EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...

AYRILIĞIN ÜÇÜNCÜ YILINI GERİDE BIRAKIRKEN, ŞÜKRÜ HOCAMIZ ANISINA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERDE BULUŞUYORUZ...

15 MART 2018, PERŞEMBE:
KİTAP TANITIMI-SERGİ-KOKTEYL- AÇILIŞ- FİLM - PANEL

16 MART 2018, CUMA: ŞÜKRÜ TÜL KOLLEKSİYONU ve KABRİSTAN ZİYARETLERİ- AYDIN MÜZESİ- EFELER ŞÜKRÜ TÜL PARKI
 

NOT: 16 Mart programını gerçekleştirmek için araç tutulacaktır. Bu nedenle katılmak isteyen dostlarımızın EbruliTur'u arayarak bilgi vermelerini önemle rica ederiz. 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

30 Mart - 1 Nisan 2018

SAKIZ'DA PASKALYA VE ROKET ATMA ŞENLİKLERİ

>> 07-08 Nisan 2018 (1 Gece-2 Gün)
>> 06-08 Nisan 2018 (2 Gece -3 Gün)

REZERVASYON İÇİN ACELE EDİN!

ORTA YUNANİSTAN

10-15 Nisan 2018

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALMANYA / ROMANTİK YOL

 21 - 27 Mayıs 2018

REN VADİSİ....

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

13 -24 Haziran 2018
 

11 Gece - 12 Gün

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ORTA ANADOLU (Uçak ile)

27 Nisan -1 Mayıs 2018, Cuma - Salı


Fiyatı:  İki-üç kişilik odalarda kişi başı:1.280 ,- TL  + Uçak bileti 


Orda bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüzdür...

 MALATYA- ARAPGİR- KEMALİYE - SİVAS- KAYSERİ

Unesco Dünya Mirası listesindeki Sivas Divriği Camii ve zengin tarihsel mirasları ile Sivas...
Kemaliye ise gerçek bir cennet! Coşkun bir doğa, bereket ocağı, bir lezzet diyarı...
Sadece Taşyol'dan geçmek bile ömre bedel bir deneyim…
Yolların ve kültürlerin kesiştiği kayısı diyarı Malatya...
Buraları görmediyseniz Anadolu'yu gördüğünüze emin olmayın dostlar!

TUR PROGRAMI

27 Nisan 2018, Cuma : İZMİR / MALATYA

Sabah en geç saat 06.00'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde Sun Express kontuarı önünde buluşarak saat 07.20'de Malatya'ya uçuyoruz. İlk bakışta Malatya'nın modern yüzü ile karşılaşıyoruz. Kent turumuzda; Yusuf Paşa Camii, Çarşı Camii, Taşhoron Kilisesi, Beş Konaklar, farklı dönemlerden sivil mimari örnekleri, Malatya Etnografya Müzesi bugün göreceklerimiz arasında. Malatya çarşısı da şehir turumuzun önemli bir durağı. Yerel ürünlerin, özellikle kuru meyvelerin tadına bakmadan ve alışveriş yapmadan geçip gitmeden mümkün değil... Zamanımız uygun olursa Battalgazi'ye gidiyoruz. Günün sonunda akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. (5* Ramada Malatya Altın Kayısı Otel). Dilerseniz gece dere boyunda yürüyüşe çıkabilir.

28 Nisan 2018, Cumartesi : ARAPGİR - OCAKLI KÖYÜ - KEMALİYE
Sabah kahvaltısından sonra bavullarımızı alarak otelden çıkış yapıyoruz.. Bu mevsimde yemyeşil olan nefis manzaralar eşliğinde Arapgir'e ulaşıyoruz. Arapgir'in eski konakları, yerel müzesi görülmeye değer. Yolculuğumuz zaman zaman Karasu nehrinin kenarından devam ediyor ve Ocaklı Köyüne gidiyoruz. Bu güzel köyün ışığı yüreğimizi aydınlatıyor. Bölgenin Osmanlı dönemindeki durumu ve eski yerleşimler hakkında konuşuyor, Alevilik üzerine sohbet derken, Kemaliye'ye ulaşıyoruz. Bir yerlerden Türkmenlik'le alakanız varsa, Kemaliye size tanıdık gelecek. El sanatları, iğne oyaları aile büyüklerimizin yaptığı işlere o kadar benziyor ki, şaşırmamak elde değil. Bir yanda Fırat Karasu, derin bir vadi içinde sessiz ama kocaman akan bu nehrin yarattığı yeşillik ve bolluk, öte yanda ise Osmanlı döneminden kalan eski Türk Evleri ve restore edilen güzelim konaklar, sokaklar… Bu gece akşam yemeği ve konaklamamız Kemaliye'de Bozkurt Otel'de.

29 Nisan 2017, Pazar : KEMALİYE
Sabah kahvaltı sonrasında güne keyifli bir yürüyüşle başlıyoruz. Bahar kokusu ve en güzel bahar çiçekleri yol boyunca bize eşlik ediyor. Belli bir yaş kuşağında olanların hatırlayacağı, Ahmet Kutsi Tecer'in şiirinden uyarlanan dizelere konu olan Apçaağa köyüne gidiyoruz.

"Orda bir köy var, uzakta,
O köy bizim köyümüzdür.
Gezmesek de, tozmasak da,
O köy bizim köyümüzdür"

"O uzaktaki köy" de nostaljik fotoğraflar çekiyoruz... Birkaç hanede yaşamlarına devam eden yaşlılar bizi evlerine davet ederken, yaz aylarında İstanbul'dan gelecek olanlar için hazırlıklar, tamiratlar başlamış olacak.Öğle yemeği molasından sonra koruma altına alınması ve tanıtılması gerektiğine inandığımız Taşyol'dan geçiyoruz. Kemaliye'yi Divriği üzerinden Sivas'a bağlayan bu yolun ilk tasarımı 1880'lere uzanıyor. Yapımına ise 1940'larda, büyük ölçüde bölge insanlarının emeği ve kendi kaynakları ile başlanarak, 2000 yılında tamamlanıyor. Ferhat'ın dağları delmesi gibi dağları oyarak, tünel açarak yapılmış Taşyol… Emin olun, sadece bu tüneli, köprüyü ve yolu görmek için bile Kemaliye'ye gidilir. Eğer mümkün olursa Fırat'ın başlangıç kolu olan Karasu üzerinde bir tekne turu yapmak istiyoruz. Bölgedeki hayvan ve bitki çeşitliliğinin sergilendiği doğa müzesini gezmeyi de ihmal etmiyoruz.

Akşamüzeri Kemaliye içindeki turumuza devam ediyoruz. Geleneksel evler, kapı tokmakları, su değirmeni, şairler caddesi... Evliya Çelebi Kemaliye'den "Meyvelerle dolu, bağ bahçe bir kasaba" diye bahseder seyahatnamesi'nde. Kemaliye, kısa adı ÇEKÜL olan, Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı'nın "7 Bölge- 7 Kent" projesi kapsamında. Ayrıca doğal-tarihi-kültürel özellikleri ve mimari dokusuyla UNESCO dünya mirasına aday gösterildi. Günümüzde raftingten dağcılığa her türlü doğa sporunun yapılabildiği, okuma yazma oranı Türkiye ortalamasından yüksek olan Kemaliye, mimarisiyle de özgün bir yapıya sahip.


Orta Anadolu gezimizi bu aylarda yapmamızın nedenlerinden bir başkası da, bu aylarda çıkan dev bir mantarın tadına bakmak! Kemaliye'de baharda yetişen bu mantar türünün büyük bir tencere boyutunda olduğu anlatılıyor.Mümkün olursa görmek ve tadına bakmak isteriz. Kemaliye'nin dutları da çok meşhur! Farklı dut türlerinin kurusunu, pekmezini, reçelini, çamfıstığı ile karışmış özel helvaları (lök) görüyor, tadına bakıyor, geleneksel imalathaneleri geziyoruz. Doğrusu, Fırat'ın saklı cenneti Kemaliye'nin keşfedilmemiş güzellikleri her defasında bizi etkiliyor... Akşam yemeği ve konaklama Kemaliye'de.

30 Nisan 2017, Pazartesi : DİVRİĞİ CAMİİ- SİVAS 
Sabah kahvaltı ettikten sonra Divriği'ye doğru yola çıkıyoruz. Yol boyunca bölge kültürü ve beylikler dönemi hakkında sohbet ediyoruz. Sivas Divriği, Ulu Camii ve Darüşşifası başta olmak üzere; 52 tescilli anıtsal eser ve sayısı 119'a ulaşan tescilli sivil mimari örneği ile adeta bir "müze kent"! İlk olarak bu görkemli eseri görmek istiyoruz.Geçen yıl restorasyon çalışmaları başladı. Umarım tur tarihine kadar önemli ölçüde tamamlanır. Restorasyonun izin verdiği kadar Sivas Divriği Camii ve Darüşşifa'sını geziyoruz. UNESCO "Dünya Kültür Mirası" listesinde yer İslam mimarisinin bu başyapıtı, Mengücek Beyliği döneminde inşa edilmiş. Evliya Çelebi 1243 yılında tamamlanan bu eseri anlatmaya sözlerin yetersiz kalacağını, yüzyıllar öncesinde şöyle ifade etmekte : "Methinde diller kısır, kalem kırıktır"... . Divriği turumuzun devamında, Burma Han'ı ve yöresel mimariyi yansıtan eski konakları, evleri görüyoruz. Öğle yemeğimizi Divriği'de yedikten sonra da ver elini SİVAS!
 
Vardığımızda vakit kaybetmeden Sivas kent içi gezimize başlamak istiyoruz. Görmek istediğimiz yerler arasında; Buruciye Medresesi, Ulucamii, Güdük Minare, Çifte Minareli Medrese, Çorapçı Han gibi pek çok eser var. Zamanımız elverdiğince gezimize devam ediyoruz. Ne dersiniz Kangal'a uğrayıp vefalı ülkemizin yerli bir türü olanünlü Kangal Köpeklerini de ziyaret edelim miAkşam  yemeği ve konaklama Buruciye Otel'de (4*)

01 Mayıs 2017, Pazartesi: SİVAS - PINARBAŞI ŞELALERİ - KAYSERİ - İZMİR
Sabah kahvaltı sonrası, vakit kaybetmeden Sivas gezimizden eksik kalan yerler varsa onları tamamlıyacağız. Eğer erken hareket edebilirsek size bir sürpriz yapmak isteriz. Sivas'dan ayrıldıktan sonra çoğumuzun adını bildiği Şarkışla üzerinden Pınarbaşı Şelaleri'ne gitmek istiyoruz. Yolumuzu biraz uzatmış olsa da bu şelale dünyası ve inanılmaz coğrafi oluşuma hayran olmamak mümkün değil. Fotoğraf molası sonrasında Kayseri'ye gidiyoruz. Tabii bu şelale kaçamağı ancak zaman müsait olursa mümkün olabilecek. Hızlı hareket edemez isek Sivas'tan Kayseri'ye geçeceğiz. Akşam saatlerinde havaalanına transfer. Uçağımız akşam saat 20.00 de. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuş sonrası keyifli bir geziyi tamamlamış olarak İzmir'e dönüyoruz.

TUR FİYATI : VADE FARKSIZ 6 TAKSİT İMKANI

İki kişilik odada kişi başı                1.280,- TL  + uçak bileti 
Tek kişilik oda    1.380,-  TL + uçak bileti
Üç kişilik odada kişi başı   1.240,-  TL + uçak bileti
05-11 Yaş çocuk fiyatı        950,- TL + uçak bileti

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
** Belirtilen şehirlerde 4 gece konaklama (1 gece Malatya'da 5*, 2 gece Kemaliye'de butik otelde 1 gece Sivas'ta 4*otelde )
** Otellerde alınan kahvaltı ve akşam yemekleri
** Malatya'da ilk günün sabah kahvaltısı
** Malatya'dan başlayıp Kayseri'ye kadar devam eden tur boyunca kişi sayısına uygun araçla ulaşım
** Taşyol'a minübüs ücretleri
** Profesyonel rehberlik hizmeti
** Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
** Program boyunca alınan 4 öğle yemeği
** Kişisel alışverişler ve harcamalar
** İstek üzerine düzenlenebilecek özel geceler

NOTLAR
** Program için 18 gurup bileti alınmıştır. Gurup bilet fiyatı: 340,- TL
** Gurup uçak bileti bittikten sonra talep olursa münferit bilet (güncel fiyattan) alınacaktır.
** Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


 Birkaç yıl önce, benzer bir güzergahta  yaptığımız bir Orta Anadolu Turundan fotoğraflar... 


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'eTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI