EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

MOĞOLİSTAN TURU ÖNCESİ TOPLANTI VE SEMİNERKonuşmacı: Tarihçi, Yrd. Doç. Dr. Kemal Ramazan HAYKIRAN (Adnan Menderes Üniversitesi, Ortaçağ Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı)
Tarih:
10 Ağustos 2017, Perşembe
Saat:
19.00
Yer:
Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi, Alsancak


İSVİÇRE, ALP KÖYLERİ, GÖLLER...

01- 08 Eylül 2017

İONİA ADALARI

16-22 Eylül 2017

DOLİNA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Ege'nin mavi pırıltısında, yeşilin gölgesinde, özenli, seçkin bir tatil arayanlara...

LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Zerafetin Çeşme'deki adresi...

NORVEÇ FİYORDLARI

30 Ağustos-04 Eylül 2017

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

NORVEÇ FİYORDLARI

30 Ağustos - 04 Eylül 2017 ( 5 Gece - 6 Gün )


Fiyatı:  2 ve 3 kişilik odada kişibaşı: 1.650 €


Kurban Bayramında

 Oslo (2),  Ulvik (1), Bergen (1) Geilo (1)                                                                     

TUR PROGRAMI 

1.Gün: 30 Ağustos 2017, Çarşamba / İstanbul  - Oslo
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 04:30'da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1751 Sefer sefer sayılı uçuşu ile saat 07:20'de İstanbul-Oslo'ya hareket ve yerel saat ile saat 10:20'de Oslo'ya varış... 

Pasaport -gümrük işlemleri sonrasında aracımız ile panoramik şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda Frogner Parkı'nı gezecek ardından şehrin simgelerinden birisi olan Karl Johans Kapısı'nı, Oslo Şehir Binasını, Kraliyet Sarayı'nı göreceğiz. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2.Gün: 31 Ağustos 2017, Perşembe  / Oslo - Ulvik 
Sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerini yaparak Ulvik'e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ünlü Torpo Stave Kilisesi'nde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında şelaleler ülkesine giriyoruz. Göreceğimiz ilk şelaleden birisi muhteşem Voringsfossen olacak. Hardanger Köprüsü'nü geçerek Ulvik'e ulaşacağız. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Konaklama otelimizde.

3.Gün: 01 Eylül 2017, Cuma /  Ulvik - Bergen 
Sabah kahvaltısından sonra Bergen'e doğru yola çıkıyoruz. İskandinavya'nın belki de en güzel ülkesinde yolculuk yapıyoruz. Hardangervidda Doğal Parkı'nın içinden geçiyor, muhteşem manzaralar görüyoruz. Steindalsfossen Şelalesi'nde keyifli bir fotoğraf molasının ardından yola devam ediyoruz.  Bergen'e vardığımızda şehir turumuza başlıyoruz. Rengarenk evler, Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Şehrin kalbinin attığı "Balık ve Çiçek Pazarlarını" ziyaret ettikten sonra Bergen'in en keyifli aktivitelerinden birisi olarak kabul edilen, Floyen Dağı'na teleferik yolculuğu yapıyoruz. Nefis Bergen panoromasını seyrediyor, fotoğraflıyoruz. Günün sonunda otelimize gidiyoruz. 

4.Gün: 02 Eylül 2017, Cumartesi  / Bergen - Fiyordlar - Geilo 
Sabah alacağımız kahvaltının ardından programın en güzel güzel günlerinden birisi olan Fiyordlar Turu için otelimizden hareket ediyoruz. Önce aracımız ile Gudvangen'e ulaşıyor ardından feribota biniyoruz. UNESCO Dünya Mirasi Listesi'nde bulunan Naeroy Fjord boyunca olağanüstü bir doğanın içinde keyifle ilerliyoruz. Sonra Flam kasabasında feribotumuzdan iniyoruz. Sırada nefes kesici başka bir yolculuk var;  Flam Dağı tren gezisi! Trenle, dünyanın en ünlü tren yollarından birisi olan Flaam Dağı boyunca, şelaleler  arasından geçerek ilerliyoruz. Unutulmaz bir yolculuğun ardından trenimizi değiştiriyoruz. Myrdal'a doğru devam ediyor, Norveç'in kırsal bölgelerinden geçerek Geilo'ya varıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

5.Gün: 03 Eylül 2017, Pazar / Geilo - Oslo 
Kahvaltımızın ardından Oslo'ya gidiyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürüyor. Oslo'da konuklarımızı serbest bırakıyoruz. Alış veriş yapabilir şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

6.Gün: 04 Eylül 2017, Pazartesi  / Oslo - İstanbul
Oteldeki sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirlediği saate kadar serbest zaman. Sonrası buluşma ve havaalanına hareket. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinin ardından uçağımıza biniyoruz. TK 1754 sefer sayılı uçuş ile saat 18.00'te İstanbul'a hareket. Saat 22:55'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu...

TUR  FİYATI : 

2 ve 3  kişilik odada kişibaşı 1.650 €
Single konaklama farkı 350 €
Çocuk fiyatı (İki büyük yanında)
00-02 Yaş         200 €
02-11 Yaş 1.425 €

*3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. 
*Çocuk indirimi ise sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

OTELLER : 

*Thon Hotel Bristol Oslo vb. 4* standart oda-kahvaltı
*Radisson Blu Plaza Hotel Oslo vb. 4* standart oda-kahvaltı
*Brakanes Hotel Ulvik vb. 4* standart oda-kahvaltı
*Scandic Oernen Hotel Bergen vb. 4* standart oda-kahvaltı
*Vestlia Resort Hotel Geilo vb. 4* standart oda-kahvaltı

http://www.vestlia.no/en/

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER :
*Türk  Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul -  Oslo - Istanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve havalimanı vergileri
*Programda belirtilen şehirlerde 4 otellerde oda + kahvaltı konaklamalar, 
*2 Akşam yemeği (otelde)
*Havalimanı - Otel - Havalimanı arası transferler,
*Feribot ile fiyord turu
*Flam Dağı tren gezisi
*Floyen Dağı teleferikler ile çıkış
*Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
*Türkçe rehberlik hizmeti 
*Seyahat Sigortası 

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR :
*Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL ) 
*Belirtilen yemeklerin dışındaki tüm öğle ve akşam yemekleri
*Yemeklerde alınan içecekler 
*Kişisel harcamalar

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık: Norveç'e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu uygulanmaz. Herhangi bir ilaç da gerekli değildir. 

Vize: "Umumi Pasaport" sahibi iseniz, Norveç'e girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla seyahatlerinde vizeye ihtiyaçları yoktur. 

Pasaport: Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

Uçuş Süreleri: İstanbul - Oslo uçuşu 3 saat 55 dakika sürmektedir.

Para Birimi: Norveç para birimi Norveç Kronu'dur (NOK). 1 Euro yaklaşık 9 NOK tur. 

Saat Dilim: Türkiye ile Norveç arasında 1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye'de saat 12:00 iken Norveç'te 11:00'dir.

Telefon: Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanabilirsiniz.

Yemek Kültürü:Norveç mutfağında deniz ürünleri hakimdir. Somon füme milli yemek gibidir. Norveç türlüsü, geyik kebabı, lahanalı et haşlaması, geleneksel yemekler arasındadır.

Elektrik: Norveç'te elektrik 230 volttur ve Türkiye ile aynı prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm sitesinden görülebilir.

Alışveriş : Norveç'teki alışveriş merkezlerinde birçok ürün rahatlıkla bulunabilmektedir. İthal mallar daha pahalıdır ve vergi oranları yüksektir. Avrupa'nın en pahalı ülkesi olarak bilinmektedir.

NOTLAR:
*Şirketimiz bu turun satışında aracı acenta konumundadır. 
*Acentamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. 
*Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Acentamız sorumlu olmayacaktır. 
*Turu aldığımız Acenta gerekli gördüğü durumlarda, içeriği aynı kalmak koşuluyla tur güzergahını ve kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 
*Programlarda belirtilen geziler zorunluluk doğduğunda belirtilen gün/ günler dışında başka bir güne kaydırılabilir. 
*Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acentamız sorumlu tutulamaz. 


EBRULİ TUR'DAN NOTLAR: Yukarıda detayları bulunan tur programında, Ebruli Turizm  satış acentası konumunda olup,  operasyon ve düzenleme şirketimize ait değildir. Satış sırasında müsaitlik  ve fiyat kontrolü yeniden yapılmakta, bazı turlarda kademeli fiyat artışı söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle  rezervasyon sırasında olabilecek fiyat artışlarından  acentamız sorumlu değildir. 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu


  • Ark. Şükrü Tül'e Saygıyla Toplandık - 2017


  • Kuzey Kıbrıs


  • Japonya'da Sakura Mevsimi


  • Alinda Alabanda (Fotoğraflar: Aylin Yargıcı)


  • Manisa Kültür TuruTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI