EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

GÜNEY AFRİKA - ZİMBABWE - BOTSWANA

 10 - 17 Mart 2018 

ÜRDÜN KÜLTÜR TURU

25 - 30 Mart 2018

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

30 Mart - 1 Nisan 2018

ORTA YUNANİSTAN

10-15 Nisan 2018

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALMANYA / ROMANTİK YOL

 21 - 27 Mayıs 2018

REN VADİSİ....

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

18-29 Haziran 2018

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

FEST TRAVEL& EBRULİ TUR

 

MALTA VALLETTA
BAROK MÜZİK FESTİVALİ
13 - 16 Ocak 2018

SALZBURG KIŞ MÜZİK FESTİVALİ
MOZART HAFTASI 
27 Ocak - 1 Şubat 2018 (Sömestre)

BERLİN MÜZİK FESTİVALİ
29 Mart - 1 Nisan 2018

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018 - Şeker Bayramı


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 1.540,- Euro + Uçak bileti 


7 Gece - 8 Gün

 Fredric Chopin'in,
ünlü yazarların,
17 ödülle dünya Nobel rekorunun ve Kopernik'in ülkesi,

Avrupa'lı gezginlerin gözdesi,
derinlerden beslenen kültürü ile
bir zamanların Lehistan'ı, günümüzün Polonya'sı...

 

TUR PROGRAMI

Köklü bir kültürün ve büyülü bir doğanın ülkesi olan Polonya'ya bir  kültür turu; Programdaki  turlar ile  müze ve anıtlara girişler, 2 akşam yemeği, iç hat uçuşları fiyatımıza dahil...


Gün 1: 10 Haziran 2018, Pazar/  İSTANBUL-VARŞOVA
Öğleden sonra saat 15.30'da İstanbul Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminalinde Lot Havayolları kontuarı önünde acente görevlimizle buluşuyoruz. Saat 17.30'da Polonya Hava Yolları (LOT) uçağı ile Varşova'ya uçuyoruz. Varşova Chopin Havalimanı'na indiğimizde rehberimiz ve aracımızla buluşuyoruz. Öncelikle kentin tarihi dokusu içinde panoromik bir gezi yapıyoruz.

Ardından "Eski Şehir" bölgesine gidiyor ve tarihi meydana bakan Bazyliszek Restoran'da (yada benzeri iyi bir restoranda) akşam yemeği yiyoruz. Yemek sonrası otelimize geçiyoruz. Konaklama Varşova'da.

Gün 2: 11 Haziran 2018, Pazartesi / VARŞOVA-KRAKOW
Kahvaltı sonrasında bagajlarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. Öncelikle Varşova'nın eski yerleşimini ziyaret ediyoruz; Unesco dünya mirası listesindeki eski şehir turumuzda Kraliyet Sarayı, Swietojarska Sokağı, Vaftizci Yahya Katedrali, Canlı Meydan, XIII.yy Eski Şehir Meydanı, Varsova'nın simgesi olan Syrena Anıtı, anıtsal kent kapısı Barbkana, XV.yy yeni Şehir Meydanı, Madam Curi'nin evi, göreceğimiz yerler arasında...

Öğle yemeği için mola verdikten sonra "Varşova Gold" turunu yapıyoruz; 235 metre yüksekliğindeki Bilim ve Kültür Sarayı'nın tepesinden Varşova'yı seyrediyor, Avrupa'nın bir başkent içindeki en büyük parkı olan Lazienki Parkı'nda yürüyüş yapıyor, Chopin anıtını, su üstü Krallar Sarayı'nı görüyor ve Kral Amfitiyatrosunu ziyaret ediyoruz.

Ardından "Varşova Getto"sunun bulunduğu bölgeye geçiyoruz. Getto Ayaklanması - Soykırım Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra otobüsle Krakow'a hareket ediyoruz. (300 km / 3.5 saat ).

Unesco Dünya Kültür Mirası olan Krakow, Lehistan İmparatorluğu'nun eski başkenti ve hiçbir savaşta yıkılmamış olan tarihi bir kent. Akşam yemeğimizi Krakow eski şehir merkezindeki Sukiennice (yada benzeri iyi bir) Restoranda yiyoruz. Sonra otelimize geçiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Krakow'da.

Gün 3: 12 Haziran 2018, Salı / KRAKOW-WİELİCZKA- AUSCHWITZ - KRAKOW
Sabah kahvaltısından sonra eski şehirde panoramik bir tur yapıyoruz. Wawel Sarayı'nı da kapsayan turumuzda; Pazar Meydanı, Kumaş Pazarı-Kapalı Çarsı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska Caddesi, Barbakan, Słowacki Tiyatrosu'nu görüyoruz.

Ardından, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Wieliczka Tuz Madeni Müzesine doğru yola çıkıyoruz. Yerin 64 metre altından başlayan ve 135 metre derinliğe kadar inen galerilerde tuzdan yapılmış heykeller ve kabartmaları görüyoruz.

Sonra da  II. Dünya Savaşının en kara lekesi, milyonlarca insanın katledildiği "Auschwitz ve Birkenau" toplama kamplarına gidiyoruz. Ayaklarımız geri geri gitse de, insanlık tarihinin bu ibret dolu kesitini görmezden gelmek istemiyoruz... 
Akşam saatlerinde Krakow'a dönüyoruz Bu akşam canlı müzik ve yerel danslar eşliğindeki Leh Gecesine katılmayı programlıyoruz. Chlopskie Jadlo (yada benzeri iyi bir) Restoranda akşam yemeğini yedikten sonra otele geçiyoruz.

Gün 4: 13 Haziran 2018, Çarşamba /  CZESTOCHOWA - WROCLAW
Kahvaltı sonrasında "Kuzey'in Venedik"i olarak anılan, 124 köprü ile birbirine bağlanan ve 12 ada üzerine kurulmuş olan Wroclaw kentine doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üstünde, Czestochowa'da, Jasna Gora Manastırında bulunan Siyah Madonna portresini de görüyoruz. Wroclaw'a varınca, Pod Gryfami (yada yine iyi bir) Restoran'da akşam yemeği yiyor ve otele geçiyoruz. Bu gece konaklama Wroclaw'da. Wroclaw şehrinin, İspanya'nın San Sebastián şehri ile beraber 2016 yılında Avrupa Kültür Başkenti olarak seçildiğini söylemeden geçmeyelim...

Gün 5: 14 Haziran 2018, Perşembe / WROCKLAW- JAWOR-SWIDNICA- POZNAN
Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Wroclaw eski şehir turuna başlıyoruz. Adalar coğrafyası ile kentin sunduğu estetiği ve 3 ayrı mimari tarzı bir arada izliyoruz.
Göreceğimiz yerlerin bazıları; Saint Jan Katedrali, Tumski Adası, Gotik Belediye binası, Güneş Saati, Wroclaw Cüceleri, Tarihi Kasaplar çarsısı...

Sonra Świdnica ve Jawor kasabalarına gidiyor, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Barış Kiliseleri'ni ziyaret ettikten sonra Poznan Kentine hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Poznan'da.

Gün 6: 15 Haziran 2018, Cuma /  POZNAN - TORUN
Kahvaltıdan sonra, Polonya'nın en büyük ve en zengin kentlerinden olan Poznan şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Tarihi surları, Eski Belediye Binası, St. Martin ve St.Nicholas Kiliseleri, Gorka Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Poznan turunsan sonra Torun'a hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde yemek molası sonrası Torun turuna başlıyoruz.

1997 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan bu Gotik kenti geziyor, bu arada ünlü Polonyalı astronom Mikolaj Kopernik'in müze evini de ziyaret ediyoruz... Akşamüzeri otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Torun'da.

Gün 7: 16 Haziran 2018, Cumartesi / MALBORG- SOPOT- GDANSK 
Sabah kahvaltı sonrasında Malbrok'a hareket ediyoruz. Avrupa'nın en büyük şatosu olan Malbork'u ziyaret ediyoruz. Ortaçağ'da Toton Şövalyelerini yetiştirmek, barındırmak için kurulmuş olan bu muhteşem şato, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde... Müze gezisi ve öğle yemeği molası sonrasında müzik festivalleri ile ünlü ve Avrupa'nın en uzun ahşap limanına sahip olan Sopot'a gidiyoruz. Keyifli bir çevre gezisi ile limanda yürüyüş yapıyoruz. Gdynia limanını gördükten sonra Gdansk'a gidiyoruz. Günler hayli uzun olduğu için geç öğleden sonraki saatlerde Gdansk'ı gezebiliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gdansk'ta.

Gün 8: 17 Haziran 2018, Pazar/  GDANSK-VARŞOVA-ISTANBUL-IZMIR
Sabah saat 07:00'de otelimizden ayrılarak Gdansk Havalimanı'na gidiyoruz. Lot Havayolları'nın 08:55'deki Gdansk - Varsova uçuşuyla Varsova'ya, saat 12.55'de İstanbul'a uçuyoruz. İstanbul'a varışımız saat 16.35'de. Böylece keyifli ve dolu dolu geçen bir turun daha sonuna geliyoruz…

TUR FİYATI : 
İki kişilik odada kişi başı : 1.540,- Euro + uçak bileti
Tek kişilik oda fiyatı: : 1.830,- Euro + uçak bileti

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR:
 LOT Hava Yolları ile Gdansk-Varşova arası uçak bileti ve vergileri
 Programdaki (3* ve 4*) otellerde 7 gece oda / kahvaltı konaklama
 Varşova'da 1 akşam yemeği
 Krakow'da 1 akşam danslı müzikli Leh gecesi
 Kişi sayımıza uygun araçlarla programda belirtilen turlar
 Programda belirtilen yerlere (doğal park, müze ve anıtlara) giriş ücretleri
 Türkçe ve yerel rehberlik hizmetleri
 Seyahat Sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
 Uçak biletleri 
 Öğle yemekleri ve (5) akşam yemeği
 Öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler
 Video ve kamera kullanma izinleri
 Kişisel harcamalar

NOTLAR : 
*Tur operasyonu Ebruli Turizm tarafından yapılmaktadır.
*Havayollarından kaynaklanabilecek gecikmelerden acentamız sorumlu değildir.

OTELLER:

Varşova 4* Radisson BLU Sobieski  Şehir Merkezi
Krakow 3* Royal  Eski Şehir içinde
Wroclaw 4* Best Western Prime Eski Şehir içinde
Poznan 4* Novotel Centrum Eski Şehir bölgesi
Toru 4* Bulwar Hotel  Eski Şehir içinde
Gdansk 4* Mercure Old Town Eski Şehir içinde

MESAFELER: 
Polonya hayli büyük bir ülkedir. Boydan boya uzun mesafeler katedeceğiz.

Varsova - Krakow 300 km
Krakow - Wieliczka 15 km
Krakow - Auschwitz 70 km
Auschwitz- Czestochowa 100 km  
Czestochowa - Wroclaw 200 km
Wroclaw - Swidnica     75 km
Swidnica - Poznan 231 km
Poznan -Torun 191 km
Torun - Malbork 155 km 
Malbork - Gdansk 70 km
Gdans - Varsova (Ara uçuş)  400 km 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim FidanoğluTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI