EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

SAMOS (SİSAM) ADASI

 17- 19 Mayıs 2019, Cuma - Pazar

2 Gece - 3 Gün  

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

04 - 09 Haziran 2019 (Şeker Bayramı)

Efsaneler diyarı Mora Yarımadasına, 5 gece-6 gün süreli, görkemli bir kültür turu...
 

KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018 (8 Gece-9 Gün)

KESİN ÇIKIŞLIDIR

GÜRCİSTAN & ERMENİSTAN

 01 - 07 Temmuz 2019

6 Gece - 7 Gün

TOSKANA'DA MÜZİK VE RÖNESANS

 24 - 27 Temmuz 2019

ANDREA BOCELLİ KONSERİ
Şair Dante ve Filozof Machiavelli

KAFKAS RÜZGÂRI

TİFLİS (2)- KAZBEGİ (3) - BAKURİANİ (1)

TUR TARİHLERİ
(28 Temmuz- 03 Ağustos 2019) ve (25 -  31 Ağustos 2019)

ORTA ASYA

 9 / 10 - 18 Ağustos 2019

KAZAKİSTAN- TÜRKMENİSTAN- ÖZBEKİSTAN

TÜRKMENİSTAN - ÖZBEKİSTAN

 28 Ağustos - 08 Eylül 2019

 

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 
Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

SAMOS (SİSAM) ADASI

17- 19 Mayıs 2019, Cuma - Pazar


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 245,- Euro 


Masmavi ada ruhu ve kültürü

 2 Gece - 3 Gün

Dilek Yarımadası'ndan bakınca, yüzerek geçilebilecek kadar yakın görünen Samos, 12 İyon kentinden biri, sayıların babası Pythagoras, tarihte ilk kez "dünya dönüyor!" diyen gökbilimci Aristarkhos, büyük filozof Epikuros ve masalcı Aisepos'un ülkesidir. İşi gücü sadece düşünüp taşınmak değildir Samos'un. Yemyeşil bir adadır aynı zamanda ve Çam ormanları, zeytinlikler, yemyeşil tarlalar uzanırken gözalabildiğine, şelaleler kutsar vadileri. Bir eşi daha yoktur Muskat Şarabının. Tarihte Hera adına yapılan en büyük tapınak olan Heraion ile insanoğlunun yaptığı en uzun ve en eski su yapısı Eupalinos tüneli ile Pythagoreion'un Unesco Dünya Kültür Mirası kapsamında olduğunu da söylemeden geçmeyelim...

TUR PROGRAMI :

17 Mayıs 2019, Cuma: VATHİ- KOKKARİ- VURLATES KÖYÜ
Sabah saat 09.00 feribotuyla Kuşadası'ndan Samos Adasına geçiyoruz. Bir at nalını andıran biçimiyle, doğal bir körfezde kurulmuş olan Vathi'ye ulaşıyoruz. Limanda gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra akşam kalacağımız otele gidiyoruz. Odalama, valizlerimizi bırakma ve kısa bir tazelenme sonrasında lobide buluşarak ünlü Kokkari'de öğle yemeğine gidiyoruz. İrili ufaklı restoranlar, kafeteryalar, dükkanlar ve rıhtım boyunca uzanan sivil mimari örnekleri içinde keyifli bir yemek molası veriyoruz.

Yemekten sonra Kokkari Hagia Nicolas Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Samos adasındaki en otantik köylerden biri olan Vurlates Köyü'ne gitmek üzere hareket ediyoruz. Sokakları, küçücük evleri ile şipşirin bir köyde buluyoruz kendimizi

Akşamüzeri daracık sokakları, iç içe geçmiş tarihi evleri, neoklasik yapıları, asırlık kiliseleri, ressamları ile eski Vathi; cıvıl cıvıl sahili, limanı, cafeleri, tavernaları ve dükkanları ile de Ano Vathi (şehir merkezi) son derece çekici...

Akşam yemeği için serbest zaman ve 3* Samos Hotel'de konaklama.

18 Mayıs 2019, Cumartesi: KARLOVASİ - KÖYLER…
Otelde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Karlovasi'ye doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı; 1992 yılından bu yana Unesco Dünya Mirası listesine kayıtlı olan Hera Tapınağı! Antik çağda Pythagorio'dan başlayan 4.880 metre uzunluktaki tören yolu ile ulaşılan Heraion, ilkçağın en büyük ve görkemli tapınaklarından birisidir. Zeus'un eşi Hera'nın doğduğu yerde yapıldığına inanılan en eski tapınak, İ.Ö. 13.yy da ahşaptan inşa edilmişti. Tapınak birçok kez yıkılmış ve yeniden yapılmış. Günümüze ulaşan kalıntıların çoğu, Polykrates'in 6'ncı yüzyılda Samos'lu mimar Rhoikos'a yaptırdığı anıtsal yapıdan geriye kalanlar...


Heraion ziyaretinden sonra Chora Kasabası'nı, Pyrgos Köyü'nü, Kumaradai Köyü'nü panoromik olarak görererek ilerliyoruz. Karlovassi'de öğle yemeğimizi yiyor ve Aziz Nicholas Kilise'sini görüyoruz. Potami Plajı'na giderken, yaklaşık 20 dakikalık vadi bir yürüyüşü ile Metamorphosis Bizans Kilisesi'ne (11. yy) ulaşıyoruz. Yokuş biraz dik ama yürümeyi göze alabilirseniz değiyor. Belki uzaktan şelaleyi de görmek mümkün olabilir. Daha sonra Potami seyir terasına çıkıyor ve nefis manzarayı seyrediyoruz.

Daha sonra Vathi'ye dönüyoruz. Akşam yemeğimiz serbest, konaklama aynı otelde…

19 Mayıs 2019, Pazar: PYTHAGOREİON
Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılarak Pythagoreion'a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Panagia Spiliani Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Manastırın hemen yanında Meryem Ana mağarası yer alıyor.
Sonra da Antik Samos'un kalıntıları üzerinde kurulmuş olan ve Unesco Dünya Kültür Mirası Pythagoreion turuna başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız bu turda; Pythagoras Heykelini, Afrodit Tapınağını, Antik Liman, Tiyatro ve Roma Hamamı kalıntılarını, Metomorphosis Kilise'si ve haziresi'ni görüyor, Likourgos Kalesi'nden kalanlara bakıyoruz.

Bundan sonrası, Pythagoreion'da serbest zaman… Kasabada bir tur atabilir, alışveriş yapabilirsiniz. Bu arada belki de anı olarak seramik Pisagor kupalarından almak isteyebilirsiniz

Dönüş feribotumuz akşam saat 18.00'de... Kuşadasına hareket ve Keyifli bir gezinin sonu…

NOT: Samos Adası'na gidilir de bir şaraphane ziyareti yapılmaz mı demeyin! Zamanımız ve rotamız uygun olduğunda rehberimiz size programın akışına göre bir organizasyon yapmaya çalışacaktır.

TUR FİYATI :
İki kişilik odada kişi başı: 245,- Euro
Tek kişilik oda fiyat farkı: 35,- Euro

NOT: TL ödemelerde Merkez Bankası efektif döviz satış kuru esas alınır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Kuşadası / Samos arası feribotla ulaşım, Samos Hotel'de 2 gece oda + kahvaltı konaklama, 3 gün boyunca adada yapılacak olan turlar, Türkçe Rehberlik, Seyahat Sigortası, şehir vergileri.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir / Kuşadası arasında araçla ulaşım (İstenirse kişi sayısına göre bir araç organize edilecektir), öğle ve yemekleri ile yemeklerdeki içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri, vizeniz yeni alınacaksa vize ücreti, yurt dışı çıkış pulu.

NOTLAR
* Yunanistan adaları için en az 6 aylık pasaport ve Schengen vizesi gereklidir.
* Rezervasyon sırasında lütfen Kuşadası'na transfer isteyip istemediğinizi belirtiniz. Transfer ücreti kişi sayısına göre belirlenecektir.
* Bu tur için otelimizde 20 oda rezervasyonumuz vardır.
* Otelimiz 3* ayarındadır diyebiliriz. Ancak Yunanistan otellerinin standartları Türkiye otellerinden farklıdır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda programda değişiklik yapma hakkını mahfuz tutar..

 


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.


KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI