EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

GİRİT KÜLTÜR TURU

ÖZEL UÇAKLA: İZMİR> GİRİT> İZMİR
27-29 Ekim 2017, Perşembe - Pazar


İLGİNİZE TEŞKKÜRLER...

>>Detaylar

 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

08 - 10 Aralık 2017

YILBAŞINDA LAPONYA

30 Aralık 2017 - 03 Ocak 2018

PATAGONYA TURU

 20 Ocak - 03 Şubat 2018  

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ORTA AMERİKA: NİKARAGUA - KOSTA RİKA - PANAMA

17 Kasım - 4 Aralık 2017


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 6350,-USD


Fest Travel & EbruliTur

UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki 4 yer: Nikaragua'nın simgelerinden Leon Katedrali ve León Viejo arkeolojik sit alanı, Masalsı atmosferi ve nostaljik sokaklarıyla Panama Eski Kenti / Portobello / UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki 2 yer: Koloniyal dönemden kalma bir çok esere ev sahipliği yapan Granada ve Masaya Volkanı / Panama treniyle gezi /Doğa, flora ve fauna / Asma köprüleri, aktif volkanları, nehirleri, rengarenk evleri ve kendine has hikâyeleriyle geçmişin izlerini gururla taşıyan halkların diyarı…

TUR PROGRAMI:

17 Kasım Cuma: İSTANBUL - PANAMA - MANAGUA (NİKARAGUA)
Saat 00.00'da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarında buluşma. 02.05'te TK 800 sefer sayılı uçuşla Panama'ya hareket. Uçakta geceleme. Yerel saatle 11.00'da Panama'ya varış. Copa Havayolları'nın CM 164 sefer sayılı uçuşuyla saat 15.30'da Managua'ya hareket. Saat 18.50'de varış. Otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

18 Kasım Cumartesi: MANAGUA - LEÓN
León'a hareket. Varışın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki İspanyol sömürge döneminde başkent olan ve sonrasında referandum ile 20 km. batıya taşınan León Eski Kenti arkeolojik sit alanı gezisi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. León kent gezisi: Tarihi kent merkezi, Léon Sanat Müzesi, Katedral ve ünlü şair Ruben Dairo'nun mezarı. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.19 Kasım Pazar: LEÓN - MANAGUA - MASAYA VOLKAN PARKI - GRANADA
Granada'ya transfer. Yol üzerinde Managua şehir gezisi: Sandino Heykeli, Tiscapa Parkı, Krater Gölü, Eski Katedral ve Devrim Meydanı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki Masaya Volkan Parkı'na transfer. Yerli halk tarafından "Cehennem Ağzı" olarak adlandırılan ünlü Masaya Volkanı çevresindeki lavların oluşturduğu 5 volkan kraterinin görülmesi. Akşam saatlerinde Granada'ya transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.


20 Kasım Pazartesi: GRANADA

Mombacho Volkanı'nın patlaması sonucu püskürttüğü dev kayalardan oluşan Las Isletas adaları arasında tekne turu. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Nikaragua Gölü'ne hareket. Göl gezisi sonrasında Granada'ya dönüş. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki Granada'da faytonlarla kent gezisi: Sömürge dönemi mimarisinin izlerini taşıyan renkli binalar, Le Merced Kilisesi ve Katedral. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Otelde konaklama.

21 Kasım Salı: GRANADA - RINCON DE LA VIEJA ULUSAL PARKI (KOSTA RİKA)
Transamerika otoyolu üzerinden Nikaragua - Kosta Rika sınırı Penas Blancas'a hareket. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Yol üzerinde Omatepe Adası'nın görülmesi. Öğleden sonra Kosta Rika'ya geçiş ve Rincon de la Vieja'ya transfer. Akşam yemeğine kadar serbest zaman. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

 

22 Kasım Çarşamba: RINCON DE LA VIEJA ULUSAL PARKI
Milli park içinde Rincon de la Vieja Volkanı'nın ana kratere tırmanmadan en iyi şekilde görüldüğü Las Pailas bölgesine yürüyüş. (Yaklaşık 3,5 km sürecek, orta zorluk derecesinde bir parkurdur). Yürüyüş boyunca Orta Amerika'da yaşayan Rakun, Orta Amerika agutisi, beyaz burunlu pizote, tapir, armadillo ve maymun gibi memelileri görme imkânı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Las Pailas bölgesine varış. Kil ve kahverengi baloncuklar çıkaran kaynar volkanik su havuzlarının, nehirlerin ve şelalelerin görülmesi. Öğleden sonra otele dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

23 Kasım Perşembe: RINCON DE LA VIEJA ULUSAL PARKI - ARENAL VOLKANI
Arenal Volkanı'na hareket. Corobici Nehri üzerinden yapılacak olan yolculukta maymun ve iguana gibi çok sayıda hayvanı gözlemleme imkânı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra yağmur ormanları içinde bulunan Tabacon kaplıca bölgesine varış. Otele yerleşme. Öğleden sonra serbest zaman. Kaplıcalardan ve spa merkezinden faydalanma imkânı. Otelde akşam yemeği ve konaklama.


24 Kasım Cuma: ARENAL VOLKANI
Dünyanın en aktif volkanlarından birisi olan Arenal Volkanı gezisi. Asılı tahta köprüler üzerinden yürüyerek tropikal bir cennet olan yağmur ormanları içindeki volkanik bölgenin gezilmesi. Flora ve faunanın görülmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Akşamüzeri otele dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

25 Kasım Cumartesi: ARENAL VOLKANI - CAÑO NEGRO - SARAPIQUI
Caño Negro'ya hareket. Yol üzerinde ananas bahçeleri gezisi. Kosta Rika'nın en ünlü vahşi hayat gözlem duraklarından Caño Negro'ya varış. Hoşgeldiniz kokteyli sonrasında sessiz nehir teknesiyle gezi. Kosta Rika'ya özgü bir ağaç türü olan Mangrov, tembel hayvan, yarasa gibi hayvanlar başta olmak üzere bölgenin florası ve faunasını gözlemleme imkânı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Akşam saatlerinde otele hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

26 Kasım Pazar: SARAPIQUI
Sarapiqui Nehri'nde botlarla gezisi. Sıcak bölgelere özgü alligator türü timsahları, iguanaları, maymunları ve kuş türlerini gözlemleme imkânı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra Tirimbina'da çikolata gezisi: Kakao ağaçları, kakaonun çikolataya dönüş hikâyesi, çikolata yapım süreci ve çikolata tadımı. Gezi sonrası otele dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

27 Kasım Pazartesi: SARAPIQUI - POAS VOLKANI - SAN JOSÉ
San José'ye hareket. Yol üzerinde Poas Volkan Parkı'nın gezilmesi. Kahve çiftliği gezisi ve kahve tadımı. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra San Jose'ye varış. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

28 Kasım Salı: SAN JOSÉ
San José kent gezisi: Ulusal Tiyatro, koloniyal mimari örneği sokaklar, meydanlar, Barri o Aman bölgesi ve Altın müzesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

 

29 Kasım Çarşamba: SAN JOSÉ - PANAMA
Havalimanına transfer. Air Panama Havayolları'nın 793 sefer sayılı uçuşuyla saat 08.30'da Panama'ya hareket. Yerel saatle 10.30'da varış. Alışılagelmedik tarzıyla ünlü mimar Frank Gehry tarafından tasarlanan Biyoloji Müzesi ziyareti. Bölgede yaşayan okyanus ve kara canlı türlerinin çeşitliliği hakkında bilgilendirilme. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

30 Kasım Perşembe: PANAMA
Panama Kanalı gezisi için Minaflores Ziyaretçi Merkezi'ne gidiş. Atlas Okyanusu'yla Büyük Okyanus'u birbirine bağlayan Panama Kanalı'nda bulunan indirgeçli kaldırgaç sayesinde aşılması zor olan noktalardan gemilerin ilerleyişinin ve suyun alçalıp yükselmesinin izlenmesi. Öğleden sonra Panama şehir gezisi: UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Eski Panama arkeolojik alanı ve yeni kent gezisi: Fransız Meydanı, Las Bovedas Zindanları, Bolivar Meydanı ve Eski Kilise. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Panama Kanalı girişinde bulunan adalar bölgesinin görülmesi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

1 Aralık Cuma: PORTOBELLO - CÓLON - PANAMA
Saat 07.00'da Cólon Treni ile Portobello'ya hareket. Soberania Ulusal Parkı ve Gatún Gölü'nden geçerek Panama Kanalı'nın Atlantik Okyanusu'na açılan kapısına varış. Panama Kanalı Müzesi gezisi. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Portobello'ya gidiş. (yaklaşık 1,5 saat) ve gezi: Surlar, kaleler, sömürge dönemi yapıları, San Felipe de Portobello Kilisesi ve Yerel Müze. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Cólon'a hareket. Cólon'da şehir gezisi ve Kristof Kolomb Anıtı'nın görülmesi. Panama'ya dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

2 Aralık Cumartesi: PANAMA - EMBERA DRUA KÖYÜ - PANAMA
Panama'nın en önemlilerinden Embera Drua kabilesiyle tanışmak çin Chagres Ulusal Parkı'na hareket. Motorlu kanolar ile Chages Nehri üzerinden Embera Drua köyüne varış. Öğle yemeğinde köye özgü yerel tatların denenmesi. Öğleden sonra Embera Drua kabilesinin yaşayışlarını ve kültürlerini yakından gözlemleme fırsatı. Panama'ya dönüş. Yerel bir lokantada akşam yemeği, sonrasında otele gidiş. Otelde konaklama.

3 Aralık Pazar: PANAMA - İSTANBUL
Sabah havalimanına transfer. Türk Hava Yolları'nın TK 800 sefer sayılı uçuşuyla saat 12.45'te İstanbul'a hareket. Uçakta gece yolculuğu.

4 Aralık Pazar: İSTANBUL
Yerel saatle sabah 10.45'te İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış.

Not: Bazı yapılar dışarıdan görülecektir.


ÖDEME SEÇENEKLERİ:

  İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TEK KİŞİLİK ODA
Nakit ya da Banka Havalesi 6350 USD 7350 USD
İlk Ödeme  2000 USD
İkinci Ödeme  (5 Haziran 2017) 2350 USD 2350 USD
Bakiye (15 Eylül 2017) 2000 USD 3000 USD
Kredi kartına 3, 4 veya 6 taksit imkânı için lütfen acentemiz ile görüşün. 

İlk ödeme: Talebiniz üzerine rezervasyonunuz opsiyonlu olarak 7 (yedi) işgünü tutulacaktır. Sizlere yazılı bildirilecek ilk ödeme tarihinde yapılacak ödemeye istinaden rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. İlk ödemenin yapıldığı tarihten 24 saat sonrasına kadar Tur Sözleşmesi ve Tura Katılım Formu imzalanmazsa Seyahatin İptali Teminatı ve Seyahat Sağlık Sigortası geçerli olmayacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler: (Kısacası Her şey)
• Türk Hava Yolları ile İstanbul - Panama - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
• Copa Airlines Havayolları'yla Panama - Managua tek yön uçak bileti,
• Air Panama Havayolları'yla San Jose - Panama tek yön uçak bileti,
• Dış Hat Havaalanı vergileri ve harçları (şu an 390 USD'dir, kesin vergi bilet kesim aşamasında belirlenecek ve artış olması halinde misafirlere yansıtılacaktır),
• 20 USD bilet kesim bedeli,
• 4 yıldızlı otellerde 16 gece oda - kahvaltı konaklama,
• 14 öğle, 15 akşam yemeği,
• Programda belirtilen tüm geziler,
• Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri girişleri,
• Tüm transferler,
• Tüm bahşişler (gezi lideri, yerel rehberler ve gezi şoförlerine bahşiş toplanmıyor),
• Uzman rehberlik hizmeti,
• Nikaragua ülkeye giriş ve çıkış vergileri,
• Kosta Rika ülkeye giriş ve çıkış vergileri,
• Panama ülkeye giriş ve çıkış vergileri,
• Özel "Orta Amerika" gezi kitabı,
• Yurtdışı çıkış harcı (₺15),
• İptal ve sağlık teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası,
• KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
• Türk Hava Yolları uçuşlarında 30 kg'ı aşan bagaj ücretleri,
• Copa Havayolları uçuşlarında 20 kg'ı aşan bagaj ücretleri,
• Panama Havayolları uçuşlarında 15 kg'ı aşan bagaj ücretleri,
• Kişisel harcamalar,
• Yemeklerde alınacak içecekler.

Önemli Not:
*Dış nedenlerden dolayı acentemiz her zaman programı değiştirme hakkına sahiptir.

Ödeme ve İptal Koşulları:
*05/06/2017 tarihinde Türk Hava Yolları ve yerel acenteye ödeme yapılacaktır. Bu tarihten sonra iptal durumunda, ilk ödemenin 500 USD'lik bölümünün iade edilemeyeceğini üzülerek bildiririz.
*15/09/2017 tarihinden sonraki iptal durumunda acentemiz bu gezi ile ilgili yaptığı anlaşmalar sonucunda, Acente ve otellerden iptal durumunda kendisine gelecek olan ceza bedellerini misafirlere yansıtır.
*İptal durumunda "ACENTEMİZİN HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI" geçerlidir. İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve "SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI"nı kabul etmiş sayılırlar.
*Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 15'tir. Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih 27/09/2017'dir.
*Acentemiz, müşteri ile konsolosluklar arasında bir aracıdır. Konsoloslukların vize vermemesi durumunda oluşacak zararlardan acentemiz sorumlu değildir.
*Ödemelerinde kredi kartı kullananlar için: Lütfen kredi kartı limitinizi kontrol ediniz. Bankalar limit aşımı cezası uygulayabilir.


HAZIRLIK TOPLANTISI: 18 Şubat 2016 Perşembe günü, saat 15.00'da İstanbul Fest Travel'da bir hazırlık toplantısı olacaktır. İzmir'den katılacak misafirlerimize gerekli bilgilendirme acentamızca yapılacaktır.


EBRULİ TUR'DAN NOTLAR:
Yukarıda detayları bulunan, "ORTA AMERİKA - 17 KASIM-04 ARALIK 2017" programında, tur operasyonu ve düzenleme Fest Travel tarafından yapılmaktadır. Ebruli Turizm Fest Travel'in "Acentesi" konumunda olup, bahsi geçen turun kayıtlarını şirketimiz üzerinden yaptıran konukların işlemleri tarafımızdan takip edilecektir.


 

Grup gezilerine katılanlara:

Seyahatinizi Kişiselleştirmenin 5 Yolu

1. Dilediğiniz havayolunu ve havalimanını seçin
Acentemiz seyahatin başlangıcından bitişine kadarki tüm süreçte gezginler için en iyi seçenekleri sunmaya özen gösterir. Programlarımızda sunulan havayolu ve havalimanı önerileri size uymuyorsa ihtiyaçlarınız dahilinde bu seçenekleri size uyarlayabiliriz.

2. Uçuşunuzu tercihlerinizle biçimlendirin
İstanbul'da iseniz evinizden havalimanına özel bir araçla mı transfer istersiniz? Uçaklarda koridorda oturmayı mı tercih edersiniz, cam kenarında mı? Ekonomi sınıfından kesilen biletinizi business sınıfa yükseltmek ya da biletinizi uçuş millerinizle almaya ne dersiniz? Uçuş esnasında özel bir yemek tercihiniz var mı? Uçuşunuzu çok daha keyifli bir hale getirmek için tercihlerinizi Gezi Tasarımcılarımıza belirtmeniz yeterli!

3. Rotanızı meraklarınıza göre değiştirin
Büyük Göç safarinizi biraz daha uzatmayı, Venedik'te bir kez daha gondol sefası yapmayı, Doğu Yakası'nın galerilerinde daha çok vakit geçirmeyi, Kuzey Işıkları'nı biraz daha seyretmeyi, bağ rotasının lezzetlerinden biraz daha tatmayı ya da uçsuz bucaksız bozkırlarda doğanın dingin ritmine şahit olmayı sürdürmek mi istiyorsunuz? Rotanızı meraklarınıza göre şekillendirmek ve bir kentin, tadını ya da manzaranın keyfini uzun uzadıya çıkarmak için Gezi Tasarımcılarımızla görüşebilirsiniz.

4. Farklı rotaları uç uca ekleyin
Gezmenin ve keşfetmenin tadını bir kez aldığınızda, seyahatiniz hiç bitmesin istersiniz. Bir kez yola çıktınız mı neden tek bir programla sınırlı kalasınız? Satın aldığınız programın öncesine ya da sonrasına ek geziler koyarak, tek bir programın sunduklarıyla kendinizi sınırlamayın; Mayaların ve Azteklerin mirasını keşfetmek için yola çıkıp iki okyanusun birleştiği Panama Kanalı'ndan gemilerin geçişini izlemeden, Altın Üçgen'in renkli geçmişini görüp Ganj kıyısında bir ayine katılmadan, Doğu Karadeniz'in yaylalarında yeşilin binbir tonuna şahit olmuşken Maçahel'e uğramadan, Romantik Yol'da bir durak sonrasını merak etmeden dönmek istemiyor olabilirsiniz. Programınızı erken başlatmak ya da geç bitirmek için Gezi Tasarımcılarımızdan destek alabilirsiniz.

5. Bir şehirden yola çıkıp bir başkasına dönün
Satın aldığınız programın sona ermesi, seyahatinizin de biteceği anlamına gelmez. Hazır yola çıkmışken, dönüşte başka bir şehirde yaşayan dostlarınıza sürpriz bir ziyarette bulunmanın keyfinden mahrum kalmayın.
 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu


  • Ark. Şükrü Tül'e Saygıyla Toplandık - 2017


  • Kuzey Kıbrıs


  • Japonya'da Sakura MevsimiTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI