EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

GİRİT KÜLTÜR TURU

ÖZEL UÇAKLA: İZMİR> GİRİT> İZMİR
27-29 Ekim 2017, Perşembe - Pazar


İLGİNİZE TEŞKKÜRLER...

>>Detaylar

 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

08 - 10 Aralık 2017

YILBAŞINDA LAPONYA

30 Aralık 2017 - 03 Ocak 2018

PATAGONYA TURU

 20 Ocak - 03 Şubat 2018  

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

OZEL UCAKLA GİRİT

26-29 Ekim 2017 - İlginize teşekkürler...


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 675.- €


Ozel uçakla İzmir-Girit-İzmir direkt uçuş

Ada değil de sanki bir kıta gibidir Girit! Akdeniz uygarlıklarının şifresi saklıdır gizemli tarihinde. Minos'luların yurdu, Zeus'un doğum yeri, Roma, Bizans, Endülüs, Venedik ve Osmanlı'dır yüzyıllar boyunca. Akdeniz'in mor salkımlı bahçesidir aynı zamanda.  Ve buruk bir selam gönderir Anadolu'ya... 

TUR PROGRAMI:

26 Ekim 2017, Perşembe / İZMİR - HERAKLION (KANDİYE)  

Sabah saat en geç 04.00'de İzmir Adnan Menderes Havaalanı dış hatlarda buluşuyoruz. Check in ve pasaport işlemlerinden sonra saat 06.00 'da Yunan Hava Yollarına ait özel bir uçak ile Girit Heraklion Kandiye Havalimanı'na uçuyoruz.  Yaklaşık bir saat süren uçuş sonrasında, gümrük işlemlerimizi tamamlayıp Heraklion (Kandiye)  Şehir merkezine transfer oluyoruz. 
Acentemizin ikramı olan öğle yemeğinde hem tanışıyor hem de Girit'e merhaba diyoruz.  Ardından Heraklion şehir turuna başlıyoruz. Plateia Elefterias'tan (Özgürlük Meydanı) başlayarak kenti geziyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Agios Titos, Rasih Bey Konağı, Ayos Minas (katedral), Osmanlı Bon Marché binası, Valide Sultan Camii Şadırvanı, Evkaf Binası, Morosini Şadırvanı, Osmanlı Kışlalarını ve Heraklion Müzesini sayabiliriz.

Biz gezerken adeta Kandiye ile izmir buluşuyor. Daracık sokakların arasında yürürken, duygusal anlar yaşıyoruz. Akşama doğru otele yerleşiyoruz. Otelimiz şehir merkezinde, yeni açılan  superior 4* İBİS Hotel. Bundan sonrası akşam  yemeği ve konaklama... Bundan sonrası akşam yemeği ve konaklama...

27 Ekim 2017, Cuma: KNOSOS SARAYI- SPİNALONGA ADASI 
Sabah kahvaltısından sonra, Heraklion yakınlarında Nikos Kazancakis'in kabrini ziyaret ediyoruz. Ardından, Minos uygarlığının merkezi olan Knossos Sarayı kalıntılarını incelemeye gidiyoruz. İlki İ.Ö. 2000 yıllarında inşa edilen Saray, Minos Mimarisinin başyapıtı ve uygarlık tarihinin en değerli eserlerinden biri olarak Unesco Dünya Kültür Mirasına aday.

Akdeniz'de çok önemli bir yere sahip olan Minos Uygarlığı hakkında bilgi alırken, öğle yemeğimiz biraz geç kalıyor ama buna değiyor. Çünkü Archanes Köyü'ne gideceğiz. Burada Girit Mutfağının en lezzetli yemeklerini tadabiliriz. Arzu edenler Minos uygarlığı sunumlu farklı lezzetleri tercih edebilirler.
 
Yemek sonrasında Elounda Köyüne gidiyoruz. Hava ve deniz durumu müsait olursa köyden Spinalonga Adasına geçmek istiyoruz. Teknelerin kalkıp kalkamayacağından emin olamadığımız için Spinalonga turuna şimdilik ekstra diyoruz. (Tekne ulaşımı ve giriş ile yaklaşık maliyeti 15 Euro civarındadır) Spinolanga Adasına geçiş mümkün olmazsa, küçük ve şirin bir tatil kasabası olan Agios Nicholoas'a gidiyoruz. Keyifle dolaştıktan sonra Heraklion'a dönüyoruz. Akşam yemeği için farklı beklentileriniz olabileceğini düşünerek, serbest olsun diyoruz. Konaklama Heraklion'da, aynı otelde.
28 Ekim 2017, Cumartesi: RETHMNO (RESMO) - CHANIA (HANYA)
Sabah kahvaltısından sonra Rethmno'ya doğru yola çıkıyoruz.Yolumuz üzerinde önce ünlü Ressam El Greco Müzesini görebileceğimiz (Müze için yaklaşık 2 km. lik bir yürüyüş mesafesi vardır) Fodeli'ye uğruyoruz. Resmo'ya geldiğimizde kendimizi Venedik ve Osmanlı mimari örnekleri içinde buluyoruz. İbrahim Ağa Camii, Venedik Kalesi, Venedik Çeşmesi, Nerace Camii, Valide Sultan Camii ve Osmanlı Mektebi göreceğimiz yerler arasında...

Öğle yemeği için mola verdikten sonra Resmo'dan ayrılıyoruz. Yolculuğumuz Hanya'ya doğru devam ediyor. Yolumuz üzerinde Venizeleous'un mezarını ziyaret ediyoruz. Akşamüzeri Hanya'dayız. Kendimizi 19. yy İzmir kartpostallarının Kordonboyu'nda gibi hissediyoruz. Yetişebilirsek, eski kentin kalbi saylan Kapalı Çarşı'yı bu akşam gezmek isteriz. Konaklama Hanya'da 4* otelimizde.

Girit turumuzun bu son gecesinde tavernaya gidiyoruz. Buzuki, lavta ezgileri içinde hoş bir akşam yaşıyoruz... 
29 Ekim 2017, Pazar: HANYA - İZMİR
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra Hanya'yı gezmeye başlıyoruz. Splantzia Meydanı, Hünkar Camii, Agios Nicolas Kilisesi, Venedik tersaneleri Ağa Camii, Osmanlı Hamamı, evler, çeşmeler, kahveler, çınar ağaçları dile geliyor... Açık olursa Hanya Arkeoloji Müzesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz serbest. Öğleden sonra en geç saat 17.30'da buluşuyoruz. Hanya Havaalanı'na giderek  saat  20.30 'da İzmir'e uçuyoruz. 
 

TUR FİYATI:
İki kişilik odada kişi başı:675.-€
Tek kişilik oda farkı :100.-€

FIYATA DAHIL OLAN HIZMETLER:
*Yunan Hava Yollarına ait özel uçakla İzmir/Heraklion - Hanya / izmir
*Programda belirtilen tüm transferler
*Programda belirtilen (Spinalonga adası hariç) tüm turlar
*Heraklion'da 4* Superior otelde 2 gece O/K konaklama (İBİS Hotel )
*Hanya'da 4*otelde 1 gece O/K konaklama (KYDON Hotel )
*Heraklion'da ilk günün öğle yemeği
*Müzikli akşam yemeği (1)
*Rehberlik hizmeti
*Seyahat Sağlık Sigortası ( 65 yaş üstü sürprim farkı ekstra olarak alınacaktır )
*Rehberlik
*Acente Refakati
*Hava Limanı Vergileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Yurt dışı çıkış fonu: 15.-TL
*Üç öğle yemeği (2, 3, 4. günler)
*İki akşam yemeği (2 ve 3. Günler)
*Otellerde ve yemeklerde alınan ekstralar
*Tüm yemeklerdeki içecekler
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri
*Vize bedeli
*Bahşişler
*65 Yaş üstü seyahat sigorta farkı

NOTLAR:
* Uçak acentamızca kiralanmakta olup tur operasyonu Ebruli Turizm'e aittir.
* Tur tarihi yakın olduğu için ön rezervasyon kabul edemiyoruz. Bir hafta sonunda ödemesi yapılmayan rezervasyonlar otomatik olarak iptal edilir.
* Vize alımlarında acentemiz konsolosluk ile yolcu arasında aracı konumunda olup, müracaat için gerekli evrakların tam ve eksiksiz olarak tarafımıza verilmesi gerekmektedir.
* Yolcumuzun sağlık sigortası olsa bile, seyahat sağlık sigortası yapılması zorunludur. *Acentemiz zorunlu durumlarda içeriği aynı kalmak koşulu ile program akışında değişiklik yapabilir.
* Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek aksaklık ve değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.


AŞAĞIDA, YİNE ÖZEL UÇAK KİRALAYARAK YAPTIĞIMIZ BİR GİRİT TURUNDAN FOTOĞRAFLAR VE ANILAR VAR...


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu


  • Ark. Şükrü Tül'e Saygıyla Toplandık - 2017


  • Kuzey Kıbrıs


  • Japonya'da Sakura MevsimiTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI