EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
KUBA'DA 1 MAYIS

25 Nisan - 02 Mayıs 2015

Tüm turların ve girişlerin fiyata dahil olduğu harika bir programla yeniden gidiyoruz Küba'ya!

>> Tur Detayları

ANTİKÇAĞDAN GÜNÜMÜZE TARİH VE EDEBİYATTA İZMİR


İzmir Kent Kültürünün derinleşmesine ve bilimsel bilginin paylaşılmasına yönelik bir hizmet olarak, Konak Belediyesi ile işbirliği içinde düzenlediğimiz bu seminerleri kaçırmayın!
>> Detaylar

KAYAK VE SNOWBOARD KAMPI

15 Aralık-01 Nisan arasında ve Sömestre Tatilinde
SARIKAMIŞ DOLİNA HOTEL'de

Sarıkamış'ın eşsiz güzelliği içinde,  kristal kar üzerinde,  4-18 yaş arası çocuk ve gençler için, 3 - 4 günlük kurslar ile tam pansiyon konaklayarak kayak ve snowboard öğrenme,  geliştirme...

>> Detaylar

ÜRDÜN KÜLTÜR TURU

17-22 Şubat 2015

Ürdün'ün büyülü topraklarına bir gezi; uygarlığın en eski izlerinden, eski Ahid öykülerine, kayıp kentlerin gizemleri ve Dünya Kültür Mirası olan çöl yerleşimleri...

>> Detaylar

KİRAZ ÇİÇEKLERİ MEVSİMİNDE JAPONYA&KORE

26 Mart - 05 Nisan 2015 - 10 Gece/ 11 Gün

Saygın öğretilerin, köklü tarihin ve enfes bir doğanın onurlandırdığı ülkelere gidiyoruz;  Tüm turlar, akşam yemekleri, ören yeri giriş ücretleri, tekne turları fiyata dahil...

>>Tur Detayları

FOTOĞRAFLARLA GÜNEY HİNDİSTAN TURUMUZ


Sevgili Güher DEMİRDÖVEN ve Ahmet Özden ERTÖZ'e teşekkürlerimizle...

>> Albüm için tıklayınız

KURBAN BAYRAMINDA PERU & BOLİVYA

16 - 26 Eylül 2015

10 gece konaklama/ Tüm turlar fiyata dahil
Pre Inka ve Inka Medeniyetlerinin ülkesi! Unesco Dünya Kültür Mirası Listesindeki 5 Yer: Lima Tarihi Kent Merkezi,  Machu Picchu,  Cusco Kenti,  Nazca Çizgileri,  Tiwanaku...

>> Tur Detayları

ORTA ANADOLU (MALATYA - KEMALİYE - SİVAS DİVRİĞİ)

26-31 Mayıs 2015, Salı-Pazar


İnanılmaz...

ELAZIĞ - MALATYA- KEMALİYE / EĞİN- SİVAS DİVRİĞİ CAMİİ- SİVAS-KAYSERİ

Tarihi ile coğrafyası ile Anadolu'nun en zengin topraklarına bir yolculuğa çıkıyoruz;
Elazığ'dan Kayısı Diyarı Malatya'ya,
Keban üzerinden, Fırat'ın beşiğinden, Karasu'dan
Kemaliye'ye bir başka cennete merhaba demeye gidiyoruz…
Kemaliye/Eğin'i görmediyseniz Anadolu'yu gördüğünüze emin olmayın dostlar,
her türlü meyvesiyle hele dutuyla ayrı bir bereket ocağı, bir lezzet diyarı…
Sadece Taşyol'dan geçmek bile önemli bir tanıklık…
Unesco koruma listesindeki en güzel camilerimizden Sivas Divriği Camii ve 
inanılmaz zenginlikteki tarihsel mirasları ile Sivas…


TUR PROGRAMI

31 Mayıs 2014, Cumartesi:
Sabah saat 08.30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Pegasus Kontuarı önünde gezginlerimizle buluşma.. 10.05 'de İzmir'den Elazığ'a uçuş. Hazar Gölü kıyısında öğle yemeği… Yemek sonrası Elazığ panoramik şehir turu ve Elazığ Arkeoloji Müzesi gezisi.  Ardından, Eski Elazığ - Harput'a gidiş. Harput bir açık hava müzesi gibi; Urartu Kalesi, Kurşunlu Camii, Balak Gazi Parkı, Meryem Ana Kilisesi, Mansur Baba Kümbeti, Sarahatun Camisi, Cimşit Bey Hamamı, Alacalı Camii, Arap Baba Mescidi ve Kürsüsünü gezip gördükten sonra Elazığ'dan ayrılarak Malatya'ya gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Malatya'da Hanem Otel'de (4*).


01 Haziran 2014, Pazar:
Kahvaltı sonrası Malatya'da Yusuf Paşa Camii, Çarşı Camii, Taşhoron Kilisesi, Beş Konaklar, farklı dönemlerden sivil mimari örnekleri, Malatya Etnografya Müzesi bugün göreceklerimiz arasında. Battalgazi (Eski Malatya) ilçesinde, çoğu özelliğini yitirmiş kalıntılar olsa da; kale surları, Arslan Tepe, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Ulu Camii, Alakapı Mescidi, Sıdı Zeynep Kümbeti, Şahabiye - Kübra Medresesi, Kırk Kardeşler Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Malatya'nın en güzel yerlerinden biri olan Yeşilyurt'u görüyoruz. Öğlende zengin Malatya Mutfağının tadına bakacağız. Öğleden sonra Darende'ye ve Gürün 'e gidiyoruz. Eski Kale ve Kilise kalıntıları ile şelaleyi görüyoruz.  Kayısı alışverişi,.akşam yemeği ve konaklama…


02 Haziran 2014, Pazartesi:

Sabah erkenden Keban - Arapgir üzerinden Kemaliye / Eğin'e gidiyoruz.. Kemaliye; Bir yanda Fırat Karasu, derin bir vadi içinde sessiz ama kocaman akan bu nehrin yarattığı yeşillik ve bolluk, öte yanda ise Osmanlı döneminden kalan eski Türk Evleri ve restore edilmiş güzelim konaklar, sokaklar (Taş Dibi mahallesi)… Öğlende Kemaliye'ye özgü lezzetlerle tanışıyoruz. Kemaliye sizi şaşırtacak ve burayı çok seveceksiniz… Akşam yemeği ve konaklama Bozkurt Otel'de.


03 Haziran 2014, Salı:

Sabah kahvaltıdan sonra Kemaliye çevresinde gezmeye çıkacağız. Eğer hava uygun olursa, Fırat'ın başlangıç kolu olan Karasu üzerinde bir tekne turu yapmayı planlıyoruz. Öğlende ekolojik çiftliklerden birine konuk olabiliriz. Doğa Tarihi Müzesi, Sırakonak Köyü- Apçaağa Köyü gezilerinden sonra Taşyol'a bakış ve içinde yürüyüş. İçinden ancak küçük araçların geçebildiği, Ferhat'ı anımsatan dağların bölüm bölüm oyularak Karasu'ya paralel açılmış bir yol burası. Neredeyse 100 yıllık bir öyküsü var.   Anadolu aşığı olan gezginlerin Taşyol'u görmesi ve geçmesi gerektiğine inanıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yine Kemaliye'de.


04 Haziran 2014, Çarşamba:

Sabah erken saatlerde kahvaltı ederek yola çıkıyor, Sivas Divriği 'ne gidiyoruz. Dünyanın şu anda bilinen 7 harikasından biri olan görkemli Sivas Divriği Camii ve Darüşşifa'sını geziyor, inceliyoruz. Burma Han'a ve yöresel mimari özellikleri taşıyan eski konak ve evlere de baktıktan sonra Sivas'a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Sivas'ta Buruciye Otel'de.


05 Haziran 2014, Perşembe:

Sabah erkenden Sivas kent içi gezimize başlıyoruz. Görmek istediğimiz yerler arasında; Buruciye Medresesi, Etnografya Müzesi, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Ulucamii, Güdük Minare, Çifte Minareli Medrese, Çorapçı Han gibi pek çok eser var. Zamanımız elverdiğince görmeye çalışacağız Kayseri'ye hareket ..  Eğer yetişebilirsek pastırma alışverişi ve belki bir mantı ziyafeti sonrasında havaalanına transfer vakti geliyor. Saat 21.35 'da Pegasus'un direkt İzmir uçuşu ile İzmir'e geri dönüyoruz.

TUR FİYATI (NAKİT&BANKA) 
İki-üç kişilik odalarda kişi başı: 1.280,-TL    
Tek kişilik  odada: 1.430,-TL   
0-6 yaş çocuk fiyatı: 600,-TL    
7-11 yaş çocuk fiyatı: 1.000,-TL   

** Taksit ve ödeme koşullarını acentemizden öğrenebilirsiniz.
** Çocuk indirimleri ebeveynler ile aynı odada kalınırsa geçerlidir.    

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
** Elazığ'dan başlayıp Kayseri'ye kadar devam eden tur boyunca ulaşım
** Belirtilen şehirlerde 5 gece konaklama
** Otellerdeki kahvaltı ve akşam yemekleri
** Profesyonel rehber ve yerel rehberler
** Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
** İzmir - Elazığ/Kayseri - İzmir arası uçakla ulaşım
** İlk gün sabah kahvaltısı ve son gün akşam yemeği
** Öğle yemekleri ve içecekler    
** Tekne turu,
** Ören yeri ve müze girişleri,
** Otel extraları ve kişisel harcamalar.

NOTLAR:

** Bu tur için 12 adet uçak bileti satın alınmıştır. Grup bileti fiyatı: 168,-TL'dir.
** Promosyon biletler ve sınırlı sayıda kontenjan olduğu için, bu turumuzda rezervasyon iptali ve ücret iadesi ancak yerinize katılımcı bulunduğu takdirde mümkündür.
** Rezervasyon tur ücreti ödenince kesinleşir.
** Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilir.
**Bu turumuz küçük araçlarla yapıldığı için araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilmekte ancak diğer günlerde farklı koltuk numaralarına oturularak değişiklik yapılmaktadır.
** Turumuza katılan herkes 1618 no.lu yasa gereği sigortalıdır. Bu sigortanın kapsamı tur esnasındaki yaralanma, tedavi ve turun kendisini kapsamaktadır. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
** Seyahat Sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanızı ve gerekli kimlik bilgilerini acentemize vermenizi rica ederiz.
**Alerji veya kritik rahatsızlıklarınız var ise, kayıt esnasında acentemize bilgi veriniz.
** Tura gelirken Müze Kartınızı, kişisel ihtiyaçlarınız ile ilaçlarınızı, hava durumuna uygun giysilerinizi ve en rahat ayakkabılarınızı almayı unutmayınız.
** Gideceğimiz yerler Anadolu'nun gelişmiş kentleri olmasına rağmen henüz turizme alışık değildir.
** Mevsim bahar olsa da akşamlar serin olacaktır. Bu nedenle yanınıza bir ceket ve dini mekanlar içinde eşarbınızı almayı unutmayınız.
** Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapma haklını saklı tutar.

../652../2077


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • ANTİKÇAĞ'DAN GÜNÜMÜZE TARİH VE EDEBİYATTA İZMİR SEMİNERLERİ


  • Güney Hindistan


  • Ayvalık ve Cunda Adası


  • Meksika-Guatemala


  • Metropolis Antik Kenti ve Bayındır Turumuz


  • Laponya Turumuz 2014TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI