MUDANYA - TİRİLYE - BANDIRMA- ERDEK >> EBRULİ TURİZM

EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

İONİA ADALARI

15-21 Eylül 2018

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

21-23 Eylül 2018

ALSACE

10 -14 Ekim 2018

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

MUDANYA - TİRİLYE - BANDIRMA- ERDEK

14 - 16 Eylül 2018, Cuma - Pazar


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı : 725,- TL (Taksit olanakları)


Ark. Nezih Aytaçlar danışmanlığında

 Uluabat (Apolyont) Gölü- Gölyazı - Mudanya(1)- Tirilye (Zeytinbağı) - Manyas Gölü- Bandırma (1)- Erdek Yarımadası - Karabiga - Parion Antik Kenti - Biga

TUR PROGRAMI:

14 Eylül 2018, Cuma : İZMİR- ULUABAT GÖLÜ -MUDANYA
Sabah saat 06.30'da Karşıyaka/ Bostanlı Vapur İskelesi yönündeki Tramvay Durağı önünde, 07.00 'de Alsancak/ Lozan Meydanı'nda buluşarak yola çıkıyoruz. Akhisar - Balıkesir üzerinden yolculuk yaparak, ULUABAT (Apolyont) Gölü'ne gidiyoruz. Göl bize nefis manzaralar sunuyor. Suyun içinden uzanan ağaçlar, sazlıklar, su kuşları ve leylekleriyle, Uluabat önemli bir kuş cenneti. Çok zengin bir flora ve faunaya sahip bir sulak alan olduğu için Ramsar sözleşmesi ile koruma altına alınmış.

Göl çevresindeki köylerin belki de en güzeli olan GÖLYAZI'ya gidiyoruz. İnce bir köprüyle gölün kıyısına tutunan bu küçücük adanın meydanında kahveler, cami, mübadeleden kalan eski Rum evleri, restore edilmiş olan Aziz Panteleimon Kilisesi, Zambak Tepe'de Roma tiyatrosu, su kemeri ve villa kalıntılarını görüyoruz. Sokak aralarında dolaşırken Roma ve Bizans dönemine tarihlenen tonlarca ağırlıktaki kesme taşlar, eski kalenin duvarları, kemerli surlar karşımıza çıkıyor. Kız Adası'ndaki Apollo Tapınağının kalıntıları ise ancak sular çekilince görülebiliyor. Hava müsait olursa gölde tekne turu yapmayı düşünebiliriz. Gölyazı'ndaki turumuzu 750 yaşına yaklaşan anıt ağaç "Ağlayan Çınar"ın gölgesinde bir çay içerek tamamlıyoruz...

Yeniden yola çıkarak, Bursa'nın zeytin kokulu arka bahçesi olarak bilinen MUDANYA'ya gidiyoruz. Bu akşam Bursa'nın Marmara Denizi kıyısındaki bu güzel ilçesinde konuk oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz.

15 Eylül 2018, Cumartesi : MUDANYA- TİRİLYE - MANYAS GÖLÜ- BANDIRMA
Sabah kahvaltı sonrasında Mudanya'yı gezmeye başlıyoruz. Bu şirin ilçede Rumlardan kalma güzel evler, Osmanlı döneminden günümüze ulaşan nadir konak örnekleri ve Mudanya Mütarekesinin imzalandığı ev başta olmak üzere görmek istediğimiz önemli yerler var. Şimdiki ismi Halit Paşa Mahallesi olan eski Girit/Rum Mahallesi'nin tümü denize açılan sokakları, günümüzde Kent Müzesi olarak hizmet veren ve 18. Yüzyıl Osmanlı mimarisinin güzel örneklerinden biri olan Tahir Paşa Konağı, 400 yıllık Hasanpaşa Hamamı, 1922 yılında camiye çevrilen ve 1980 yılına dek cami olarak kullanılan Apostoloi Kilisesi, göreceğimiz yerlerden bazıları...

Mudanya'ya veda edince, zeytin ormanları arasından yol alarak güzel TİRİLYE'ye gidiyoruz.
Adını bir zamanlar İstanbul'dan sürgün edilmiş olan 3 papazdan aldığı rivayet edilen bu şirin beldenin adı, geçimini zeytin ve zeytinyağından sağladığı için 1963 yılında "Zeytinbağı" olarak değiştirilmiş. Ancak 2011 yılında ismini geri almış ve Trilye olarak anılmaya devam etmiş.
 

Arnavut kaldırımları, cumbalı evler, renkli cepheler, kutu kutu pencereler, ufak bakkallar, köy kahveleri, seyyar satıcılar arasında sokakları dolaşıyoruz. Birçok evin tarihi miras olarak koruma altına alınmış olduğunu ve restore edildiğini görüyoruz. Trilye'de 1. Derece sit alanı. Bir çoğu yıkık ve bakımsız olsa da önemli tarihi yapılar var; Taş Mektep kasabanın simgelerinden biri. Kemerli Kilise, Panagia Pantobasillissa'ya (Bakire Meryem'e) adanmış. Yapım yılı 13. Yüzyıl olarak biliniyor. Epey harap olmasına rağmen yüzlerce yıl önce yapılan freskleri görmek mümkün. Asıl adı Yuannes Kilisesi olan Dündar Evi ise mübadele dönemi sonrası özel mülkiyete çevrilmiş olan bir yapı. Aya Todori Kilisesi, Trilye'de Rumlardan kalan en büyük kilise. Trilye'nin Osmanlı hakimiyetine girmesinden sonra üzerine bir kubbe eklenerek Fatih Camii'ne dönüştürülmüş. Onun hemen yanında bulunan Osmanlı Hamamı veya Avlulu Hamam ise Yavuz Sultan Selim tarafından yaptırılmış. Kültür merkezi olarak kullanılmak üzere hazırlanıyor...

Öğle yemeğinde bir Tirilye klasiği olarak balık yemeyi planlıyoruz. Bir ara Trilye Köylü Pazarı'na da uğrayıp, başta zeytin olmak üzere yerel ürünlere bir göz atıyoruz.

Sonra yeniden yola çıkıyor ve Karacabey üstünden MANYAS Gölü'ne gidiyoruz. Göl çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Manyas gölünde kerevit ve 20'ye yakın balık türü yaşar. Kuzey doğu kıyısı ise da her yıl 2 - 3 milyon civarında kuşu ağırlayan bir kuş cennetidir. Manyas'ın toprakları verimli, yeraltı suları şifalıdır. Biraz yürüyüş yaparak, fotoğraf çekerek, biz de bu güzel manzaranın içinde yerimizi alıyoruz.

Bu günkü yolculuğumuz Bandırma'da sona eriyor. Oldukça gelişmiş bir ilçe olan bu eski liman kentinde bir tur yaptıktan sonra otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BANDIRMA'da.

16 Eylül 2018, Pazar : ERDEK- KARABİGA- PARİON ANTİK KENTİ 
Sabah kahvaltı sonrası Erdek yarımadasına bir göz atmak istiyoruz. KARABİGA'yı gördükten sonra, şirin Kemer Köyüne, sistemli arkeolojik kazılar ile giderek daha fazla dikkat çeken PARİON ANTİK KENTİ'ni görmeye gidiyoruz.

Marmara Denizi kıyısında, önemli bir liman kenti olan Parion, bir Troas kenti olarak kabul ediliyor. Herodot, Ksenophon ve Strabon'da adı geçen antik kentte, Atatürk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Cevat Başaran'ın başkanlığında yapılan sistemli kazı ve sondajlar sayesinde birçok yapı kalıntısı ortaya çıkartıldı. Bir yandan da sualtı arkeolojisi çalışmaları planlanıyor.
 

Parion kazılarında gümüş, bronz ve bakır sikkeler, meşe yapraklı altın taç, Eros figürlü altın küpe ve daha birçok ziynet eşyası bulundu. Nekropol'de başlayan kazılar Roma Tiyatrosu, Agora, Hamamlar ve Odion'da, 5 bin kişilik olduğu tahmin edilen Stadyumda genişleyerek devam ediyor.Tiyatronun üst tarafındaki alanda çok büyük boyutlu tapınaklar, yamaç hamamının üst tarafında şapeller, kiliseler, Odeon'un arka kısmında domestik yapılar, kuzey surlarının denize bakan tarafında oldukça büyük bir Roma yapısı, kazı evinin yan bölümündeki arazide çok büyük bir Roma yapısı ve su kanalları, caddeler bulundu. Buluntuların hepsi ziyarete açık olmayabilir ama Parion ören yeri kültür gezginleri için ilginç bir ziyaret olacak...

Parion'u gezdikten, bilgi aldıktan ve fotoğraflarımızı çektikten sonra eve dönüş yolculuğu başlıyor. Biga ve Çan üzerinden, kısa molalar vererek ve müsait bir yerde akşam yemeğimizi yiyerek ilerliyoruz. Akşam 22.30 civarında İZMİR'de olmayı planlıyoruz.

TUR FİYATI (Vade farksız 6 taksit)
İki kişilik odada kişi başı : 725,- TL
Tek kişilik oda fiyatı : 875,- TL
0-6 yaş çocuk fiyatı : 300,- TL
7- 11 yaş çocuk fiyatı : 500,- TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Mudanya ve Bandırma'da 4* veya Butik otellerde (2) gece konaklama, sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (2) rehberlik ve danışmanlık, tur boyunca ulaşımlar, seyahat sigortası.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemekleri, yollarda yenilen yemekler, içecekler, Ören yeri ve müze girişleri.

NOTLAR:
 Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
 Tur aracının büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
 Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir
 Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir. Ödemesini yapan misafirlerimiz koltuk numarasını alabilirler.
 Son rezervasyon tarihi 10 Eylül 2018, Pazartesi günüdür.
 Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz.
 Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 İlaçlarınızı- fotoğraf makinanızı- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın
 Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
 10 Eylül 2018 tarihine kadar yapılan iptallerde, yerinize yolcu bulunduğu taktirde ücretiniz iade edilir.
 Herhangi bir nedenle daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu olmayıp sigorta kuralları geçerlidir.
 Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, katılımcılara bilgi verilir ve ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İzmir Kiliseleri -2018


  • Zeytin'in İzinde Urla Köyleri-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon- 2017TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI