EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MEİS ADASI / KAŞ - KEKOVA - SİMENA

 Masmavi bir yaz düşü!

TUR TARİHLERİ:
* 19-21 Temmuz 2019
* 26-28 Temmuz 2019

KUZEY İSPANYA & FRANSA
10 - 15 Ağustos 2019/ Kurban Bayramında


BİLBAO -  LA GUARDIA - GUERNICA - SAN SEBASTIAN - ST. JEAN DE LUZ - BIARRITZ - BORDEAUX - ST EMILION - TOULOUSE

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

ORTA ASYA

9 / 10 - 18 Ağustos 2019


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 2.390,- USD + Uçak Biletleri    


Büyülü bir dünyaya yolculuk...

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN

ALMAATA (2) - ÇİMKENT (1) - SAYRAM - TARAZ - OTRAR - TAŞKENT (1) - URGENC/ KHİVE (1)- BUHARA (2) - SEMERKAND (1)

3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklamalar, sabah-öğlen-akşam yemekleri, tüm turlar, müze ve ören yeri giriş ücretleri fiyata dahil ve vizesiz!


TUR PROGRAMI :

Yolculuk / 09 Ağustos 2019, Cuma: İZMİR- İSTANBUL - KAZAKİSTAN / ALMAATA
İzmir Adnan Menderes Hava Limanı iç hatlar terminalinde, THY Kontuarı önünde buluşarak, saat 19.05'de İstanbul'a uçuyoruz. İstanbul Atatürk Hava Limanı'ndan Almaata'ya uçuşumuz yine THY ile (TK 350) saat 21.55 'de. Uçuş süresi yaklaşık beş saat 40 dakika.

1.Gün / 10 Ağustos 2019, Cumartesi: ALMAATA
Yerel saat ile sabah 05.25'de Kazakistan'ın eski başkenti ve Orta Asya'nın en gelişmiş kentlerinden biri olan Almaata'ya varıyoruz. Rehberimizle buluşuyor ve otele transfer oluyoruz. Kahvaltı ve kısa bir dinlenme molasından sonra Almaata şehir turuna başlıyoruz; Almaata, 1854 yılında Rusların doğuda sınır kalesi olarak kurduğu bir şehir olmasına karşın, bugün 2 milyonu geçen nüfusu ile Orta Asya'nın en gelişmiş ve en kozmopolit kentidir.


Cumhuriyet Meydanında bulunan Bağımsızlık Anıtı, Abai Tiyatrosu, Ünlü mimar Andrei Zenkov'un tasarımı olan ve dünyanın en büyük ahşap kilisesi olarak bilinen Göğe Yükseliş Katedrali, 2. Dünya Savaşında Moskova'ya saldıran tankları durduran Panfilov Kahramanları anısına yapılan Zafer Anıtı, Panfilov Parkı, Merkez Camii göreceğimiz yerler arasında. Almaata'nın ruhunu yansıtan en tipik yerlerden biri olan Yeşil Pazar'ı da görmek istiyoruz. Bu arada Almatı sözcüğünün "elma bakımından zengin" anlamına geldiğini söylemeden geçmeyelim. Bu adın Sovyet dönemindeki Rusça biçimi olan Alma-Ata ise "elmanın atası" anlamındadır. Bölge gerçekten de yaban elması türleri bakımından büyük bir genetik zenginliğe sahiptir ve yaban elmasının vatanı da büyük olasılıkla aynı bölgedir...Almaata turumuzun son bölümünde kentin ve Kazakistan'ın simgelerinden biri olan Kok Töbe Parkı'na gidiyoruz. Deniz seviyesinden 1100 metre yükseklikteki dağa teleferikle çıkıyoruz. Almaata'yı ve çevreyi kuşbakışı seyrediyoruz. Ardından şehre iniyor ve yerel bir restoranda akşam yemeğimizi yiyoruz. Sonra da konaklama için otele gidiyoruz.

2. Gün/ 11 Ağustos 2019, Pazar: ÇİMKENT- SAYRAM - TARAZ - ÇİMKENT 
Sabah Air Astana seferi ile 07.35'de Çimkent'e uçuyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sonra, saat 09.00 gibi Çimkent Havalimanına iniyoruz. Aracımızla 20 km.lik bir yolculuk yaparak Sayram'a gidiyoruz.

Sayram (eski Ispidzhap), Karahanlı Devleti dönemine ait (840-1212) Türk eserlerinin yoğun olduğu bir kent. Hoca Ahmet Yesevi de burada dünyaya gelmiş (1093-1166). Ahmet Yesevi'nin babasına ait olan İbrahim Ata Türbesi ile annesi Ayşe Hanıma ait olan Karaşaş Ana Türbesini, ayrıca Mirali Baba Türbesi, Hz. Hızır Mescidi Minaresi, Hoca Salih Türbesi, Kazı Bayzovmi Türbesi, Abdülaziz Han Türbesini (14.yy ) ziyaret ediyoruz. 

Daha sonra 170 km'lik bir yolculukla Taraz'a ulaşıyoruz. Taraz da yine Karahanlı Devleti (840-1212) dönemi mimarisinden günümüze kalan birçok eseri barındıran bir şehir. Şehrin diğer adları Talas-Dzamboul. 751 yılında Türk'lerin İslamiyeti kabul etme sürecini belirleyen ve son anda Çinlilere karşı Arapların yanında yer alarak sonucu belirleyen Talas Savaşı bu bölgede gerçekleşmiş.

Taraz turumuzda Karahanlı dönemi eserlerini görüyoruz; Ayşe Bibi Hatun Türbesi (XII. yy ), Karahanlı Şems-ül Mülk-Nasr bin İbrahim, Hanımı, Balacı-Babadja Hatun Türbesi (XII. yy başı) Karahanlı Barak Han'ın oğlu Evliya Ata Kara Han Türbesi ( XI. Yy.) ,Tekturmas Türbesi (10yy), Ortaçağ camisi (VI-VIII yy) ve Davudbek Türbesi'ni (1262), ziyaret ediyoruz. Daha sonra Çimkent'e geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde

3.Gün / 12 Ağustos 2019, Pazartesi: TÜRKİSTAN - OTRAR - ÇİMKENT -TAŞKENT
Sabah kahvaltısından sonra otobüsümüzle Kazakistan'ın güney kısmına, Türkistan'a geçiyoruz. Yolculuğumuzu uzak noktadan geriye dönüş şeklinde yapıyoruz. İlk durağımız 170 km mesafedeki Türkistan kenti. Eski adı Yesi olan Türkistan şehrinde ilk büyük Türk mutasavvıfı unvanını taşıyan Hoca Ahmed Yesevi (1093-1166) Türbe Kompleksini ziyaret ediyoruz. Yapımına Timur tarafından 14. yüzyılda başlanan türbe, zamanla birçok ilave ve restorasyonla zenginleştirilmiş. Dikdörtgen şeklindeki türbenin yüksekliği 38,7 metre. Mozaikleri Şiraz'dan, taşları İsfahan'dan gelmiş. Günümüzde Unesco Dünya Kültür Mirası olan ve İslam Aleminin önemli hac ve ibadet yerleri arasında bulunan Hoca Ahmet Yesevi kompleksinde; Türbe, Hamam, Hoca Ahmet Yesevi'nin yer altında yaşadığı ve sonra Cuma Mescidine çevrilen alan, surlar göreceğimiz yerler arasında...

Daha sonra güneye dönerek 90 km 'lik bir yolculuk sonrasında Otrar'a ( Farab, Yengikent ) geçiyoruz. Farabi'nin (872-951) doğum yeri ve aynı zamanda Timur'un (1336-1405) öldüğü kent olan Otrar, günümüzde Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde. Ayrıca Türk Harezmşahlar Devleti hükümdarı II. Muhammed'in şehir valisi İnalcık'ın, Moğol Kaanı Cengiz'in kervanını 1217 yılında yok ederek Moğol istilasını başlattığı yer de yine burası. Otrar'da Timur'un 1405 yılında öldüğü Berdibek Sarayı , Aristan-Bab Anıtkabir (Ahmed Yesevi'nin hocasının kabri) ve Otrar Müzesini (El-Farabi Müzesi, Shauildir köyünde) ziyaret ediyoruz.

Ardından tekrar otobüsümüze binerek Ozbekistan sınırına hareket ediyoruz. Sınır işlemlerinden sonra Taskent sehrine gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Taskent'te otelimizde.

4. Gün/ 13 Ağustos 2019, Salı: OZBEKİSTAN / TAŞKENT - URGENC/ HİVE
Otelde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Taşkent şehir turuna başlıyoruz. 2200 yıllık tarihi boyunca pek çok yıkım ve istila yaşamasına rağmen görkemli medreselerini ve türbelerini koruyan Taşkent'te görülecek yerler arasında; Kukeldaş Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Barakhan Medresesi, Abul Kasim Medresesi, Zeynuddin Baba Türbesi, İstiklal Meydanı, Emir Temur Meydanı ve Mozolesi, Çopan Ata Türbesi, Opera ve Bale Tiyatrosu (Aslişer Navaiy), Taşkent Metrosu ve Çar Su Pazarını sayabiliriz. Hazreti Osman döneminden kalan en eski Kuran-ı Kerim'in orijinal bir nüshası da günün önemli tanıklıklarından birini oluşturacak.

Tur sonrası havaalanına giderek Urgenc'e uçuyoruz. Sonrası Hive 'ye transfer, akşam yemeği ve konaklama …

 

5.Gün / 14 Ağustos 2019, Çarşamba: HİVE 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Hive sehir turumuzu yapıyoruz. Göreceğimiz başlıca yerler; Hive Surları, İç Han Kale, İsfendiyar Sarayı, Hüdayar Han Sarayı, Medrese Camisi, Cuma Camisi, Kuriniş Han, Muhammed Emin Han Medresesi, Rafanek Medresesi, Kalta Minare, İslam Hoca Minaresi ve Medresesi, Palvan-Kâri Külliyesi, Abdül Baba Külliyesi, Şay-ı Kalender Baba Türbesi, Muhammed Rahim Han Medresesi, Emir Tur Medresesi, Arap Han Medresesi, Pehlivan Mahmut Türbesi, Üç Evliya Türbesi, Kutluk Murat İnak Medresesi, Taşkale Kervansarayı, Müzik Müzesi, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Allah Kulu Han Medresesi ve Kervansaray…Ogle yemeginden sonra Buhara'ya doğru uzun bir yolculuğa başlıyoruz. İpek Yolu'nun bu bölümünde, Maveraünnehir'de yolculuk yapmak, Amuderya - Siriderya nehirlerini görmek, 150 milyon yıllık bir kışa tanık olmak, efsaneleri anımsamak, bu tarihsel coğrafyayı izlemek, yolculuğumuza anlam katıyor. Kayısının anavatanı olan bu topraklarda Ege coğrafyasındaki bitkileri, pamuk tarlalarını görünce şaşırıyor, Kızıl Kum Çölü'nden geçerken çöl yaşamı üzerine sohbet ediyoruz. Aksam yemeği ve geceleme Buhara'da.


6. Gün / 15 Ağustos 2019, Perşembe: BUHARA
Sabah kahvaltı sonrasında. Unesco Dünya Kültür Mirası olan Buhara kentini gezmeye başlıyoruz. Öncelikle bu kadim kentin çok zengin bir kültür mirasına sahip olduğunu ve hem mimarisiyle hem de âlimleriyle anıldığını belirtmeliyiz. Semerkand ve Buhara'da İslam dünyasının en ünlü düşünürleri, edebiyatçıları, matematikçileri ve bilim adamları yetişmiştir. Bu kültürel zenginliği günümüze miras olarak gelen muhteşem yapılarda da görebiliyoruz. Turumuza Ark Kalesi'ni gezerek başlıyoruz.. 

Kalan Minaresi ve Türbesi , Mir arap Medresesi, Samaniler Türbesi, Eyyüb Çeşmesi, Labi Havuz Külliyesi, Nadir Divanbegi Medresesi, Nadir Divanbegi Hanaqasi, Toki Saraffon, Toki Telpakfurushon, Toki Zargaron, Uluğbek Medresesi ve Buhara Pazarını görüyoruz. Sonrası akşam yemeği ve geceleme.. Konuklarımız bir Folklorik Show izlemeye gidebiliriz.7. Gün/ 16 Ağustos 2019, Cuma: 
BUHARA- SEMERKAND  
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından Buhara şehir turuna devam ediyoruz. Buhara emirlerinin Yazlık Sarayını, Seyyid Emir Külal Bahaeddin Nakşibend türbelerini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinden sonra, saat (15:48- 17) hızlı tren ile Semerkand'a yolculuk yapıyoruz. Aksam yemeği ve konaklama Semerkand'daki otelimizde.


8. Gün/ 17 A
ğustos 2019, Cumartesi: SEMERKAND 
Tarih boyunca gezginlerin uğrak yeri, ortaçağın önde gelen bilim ve sanat merkezi, şeyhler ve alimler şehri Semerkand'a merhaba dedikten sonra "Asya'nın Roma'sı " olarak tanımlanan bu kadim kentte şehir turuna başlıyoruz; Registan Meydanı, Uluğ Bey Medresesi, Şirdar Medresesi, Tilla Kari Medresesi, Gur-i Emir Türbesi, Bibi Hanım Türbesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Orta Asya'nın en güzeli olan Siyob Pazarı'nı da gezdikten sonra Şah-ı Zinde Türbesi, Uluğbek Rasathanesi'ni göreceğiz.

Akşam hızlı treni ile Buhara'ya hareket ediyoruz. Gece Taşkent'e varış. Yemek molası sonrası havaalanına transfer…
 

9. Gün/ 18 Ağustos 2019, Pazar: TAŞKENT - İSTANBUL- İZMİR
Sabahın ilk saatlerinde Taşkent / İstanbul / İzmir uçuşu ile eve dönüş…..
 
Yeni yerler, kültürler, coğrafyalar ve toplumlar keşfettiğimiz, güzel ve doyumlu bir gezinin sonuna gelirken, sayısız anıyı paylaşmış olarak vedalaşıyoruz…

TUR FİYATI: 
İki kişilik odada kişi başı 2.390,- USD + Uçak Biletleri
Tek kişilik oda fiyat farkı       300,- USD + Uçak Biletleri
  • Programın hazırlandığı sıralarda ile İzmir çıkışlı gidiş + dönüş uçak biletleri 800,- Dolar civarındadır. Katılmak isteyenlerin sayısı belli olunca grup biletine müracaat edilecektir.
  • Almaata- Çimkent arası uçak bileti 175 dolar civarındadır.
  • Bilindiği gibi uçak biletlerinin fiyatları sürekli değişmektedir. Ancak satın alındığında bu dalgalanma geçerli olmaz.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Tüm program boyunca transferler ve turlar
* Programdaki otel konaklamaları ve otelde alınan sabah kahvaltıları (Almaata'ya varıştaki dinlenme ve son gün Dushambe'deki konaklama )
* Taşkent/ Ürgenç arası iç hat uçak bileti
* Programdaki öğle ve akşam yemekleri
* Geceleri gidilebilecek folklorik gösteriler
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri (opera bileti hariç)
* Tur boyunca Türkçe rehberlik 
* EbruliTur Acente refakati
* Seyahat sağlık sigortası

NOT: Orta Asya'da serbest öğle yemeği önermiyoruz. Servis yavaş olup, önceden planlanmış olmadığında ciddi zaman kayıplarına neden olur.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
* İzmir - İstanbul- Almaata gidiş / Taşkent-İstanbul - İzmir dönüş uçak biletleri
* Almaata- Çimkent arası iç hat uçak biletleri (şimdilik 175 USD civarında )
* Yurt dışı çıkış harcı (15,- TL)
* Vize ücreti (Tacikistan normal pasaportlara vize uygulamaktadır)
* 65 yaş üstü seyahat sigortası sürprim farkı
* Müze ve ören yerlerindeki bireysel fotoğraf ve video çekim ücretleri
* Yerel rehber ve şoför bahşişleri
* Kişisel harcamalar

NOT: Hali hazırda Kazakistan ve Özbekistan vize uygulamamaktadır. Ancak ani bir kararla T.C. Vatandaşlarından vize istemeye karar verirlerse tur fiyatından ayrı hesaplanacaktır.
 

ŞEHİRLER GECE OTELLER -3-4*-5* vb. 
Alma Ata  2 Rakhat Palace  (5*) vb. 
Çimkent 1  Aydana Plaza Shymkent  vb.
Taskent 1 Lotte Miran İnternational ( 4*)  vb. 
Khiva  1 Azia  ( 4*) vb 
Buhara 2 Zargaron Plaza (4*) vb.
Semerkant 1 Registan Plaza (4*) vb. 

Birkaç yıl önce yaptığımız bir Özbekistan turundan fotoğraflar...


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.


KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI