EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

GÜNEY AFRİKA - ZİMBABWE - BOTSWANA

 10 - 17 Mart 2018 

ÜRDÜN KÜLTÜR TURU

25 - 30 Mart 2018

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

30 Mart - 1 Nisan 2018

ORTA YUNANİSTAN

10-15 Nisan 2018

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALMANYA / ROMANTİK YOL

 21 - 27 Mayıs 2018

REN VADİSİ....

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

18-29 Haziran 2018

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

FEST TRAVEL& EBRULİ TUR

 

MALTA VALLETTA
BAROK MÜZİK FESTİVALİ
13 - 16 Ocak 2018

SALZBURG KIŞ MÜZİK FESTİVALİ
MOZART HAFTASI 
27 Ocak - 1 Şubat 2018 (Sömestre)

BERLİN MÜZİK FESTİVALİ
29 Mart - 1 Nisan 2018

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

SİVAS ve DİVRİĞİ, KARS, ANİ ANTİK KENTİ, ÇILDIR GÖLÜ

07- 11 Şubat 2018, Çarşamba - Pazar


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 1.415,-  TL + 370,-TL Uçak Bileti  


Uçak + Tren

 

Divriği Ulu Camii ve Ani Antik Kenti Unesco Dünya Kültür Mirası kapsamındadır.


İZMİR-SİVAS / KARS-İZMİR: UÇAK + DİVRİĞİ-KARS TREN İLE

 

TUR PROGRAMI

07 Şubat 2018, Çarşamba : İZMİR - SİVAS
Sabah saat 09.30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Pegasus kontuarı önünde buluşuyor ve 10.45'de Sivas'a uçuyoruz. Saat 12:20'de Nuri Demirağ Hava Alanında iniş yapıyoruz. Bizi bekleyen aracımızla Sivas şehir merkezine gidiyoruz. Öğle yemeği için mola verdikten sonra şehir turuna başlıyoruz. Görmek istediğimiz yerler arasında; Buruciye Medresesi, Ulucamii, Güdük Minare, Çifte Minareli Medrese, Çorapçı Han gibi pek çok eser var. Zaman elverdiğince gezmeye devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Sivas'ta Buruciye Otel'de (4*)

08 Şubat 2018, Perşembe : DİVRİĞİ
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Divriği'ne hareket ediyoruz. Yol boyunca bölge kültürü ve Beylikler Dönemi hakkında sohbet ediyoruz. Sivas Divriği; Ulu Camii ve Darüşşifası başta olmak üzere, 52 tescilli anıtsal eser ve sayısı 119'a ulaşan tescilli sivil mimari örneği ile adeta bir "müze kent" ! İlk olarak görkemli Divriği Ulu Camii ve Darüşşifa'sını geziyoruz (Tadilat ve restorasyon çalışmalarının izin verdiği ölçüde). UNESCO "Dünya Kültür Mirası" listesinde yer alan İslam mimarisinin bu başyapıtı, Mengücek Beyliği döneminde inşa edilmiş. Evliya Çelebi 1243 yılında tamamlanan bu eseri anlatmaya sözlerin yetersiz kalacağını, yüzyıllar öncesinde şöyle ifade etmekte : "Methinde diller kısır, kalem kırıktır"... Divriği turumuzun devamında, Burma Han'ı ve yöresel mimariyi yansıtan tarihi konakları, evleri görüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Divriği Hotel'de.

09 Şubat 2018, Cuma: KARS'A TREN YOLCULUĞU
Sabah kahvaltımızı biraz erken saatte yapıyoruz. Sonra Divriği Garı'na gidiyor ve 07.19'da hareket eden "Doğu Expresi"ne biniyoruz. Kars'a doğru keyifli bir yolculuğa başlıyoruz. Yol boyunca nefis manzaralara tanık oluyoruz. Aras Nehri ve kolları, Fırat, Karasu, Çaltı Çayı, Kars Çayını takip ederken, Kemaliye, Erzincan, Erzurum ve daha nice kentimizden geçerek, Sarıkamış'ı da görerek Anadolu'yu farklı bir açıdan seyrediyor, inanılmaz görüntüler içinden geçiyoruz. Akşam saat 19.00'da Kars'a ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yeni açılan pırıl pırıl bir otele transfer oluyoruz ( White Park Otel). Akşam, konuklarımız için bazı sürprizler planlıyoruz...

10 Şubat 2018 Cumartesi : ANİ ANTİK KENTİ - ÇILDIR GÖLÜ - KARS
Sabah kahvaltısından sonra Ani Arkeolojik Alanı'na gidiyoruz. Ermenistan sınırında, Arpaçay kıyısında konumlanan ve kültürlerin buluşma kenti olan Ani, günümüzde bir hayalet şehri andırıyor. 2016 Yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen antik kent, erken demir çağından 16. yüzyıla kadar yerleşimin sürekli olduğu, Orta Çağ'ın şehircilik, mimarlık ve sanat açısından gelişiminin tüm zenginlik ve çeşitliliğinin bir arada görüldüğü ender bir yerleşim. Karla örtülünce de sanki daha giziemli görünüyor! Fotoğraf çekmeye doyamayacağımız bu Ani turunda göreceğimiz başlıca yerler; 1072 yılında Selçuklular'ın Anadolu'da ilk inşa ettikleri Menuçehr Camii, ön yüzündeki mozaik işlemelerinin hala görülebildiği Selçuklu Sarayı, hayvan ve bitki motifleriyle süslenmiş Tigran Honents Kilisesi, Bugün Keseli Camii olarak adlandırılan Kurtarıcılar Kilisesi...

Ani Arkeolojik Alanı'ndan ayrılınca yönümüzü Çıldır Gölü'ne doğru çeviriyoruz.. Rehberimiz pek çok öyküye hatta filme konu olan Çıldır gölü ile ilgili bilgi verirken sayısız fotoğraf çekmekten kendimizi alamıyoruz. 1950 mt. yükseklikte ve 123 km2 bir alanı kaplayan Çıldır Gölü kışın buz tutuyor. Beyaz göl, rengarenk atlı kızaklar, balıkçılar, gerçeküstü bir dekora dönüşüyor. Vakit müsait olursa öğlende göl balığının tadına bakabiliriz. Akşam üzeri Kars'a geri dönüyoruz. Bundan sonrası akşam yemeği ve konaklama...

11 Şubat 2018, Pazar KARS-İZMİR
Günümüze yöresel Kars sabah kahvaltısıyla başlıyoruz. Sonra valizlerimizi alıp otelden ayrılıyor ve Kars şehir turumuzu yapıyoruz. Göreceğimiz başlıca yerler; Kars Müzesi, 93 Rus harbi komutanı Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Namık Kemal'in bir dönem yaşadığı ev, 19. yüzyılda Ruslar tarafından Aleksander Nevsky Katedrali olarak inşa edilen Fethiye Camii, bir zamanlar müze olarak kullanılan 12 Havariler Kilisesi veya Kümbet Camii, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Ortodoks Kilisesi veya Merkez Camii, Parlamento Binası ve diğer Rus dönemi binaları….

 

Alışveriş ve belki kısa bir atıştırma molası sonrası havaalanına transfer. SunEkspress 'in saat 13.45'deki uçuşuyla İzmir'e dönüş 15.45'de varış...

TUR FİYATI :
İki kişilik odada kişi başı: 1.415,- TL + 370,- TL  (Grup uçak bileti) 
Tek kişilik oda farkı: 350,- TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
*1 gece Sivas +1 gece Divriği + 2 gece Kars'ta olmak üzere 4 gece konaklama ve sabah kahvaltıları
*Akşam yemekleri ( otel veya restoran )
*Tüm turlar ve ulaşımlar
*Tren biletleri
*Seyahat Sigortası
*Profesyonel rehberlik hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
*İzmir /Sivas Pegasus ile gidiş ve Kars/İzmir SunEkspress ile dönüş uçak biletleri
*Programda belirtilmeyen geziler
*Ören yerleri girişi için müze kart
*Öğle yemekleri
*Kişisel harcamalar
*Bahşişler

NOTLAR
*Program için 370,- TL  fiyatından13 bilet satın alınmıştır. Biletler bittikten sonra katılmak isteyen konuklarımız için güncel fiyatlardan münferit bilet alınacaktır.
*Kış şartları nedeniyle zamanlamada aksamalar olabilir. Elimizde olmayan nedenlerden kaynaklanabilecek aksaklıklardan acentamız sorumlu olmayacaktır.
*Seyahat sigortası kronik olmayan ve seyahatte ani gelişen rahatsızlıklar için olup olağanüstü halleri kapsamaz. Rahatsızlıklar gidilen yerde çözümlenip faturalandığında sigorta ödeme yapar.
* Acentemiz ve rehberimiz zorunlu durumlarda programda değişiklik yapma hakkını mahfuz tutar.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim FidanoğluTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI