EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ŞÜKRÜ TÜL ANI KÖŞESİ


>> TIKLAYIN

UKRAYNA / BUKOVEL KAYAK MERKEZİ

 

Atlas Havayolları ile İstanbul'dan her hafta CUMA  GİDİŞ / SALI DÖNÜŞ

 

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

 12 - 23 Şubat 2016

BERLİN TURU

 19-23 Mart 2016

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

 09 -11 Nisan 2016

PORTEKİZ

 16-21 Nisan 2016

1 MAYIS'TA KÜBA

 25 Nisan - 02 Mayıs (+1) 2016

SAKIZ ADASINDA PASKALYA ŞENLİKLERİ

30 Nisan - 01 Mayıs 2016

İZLANDA TURU

02 - 07 Temmuz 2016 (Ramazan Bayramı)

ALASKA VE BATI KANADA

09 - 25 Eylül 2016 (Kurban Bayramı)

SİCİLYA TURU

 11-17 Eylül 2016 (Kurban Bayramı)

 
Tarih Vakfı-İzmir,  Ebruli Turizm ve  Konak Belediyesi işbirliği ile düzenlenen "Yedi İklim Söyleşileri"  devam ediyor...
 

ORTA ANADOLU (MALATYA - KEMALİYE - SİVAS DİVRİĞİ)

05 - 08 Mayıs 2016, Perşembe - Pazar


İnanılmaz...

ELAZIĞ - MALATYA- KEMALİYE / EĞİN- SİVAS DİVRİĞİ CAMİİ- SİVAS-KAYSERİ

Tarihi ile coğrafyası ile Anadolu'nun en zengin topraklarına bir yolculuğa çıkıyoruz;
Elazığ'dan Kayısı Diyarı Malatya'ya,
Keban üzerinden, Fırat'ın beşiğinden, Karasu'dan
Kemaliye'ye bir başka cennete merhaba demeye gidiyoruz…
Kemaliye/Eğin'i görmediyseniz Anadolu'yu gördüğünüze emin olmayın dostlar,
her türlü meyvesiyle hele dutuyla ayrı bir bereket ocağı, bir lezzet diyarı…
Sadece Taşyol'dan geçmek bile önemli bir tanıklık…
Unesco koruma listesindeki en güzel camilerimizden Sivas Divriği Camii ve 
inanılmaz zenginlikteki tarihsel mirasları ile Sivas…


TUR PROGRAMI

26 Mayıs 2015, Salı:
Saat 12.00'de İzmir Adnan Menderes Havalimanında, Pegasus Kontuarı önünde buluşuyoruz. Saat 13.15'te İzmir'den Elazığ'a uçuyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrası, saat 15.00'te Elazığ'a varıyoruz. Vakit kaybetmeden Eski Elazığ - Harput'u keşfe çıkıyoruz.  Harput bir açık hava müzesi gibi; Urartu Kalesi, Kurşunlu Camii, Balak Gazi Parkı, Meryem Ana Kilisesi, Mansur Baba Kümbeti, Sarahatun Camisi ve Cimşit Bey Hamamı, Alacalı Camii, Arap Baba Mescidi ve Kürsüsünü gezdikten sonra otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Elazığ'da (Elazığ Ramada Otel http://www.elazigramada.com).

27 Mayıs 2015, Çarşamba:
Sabah göl kenarında keyifli bir kahvaltı yaptıktan sonra Elazığ İl Merkezine iniyoruz. Panoramik şehir turumuzu yapıyor, Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Sonra Elazığ'dan ayrılarak Malatya'ya doğru gidiyoruz. Yaklaşık 1.5 saat sonra Malatya'nın en güzel yerlerinden birisi olan Yeşilyurt'u görüyoruz. Öğlende zengin Malatya Mutfağının tadına bakıyoruz.  Malatya'da; Yusuf Paşa Camii, Çarşı Camii, Taşhoron Kilisesi, Beş Konaklar, farklı dönemlerden sivil mimari örnekleri, Malatya Etnografya Müzesi bugün göreceklerimiz arasında... Battalgazi (Eski Malatya) ilçesinde ise, çoğu özelliğini yitirmiş kalıntılar olsa da; Kale surları, Arslan Tepe, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Ulu Camii, Alakapı Mescidi, Sıdı Zeynep Kümbeti, Şahabiye - Kübra Medresesi, Kırk Kardeşler Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Malatya'da (Ramada Olaza Malatya Altın Kayısı Otel  www.ramadaplazamalatya.com).

28 Mayıs 2015, Perşembe:
Sabah erkenden Keban üzerinden Arapgir 'e gidiyoruz. Arapgir eski konakları, özel Etnografya müzesi ile gerçekten görülmeye değer bir ilçemiz. Ardından, Ocak Köyü ziyaretimiz var. Öğleden sonra ise Kemaliye'deyiz. Valizlerimizi otele bıraktıktan sonra bizleri her defasında yeniden büyüleyen güzel Kemaliye / Eğin turumuza başlıyoruz. Bir yanda Fırat Karasu, derin bir vadi içinde sessiz ama kocaman akan bu nehrin yarattığı yeşillik ve bolluk, öte yanda ise Osmanlı döneminden kalan eski Türk Evleri ve restore edilmiş güzelim konaklar, sokaklar… Kemaliye'liler gurbete gittiklerinde bile bu güzel kasabalarını unutmamışlar, kalkınmasına destek olmuşlar…  Burada Dut meyvesinden her şekilde yararlanılmış. Farklı dutların kurusunu, pekmezini, reçelini, çamfıstığı ile karışmış özel helvasını görüyor, tadına bakıyor, geleneksel imalathaneleri görüyoruz. Kemaliye sizi şaşırtacak ve burayı çok seveceksiniz… Bu gece konaklama, Kemaliye Bozkurt Otel'de.

29 Mayıs 2015, Cuma:
Sabah kahvaltıdan sonra Kemaliye çevresinde gezmeye çıkıyoruz. Hani hepimizin çocukluğunda severek söylediği bir okul şarkısı vardır; "orda bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüzdür" şarkısına konu olan o köye  (o köy artık Kemaliye'nin bir mahallesi sayılıyor) güzel bir patika yoldan yaklaşık 45 dakikalık bir yürüyüş yapıyoruz.

Öğle yemeği için Tatuta Projesinde yer alan çiftliklerden birine gitmeyi planlıyoruz. Kemeliye'nin yöresel yemeklerini, dut ürünlerini, belki dev mantarlarının bile tadına bakma imkanımız olabilir…

Öğleden sonra,  koruma altına alınması ve tanıtılması gerektiğine inandığımız "Taşyol" dan geçiyoruz. Taşyol'un neredeyse 100 yıllık bir öyküsü var.  Anadolu aşığı ve gezgini olan herkesin Taşyol'u görmesi ve geçmesi gerektiğine inanıyoruz. Ferhat'ın dağları delmesini anımsatan bir şekilde, bölüm bölüm oyularak Karasu'ya paralel açılmış. Her bölümü bir başka Kemaliye'li tarafından yaptırılarak tamamlanabilmiş. Taşköy öykülerini dinlerken, içinden ancak 17 lik küçük araçların geçebildiği bu yolu keşfediyor ve hatıra fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Sonra,  Fırat'ın başlangıç kolu olan Karasu izin verirse tekne turu yapmayı planlıyoruz. Bu arada bölgedeki hayvan ve bitki çeşitliliğinin sergilendiği bir doğa müzesini geziyoruz.  Çok keyifli ve dolu dolu geçen bir günün sonunda akşam yemeği ve konaklamamız Kemaliye'de. (Kemaliye Bozkurt Otel)

30 Mayıs 2015, Cumartesi:
Sabah erken saatlerde kahvaltı ederek yola çıkıyor,  Sivas Divriği 'ne gidiyoruz. Dünyanın şu anda bilinen 7 harikasından biri olan görkemli Sivas Divriği Camii'ni geziyor, inceliyoruz. Burma Han'a ve yöresel mimariyi temsil eden eski konak ve evlere bakıyoruz. Restorasyonu tamamlanan güzel bir konakta öğle yemeği yiyoruz. Ardından Sivas'a hareket ediyoruz. Akşamüzeri panoramik bir şehir turu ile kente merhaba diyoruz. Ayrıntılı geziyi yarına bırakıyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Sivas'ta (Sivas Buruciye Otel www.buruciyeotel.com.tr/).

31 Mayıs 2015, Pazar:
Sabah erkenden Sivas kent içi gezimize başlıyoruz. Sivas son yıllarda hayli büyüdü ve gelişti. Görmek istediğimiz yerler arasında; Buruciye Medresesi, Etnografya Müzesi, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Ulucamii, Güdük Minare, Çifte Minareli Medrese, Çorapçı Han gibi pek çok eser var.. Zamanımız elverdiğince gezimize devam ediyoruz. Uçağımız saat 20.30'da

Gezimiz sona erdiğinde, Orta Anadolu'yu keşfetmiş olmaktan dolayı çok mutlu olacağınıza ve buraları yeniden ziyaret etmek üzere planlar yapmaya başlayacağınıza eminiz..

TUR FİYATI 
İki-üç kişilik odalarda kişi başı:1.280,-TL    
Tek kişilik oda: 1.430,-TL   
3-5 yaş çocuk fiyatı: 600,-TL    
6-10 yaş çocuk fiyatı: 1.000,-TL   

** Taksit ve ödeme koşullarını acentemizden öğrenebilirsiniz.
** Çocuk indirimleri ebeveynler ile aynı odada kalınırsa geçerlidir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
** Elazığ'dan başlayıp Kayseri'ye kadar devam eden tur boyunca küçük araçlarla ulaşım
** Belirtilen şehirlerde 5 gece, yörenin en iyi otellerinde konaklama
** Otellerdeki kahvaltı ve akşam yemekleri
** Profesyonel rehber ve yerel rehberler
** Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
** İzmir - Elazığ/ Sivas - İzmir arası uçakla ulaşım
** Son gün akşam yemeği
** Öğle yemekleri ve içecekler    
** Hava durumuna uygun olarak düzenlenebilecek tekne turu,
** Ören yeri ve müze girişleri,
** İsteğe bağlı olarak düzenlenebilecek Eğin / Kemaliye Türküleri gecesi
** Otel extraları ve kişisel harcamalar.

NOTLAR:

** Bu tur için 14 adet uçak bileti satın alınmıştır. Grup bileti fiyatı: 200,-TL'dir. Gurup biletimiz bittikten sonra katılmak isteyen yada farklı şehirlerden katılmak isteyen katılımcılar için biletin satın alındığı günkü fiyat geçerli olacaktır.
** Promosyon biletler ve sınırlı sayıda kontenjan olduğu için, bu turumuzda rezervasyon iptali ve ücret iadesi ancak yerinize katılımcı bulunduğu takdirde mümkündür.
** Rezervasyon tur ücreti ödenince kesinleşir.
**Bu turumuz küçük araçlarla yapıldığı için araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilmekte ancak diğer günlerde farklı koltuk numaralarına oturularak değişiklik yapılmaktadır.
** Turumuza katılan herkes 1618 no.lu yasa gereği sigortalıdır. Bu sigortanın kapsamı tur esnasındaki yaralanma, tedavi ve turun kendisini kapsamaktadır. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
** Seyahat Sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanızı ve gerekli kimlik bilgilerini acentemize vermenizi rica ederiz.
**Alerji veya kritik rahatsızlıklarınız var ise, kayıt sırasında acentemize bilgi veriniz.
** Tura gelirken Müze Kartınızı, kişisel ihtiyaçlarınız ile ilaçlarınızı, hava durumuna uygun giysilerinizi ve en rahat ayakkabılarınızı almayı unutmayınız.
** Gideceğimiz yerler Anadolu'nun gelişmiş kentleri olmasına rağmen henüz turizme alışık değildir.
** Mevsim bahar olsa da akşamlar serin olacaktır. Bu nedenle yanınıza bir ceket ve ibadet mekanları için de eşarp almayı unutmayınız.
** Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapma haklını saklı tutar.

2788


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Sicilya - Malta Gezimiz...


  • Batı Karadeniz / Kamile Kurt fotoğrafları


  • İrlanda ve İskoçya / Güher Demirdöven Albümü


  • Anadolu'da İlk Yerleşimler, İlk Tapınaklar ( Şanlıurfa-Diyarbakır)


  • Ürdün'ün Büyülü Topraklarında/ İbrahim Fidanoğlu Albümü


  • ANTİK ÇAĞ'DAN GÜNÜMÜZE TARİH VE EDEBİYATTA İZMİR SEMİNERLERİTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI