EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji


13 Mart 2017 Pazartesi günü, Şükrü Hocamızı bir kültür insanı olarak anmak ve anlamak için toplanacağız. Hepiniz davetlisiniz dostlar... 

>> Detaylar
>> Anı Sayfası

BAKU'DE HAFTA SONU

 21-23 Nisan 2017

Fest Travel & Ebruli Tur

GÜNEY AFRİKA, VİKTORYA ŞELALERİ - ZAMBEZİ - BOTSWANA

 22 Nisan - 03 Mayıs 2017

İTALYA TURLARI

 22 Nisan'dan 14 Ekim'e dek turlar

KUBA'DA 1 MAYIS

27 Nisan - 04 Mayıs 2017

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

05-07 Mayıs 2017

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

 14-20 Mayıs 2017

ALSACE TURU

 16-20 Mayıs 2017

Fest Travel & Ebruli Tur

KENYA, TANZANYA, ZANZİBAR

18-29 Haziran 2017

MOĞOLİSTAN

 25 Ağustos - 02 Eylül 2017

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ORTA ANADOLU

30 Ağustos - 03 Eylül 2017/ Çarşamba - Pazar


Sivas-Kemaliye-Arapgir-Harput-Elazığ-Malatya-Kayseri

 
SİVAS - KEMALİYE- ARAPGİR- HARPUT- ELAZIĞ -  MALATYA -KAYSERİ 

Turizm açısından pek popüler yerler olmamasına rağmen, tarihi ve coğrafyası ile Anadolu'nun en zengin topraklarına doğru bir yolculuğa çıkıyoruz, kaçırmayın!

Unesco Dünya Mirası listesindeki Sivas Divriği Camii ve  
inanılmaz zenginlikteki tarihsel mirasları ile Sivas..

Kemaliye ise gerçek bir cennet! 
Coşkun bir doğa, bereket ocağı, bir lezzet diyarı Kemaliye.
Sadece Taşyol'dan geçmek bile önemli bir tanıklık…

Buraları görmediyseniz Anadolu'yu gördüğünüze emin olmayın dostlar!

Harput, Elazığ deseniz, adeta açık hava müzesi..
ve Keban'dan, Fırat'ın kollarından, Karasu'dan
Kayısı Diyarı Malatya'ya, tabii ki kayısıdan çok fazlası...


TUR PROGRAMI

04 Mayıs 2016, Çarşamba: İZMİR - SİVAS

Öğle saati 13.30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Pegasus Kontuarı önünde gezginlerimizle buluşuyoruz. 14.35 'de İzmir'den Sivas'a uçuyoruz. Yaklaşık 2 saat sonra SİVAS 'tayız. Vakit kaybetmeden Sivas kent içi gezimize başlamak istiyoruz. Görmek istediğimiz yerler arasında; Buruciye Medresesi, Etnografya Müzesi, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Ulucamii, Güdük Minare, Çifte Minareli Medrese, Çorapçı Han gibi pek çok eser var.. Zamanımız elverdiğince gezimize devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  Buruciye Otel'de (4*) 

05 Mayıs 2016, Perşembe: SİVAS DİVRİĞİ  CAMİİ - KEMALİYE 
Sabah kahvaltı ederek DİVRİĞİ'ye doğru yola çıkıyoruz. Sivas üzerine konuşulacak çok konumuz var. Orta Anadolu görüntüleri ile Sivas Divriği 'ne ulaşıyoruz. Dünyanın şu anda bilinen 7 harikasından biri  sayılabilecek olan görkemli Sivas Divriği Camii'ni geziyoruz. Ardından Burma Han'a ve yöresel mimariyi yansıtan eski konak ve evlere bakıyoruz. Öğle yemeğimizi Divriği'de yiyoruz. Daha sonra KEMALİYE'ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde Anadolu tarihi açısından önemli köyler görüyor, Alevilik üzerine sohbet ediyoruz.Belli bir yaş kuşağında olanların hatırlacağı, Ahmet Kutsi Tecer'in şiirinden uyarlanan okul şarkısına konu olan köye  uğruyoruz; 

"Orda bir köy var, uzakta,
O köy bizim köyümüzdür.
Gezmesek de, tozmasak da
O köy bizim köyümüzdür" 

 Artık Kemaliye'nin bir mahallesi sayılan "O uzaktaki köy" de nostaljik fotoğraflar çekiyoruz...


Sonra  güzel coğrafyası içinde Kemaliye karşılıyor bizi. Eğer Egeli iseniz ve bir yerlerden Türkmenlik'le alakanız varsa, Kemaliye size tanıdık gelecek. El sanatları, iğne oyaları aile büyüklerimizin yaptığı işlere o kadar benziyor ki, şaşırmamak elde değil. Ege nire,  Kemaliye nire ama, inanın Kemaliye güzel insanların güzel diyarı… Bir yanda Fırat Karasu, derin bir vadi içinde sessiz ama kocaman akan bu nehrin yarattığı yeşillik ve bolluk, öte yanda ise Osmanlı döneminden kalan eski Türk Evleri ve restore edilen güzelim konaklar, sokaklar… Akşam yemeği ve konaklamamız Kemaliye'de Bozkurt Otel'de. 

06 Mayıs 2016, Cuma: KEMALİYE 
Sabah kahvaltısındanı sonra, koruma altına alınması ve tanıtılması gerektiğine inandığımız TAŞYOL'dan geçiyoruz. Sadece küçük araçların girebildiği, Ferhat'ı anımsatan dağların bölüm bölüm oyularak Karasu'ya paralel açılmış olan bir yol burası. Neredeyse 100 yıllık bir öyküsü var.   Anadolu aşığı ve gezgini olanların Taşyol'u görmesi gerektiğine inanıyoruz.


Kemaliye'den yakındaki bir köye yaklaşık 3km lik bir yürüyüş yapıyoruz. Bahar kokusu ve en güzel çiçekleri yol boyunca bize eşlik ediyor. Öğlende Latif Bey'in ekolojik çiftliğinde yemek molası veriyoruz. 

Orta Anadolu gezimizi bu defa Mayıs'ta yapmamızın nedenlerinden biri, dev bir mantarın tadına bakmak! Kemaliye'de baharda yetişen bu mantar türünün büyük bir  tencere boyutunda olduğu anlatılıyor. Bu defa göreceğimize ve tadına bakabileceğimize inanıyoruz.  Kemaliye'nin dutu da meşhur!  Farklı dut türlerinin kurusunu, pekmezini, reçelini, çamfıstığı ile karışmış özel helvaları görüyor, tadına bakıyor, geleneksel imalathaneleri geziyoruz. 

Kemaliye'nin keşfedilmemiş güzellikleri hepimizi etkiliyor...  Eğer mümkün olursa Fırat'ın başlangıç kolu olan Karasu üzerinde bir tekne turu yapmayı planlıyoruz.. Bölgedeki hayvan ve bitki çeşitliliğinin sergilendiği doğa müzesini gezmeyi de ihmal etmiyoruz.  Kemaliye'de biraz da serbest zaman diyoruz. Sokak aralarında dolaşabilir, kapı tokmaklarını fotoğraflayabilir, halılara bakabilir, alışveriş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklamamız yine Kemaliye'de.07 Mayıs 2016, Cumartesi: ARAPGİR-  HARPUT - ELAZIĞ- MALATYA  

Sabah erkenden Kemaliye'den ayrılıyoruz. Yolumuz üzerinde OCAK KÖYÜ'ne ve ARAPGİR'e uğruyoruz.  ARAPGİR 'in eski konakları, yerel müzesi görülmeye değer. Yolumuza devamla Keban üzerinden HARPUT'a ulaşıyoruz. Orta Anadolu'nun en eski yerleşimlerinden biri olan Harput - ESKİ ELAZIĞ  açık hava müzesi gibi; Urartu Kalesi, Kurşunlu Camii, Balak Gazi Parkı, Meryem Ana Kilisesi, Mansur Baba Kümbeti, Sarahatun Camisi, Cimşit Bey Hamamı, Alacalı Camii, Arap Baba Mescidi ve Kürsüsünü gezdikten sonra Elazığ şehir merkezinde ancak panoramik bir tur yapacak kadar vaktimiz kalıyor. Ardından, bu gece konaklayacağımız MALATYA'ya gidiyoruz (Ramada  Malatya Altın Kayısı Otel 5*).  08 Mayıs 2016, Pazar: MALATYA- KAYSERİ

Bugün bölgedeki son günümüz. Oldukça yoğun ve dolu dolu geçireceğimiz bu son güne güzel bir kahvaltı ile başlamak istiyoruz. Sonra Malatya şehrini tanımak için kent turuna başlıyoruz; Yusuf Paşa Camii, Çarşı Camii, Taşhoron Kilisesi, Beş Konaklar, farklı dönemlerden sivil mimari örnekleri, Malatya Etnografya Müzesi bugün göreceklerimiz arasında. Battalgazi'ye gidip gitmemeye zaman durumumuza göre karar vereceğiz. 

Öğleden sonra 14.00 gibi KAYSERİ'ye hareket ediyoruz. Varış akşam saatlerini buluyor.  Eğer yetişebilirsek pastırma alışverişi ve belki bir mantı ziyafeti sonrasında havaalanına transfer vakti geliyor. Saat 18.55 'te Sun Expres'in direkt İzmir uçuşu ile geri dönüyoruz...

TUR FİYATI                             VADE FARKSIZ 6 TAKSİT OLANAĞI 
İki-üç kişilik odalarda kişi başı  210 X 6 =  1.260,- TL  + Uçak bileti 
Tek kişilik  oda  235 X 6 =  1.410,- TL  + Uçak bileti 

** İş bank, Vakıfbank, Yapı Kredi , Garanti Bankası Kartlarına taksit imkanı vardır.
** Banka yolu ile ve nakit yapılan ödemelerde  %5 indirim uygulanır.
** Kredi Kartı ile tek çekim ödemelerinde 30,- TL indirim yapılır.  

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
**Sivas'tan başlayıp Kayseri'ye kadar devam eden tur boyunca kişi sayısına uygun araçla ulaşım
** Belirtilen şehirlerde 4 gece konaklama  (1 gece 4*, 1 gece 5*, 2 gece Kemaliye'de )
** Otellerde kahvaltı ve akşam yemekleri
** Profesyonel rehberlik hizmeti
** Seyahat sigortası 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
** İzmir -Sivas /Kayseri - İzmir arası uçak biletleri
** Son gün Kayseri'de akşam yemeği
** Öğle yemekleri ve içecekler    
** Tekne turu (hava durumu uygunsa yapılabilir)  
** Ören yeri ve müze girişleri,
** Otel extraları ve kişisel harcamalar.

NOTLAR:
** Bu tur için 14 adet uçak bileti satın alınmıştır. Grup bileti fiyatı: 210,-TL'dir. Gurup bileti bittikten sonraki biletler münferit satış fiyatından alınır.
** Promosyon biletler ve sınırlı sayıda kontenjan olduğu için, bu turumuzda rezervasyon iptali ve ücret iadesi ancak yerinize katılımcı bulunduğu takdirde mümkündür.
** Rezervasyon tur ücreti ödenince kesinleşir.
** Bu turumuz küçük araçlarla yapıldığı için araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilmekte ancak diğer günlerde farklı koltuk numaralarına oturularak değişiklik yapılmaktadır.
** Turumuza katılan herkes 1618 no.lu yasa gereği sigortalıdır. Bu sigortanın kapsamı tur sırasındaki yaralanma, tedavi ve turun kendisini kapsamaktadır. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
** Seyahat Sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanızı ve gerekli kimlik bilgilerini acentemize vermenizi rica ederiz.
**Alerji veya kritik rahatsızlıklarınız var ise, kayıt esnasında acentemize bilgi veriniz.
** Tura gelirken Müze Kartınızı, kişisel ihtiyaçlarınız ile ilaçlarınızı, hava durumuna uygun giysilerinizi ve en rahat ayakkabılarınızı almayı unutmayınız.
** Mevsim bahar olsa da akşamlar serin olacaktır. Bu nedenle yanınıza bir ceket ve dini mekanlar içinde eşarbınızı almayı unutmayınız.
** Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapma haklını saklı tutar. 


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Hierapolis - Laodikeia (Karma Albüm)


  • IZMIR IN YALILAR MAHALLELERI


  • DATBEY & LÜBBEY (Fotoğraflar: Kamile Kurt)


  • Kuzey Hindistan, Rajasthan ve Holi Festivali (Fotoğraflar: Aylin Coşkun)


  • Seferihisar Koyleri


  • Kırgızistan - Özbekistan / Recep Alfatlı fotoğraflarıylaTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI