EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

REZERVASYON


 Tel:+90 (232) 464 07 18 - 463 60 43 Cep: +90 549 717 17 40-41 E-mail: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

TUNUS TURU (VİZESİZ)

 20 - 23 Şubat 2019

3 Gece-4 Gün , tüm turlar + 2 öğlen yemeği ve 2 akşam yemeği + Tunus Gecesi (Yemek ve Showlar) dahil...

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018

8 Gece-9 Gün 

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

SARDİS ANTİK KENTİ - BİNTEPELER- LİDYA TÜMÜLÜSLERİ

24 Şubat 2019, Pazar


Fiyatı: 125,-TL


Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

Lidya'nın Görkemli Başkenti Sardis Antik Kenti
ve Lidya Tümülüsleri,  Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO)
Dünya Miras Komitesi'nce belirlenen Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alındı. (2013)

 

TUR PROGRAMI:

Sabah saat 07.30'da Karşıyaka / Bostanlı Vapur İskelesi yönündeki Havaş durağında, 08.00'de Alsancak/Lozan Meydanı'nda buluşarak hareket ediyoruz. Kahvaltımızı araçta ikramlarımızla yapıyoruz. Yolumuz üstündeki az bilinen antik köprüleri, küçük tümülüsleri izleyerek Lydia uygarlığı, efsaneleri ve kültürel zenginlikleri üzerine konuşacağız.

Doğu kültürlerindeki "Karun kadar zengin" deyimine kaynaklık eden kral Kroisos'un hüzünlü öyküsüne ev sahipliği yapan başkent Sardis bugün Uşak-Ankara yolundaki günümüzdeki adıyla Sartmahmut Köyünde yer alıyor. Önce ülkenin zenginliğinin kaynağı olarak kabul edilen ve sularında altın taşıyan Paktalos/Sart çayı kıyısındaki altın ayrıştırma tesislerine göz atıyor ve ardından antik çağın en görkemli İon tapınaklarından olan Artemis Tapınağını inceliyoruz.

İnşaatı hiçbir zaman bitirilememiş olan tapınak, bu sayede antik çağın yapım teknikleri üzerine bir eğitim alanı olarak sırlarını bize açacak. Artemis tapınağı sonrasında şehrin en korunaklı noktasına, ovadan 300 m. yükseklikteki Akropolisine yürüyecek, Perslerin burayı hangi noktadan girerek zapt etmiş olabilecekleri üzerine konuşacak ve hem şehrin, hem de muhteşem ovada konumlanmış kral mezarları olan Bintepeler'in doyumsuz manzarasını seyredeceğiz.


Öğle yemeği molası ardından şehrin aşağı kısımlarını gezeceğiz. Roma çağına ait olağanüstü Gymnasion-Hamam kompleksini ve antik çağın en iyi korunmuş sinagoglarından biri olan ve İ.S. 2-5. yüzyıla tarihlenen Sardis Sinagogu'nu inceleyeceğiz. ""Bronzlar Evi" adıyla bilinen kazı alanında şehrin Persler tarafından yıkımının, "felaket"in izlerini konuşup, günümüze sadece izleri ulaşmış antik yol, tiyatro ve diğer yapılara göz gezdirip antik kentteki turumuzu tamamlayacağız.


Vaktimiz kalırsa, Bintepeler'e gitmek üzere Akhisar yoluna döneceğiz. Burada, Anadolu'nun piramitleri sayılan, Lidya krallarının ve soylularının yığma mezarlarına göz atacağız. Bu mezarlar içerisinde en görkemlisi Kral Alyattes' in mezar anıtıdır. Akşam üzeri gün batımında Gölmarmara Gölü'nün yanına gidip, son tunç çağı'nın Batı Anadolu'daki en büyük yerleşimlerinden birine ev sahipliği yapan Kaymakçı tepesini de görmeyi umuyoruz.

TUR FİYATI: 125 ,-TL
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık hizmeti , araçta kahvaltılık ikramı, otopark ücretleri.
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: Öğle yemeği, içecekler, ören yeri giriş ücretleri.

NOTLAR:
*Turlarımıza katılım tek araçla sınırlıdır.
*Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
*Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
*Günübirlik turlarda koltuk numarası verilmez.
*Tura son kayıt tarihi 22 Şubat 2019, Cuma günüdür.
*Müze Kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
*Gezi ören yerinde yürüyerek yapılmaktadır. Bu nedenle hava koşullarına uygun rahat ayakkabı ve kıyafetlerle gelmenizi tavsiye ederiz.
*Her turda yapılmayan Akropolis yürüyüşü orta zorlukta bir parkurdur. Dileyenler, akropolise çıkmayıp bu sırada köyde dinlenebilir.
*Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
* Son kayıt tarihine kadar iptallerde ücret iade edilir.
* 22 Şubattan sonraki iptallerde veya tur sabahı gelinmediğinde ücret iadesi yapılamaz.
* Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, katılımcılara bilgi verilir ve ücretler kesintisiz olarak iade edilir.KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI