. Önce UNESCO Dünya Kültür Mirası, KAIROUAN'a (Kayrevan) gidiyoruz. Kayrevan tüm İslam dünyası tarafından kutsal sayılan bir kent. Afrika'nın ilk camii 670 yılında burada yaptırılmış.

Ardından, Tunus'un bir başka turizm kenti ve Afrika kıtasındaki en görkemli Roma anıtına ev sahipliği yapan EL DJEM'i ziyaret ediyoruz. Tüm ihtişamı ile 30.000 seyirci kapasitesi olan, elips şeklindeki Colosseum'u görüyoruz.


Ardından Tunus'un 3. büyük şehri ve olan SOUSSE'a gidiyoruz. Bu liman kentinde eski ile yeni bir arada…

Turumuz tamamlanınca Hammamet'teki otelimize dönüyoruz. Biraz dinlendikten sonra bir "TUNUS GECESİ"ne gidiyoruz. Yerel lezzetlerden oluşan yemeğimizi Tunus'a özgü folklor ve akrobasi gösterileri eşliğinde yiyoruz. Ardından çöl bedevileri tarafından yapılan, atlı gösterileri izliyoruz. Programın sonunda otelimize transfer ve geceleme…4.Gün: TUNUS (HAMMAMET) - İSTANBUL

Otelde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zaman diyoruz. Daha sonra rehberimizin bildireceği saatte buluşarak havalimanına hareket ediyoruz. Pasaport, bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 664 sefer sayılı uçuşu ile 16.30'da İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul'a varışımız saat 21.10.

TUR FİYATI:

4* OTEL 2-3 Kişilik Odada Kişi Başı  Tek Kişilik Oda Farkı 2 - 11 Yaş Arası 
3 GECE KONAKLAMA  625,- Euro 120,- Euro 590,- Euro

TUR FIYATINA DAHIL OLAN HIZMETLER
*Türk Havayolları ile İstanbul - Tunus - İstanbul arası uçak bileti,
*Havalimanı Vergileri,
*Yolculuk boyunca katılımcı sayısına uygun, özel araç ile ulaşım ve transferler.
*4 Yıldızlı otelde 3 gece - 4 gün konaklama,
*Otelde alınacak 3 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği,
*İki öğle yemeği (2. ve 3. gün)
*Tunus Gecesi (Yemek ve Showlar),
*Programdaki tüm turlar,
*Türkçe rehberlik,
*Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro).

TUR FIYATINA DAHIL OLMAYANLAR
*Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL
*Birinci gün ve son gün alınacak öğle yemekleri (2)
*Müze ve ören yeri girişleri
*Yemeklerdeki içecekler, kişisel alışverişler,
*Olası ekstra turlar,
*Tur fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş olan her turlu hizmet,
*İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri,
*65 yaş üstü katılımcılarda sigorta sürprim farkı alınır.

NOT: Arzu eden yolcularımız için İZMİR uçuş bağlantısı yapılabilir.

HATIRLATMALAR:
Turumuzun gerçekleşebilmesi için 20 katılımcı gereklidir. Katılımcı sayısı 20 kişinin altında kaldığı takdirde fiyat farkı gündeme gelebilir ya da tur iptal edilir.

*Yurtdışına çıkış için en az 6 ay geçerli pasaport olması zorunludur.
*10 Yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile de giriş yapılamaz.
*Acentemiz havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
*Kayıt esnasında; pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgi verilmesi nedeniyle oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
*Uçuş öncesinde saatler ve havalimanı değişebilir. Bu nedenle tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
*Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
*Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Acentemiz sorumlu değildir.
*Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
*Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Acentemiz sorumluluğunda değildir.
*Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda ve sıralamasında değişiklik olabilir.
*Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmazKURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI