EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...

AYRILIĞIN ÜÇÜNCÜ YILINI GERİDE BIRAKIRKEN, ŞÜKRÜ HOCAMIZ ANISINA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERDE BULUŞUYORUZ...

15 MART 2018, PERŞEMBE:
KİTAP TANITIMI-SERGİ-KOKTEYL- AÇILIŞ- FİLM - PANEL

16 MART 2018, CUMA: ŞÜKRÜ TÜL KOLLEKSİYONU ve KABRİSTAN ZİYARETLERİ- AYDIN MÜZESİ- EFELER ŞÜKRÜ TÜL PARKI
 

NOT: 16 Mart programını gerçekleştirmek için araç tutulacaktır. Bu nedenle katılmak isteyen dostlarımızın EbruliTur'u arayarak bilgi vermelerini önemle rica ederiz. 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

30 Mart - 1 Nisan 2018

SAKIZ'DA PASKALYA VE ROKET ATMA ŞENLİKLERİ

>> 07-08 Nisan 2018 (1 Gece-2 Gün)
>> 06-08 Nisan 2018 (2 Gece -3 Gün)

REZERVASYON İÇİN ACELE EDİN!

ORTA YUNANİSTAN

10-15 Nisan 2018

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALMANYA / ROMANTİK YOL

 21 - 27 Mayıs 2018

REN VADİSİ....

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

13 -24 Haziran 2018
 

11 Gece - 12 Gün

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

SAKIZ ADASI'NDA PASKALYA VE ROKET ATMA ŞENLİKLERİ

06- 08 Nisan 2018, Cuma - Pazar (2 Gece-3 Gün)


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 200,- €  


Rezervasyon süremiz çok kısa!

2 GECE - 3 GÜN CHANDRİS HOTEL KONAKLAMALI 

TUR PROGRAMI :

06 Nisan 2018, Cuma:
Sabah erken saatlerde buluşarak Çeşme'ye gidiyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra saat 09'da kalkan feribotla yola çıkarak,10.30 civarında Sakız'a varıyoruz. Bagajlarımızı bizi limanda bekleyen aracımıza yerleştiriyoruz. Ancak hemen otele gitmiyoruz çünkü adada Paskalya nedeniyle yoğun bir hareketlilik var ve biz de tadını çıkarmak istiyoruz!

Bugün, Adanın Güney Bölgesine gidiyoruz. Karfas ve güney bölgesi, Sakız Adasının en güzel, ekonomik anlamda da en verimli bölgesi. Tarih boyunca sakız üretiminin yapıldığı, önce Avrupa'ya sonra Osmanlı Sarayına ihracat yapılan bölge tam da burası. Önce Paskalya nedeniyle kapanabilecek "Citrus Museum" yani narenciye müzesine uğruyor, reçellere bakarken keyifle kahvelerimizi içiyoruz. Sonra ortaçağ havasını hala yansıtan, hatta yapıldığı gibi kaldığı söylenebilecek olan eski köyleri gezmeye başlıyoruz...

 Daracık sokakları, çapraz arklar ve kemerlerle döşeli yolları, Bizans Döneminden (14.ve 15. yy) bu yana mükemmel bir şekilde korunmuş bir köy-kale olan MESTA...

Mesta'nın limanında keyifli bir öğle yemeği molası veriyoruz.

 Dar sokakları, aralarında 13. yüzyıldan kalma bir Bizans kilisesi (St. Apostles) de bulunan sayısız kilisesi, dış cepheleri siyah beyaz geometrik şekillerin kompozisyonu "xysta" ile bezeli evleriyle PİRGİ...
Geç öğleden sonra otele gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam ada merkezinde serbest zaman. Arzu edenler için rehberimiz bir taverna düzenlemesi yapabilir. .

07 Nisan 2018, Cumartesi: 
Paskalya nedeniyle birçok yer öğlende kapanacağından, sabah kahvaltımızı erken yapmaya çalışıyoruz. Kahvaltı sonrasında rehberimizle Chios Ada merkezinde tura çıkıyoruz. Fırınlardan mis gibi sakızlı Paskalya Çöreği kokuları gelirken ada sokaklarında dolaşıyoruz. Yürüyerek yapacağımız bu turda Museiou caddesindeki Kale kalıntılarını, Cumbalı Türk mahallesindeki Türk Mezarlığı ile Mecidiye Camiini, Türk Hamamını ,Yunanistan'ın en büyük kütüphanesi olan görkemli Korais Kütüphanesini görüyoruz. Çarşıda ve Ada sokaklarındaki gezimizi tamamlayınca hafif bir öğle yemeği yada çay / kahve için mola veriyoruz. Öğleden sonra ada sokaklarında serbest zaman diyoruz...

Sonra da akşam yemeğine gidiyoruz. Paskalya gecesi akşam yemeği geleneksel olarak gece 24 sonrası yendiği için restoran bulmak sorun olabilir. Bu nedenle akşam yemeğini topluca rezervasyon yaptıracağımız bir yerde almayı öneriyoruz (extra).

Yemek sonrasında bu yıl da yapılacağı söylenen "Roket Atma Şenlikleri"ne gidiyoruz. Aracımız bizi Ada'nın kuzeyinde Vrandatos'a götürüyor. Roket atma şenlikleri yaklaşık 1- 1.5 saat sürüyor. Ardından tekrar aracımızla Ada Merkezine dönüyoruz. Dileyen konuklarımız Merkez Kilisesi önünde yapılan törenleri izleyebilirler. Konaklama aynı otelimizde.

08 Nisan 2018, Pazar:
Sabah geç kahvaltı sonrasında adanın en eski ve en önemli Manastırı'na gidiyoruz . Unesco Dünya Kültür Mirasına alınan Nea Moni, tüm Ege Adaları içinde, ortaçağ manastır mimarisinin en ünlü örneği. Geziyor, görüyor, bilgi alıyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ardından öğle yemeği yiyor ve adanın en ilginç köylerinden biri olan Anavatos'a gidiyoruz. Bu köy bir uçurumun sonunda ve büyük bir granit kayanın üstündeki yerleşimi, anıt kule gibi evleri, kemerleri ve dik Arnavut kaldırımlı yolları ile oldukça etkileyici…Saat 14.00 gibi Golden Sand Otel'deki geleneksel Paskalya yemeği'ne, Kuzu Çevirme Partisine katılıyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yemekten sonra Adaya ve Paskalya Şenliklerine veda etme zamanı geliyor. Bu özel hafta sonu komşumuzun gelenek ve göreneklerine ait keyifli tanıklıklar, anılar, yeni dostluklar ve fotoğraflarla sona eriyor.

Saat 17.00'de limanda olacak şekilde yola çıkıyoruz. Gümrük, Pasaport, Feribot, Çeşme'ye hareket ve hoşça kal Chios!

TUR FİYATI (BİR GECE KONAKLAMALI):

İki kişilik odada kişi başı: 200,- €
Tek kişilik oda farkı: 100,- €
Deniz gören oda farlı: 40,-€

* TL ödemelerinde turun satın alındığı günün Merkez Bankası Efektif Döviz Satış Kuru esas alınır.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Çeşme - Sakız Adası arasında feribot ile ulaşım
* Güney Ada turu
* Sakız Adası şehir merkezi turu
* 2 Gece ada merkezinde Chandris Hotel'de oda -kahvaltı konaklama
* Seyahat Sigortası
* Rehberlik

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
* İzmir/ Çeşme /İzmir transferleri fiyata dahil edilmemiştir (Kişi sayısı belli olmadığı için )
* 1. Gün öğle ve akşam yemeği ile içecekler
* 2. Gün öğle ve akşam yemeği ve içecekler
* 3. Gün Golden Sand Otelde geleneksel "Kuzu Çevirme" partisi
* Yurt dışı çıkış fonu (15 TL)
* 65 yaş üstü sigorta farkı
* Yunanistan Vizesi

NOTLAR
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup dolduğu zaman kayıtlar kapanır.
* Sakız Adası özel günlerde kalabalık olmaktadır. Bu dönemde Otel opsiyonları kısa tutulduğundan erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.
* Bu turumuz yoğun talep gören bir program olduğundan ön rezervasyon bir hafta ile sınırlıdır.
* Bir hafta içinde kesinleştirilmeyen kayıtlar haber verilmeksizin iptal edilir.
* Vizesi olmayan misafirlerrimiz için Vize müracaatı Mart başında yapılacaktır.
* Tur kaydı esnasında pasaportunuzun ve varsa vizenizin acenta görevlisine gösterilmesini rica ediyoruz. Acenta görevlimizce kontrol edilmeyen pasaport ve vizeler nedeniyle çıkabilecek sorunlardan acentamız sorumlu olmayacaktır.
*İzmir'den Çeşme'ye transfer isteyen misafirlerin kayıt sırasında bildirmelerini rica ediyoruz. Araç büyüklüğü kişi sayısına göre seçilmekte ve servis fiyatı ona göre tespit edilmektedir.
* Seyahat sigortaları belgelenebilen rahatsızlıkları - ani gelişen (akut) ve kronik olmayan rahatsızlıkları kapsar.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir

DİKKAT DİKKAT !
*CUMA SABAHI GELEMEYECEK MİSAFİRLERİMİZ CUMA AKŞAM ÜZERİ FERİBOTU İLE ADAYA GELEREK PROGRAMIMIZA KATILABİLİRLER. BU DURUMDA İLK GÜN YAPILAN GÜNEY ADA TURU FİYATI TOTAL FİYATTAN DÜŞÜLECEKTİR.

*ADAYA BİR GÜN ÖNCE GİTMEK VEYA BİR GÜN FAZLA KALMAK İSTEYEN KATILIMCILARIMIZ ACENTEMİZDEN FİYAT SORABİLİRLER.

VİZE:
* Yunanistan için Schengen vize kuralları geçerlidir.
* Yeşil pasaporta vize gerekli değildir.
*Katolik ve Ortodoks Paskalya tarihleri farklı olup, Nisan ayında konsoloslukların çalışma günleri sınırlıdır. Bu nedenle vizeleri Mart başında alacağız.
* Bu nedenle erken rezervasyon önemlidir.
* Vize alımı parmak izi nedeniyle bireyseldir
* Vize evraklarınızın hazırlanmasında yardımcı olunur ve konsoloslukta rezervasyonlarınız yapılır. Randevu kendi pasaport numaranız ile alınmaktadır. Bu nedenle rezervasyonu geç yaparsanız vize alımı mümkün olmayabilir..
* Vize verilmemesi durumunda sorumluluk acentemize ait değildir. Vize verilmediğinde yatırılan ücretler Konsolosluk tarafından iade edilmemektedir

PASKALYA HAKKINDA
İsa'nın dirilişini ifade eden Paskalya, Hristiyan Dünyasının en büyük bayramı sayılır. Paskalya günü, ilkbahar gün dönümünün yaşandığı, dolunayın görülmesinden sonraki ilk pazar günüdür. Bu nedenle Paskalya'nın tarihi değişebilmekle birlikte genellikle, Nisan ayının ikinci pazarı önerilir. Ancak Katolik ve Ortodoks Dünyasında bu tarihler farklı olarak saptanmaktadır.

Paskalya, perhizle geçen beş haftalık bir hazırlık dönemi ile son haftayı kapsar. Paskalya Günü'nde, paskalya pazarı ile sona erer. Paskalya Günü için evlerde özel çörekler yapılır; yumurtalar boyanır, mumlar yakılır, dualar okunur...
 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'eTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI