EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ALSACE TURUNDA SON YERLER!

13-17 HAZİRAN 2018

ŞARAP YOLU - ROMANTİK YOL...
BASEL - COLMAR (2) - STRASBURG (1) - STUTGART (1)- TÜBİNGEN

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KARS-ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

25 Haziran - 01 Temmuz 2018

Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 09 - 17 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

İONİA ADALARI

21-27 Temmuz 2018

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

MUNZUR VADISI

07- 10 Haziran 2018, Perşembe Pazar


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı:1200,- TL+ Uçak bileti


ELAZIĞ - TUNCELİ / MUNZUR VADİSİ - OVACIK - ERZİNCAN


MUNZUR NEHRİNİN RUHU


İnancın doğa ile kaynaştığı ender bir dünya, başka bir Anadolu!

ELAZIĞ - TUNCELİ / MUNZUR VADİSİ - OVACIK - ERZİNCAN

Nehrin ruhu, Fırat'ın gizli kaynağı, göller, yaylalar, kutsal gözeler, kanyonlar, tuz madenleri, organik tarım, şelaleler, eşi benzeri olmayan çiçekler ve daha çok fazlası...


TUR PROGRAMI:

1.Gün: 07 Haziran 2018, Perşembe/ ELAZIĞ- TUNCELİ
Sabah saat 9.50 uçağı ile Elazığ'a uçuyoruz. 11.35'de Elazığ'dayız. Elazığ içinde aracımızla panoromik bir tur yapttıktan ve öğle yemeği molasından sonra Tunceli'ye hareket ediyoruz. Tunceli'ye vardığımızda geçmişi çok eski çağlara uzanan ve pek çok aydın yetiştirmiş olan bu kadim kentte küçük bir şehir turu yapıyor, manzarayı kuş bakışı seyredebileceğimiz Düldül tepesine çıkıyoruz. Akşam yemeğini Munzur ve Tunceli görüntüleri eşliğinde yiyoruz. Bu akşam konaklamamız, Tunceli'de, Grand Şaroğlu Otel'de.

2.Gün: 08 Haziran 2018, Cuma / MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI - OVACIK
Otelde sabah kahvalltımızı yaptıktan sonra, aracımıza binip yola çıkıyoruz. Doğa rehberimizle birlikte, "Munzur Vadisi Milli Parkı"na gidiyoruz. Meşe ormanlarıyla kaplı ve vadi boyunca Munzur nehrinin eşlik ettiği milli parkta bilgi alıyor ve fotoğraf molaları vererek geziyoruz.                   

Günümüzde hala kutsal sayılan Munzur, Fırat'ın beslendiği gizli kaynaktır ve pek çok efsaneye konu olmuştur. İbrahim Peygamber ve çobanı Munzur, ak koç, kara koç hikayeleri Semavi Dinlere uzanırken, Munzur'un bastığı yerin bağrından fışkıran beyaz köpüklü sular, Zerdüşt inanışlarda Anahita'nın beslediği süt pınarlarına dönüşür... Yaşamın ve "aşkın kaynağı" olan bu Tanrıça'nın, Munzur gözelerinin bulunduğu yeri mekân tuttuğu söylenir..."Munzur Vadisi Milli Parkı"; gölleri, Ovacık ilçe düzlüğündeki gözeler, kanyonlar, vadi boyunca dökülen şelaleleriyle inanılmaz güzelliktedir. Son verilere göre, Milli Parkta tespit edilen 1600 bitki türünden 276'i endemiktir. 61 Tür ise bilindiği kadarıyla sadece Munzur Dağlarında yetişir. Başka hiçbir yerde bulunmayan endemik bitkiler arasında, Çan Çiçeği, Erzincan Kirazı, Binbirdelikotu, Munzur Kekiği, Munzur Düğün Çiçeği, Dağçayı, Munzur Dağı Oltuotu, Menekşe ve sarımsağın atası olarak kabul edilen tek dişli Tunceli Sarımsağı sayılabilir. Fauna konusuna gelince; Özellikle çengel boynuzlu dağkeçisi ve sakallı akbaba Munzur Vadisinde yabanıl yaşamın özgün canlılarıdır. 1971 yılında Milli Park olan "Munzur Vadisi Jeopark Alanı" nın UNESCO Küresel Jeoparak Ağı Listesine önerilmesi için çaba gösteriliyor.


Yolumuza devam ederek önce Ovacık ilçesine, sonra milli parka adını veren, Munzur Gözelerine ulaşıyoruz. Çevreyi gezmek ve fotoğraf çekmek için 1 saat kadar serbest zaman veriyoruz...

Nefis görselliği ve iç içe geçen öyküleriyle Munzur'un gözelerinden ayrılınca, öğle yemeği için Ovacık ilçesine gidiyoruz. Yemekten sonra, farklı bir yerel yönetim örneği olan Ovacık Belediyesi'nin öncülük ettiği organik tarım ürünlerine bakıyor, Ovacık fasulyesi, bal, tulum peyniri v.s alışverişi yapıyoruz.  Munzur dağlarının görkemli manzarasını fotoğrafladıktan sonra Tunceli'ye dönüyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama yineTunceli'de.

3.Gün: 09 Haziran 2018, Cumartesi/ PÜLÜMÜR VADİSİ-AĞLAYAN KAYALAR-SARIGÜL YAYLASI VE BUYER ŞELALESİ
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelden ayrılıyor, aracımızla Tunceli-Erzincan karayolundan, Pülümür Vadisine doğru gidiyoruz. Vadi boyunca, Putik Şelalesi, Kutuderesi, Ağlayan Kayalar gibi birkaç yerde fotoğraf çekiyoruz.

Tunceli'ye 60 km uzaklıkta bulunan Kocatepe köyünde bir çay molası verdikten sonra karlı dağlar eşliğinde Sarıgül yaylasına ulaşıyoruz. Önemli bir flora alanı olan Sarıgül yaylasında, bitki örtüsünü, birbirinden güzel çiçekleri fotoğraflıyor ve yaklaşık 45 dakika sürecek bir doğa yürüyüşü ile Buyer Şelalesine gidiyoruz. Şelaleyi fotoğraflıyor ve öğle yemeği molası veriyoruz.

Sonra bizi bekleyen aracımızla buluşuyor ve yine Pülümür vadisini takip ederek, Erzincan'a doğru gidiyoruz. Pülümür ilçe girişindeki tarihi "Hanım Köprüsü"nü görüyor ve fotoğraflıyoruz. Yola devam ederek, Erzincan yolu üzerinde bulunan kaya tuzu tesisine uğruyoruz. Burada tuzun oluşumu hakkında bilgi alıyoruz. Erzincan'a ulaştığımızda şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Erzincan'da Meva Otel'de. 

 
4.Gün 10 Haziran 2018, Pazar TERCAN YAYLALARI - GİRLEVİK ŞELALELERİ ve ÇAĞLAYAN ŞELALESİ
Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılarak önce Erzincan şehir merkezine 35 km mesafedeki Çağlayan Şelalelerine gidiyoruz. Burada vereceğimiz yarım saatlik fotoğraf çekimi ve serbest zamanın ardından yola devam ediyoruz...

Erzincan-Erzurum karayolunu izleyerek, yaklaşık 120 km uzaklıkta bulunan ve insanı büyüleyen eşsiz güzellikteki Tercan ilçesine bağlı Konarlı Köyü yaylalarına gidiyoruz. Yolumuz üzerinde bir kanyon içerisinde bulunan tarihi kaleyi görüntüleyip, araçların varış noktası olan Konarlı köyüne varıyoruz. Burada hazırlıklarımızı yapıp, 30-35 dakika yürüyüş mesafesinde olan Girlevik yaylalarına doğru doğa yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Zengin su kaynaklarının şelaleler oluşturduğu bu eşsiz güzellikteki yaylada doğanın, temiz havanın, suyun, manzaranın, şelalelerin güzelliğini yaşıyor ve fotoğraflıyoruz.

Ve sonunda, Erzurum Havalimanına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Saat 20.25 de Erzurum'dan İstanbul Sabiha Gökçen'e ve 23.15 'de İzmir'e uçuyoruz.

Olağanüstü bir coğrafya, bir su dünyası ve endemik bahar çiçeklerini tanımış olmanın mutluluğu, pek çok güzel anı ve fotoğrafla İzmir'e geri dönüyoruz.

TUR FİYATI :
İki kişilik odada kişi başı: 1.200,- TL+ Uçak bileti
Tek kişilik oda farkı: 1.330,- TL+ Uçak bileti

*Uçak grup biletleri tükenmiş olup yeni katılımcılara güncel fiyatlardan bilet alınmaktadır. 21 Mayıs itibarı ile bilet fiyatı 470,- TL'dir. 

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Elazığ'dan başlayıp Erzurum'da biten tur boyunca kişi sayımıza uygun araçla ulaşım, rehberlik ve doğa rehberi, 2 gece Tunceli'de, 1 gece Erzincan'da otelde konaklama, sabah kahvaltıları ve restoranda yada otelde alınacak olan akşam yemekleri, seyahat sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
Belirtilen rotadaki uçak biletleri, öğle yemekleri ve kişisel kumanya alışverişleri.

ÖNEMLİ NOTLAR
*Uçak grup biletleri tükenmiş olup yeni katılımcılara güncel fiyatlardan bilet alınmaktadır. 
*İzmir / Elazığ direkt - Erzincan uçuşu ise aktarmalı olarak yapılabilmektedir.
*Turumuz bir dağcılık programı değildir. Ancak yürüyüşler içermektedir. Sağlığı müsait olan ve en az 2 saatlik yürüyüşe (dağdaki yürüyüşlere) katılabilecek olanların kayıt yaptırmasını rica ederiz.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTANTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI