EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

SAFRANBOLU - AMASRA - EREĞLİ - YEDİGÖLLER

26 - 29 Ekim 2018, Cuma - Pazartesi


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı   1.300 ,- TL  + Uçak bileti


Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

 Antik çağda Paphlagonia olarak anılan Batı Karadeniz bölgesinin Kastamonu ve Sinop civarını içeren doğu kısmını daha önce birlikte gezmiştik. Şimdi aynı bölgenin batısına uzanacak, bir yandan tarih ve kültürünü incelerken, öte yandan doğanın bize sunduğu eşsiz güzellikleri görmeye çalışacağız…

TUR PROGRAMI:

1.Gün/ 26 Ekim 2018, Cuma : ANKARA / SAFRANBOLU
Sabah saat 06.00 'de Pegasus Havayolları ile Adnan Menderes havaalanından Ankara'ya uçuyor ve yaklaşık 1 saat sonra Ankara'ya ulaşıyoruz. Yol üzerindeki uygun molalar sonrasında Safranboluʼya doğru ilerliyoruz. Safranbolu'ya ulaşınca, 1994 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine giren bu müze-kenti doyasıya gezmek istiyoruz.


Çukur, Kıranköy ve Bağlar isimli üç mahallesi olan yerleşim, "Hayat" planlı evleriyle 20. Yüzyıl başlarında Hükümet Konağı olarak inşa edilen ünlü Kent Tarihi Müzesi, Kaymakamlar Müze Evi, Tarihi Cinci Hanı ve Hamamı, Yemeniciler ve Demirciler Arastaları, Köprülü Mehmet Paşa Cami ve avlusundaki Muvakkithane ile güneş saati görmek istediğimiz yerler arasında.

Yakın çevredeki İncekaya Su Kemeri, cam bir seyir terası üzerinden izlenebilen Tokatlı Kanyonu ve eski adı Yörükan-ı Taraklıborlu olan, bir anlamda "Küçük Safranbolu" diyebileceğimiz, evlerinin güzel mimarisiyle gözümüzü şenlendirecek Yörük Köyü günümüzün diğer hedefleri arasında. Bol bol fotoğraf çekmeye hazır olun.. . Konaklama ve akşam yemeğimiz de Safranbolu'da.

2.Gün/ 27 Ekim 2018, Cumartesi : AMASRA-BARTIN-ZONGULDAK-EREĞLİ
Sabah kahvaltımızdan sonra Batı Karadeniz kıyılarının gözbebeği olan "Çeşm-i Cihan" Amasra'ya yöneliyoruz. Kasabanın en azından 2600-2700 yıllık tarihi, hiç kuşkusuz uygun liman imkânları sınırlı olan Karadeniz kıyılarında bir istisna teşkil etmesiyle ilişkili. Yunanlılar, Romalılar, Cenevizler, Osmanlılar derken, her biri şehirde bir iz bırakmış.

Amasra Müzesi, Kemere Köprüsü ile ulaşılan Boztepe üstündeki Sormagir Kalesi, Ağlayan Ağaç, Anakara üstündeki Zindan Kalesi ve Ceneviz şatosu, Bedesten olarak bilinen Bouleuterion [Meclis], Eski bir Bizans kilisesinden dönüştürülmüş Fatih Camii, Edhem Ağa Konağı, Kuş Kayası Anıtı ve Çekiciler Çarşısı bu şirin beldede gezeceğimiz yerler arasında.

Öğlende tabii ki balık yiyeceğiz. Karadeniz sahilinde dolaşıp da balık yememek düşünülebilir mi? Öğleden sonra Bartın'a ve Zonguldak'a da kısaca uğradıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için Karadeniz Ereğli'sine gideceğiz.

3.Gün/ 28 Ekim 2018, Pazar : EREĞLİ
Sabah kahvaltımızdan sonra MÖ 7. yüzyılda Atina yakınlarındaki bir yerleşimden yola çıkan Megara'lıların kolonize ettiği ve adını efsanevi kahraman Herakles'ten alan Ereğli'yi gezmek istiyoruz. "Çelik ve çiçek diyarı" olarak ünlenen Ereğli'de Herakles'in cehennemin bekçisi Kerberos'u kaçırmak için girdiğine inanılan Cehennemağzı Mağaraları, Fetih Çınarları, Ereğli Kalesi, Ayasofya Kilisesi [Orta Cami] görmek istediğimiz yerler arasında.


Mümkün olursa, Alaplı ilçesine bağlı Gümeli yakınlarında, Bölüklü Yaylasındaki anıtsal porsuk ağacını görmek istiyoruz. . Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi'nden Dr. Ercan Oktan ve Anturia Danışmanlık'tan Dr. Murat Yıldız tarafından yıllık halkaların laboratuvarda incelenmesiyle kesin yaş tayini yapılabilen bu porsuk ağacı (Taxus baccata), 4114 yaşındadır, yani Erken Bronz Çağını görmüştür. Bugün, dünyanın en yaşlı canlılarından biri olan bu ağaçı görmek mümkün olursa, doğanın bilgeliğinin bir kısmını paylaşabildiğimize inanacağız. Doğa içinde geçirilen güzel bir günden sonra konaklamak için yine Ereğli'ye dönüyoruz.

4.Gün/ 29 Ekim 2018, Pazartesi : YEDİGÖLLER - ANKARA / İZMİR
Sabah kahvaltımızdan sonra bastonlarıyla ünlü Devrek üzerinden çıkacağımız dönüş yolculuğunda, Yedigöller Milli Parkı'na uğramayı hedefliyoruz . Sonbaharda son derece etkileyici görüntülere bürünen bu göl dünyası ve görkemli ağaçlar arasında bol bol fotoğraf çekmek isteyeceğiz. Uçuş saatine kadar küçük süprizlerle turumuzu tamamlayacağız.  Saat 22.50'de Pegasus Hava Yollarının  Ankara/İzmir seferi ile döneceğiz.. 

TUR FİYATI (Vade farksız 5 veya 6 taksit)

İki kişilik odada kişi başı:   1.300 ,- TL + Uçak bileti 
Tek kişilik oda fiyatı:    1.500,- TL + Uçak bileti

* İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası Kartlarına göre 5 - 6 taksit imkanı vardır.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Ankara'dan itibaren tur sonuna kadar 4 gün boyunca kişi sayısına uygun araçla ulaşım ,
* 1 Gece Safranbolu'da + 2 gece Ereğli'de 3-4* otellerde Y/P konaklama, sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri,
* Rehberlik ve Danışmanlık
* Seyahat sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
* İzmir / Ankara / İzmir uçak biletleri,
* Öğle yemekleri,
* Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri ,
* Tur aracımız büyük olursa Yedi Göller'e çıkışta kiralanması gereken minibüs ücretleri

NOTLAR :
* Program butik bir tur olarak planlanmış olup, en az 12 kişi en fazla 21 kişi ile yapılacaktır.
* Uçak grup biletleri kayıtlar en az 10 kişi olduğunda alınacaktır.
* Aracımız 16 kişilik olursa araçta koltuk numarası vermiyor, dönüşümlü oturma rica ediyoruz.
* Katılımcı sayısı 20 kişi olduğunda aracımız 27 kişilik olacak ve kayıt sırasına göre koltuk numarası verilecektir.
* Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir
* Anıtsal porsuk ağacını görmek için yürüyüş ve hafif-orta tırmanışlar gereklidir.
* Tur tarihi okul dönemine denk geldiği için çocuk fiyatı belirtilmemiştir. Arzu eden katılımcılara bildirilecektir.
* Bölge Otellerinden beklentinizi yüksek tutmamanızı hatırlatırız.
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İzmir Kiliseleri -2018


  • Zeytin'in İzinde Urla Köyleri-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon- 2017TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI