EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

 20 -26  Ağustos 2018 (Kurban Bayramı)

İONİA ADALARI

15-21 Eylül 2018

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

21-23 Eylül 2018

ALSACE

10 -14 Ekim 2018

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

21 - 27 Ağustos 2018 (Kurban Bayramı)


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 1050,- Euro + Uçak bileti


Ark. Doç. Dr. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

 

Efsaneler Diyarında, 

Klasik Yunanistan'ın Görkemli Kalıntıları

Sounion Poseidon Tapınağı, Korinth, Nauplion, Mykenai, Tyrins Sparta, Monemvasia, Kalamata, Bassai Tapınağı, Olympia…

TUR PROGRAMI

1. Gün/ 21 Ağustos 2018, Salı: İZMİR - ATİNA - SOUNİON - KORİNTH 
Sabah saat 05.55 de Adnan Menderes Hava Limanından, Aegean Airlines Hava yolları ile, Atina'ya uçuyoruz. 07.10'da Atina'dayız. Öncelikle, muhteşem Poseidon Tapınağı'nın kalıntılarını görmek üzere Sounion burnuna gidiyoruz [50 km, 1 saat]. Perikles zamanında yapılan, Dor tarzı, orijinali 34 sütunlu olan tapınaktan geriye sadece 15 sütun kalmış olsa da, hala çok etkileyici. Fotoğraflarımızı çekiyor, bilgi alıyor ve yeniden yola çıkıyoruz. Korinth Kanalı'ndan geçerek Korinth Antik Kenti kalıntılarını ve Müzesini görmeye gidiyoruz (150 km, 2 saat + Korinth'de öğlen yemeği). Akşam yemeği ve konaklama küçük ve şirin bir sahil yerleşimi olan Palaia Epidauros'ta [60 km, 1 saat]. Bu sakin beldede ilk günün yorgunluğunu atıyoruz.2. Gün/ 22 Ağustos 2018, Çarşamba: EPİDAUROS-NAUPLİON-PALAMİDİ & BOURTZİ KALELERİ  
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Epidauros Antik Kenti'ne gidiyoruz [17 km, 20 dk]. Sağlık tanrısı Asklepion'a (UNESCO Dünya Kültür Mirası) adanmış olan kutsal alan, Antikçağ'da binlerce hastanın şifa bulmak için gelip konakladığı bir hac yeri gibiydi. Ören yerinde, Yunan mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan 55 basamaklı,14.000 kişilik Epidauros Tiyatrosu'nu da görüyoruz.

Yol üstündeki Kazarma Myken köprüsüne göz attıktan sonra, Nauplion (Anabolu) kentine gidiyoruz [28 km, 35 dk]. Yunanistan'ın ilk başkenti olan Nauplion'un dar, eski sokakları, bir kartal yuvasını andıran Palamidi Kalesi ve denizdeki Bourtzi kalesi bize doyumsuz manzaralar sunacak. Arkeoloji Müzesi de ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Geceyi Nauplion'da geçiriyoruz. Yemekten sonra güzel kentin sokaklarında dolaşmak isteyeceğimize kuşku yok...3. Gün/ 23 Ağustos 2018, Perşembe: MYKENAİ - MONEMVASİA 
Sabah kahvaltı sonrası bizi müthiş bir Antik Çağ bilgisi ve görselliği bekliyor. Troya Savaşı'ndan tanıdığımız Agamemnon'un Mykenai Kralı olduğunu biliyor muydunuz? Yunanlıların ataları sayılan Mykenai'liler /Akha'ların Minos uygarlığının zayıflaması sonucu yükselişleri ve  linear B Alfabesinin çözümlenmesi ile ortaya çıkarılan pek çok bilgi ile buluşuyoruz. Mykenai ve Tiryns Hisarları'ndaki (UNESCO Dünya Kültür Mirası) devasa taşlarla oluşturulan "kyklopik" surlar, Yunan uygarlığının en eski heykeltraşlık eserlerinden olan "Aslanlı kapı", Schileman'ın ortaya çıkardığı "altın zengini" kral gömütlerini içeren "mezar çemberi" (buluntuları daha sonra Atina Ulusal Müzesi'nde göreceğiz), o çağ mimarisinin doruğu kabul edilebilecek Atreus'un kubbeli mezarı başta olmak üzere günümüzden 3600-3200 yıl öncesine uzandıktan sonra Helleniko Piramidi'ni görecek ve günümüzü uzun bir yolculukla tamamlayacağız [207 km. 3 saat]. Geceyi geçirmek için Monemvasia'ya (Menevşe kalesi) gideceğiz. Bu "tek girişli" yarımada üzerindeki muhteşem ortaçağ kalesini, dar sokaklarını, taş evlerini, konaklarını, Bizans Kiliselerini gördüğümüzde niye bu kadar uzun bir yolu göze aldığımızı anlayacağız.4. Gün / 24 Ağustos 2018, Cuma: SPARTA - KALAMATA - KARDAMYLİ
Sabah kahvaltısından sonra Sparta'ya [90 km, 1,5 saat] gidiyoruz; günümüzden 3200 yıl önce uğruna tarihi değiştirecek bir savaşın başladığı güzel Helene'nin kocası, Sparta kralı Menelaos'un ve çok sonrasında kahraman Leonidas' ın yaşadığı Sparta'da bir yandan Troya Savaşı, diğer yandan Leonidas'ın Pers'lerle savaşı ve Sparta kadınlarından söz ediyoruz. Bir ortaçağ kenti olan, Bizans mimarisi ve kültürünün, belki sadece Athos dağı manastırlarıyla kıyaslanabilecek en muhteşem örneklerini sunan Mystras kalıntılarını gezdikten sonra rotamızı "zeytin diyarı" Kalamata'ya çeviriyoruz [60 km, 1 saat 15 dk.]. Günün yorgunluğunu atacağımız ve konaklayacağımız Kardamyli [36 km, 52 dk.] deniz kenarında şirin bir kasaba.5. Gün / 25 Ağustos 2018, Cumartesi:  
MESSİNİ - KORONİ - METHONİ - PYLOS - NAVARİN 
Sabah kahvaltımız sonrasında kuzeye yönelecek ve antik Messini kentini ziyaret edeceğiz [70 km, 1,5 saat]. Muhteşem stadionu, tiyatrosu, meclis binası, agorası, sütunlu caddeleri ve Asklepios tapınağıyla Yunan ana karasında benzerleri pek az olan bir arkeolojik alan. Daha sonra güneye yöneliyor Messenia yarımadasının doğusunda Koroni [62 km, 1 saat 23 dk] ve batısında Methoni [30 km, 40 dk] Venedik kalelerini ziyaret ediyoruz. Sadece savunma mühendisliğinin şahikası olan bu kaleler değil, çevrelerindeki doyumsuz manzara da bizi büyülüyor. Öğle yemeği sonrasında Pylos'a (Navarin) yöneliyoruz [11 km, 16 dk]. Pylos Kalıntılarını geziyoruz. Nestor Sarayı, Navarin Kalesi- Navarin Savaşı üzerine sohbetlerimiz sonrasında konaklama Pylos'da.

6. Gün / 26 Ağustos 2018, Pazar: BASSAİ APOLLON TAPINAĞI - ARKADİA - ANDRİTSAİNA
Sabah kahvaltısından sonra, Voidokilia ve Palaiokastro lagünleri üzerinden, Pan'ın memleketi Arkadia'ya gidiyoruz. Burada Korint Tarzı sütunun en eski örneğini barındıran Apollon Bassai Tapınağını (UNESCO Dünya Kültür Mirası) görüyoruz. [110 km, 2 saat 15 dk]. Antik çağın belki de en iyi korunmuş tapınağında, Amazon savaşlarının betimlendiği frizler British Museum'da olsa da yapının değerinden hiçbir şey kaybetmediğine şahit oluyoruz. Kendimize, "bu dağ başında, bu muhteşem tapınağın ne işi var ?" diye sormadan edemiyoruz... Bu gece konaklama ve akşam yemeği Arkadia'nın bir dağ köyü olan Andritsaina'da [28 km, 42 dk].

7. Gün / 27 Ağustos 2018, Pazartesi: OLYMPİA- ARKADİA- ATİNA  
Sabah kahvaltısından sonraki hedefimiz antik çağın en ünlü "Panhellenik" kutsal alanlarından biri olan Olympia... [55 km, 1 saat 15 dk]. Burası MÖ 776 yılında ilk olimpiyat oyunlarının yapıldığı ve günümüze kadar gelen yarışmalara adını veren yer (UNESCO Dünya Kültür Mirası). Aynı zamanda "dünyanın 7 harikası"ndan biri olan heykeltraş Phidias'ın ünlü Zeus heykelinin barınağı. Sadece antik kalıntılar değil, muhteşem müzesi de bizi binyıllar ötesine taşıyacak.

Günümüzün diğer kısmında Dor çobanların diyarı gizemli Arkadia'nın dağ köylerine göz atacağımız dönüş yoluna koyulacağız. Lankadia, Vytina rotası üzerinde gezerek bu bölgenin kültürünü kavramaya çalışacağız. Atina'ya yöneliyoruz [295 km, yemek molası hariç 4 saat].

Ve akşama doğru, turumuz sona eriyor! Uçağımız akşam saat 23.30 'da. Yine farklı rotalarda, yine keyifli ve doyumlu bir geziyi paylaşıyoruz…

TUR FİYATI: 

İki kişilik odada kişi başı:  1050,- Euro + uçak bileti 
Tek kişilik oda farkı: 300,- Euro + uçak bileti 

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR: 
* Atina'dan başlayıp, Atina'da biten tüm transferler ve turlar,
* 4* ve 3* otellerde 6 gece konaklama,
* Otellerdeki sabah kahvaltıları,
* Danışmanlık ve Türkçe rehberlik,
* Müze ve ören yeri girişlerinde yerel rehber,
* Otoban ve köprü geçiş ücretleri,
* Seyahat sigortası.

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
* İzmir - Atina- İzmir gidiş dönüş uçak biletleri,
* Öğle yemekleri ve içecekler,
* Akşam yemekleri ,
* Programdaki müze ve ören yeri giriş ücretleri (Yaklaşık 80,- € civarında),
* Yurt dışı çıkış harcı (15,- TL)
* Kişisel harcamalar,
* Vize ücreti.
* 65 yaş üstü katılımcılar için sigorta fark primi 


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • PergamonTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI