EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

SAKSONYA TURU

 07 - 11 Aralık 2018 (4 Gece - 5 Gün) 


Nefis bir Saksonya turu, hem de Noel'de!
Doğu Almanya'nın inanılmaz kültür hazineleri ışıldar
ve Noel Pazarları bir sanata dönüşürken...

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 25 - 31 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

SAKSONYA'DA NOEL PAZARLARI

07 - 11 Aralık 2018 (4 Gece - 5 Gün)


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 850 Euro + Uçak bileti 


Doğu Almanya'da kültür hazineleri

HAMBURG - BREMEN (1) - HAMELIN - HILDESHEIM - QUEDLINBURG - WEİMAR - ESISLEBEN - LEIPZIG (2) - DRESDEN - BERLİN (1)


TUR PROGRAMI

1.Gün > 07 Aralık 2018, Cuma: İZMİR - HAMBURG - BREMEN
Sabah İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali,  Pegasus kontuarı önünde buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizi yapıyor ve Pegasus Hava Yollarına ait uçakla  saat 10.40'da direkt olarak Hamburg'a uçuyoruz. Elbe ve Alster ırmaklarının kavuştuğu bir coğrafyada yer alan Hamburg, Almanya'nın en güzel kentlerinden biridir. Tarihi sokakları, devasa binaları ve geniş meydanlarıyla oldukça etkileyici bir şehirdir. Panoramik Hamburg turumuzda göreceğimiz başlıca yerler; UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki kanallar ve büyük kırmızı tuğlalı depolar ile Speicherstadt, Alster ve Elbe Gölü, Hamburg Limanı, Hamburg Tarihi Müzesi, St. Michaelis Kilisesi, St. Nikolai Kilisesi, şehrin kalbi sayılan Rathaus Meydanı….

Öğle yemeği için mola verdikten sonra, Grimm Kardeşlerin "Masal Yolu"nun bir bölümü üzerinden 1 saat süren bir yolculukla Bremen'e gidiyoruz. Birçok şehir ve kasabayı birbirine bağlayan bu yolda yemyeşil ormanlar, şatolar, kuleler, büyüleyici kasabalar, tarihi köyler ve tablo gibi şehirler var. Pamuk Prenses ile Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız, Uyuyan Güzel, Külkedisi, Rapunzel, Çizmeli Kedi, Bremen Mızıkacıları, Hansel ve Gretel gibi Grimm Kardeşlerin yazdığı 200'den fazla masala ilham olan bu güzergah, günümüzde Almanya'nın en önemli seyahat rotalarından biri.

UNESCO Dünya Kültür Mirası olan Bremen'e ulaştığımızda otelimize gidip yerleşiyoruz. Dileyen konuklarımızla 170 den fazla tezgahı, tarihi pazar meydanı ve alışveriş merkezlerini romantik bir Noel sahnesine dönüştüren Bremen Noel Pazarına gidiyoruz. Almanya'nın en iyi Noel pazarlarından birini görüyoruz. Sonra akşam yemeğimizi yiyerek otele dönüyoruz. Bu akşam Bremen'de konaklıyoruz.

2.Gün > 08 Aralık 2018, Cumartesi: BREMEN - HAMELIN - HILDESHEIM - QUEDLINBURG - LEIPZIG
Sabah kahvaltımızı erken saatlerde yapıyor ve Bremen Şehir Turuna başlıyoruz. Belediye Binası ve Roland Heykeli, St.Peter Katedrali, Ratskeller, Bremen Mızıkacıları Heykeli, St Peter Kilisesi, Ticaret Odası ve Parlamento Binası göreceğimiz yerlerden bazıları…

Ardından Goethe'nin "Faust" adlı eserinde "Küçük Paris" olarak tanımladığı, sanat ve tarih şehri Leipzig'e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde, Grimm kardeşlerin "Fareli Köyün Kavalcısı" adlı masalına ilham olan Hamelin Köyüne uğruyoruz. Hamelin geleneksel evleri, daracık sokaklarıyla tipik bir ortaçağ köyü. Burada vereceğimiz kısa bir kahve molasının ardından yola devam ediyoruz. Yaklaşık 50 dakikalık bir mesafede, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan, Hildesheim'daki "St Michael Antik Benedictine Manastır Kilisesi"ni görüyoruz. Hildesheim Piskoposu Bernward tarafından 1010 ve 1022 yılları arasında inşa edilen bu yapı, ortaçağ sanatının önemli anıtlarından biridir. 1046 Yangınından sonra yeniden inşa edilen St Mary's Katedrali, hala orijinal halini yansıtır. Kısa bir yolculuk ile UNESCO Dünya Mirası Listesindeki "Collegiate Kilisesi"ni ve Kaleyi görüyor, Quedlinburg Eski Kent'te panoramik bir tur yapıyoruz. Quedlinburg Ortaçağ Avrupa kasabalarının olağanüstü bir örneğidir. "St Servatius Collegiate Kilisesi" ise Romanesk mimarinin başyapıtlarından biridir.

Bugünkü son durağımız Leipzig! Otelimize yerleştikten sonra eski şehirde bir gece yürüyüşüne çıkıyoruz. Opera Binası, Gewandhaus konser salonu, Üniversite, Mädler Passage, Old Town Hall, Aziz Nikolaos Kilisesi ve St. Thomas Kilisesi'ni görüyoruz. Geçmişi 1458 yılına uzanan Leipzig Noel Pazarı'nda yüksekliği 7 metreye ulaşan ve son derece güzel bir şekilde dekore edilen Sakson Ladin ağacını görüyoruz. Noel Pazarı biraz da festivale dönüştüğü için çeşitli performanslar izleme ve farklı lezzetlerin tadına bakma olanağını buluyoruz. Geceleme Leipzig'deki otelimizde.

3.Gün > 09 Aralık 2018, Pazar: LEIPZIG - WEIMAR - EISLEBEN - LEIPZIG
Sabah kahvaltısının ardından Avrupa'nın efsane şehirlerinden biri olan Weimar'a hareket ediyoruz. Bu sanat ve kültür kentinde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Klasik Weimar gezimizi yapıyoruz. Weimar oldukça zengin bir kültür mirasını barındırır; Goethe Evi ve Goethe'nin Bahçesi, Schiller'in Evi, Herder Kilisesi, Herder Evi ve Eski Lisesi, Residence Kalesi ve Ensemble Bastille, Dowager Sarayı (Wittumspalais), Düşes Anna Amalia Kütüphanesi, Roma Evi ile Ilm Parkı,

Belvedere Kalesi ve Orangery ile Parkı, Ettersburg Kalesi ve Parkı, Tiefurt Kalesi ve Parkı ve Prens Mezarı ile Tarihi Mezarlık... Biz şehir turumuzda Goethe Evi ve Goethe'nin Bahçesi, Schiller'in Evi, Liszt 'in evi ve Düşes Anna Amalia Kütüphanesi'ni ziyaret ediyoruz. Gezi bitiminde kısa bir yolculuk ile Hristiyan reformistlerin tarihteki en önemli isimlerinden Martin Luther'in 1483 yılında doğduğu ve 1546 yılında vefat ettiği Eisleben'e gidiyoruz. 1996 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınan Eisleben gezimizde; tarihi Belediye Binası, Martin Luther'in doğduğu evi, Aziz Petrus ve Aziz Paul Kilisesini, Luther'in orijinal vaiz kürsüsünü koruyan St. Andrew Kilisesi'ni görüyor ve hayata veda ettiği evi (Luther Müzesi) ziyaret ediyoruz. İlerleyen saatlerde akşam yemeği ve otelde geceleme... 


4.Gün > 10 Aralık 2018, Pazartesi: LEIPZIG - DRESDEN - BERLİN
Sabah kahvaltı sonrası tam günlük Dresden turu için hareket ediyoruz. Dresden II. Dünya Savaşının son günlerinde, hatta savaşın bitmiş olmasına rağmen, öyle bir bombalanmış ki, şehrin ancak dörtte biri ayakta kalabilmiş. Almanya'nın bu görkemli şehrinde dolaşırken, eğer geriye kalan buysa, acaba öncesinde Dresden nasıldı, diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz. 2005 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınan kent, Elbe Nehri'nin üzerine çelik bir köprü (Waldschloss Köprüsü) yapılınca 2009 yılında listeden çıkarıldı. Dresden kent turunda ilk durağımız, Goethe'nin "Avrupa'nın Balkonu" adını verdiği "Brühl Teras" olacak. Bu mekan aslında savunma surlarının bir parçasıdır. Ne var ki, 1739 ile 1748 arasında, Augustus'un bakanı olan Henrich von Brühl, bu surları saray için teraslı bir bahçeye dönüştürmüş. Şehir turuna devamla; olağanüstü bir barok başyapıt olan Zwinger, Dresden Kraliyet Sarayı ve Müzeleri, bir kraliyet cephaneliği olan ve adını 1884 ve 1887 arasında, kendisinin ve ailesinin topladığı ganimetleri saklamak için uygun bir yer haline dönüştüren Kral Albert'dan alan Albertinum, Theatherplatz Meydanında Strauss'un pek çok eserinin prömiyerine sahne olmuş Almanya'nın en ünlü tiyatrolarından biri Semper Opera Hause, Katholische Hofkirche'in önündeki nehirde uzanan Augustus Köprüsü, bir zamanlar kraliyet ahırı olarak kullanılan bir 16.yy binası şimdilerde Verkehrsmuseum (Ulaşım Müzesi) olan Johanneum, 1970'lerden kalan muhteşem bir yapı Altmarkt, savaş sırasında yerle bir olan ve milyonlarca dolar harcanarak yeniden yapılan Frauenkirche Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Şehir merkezindeki Noel Pazarını da ziyaret ettikten sonra Dresden'den ayrılıyoruz. Berlin'e ulaşınca otelimize yerleşme ve geceleme vakti gelmiş oluyor…

5.Gün > 11 Aralık 2018, Salı: BERLİN - İZMİR 
Sabah kahvaltısının ardından Berlin şehir turumuzu yapıyoruz. Batı Berlin'de; Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu göreceğimiz yerler arasında. Doğu Berlin'de ise; Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee'yi görülecek yerler arasında sayabiliriz. Şehir turumuz tamamlanınca biraz serbest zaman diyoruz. Rehberimizin belirlediği yerde ve saatte buluşarak havalimanına transfer oluyoruz. SunExpress Hava Yolları ile saat 14.40 da İzmir'e hareket ve 19.35 de İzmir'e varış.


TUR FİYATI
İki kişilik odada kişi başı: 850 Euro + Uçak bileti
Tek kişilik oda (single) fiyat farkı: 200 Euro

** Ödeme nakit ya da banka yolu ile yapılır ve ödeme gününde geçerli olan TL karşılığı olarak hesaplanır.
** Avrupa otellerinde 3 kişilik oda sıkıntılıdır. 3 ayrı yataklı oda maalesef bulunmamaktadır.
 


OTELLER:

BREMEN:

Grothenn's Hotel 3*Grothenn´s Gasthaus GmbH & Co. KG
http://www.grothenns.de

LEIPZIG:
Victor's Residenz-Hotels - Hotel Leipzig
www.victors.de

BERLİN :
Leonardo Hotel Berlin 3*
https://www.leonardo-hotels.com/leonardo-hotel-berlin


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Yolculuk boyunca, katılımcı sayısına uygun, özel konforlu araçlar ile ulaşım.
* Bremen 'de 1 gece, Leipzig'de 2 gece, Berlin'de 1 gece; şehir merkezinde 3 ve 4 yıldızlı otellerde oda / kahvaltı konaklamalar.
* Hamburg, Bremen, Hamelin, Hildesheim, Quedllinburg, Weimar, Eisleben, Leipzig ve Dresden ile Berlin şehir turları
* Programda belirtilen müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri.
* 1 Akşam yemeği (Bremen)
* Profesyonel rehberlik hizmetleri
* Tursab zorunlu seyahat sigortası.
* Şehir vergileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
* İzmir / Hamburg: Pegasus ve  Berlin / İzmir:  SunExpress Hava Yolları ekonomi sınıf uçak bileti.
* Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
* Kalınacak olan otellerdeki kişisel harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b)
* Almanya / Schengen vize ücreti (125 €)
* Yurt dışı çıkış fonu (15 TL).

 

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI