EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...

AYRILIĞIN ÜÇÜNCÜ YILINI GERİDE BIRAKIRKEN, ŞÜKRÜ HOCAMIZ ANISINA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERDE BULUŞUYORUZ...

15 MART 2018, PERŞEMBE:
KİTAP TANITIMI-SERGİ-KOKTEYL- AÇILIŞ- FİLM - PANEL

16 MART 2018, CUMA: ŞÜKRÜ TÜL KOLLEKSİYONU ve KABRİSTAN ZİYARETLERİ- AYDIN MÜZESİ- EFELER ŞÜKRÜ TÜL PARKI 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

30 Mart - 1 Nisan 2018

SAKIZ'DA PASKALYA GELENEKLERİ VE ROKET ATMA ŞENLİKLERİ

06-08 Nisan 2018

REZERVASYON İÇİN ACELE EDİN!

ORTA YUNANİSTAN

10-15 Nisan 2018

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALMANYA / ROMANTİK YOL

 21 - 27 Mayıs 2018

REN VADİSİ....

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

18-29 Haziran 2018

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

SİVAS ve DİVRİĞİ, KARS, SARIKAMIŞ, ANİ, ÇILDIR GÖLÜ

29 Mart - 01 Nisan 2018, Perşembe - Pazar


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 1.300,-  TL + Uçak Bileti  (6 Taksit olanağı)


Uçak + Doğu Expresi ile yolculuk

 

Divriği Ulu Camii ve Ani Antik Kenti Unesco Dünya Kültür Mirası kapsamındadır.


İZMİR-SİVAS / KARS-İZMİR: UÇAK + DİVRİĞİ-KARS TREN İLE

 

TUR PROGRAMI

29 Mart 2018, Perşembe : İZMİR - SİVAS- DİVRİĞİ
Sabah saat 05.00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Pegasus kontuarı önünde buluşuyor , 06.30'da Sivas'a uçuyoruz. Saat 08.00 'de Nuri Demirağ Hava Alanında iniş yapıyoruz. Bizi bekleyen aracımızla Sivas şehir merkezine gidiyoruz. Şehir turumuza hemen başlıyoruz. Görmek istediğimiz yerler arasında; Buruciye Medresesi, Ulucamii, Güdük Minare, Çifte Minareli Medrese, Çorapçı Han gibi pek çok eser var.


Öğle yemeği molası sonrasında Divriği'ye hareket ediyoruz. Yol boyunca bölge kültürü ve Beylikler Dönemi hakkında sohbet ediyoruz. Sivas Divriği, Ulu Camii ve Darüşşifası başta olmak üzere, 52 tescilli anıtsal eser ve sayısı 119'a ulaşan tescilli sivil mimari örneği ile adeta bir "müze kent". İlk olarak görkemli Divriği Ulu Camii ve Darüşşifa'sını tadilat ve restorasyon çalışmaları nedeniye detaylı olamasa da dışarıdan göreceğiz. İslam mimarisinin UNESCO "Dünya Kültür Mirası" listesinde yer alan bu başyapıtı, Mengücek Beyliği döneminde inşa edilmiş. Evliya Çelebi 1243 yılında tamamlanan bu eseri anlatmaya sözlerin yetersiz kalacağını, yüzyıllar öncesinde şöyle ifade etmekte : "Methinde diller kısır, kalem kırıktır"... Divriği turumuzun devamında, Burma Han'ı ve yöresel mimariyi yansıtan tarihi konakları, evleri görüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Divriği Hotel'de.30 Mart 2018, Cuma: KARS'A TREN YOLCULUĞU- SARIKAMIŞ 
Sabah kahvaltımız için otelimiz bize kumanya hazırlıyor.Bavullarımızı alarak Divriği Garı'na gidiyor ve 07.19'da hareket eden "Doğu Expresi"ne biniyoruz. Kars'a doğru keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Yol boyunca nefis manzaralara tanık oluyoruz. Özellikle Kemah Erzinan arasında "lütfen uyumayınız" diyoruz. Aras Nehri ve kolları, Fırat, Karasu, Çaltı Çayı, Kars Çayını takip ederken, Kemaliye, Erzincan, Erzurum ve daha nice kentimizden geçerek, Sarıkamış'a ulaşıyoruz. Gittiğimiz tarihte Kars'ta kar göremeyebileceğimizi düşünerek programa SARIKAMIŞ'ı aldık.Trenden indiğimizde hemen Sarıkamış turumuzu yapacağız. Çar 2. Nikola tarafından hasta oğlu Aleksi için rehabilitasyon merkezi ve av köşkü olarak yaptırılmış olan köşkü göreceğiz. Köşk halk tarafından çarın eşi Katerina için yaptırıldığına inanılarak Katerina Köşkü olarak adlandırılmış Sarıkamış Şehitler Anıtı'nı da ziyaret ettikten sonra Habitat Otel'e yerleşiyoruz. Sonrası akşam yemeği ve konaklama... 

31 Mart 2018 Cumartesi : ANİ ANTİK KENTİ - ÇILDIR GÖLÜ - KARS
Sabah kahvaltısından sonra Ani Arkeolojik Alanı'na gidiyoruz. Ermenistan sınırında, Arpaçay kıyısında konumlanan ve kültürlerin buluşma kenti olan Ani, günümüzde bir hayalet şehri andırıyor. 2016 Yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen antik kent, erken demir çağından 16. yüzyıla kadar sürekli yerleşimin olduğu, Orta Çağ'ın şehircilik, mimarlık ve sanatsal gelişiminin tüm zenginlik ve çeşitliliğinin bir arada görüldüğü ender bir yerleşim. Fotoğraf çekmeye doyamayacağımız bu Ani turunda göreceğimiz başlıca yerler; 1072 yılında Selçuklular'ın Anadolu'da ilk inşa ettikleri Menuçehr Camii, ön yüzündeki mozaik işlemelerin hala görülebildiği Selçuklu Sarayı, hayvan ve bitki motifleriyle süslenmiş Tigran Honents Kilisesi, bugün Keseli Camii olarak adlandırılan Kurtarıcılar Kilisesi...

Ani Arkeolojik Alanı'ndan ayrılınca yönümüzü Çıldır Gölü'ne çeviriyoruz.. Kar ve hava durumunu maalesef şimdiden bilemiyoruz. Rehberimiz pek çok öyküye hatta filme konu olan Çıldır gölü ile ilgili bilgi verirken, sayısız fotoğraf çekmekten kendimizi alamıyoruz. 1950 mt. yükseklikte ve 123 km2 bir alanı kaplayan Çıldır Gölü kışın buz tutuyor. Beyaz göl, rengarenk atlı kızaklar, balıkçılar, gerçeküstü bir dekora dönüşüyor. Vakit müsait olursa öğlende göl balığının tadına bakabiliriz. Akşam üzeri Kars'a geri dönüyoruz. Bundan sonrası akşam yemeği ve konaklama (Kars Winter City).01 Nisan 2018, Pazar: KARS-İZMİR 
Günümüze yöresel Kars sabah kahvaltısıyla başlıyoruz. Sonra valizlerimizi alıp otelden ayrılıyor ve Kars şehir turumuzu yapıyoruz. Göreceğimiz başlıca yerler; Kars Müzesi, 93 Rus harbi komutanı Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Namık Kemal'in bir dönem yaşadığı ev, 19. yüzyılda Ruslar tarafından Aleksander Nevsky Katedrali olarak inşa edilen Fethiye Camii, bir zamanlar müze olarak kullanılan 12 Havariler Kilisesi veya Kümbet Camii, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Ortodoks Kilisesi veya Merkez Camii, Parlamento Binası ve diğer Rus dönemi binaları….

Alışveriş ve belki kısa bir atıştırma molası sonrası havaalanına transfer. SunEkspress 'in saat 14 .00 uçuşuyla İzmir'e uçuş ve saat 16.00'da varış ve keyifli bir gezinin sonu…. 


TUR FİYATI (VADE FARKSIZ 6 TAKSİT)

İki kişilik odada kişi başı: 1.300,- TL + Uçak Bileti
Tek kişilik oda farkı: 300,- TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
*1 gece Divriği + 1 gece Sarıkamış +1 gece Kars'ta olmak üzere 3 gece konaklama ve sabah kahvaltıları
*Akşam yemekleri (otel veya restoran)
*Tüm turlar ve ulaşımlar
*Tren biletleri
*Seyahat Sigortası
*Profesyonel rehberlik hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
*İzmir /Sivas Pegasus ile gidiş ve Kars/İzmir SunEkspress ile dönüş uçak biletleri
*Programda belirtilmeyen geziler
*Ören yerleri girişi için müze kart
*Öğle yemekleri
*Kişisel harcamalar
*Bahşişler

NOTLAR
*Program için ... bilet satın alınmıştır. Biletler bittikten sonra katılmak isteyen konuklarımız için güncel fiyatlardan münferit bilet alınacaktır.
*Kış şartları nedeniyle zamanlamada aksamalar olabilir. Elimizde olmayan nedenlerden kaynaklanabilecek aksaklıklardan acentamız sorumlu olmayacaktır.
*Seyahat sigortası kronik olmayan ve seyahatte ani gelişen rahatsızlıklar için olup olağanüstü halleri kapsamaz. Rahatsızlıklar gidilen yerde çözümlenip faturalandığında sigorta ödeme yapar.
* Acentemiz ve rehberimiz zorunlu durumlarda programda değişiklik yapma hakkını mahfuz tutar.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim FidanoğluTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI