EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REN VADİSİ

ALMANYA/ ROMANTİK YOL...

21 - 27 Mayıs 2018 / Son yerler...

LVIV-MOLDOVA-GAGAVUZYA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

13 -24 Haziran 2018
 

11 Gece - 12 Gün

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

PAFLAGONYA

14 -17 Haziran 2018 (Şeker Bayramı)


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı : 900,-TL + Uçak bileti ( Peşin fiyatına 6 taksit ) 


Kastamonu - Boyabat- Taşköprü - Sinop- İnebolu

 Paphlagonia'da köşe bucak...

Ark. Doç. Dr. M. Nezih AYTAÇLAR Danışmanlığında yeni bir tema, yeni bir rota! 

TUR PROGRAMI:

1.Gün /  14 Haziran 2018, Perşembe: İZMİR / ANKARA -KASTAMONU  
Sabah saat 08.00 uçağıyla Ankara'ya hareket etmek için 06.30 da İzmir  Adnan Menderes Havaalanı iç hatlar terminalinde buluşuyoruz. Ankara'da kişi sayımıza uygun aracımıza biniyor ve Çankırı-Ilgaz üzerinden Kastamonu'ya hareket ediyoruz. Yol boyunca Paphlagonia, gezeceğimiz yöreler ve bu coğrafyanın İstiklâl savaşı ile erken Cumhuriyet dönemindeki önemi üzerine sohbet ediyoruz. Kastamonu stratejik konumu nedeniyle antik çağdan başlayarak Bizans [Kastra Kommenos], Beylikler [Danişmendliler, Candaroğulları, İsfendiyaroğulları] ve Osmanlı dönemlerinde önemli bir şehir olmuş ve tüm bu dönemlerin güçlü izlerini bizlere cömertçe sunmak üzere korumuştur. Bu nedenle yollarda zaman kaybetmemek ve tüm günümüzü bu güzel şehre adamak istiyoruz. 


Evkaya Mezarı denen Paphlagonia tipi kaya mezarı, Arkeoloji Müzesi şehrin antik geçmişini gözler önüne serecek. Müze sadece sergilediği eserlerle değil, Kemalettin Bey'in elinden çıkmış mimari yapısıyla da kendine özgü bir yapıdır. Kastamonu'nun bir zamanlar sahip olduğu zenginliğin izleri olarak camileri [özellikle Atabey Gazi, Yılanlı ve Nasrullah Kadı], külliyeleri, hanları [Yakupağa Külliyesi bahçesi ya da İsmail Bey Hanı kahve molamızın adayları], olağanüstü sivil mimari örneği olan ve günümüzde önemli bir kısmı butik otel olarak hizmet veren konakları, geç Osmanlı - erken Cumhuriyet dönemi kamu yapıları [meselâ mimar Vedat Tek eseri Hükümet Konağı] ile görsel bir ziyafet oluşturacak. Hem şehri gezmek, hem kendisine özgü mutfağını keşfetmek, hem de biraz alış-veriş etmek [Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı'nda bilhassa dokuma ürünleri meşhur] istiyoruz. Zamanımız kalırsa kaleye çıkıp bu güzel şehrin panoramasını kuş bakışıyla zihnimize nakşedebiliriz. Konaklama ve akşam yemeğimiz yemeğimiz Kastamonu'daki otelimizde.

2. Gün / 15 Haziran 2018, Cuma: KASABA KÖYÜ- TAŞKÖPRÜ- BOYABAT - SİNOP
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısı sonrasında bu güzel şehri istemeyerek terk edecek ve doğuya yöneleceğiz. Ancak önce ters yönde, Daday ilçesi yolundaki Kasaba köyüne uğramak istiyoruz. Burada UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesine kabul edilen küçük bir ahşap camii var: Mahmutbey Camii. Ahşap işçiliği ve kalemişi süslemeleriyle "muhteşem" olmak için bize anıtsal boyutların gerekmediğini gösterecek.

Ardından hedefimiz çevrede onlarca örneği olan ve bu nedenle "Paphlagonia tipi" diye anılan bölgeye özgü kaya mezarlarının sıra dışı bir örneğini barındıran Taşköprü Donalar köyündeki Kalekapı mezarı olacak. Mezarın ihtişamı, çevresine yapılmış olağanüstü kabartmalarla taçlanıyor. İlçe merkezi Taşköprü'de Antik kent Pompeiopolis'in izlerini taşıyan höyük [Zımbıllı Tepe], ilçeye adını veren erken yapım evresi Roma dönemine uzanan köprü ve Redif Taburu binasının onarımıyla hizmete açılan Kent Tarihi Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Sadece sarımsağı ile değil, başka yerel lezzetleri ile de ünlü olan bu kasabadaki öğlen yemeğimizde midemizi şenlendirecek alternatifler arasında "sırık kebabı" veya "alan taraması" diye bilinen kuyu kebabı öne çıkacak. Yolumuz üstündeki muhteşem Salar köyü kaya mezarını ziyaret ettikten sonraki durağımız Sinop ilçesi Boyabat olacak.

Yakın zamana kadar sivil mimari dokusu neredeyse Safranbolu kadar iyi korunmuş bu şirin ilçe, son 15-20 yıl içinde büyük tahribat gördüyse de, hala kalbimizi ısıtacak ayrıntılarla dolu. Bir kısmı restore edilen konakların sıralandığı sokaklarda gezmeyi hedefliyoruz. Boyabat'a bağlı Kurusaray köyündeki bazalt kaya sütunları, doğanın pek az benzeri bilinen olağanüstü mucizelerinden biri olarak bizi bekleyecek. Zamanımız kalırsa Gerze'ye uğrayıp Yakup Ağa Konağına göz atabiliriz. Konaklama ve akşam yemeği Sinop'ta.


3. G
ün / 16 Haziran 2018 Cumartesi: SİNOP -İNEBOLU
Sabah kahvaltımız sonrasında Sinop'a göz atacağız. Karadeniz kıyısındaki tek Selçuklu dönemi eseri olan Alaaddin Camii, Pervane medresesi, ünlü Sinop kalesi ve cezaevi ile Arkeoloji Müzesi gezmeyi hedeflediğimiz yerler arasında. Ama belki de gezilecek yerlerden çok, Karadeniz'in en güzel ve ülkemizin en mutlu insanlarının yaşadığı söylenilen bu kentte limanda oturup "huzur" kelimesinin anlamını düşünmek veya model gemiler yapan küçük bir dükkanı dolaşmak bize daha da iyi gelecek. Ardından Türkiye'nin en kuzey noktası olan ve bir deniz fenerini barındıran İnceburun'a doğru yola çıkacağız.

Ama yolumuz üstündeki Akliman ve ülkemizin tek fiyordu Hamsilos'u da görmek istiyoruz. Adını kumlarının renginden alan, şehir merkezine yakın Karakum ve İnceburun sonrasındaki güzergâhımızda kalan Sarıkum plajlarına da göz attıktan sonra Karadeniz kıyı şeridinden batıya yöneleceğiz. Ayancık, Çatalzeytin, Abana rotası üzerinden İnebolu'ya ulaşacağız. Yolumuz üzerindeki bazı ilçelere ve özellikle Siyelik kayalıklarıyla kendini gösteren vahşi doğası ve güzel ahşap evleri ile Hacıveli köyüne uğrayacağız.  İnebolu, benzersiz aşı boyalı şirin evleri ile gönlümüze taht kuracak. Kurtuluş savaşının simgesi Şerife Bacı'yı da anmazsak olmaz. Tekrar yola çıkıyoruz ve konaklama için Kastamonu'ya hareket ediyoruz. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz İnebolu'da.


4. Gün / 17 Haziran 2018, Pazar: AZDAVAY- KANYONLAR- ILICA- ANKARA
Sabah kahvaltı sonrasında tekrar yola çıkıyoruz ve Karadeniz'in olağanüstü doğasıyla tanışmak üzere Küre üzerinden Azdavay'a ulaşıyoruz. Azdavay Küre Dağları milli parkının kıyısında ve bu milli parkın birkaç noktası gezi hedeflerimiz arasında. Dünyanın 4. büyük kanyonu olduğu belirtilen Çatak kanyonunun 900 m. yükseklikteki seyir terası, Ilıca yakınlarındaki az bilinen Horma kanyonu ve cennetten bir parçayı andıran minik göle dökülen Ilıca şelalesi görmek istediğimiz yerler arasında olacak. Muhteşem, ancak girilmesi ve gezilmesi profesyonel donanım gerektiren Valla kanyonunu ise anmakla yetineceğiz. Ankara'ya dönüşümüz Safranbolu [ne yazık ki gezmeye zamanımız olmayacak, belki kısa bir giriş-çıkış mümkün olabilir] ve Karabük üzerinden olacak. Yine Ankara üzerinden  akşam  uçağıyla İzmir'e dönüyoruz, "Keşke bitmeseydi" diyerek…

TUR FİYATI Peşin fiyatına 6 taksit 
İki kişilik odada kişibaşı   900,-TL + Uçak bileti  (İzmir / Ankara / İzmir)
Tek kişilik oda fiyatı  1000,- TL +  Uçak bileti  ( İzmir / Ankara / İzmir )
00 - 06 Yaş çocuk fiyatı    350,- TL +  Uçak bileti  ( İzmir / Ankara / İzmir)
07- 11 Yaş çocuk fiyatı    600,- TL +  Uçak bileti  ( İzmir / Ankara / İzmir )

*Kişi sayısı en az 20 kişi olduğunda grup uçak bileti alınacaktır. Şu anda fiyatlar çok uygundur.

FİYATA DAHİL OLANLAR: A
nkara'dan itibaren kişi sayısına uygun araçla ulaşım, rehberlik ve danışmanlık, 3 gece butik otellerde konaklama, sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri, seyahat sigortası.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: İzmir / Ankara / izmir uçak bilet ücretleri, ilk gün yolda alınan sabah kahvaltısı, öğle yemekleri (4), ören yeri, milli park ve müze giriş ücretleri, kişisel harcamalar, bahşişler.

NOTLAR:
** Turlarımıza katılım tek araçla sınırlıdır.
** Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
** Katılımcı sayısı 20 kişiye ulaşınca uçak grup bileti alınacaktır. Veya münferit bilet alımına gidilecektir.
** Düzenlemeler için erken rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.
** Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
** 27 kişilik ve 46 kişilik araçla yapılan seyehatlarde, kayıt sırasına göre  koltuk numarası verilmektedir.  
** Tura son kayıt tarihi, yer durumu müsait olursa 01 Haziran 2018, Cuma günüdür.
** Gezimiz ören yerlerinde yürüyüş içermektedir. Keyifle gezebilmek için mevsime uygun rahat kıyafetler ve ayakkabı ile gelmenizi tavsiye ederiz.
** Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
** Gündüzleri sıcak ancak geceleri soğuk olacak bir coğrafyaya yolculuk yapacağımızı göz önünde bulundurunuz.
** Acentemiz zorunlu durumlarda program değişikliği yapma hakkını saklı tutar.

İPTAL KOŞULLARI:
** Uçak bileti kişi sayısına ve isme göre alınacağı için bilet iptali mümkün değildir.
** Tur iptallerinde sözleşme ve sigorta koşulları geçerlidir.
** Tur sabahı tura gelinmemesi durumunda ücret iadesi mümkün olmadığı gibi, başka bir turda kullanılma hakkı sözkonusu olamaz.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTANTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI