EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

KUZEY İSPANYA & FRANSA
10 - 15 Ağustos 2019/ Kurban Bayramında


BİLBAO -  LA GUARDIA - GUERNICA - SAN SEBASTIAN - ST. JEAN DE LUZ - BIARRITZ - BORDEAUX - ST EMILION - TOULOUSE

LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89

GÜRCİSTAN & ERMENİSTAN

 01 - 07 Temmuz 2019

6 Gece - 7 Gün

KAFKAS RÜZGÂRI

TİFLİS (2)- KAZBEGİ (3) - BAKURİANİ (1)

TUR TARİHLERİ
(28 Temmuz- 03 Ağustos 2019) ve (25 -  31 Ağustos 2019)

ORTA ASYA

 9 / 10 - 18 Ağustos 2019

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN

TÜRKMENİSTAN - ÖZBEKİSTAN

 28 Ağustos - 08 Eylül 2019

 

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

MOĞOLİSTAN ve NAADAM FESTİVALİ

10 -18 Temmuz 2019, 8 Gece - 9 Gün


Fiyatı: İki kişilik odada kişibaşı: 2730,-$ + Uçak bileti


Vizesiz

 

Ulanbator- Karakurum - Orhun Anıtları - Ugii Gölü -Erdene Zuu Manastırı- Gobi Çölü- Milli Parklar…

Vizesiz, tüm uçuşlar, 5 gece 5* otelde, 3 gece Ger kampta konaklama, tüm turlar, Naadam Festivali Açılış Töreni ve at yarışları, sabah-öğlen-akşam yemekleri, ulusal parklara ve müzelere giriş ücretleri, Gobi çölünde deveye biniş, geleneksel bir Moğol gecesi fiyatımıza dahil...

TUR PROGRAMI : 

1. Gün) 10 Temmuz 2019, Çarşamba: İZMİR / İSTANBUL- ULANBATOR
Yolculuğumuz İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan İstanbul'a uçarak başlıyor. THY'nın TK 342 sefer sayılı uçuşuyla Ulan Batur'a havalanıyoruz. Yaklaşık 8 saatlik bir hava yolculuğumuz olacağından geceyi uçakta geçiriyoruz. Ulanbator'a indiğimizde hava alanında karşılanıyor ve otele gidiyoruz. Sabah kahvaltısı ve kısa bir dinlenme molasının ardından şehir turuna çıkıyoruz. Cengiz Han'ın heykelinin bulunduğu Sukhbaatar Meydanı, Zaisan Tepesi ile Ulusal Tarih Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzede, prehistorik devirlerden başlayarak Türk ve Moğol krallıklarına, Budizmin yükselişine ve eski rejim dönemine ait iyi bir koleksiyon sergileniyor. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Vakit ilerleyince, akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz. (Ramada Hotel 5*)

2. Gün) 11 Temmuz 2019, Perşembe: NANADAM FESTİVALİ
Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılarak NAADAM AÇILIŞ MERASİMİ ve ardından yapılacak olan WRESTLING törenini izlemek üzere Ulusal Stadyuma gidiyoruz. Oldukça ilginç gözlemlerden sonra aracımızla şehir merkezine dönüyoruz. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz. Sonra da Khui Doloon Khudag köyüne giderek at yarışlarını görüyoruz. Yarış alanının finiş çizgisine ulaşmak için pek yüksek sayılmayan tepeciklerde biraz tırmanma ve iniş yapmamız gerekecek. Bu nedenle en rahat yürüyüş ayakkabılarınızı giymenizi tavsiye ediyoruz. At yarışlarını ve bu yarış köyünü ziyaret ettikten sonra yine aracımızla kente dönüyoruz. Bir restoranda Naadam Festival Yemeğine katılıyoruz. Sonra aracımızla otele dönerek dinleniyoruz. Bu gece konaklama yine Ramada Hotel'de.

*Moğolistan Naadam Festivali: Bu festival ilk Moğol Devleti'nin, Büyük Moğol İmparatorluğu'nun ve Moğol Cumhuriyetinin kuruluş bayramı olarak düzenleniyor.Törenler, Cengiz Han zamanında orduya asker seçerken yapılan müsabakaların bir uzantısı gibi. Bu gelenek, festival ile yaşatılarak yüzlerce yıldır devam ediyor. Naadam'a gelen genç yaşlı tüm Moğollar geleneksel kıyafetlerni giyiyorlar. Açılış seramonisinde yarışçılar bir kortej geçişi yapıyor. Dans gösterileri ve açılış konuşmalarını, Moğolistan tarihinde gurur duyulan sahnelerin canlandırıldığı gösteriler takip ediyor. Esas yarışlar okçuluk, ata binme ve güreş üzerine olsa da festival boyunca büyük panayır alanları kurulup dans ve müzik gösterileri yapılıyor. Okçuluk ve at yarışlarına kadınlar katılabiliyor. Ancak güreş sadece erkekler tarafından oynanıyor.

3. Gün) 12 Temmuz 2019, Cuma : KHUSTAI ULUSAL PARKI - KARAKURUM
Sabah kahvaltısından sonra Büyük Moğol İmparatorluğunun eski başkenti Karakurum'a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde son derece zengin flora ve faunaya sahip olan Khustai Ulusal Parkını görmek istiyoruz. Parkta daha küçük özel araçlara binerek, Przewalski adı verilen Yılkı Atlarını aramaya çıkıyoruz. Şansımız olursa atlarla karşılaşıyoruz. Kampta öğle yemeği yedikten sonra Karakurum'a doğru yola devam ediyoruz. Konaklama, Ikh Khorum Hotel'de.*Moğol İmparatorluğu'nun başkenti olarak (MS 1220 )kurulan Karakurum, 140 yıl boyunca başkent olarak kalmış. Cengiz Han'ın torunu Kubilay Han, kurduğu Yuan Hanedanlığını Pekin'e taşıyıncaya kadar...  Orhun vadisinin bu parlak kenti, İpek Yolunun önemli duraklarından biri olarak canlılığını korumuş. Kalıntıların önemli bir kısmı 1930'da siyasi nedenlerle maalesef tahrip edilmiş. 1095 Yılında restore edilen tarihi kent kalıntıları günümüzde Unesco Dünya Kültür Mirası olarak koruma altındadır.

4. Gün) 13 Temmuz 2019, Cumartesi: ORHUN VADİSİ- UGİİ GÖLÜ -ERDENE ZUU MANASTIRI- KARAKURUM- ORHUN YAZITLARI
Sabah kahvaltısından sonra bir kuş cenneti olan ve yaklaşık 150 çeşit şu kuşunun yaşadığı Ugii Gölü'ne gidiyoruz. Deniz seviyesinden 1337 m. yükseklikte, Orhun nehrinden beslenen bu güzel göl çevresinde geziyor, fotoğraf çekiyoruz. Göl kıyısındaki bir kampta öğle yemeğimizi yedikten sonra yola çıkıyor ve Karakurum'a geri dönüyoruz.

Tur programımızda Erdenezuu Budist Manastırı ziyareti var. Erdenezuu Budist Manastırı (MS 1586) kentin yıkıntıları üzerine kurulmuş. 17. Yüzyılda ise Moğolistan'ın en büyük ruhani merkezi olmuş. Tapınak arazisinde 400x400 m büyüklükte 108 görkemli stupa,100 den fazla tapınak olduğu ve binlerce lamanın yaşamını sürdürdüğü biliniyor. Günümüzde tapınaklardan sadece biri faal, diğerleri müzeye dönüştürülmüş. Manastırda göreceğimiz eserler arasında sıradışı bir Budist resimleri koleksiyonu, paha biçilemez dini objeler, Tsama dini dansları için özel kıyafetler ve Moğol ve Tibet tarzı özgün Buddha heykellerini sayabiliriz. Ana tapınağın yakınında, yaklaşık 800 yıllık dev bir taş kaplumbağa heykeli var.Ziyaretlerimizi yapıp Karakurum Müzesini de gezdikten sonra, Orhun Vadisinde tarihi bir buluşma yaşıyoruz; Orhun Yazıtları! 

Bu arada geleneksel göçebe yaşamı sürmekte olan bir aileyi de ziyaret ediyoruz. Belki atla gezinti olanağı da buluruz (Opsiyonel) . Şaşırtıcı bilgiler, çarpıcı karelerle dolu bir gün daha geçirdikten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz. (Ikh Khorum Hotel)

*1889 yılında Moğolistan'da Orhun Vadisi'nde ortaya çıkarılan bu yazıtlar, MS. 8. yüzyılın başlarına uzanır. Kül Tigin Yazıtı 732 yılına, Bilge Kağan Yazıtı 735 yılına tarihlenir. Orhun yazıtlarını bulan Vilhelm Thomsen, onları "Muhammed dünyasının soluğunun henüz ulaşmadığı Türk dili ve edebiyatının en eski anıtları" olarak tanımlar. Orhun Yazıtları, Göktürk Yazıtları ya da Köktürk Yazıtları, Türklerin bilinen ilk alfabesi olan Orhun alfabesi ile Göktürkler tarafından yazılmış yapıtlardır. Türk ve Türkçe adı, tarihte ilk kez bu yazıtlarda geçer. Bu yazıtlar Türkçenin tarihsel süreçteki gramer yapısı ve bu yapının değişimiyle ilgili bilgiler verdiği gibi Türklerin devlet anlayışı ile yönetimi, kültürel öğeleri, komşuları ve soydaşlarıyla olan ilişkileri ve sosyal yaşantısıyla ilgili önemli bilgileri günümüze taşır. Tengricilik yani Gök Tanrı dini hakkındaki en önemli ipuçları da Orhun Yazıtlarında bulunmuştur…

5. Gün) 14 Temmuz 2019, Pazar: GOBİ ÇÖLÜ
Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra yola çıkarak, Asya'nın en büyük çölü olan Gobi'ye ayak basıyoruz! Alabildiğine geniş düzlükler, kum tepeleri, Altay Dağları, Gurvan Saikhan Dağları ve Kartal Vadisi coğrafyasında bambaşka bir dünyanın içine giriyoruz. Bu akşam kalacağımız kampa yerleşerek öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından deve üzerinde bir saat süreli bir gezinti yapıyor, küçük kum tepelerini görüyoruz. Akşama doğru dünyanın en güzel sahnelerinden biri olarak kabul edilen bu kum tepelerindeki gün batımını seyrediyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama Zagal Camp'ta, Ger (yurt) adı verilen lüx keçe çadırlarda…6. Gün) 15 Temmuz 2019, Pazartesi: GOBİ ÇÖLÜ - TERELJI ULUSAL PARKI
Bu sabah Gobi Çölünde biraz daha vakit geçiriyoruz. Küçük bir yerel bir manastır olan Erdene Khamba Khiid'i ziyaret ediyoruz. Sonra Ulanbatur'a giderek öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğleden sonra Terelji Ulusal Parkı'nın yakınlarında bulunan Terelji Lodge Kamp'a gidip yerleşiyoruz. Burada dileyenler ata binebilirler. Akşam yemeği ve konaklama Terelji Lodge Kamp'ta, delüx kıl çadırlarda…7. Gün) 16 Temmuz 2019, Salı : TERELJİ ULUSAL PARKI
Sabah kahvaltısından sonra kamptan ayrılıyoruz. Önce Terelj Ulusal Parkı'na gidiyoruz. Terejli bir buzul gülüne (Khagiin Khar Lake ) sıcak su kaynaklarına, boz ayılara, 250 den fazla kuş çeşidine, Tuul Nehrine, ilginç kaya oluşumlarına ev sahipliği yapar. Turtle (Kurbağa) kayasına bakıyor sonra da Tonyukuk yazıtı anıtı ile Cengiz Han'ın dillere destan gümüşten heykelini görmeye gidiyoruz. Turumuz tamamlanınca, Terelji Lodge Kamp'a geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama…

8. Gün) 17 Temmuz 2019, Çarşamba : ULANBATUR
Sabah kahvaltısından sonra Ulanbatur'a hareket ediyoruz. Varışta otelimize giriş yaparak Novotel Restoranında öğle yemeği yiyoruz. Öğleden sonra konuklarımızın biraz serbest zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Moğolistan'daki bu son gecemizde, yerel dans ve müzik gösterileri eşliğinde bir veda yemeği yiyoruz. (Nomad Restotan zincirine bağlı olan BD's Barbeque Restaurant) Konaklama Ramada Hotel'de.

9. Gün) 18 Temmuz 2019 : ULANBATOR - İSTANBUL / İZMİR
Sabah kahvaltısından sonra havalimanına transfer oluyoruz. Sonrası THY ile İstanbul'a hareket, İzmir uçuşu ve gezimizin sonu…

TUR FİYATI:
İki kişilik odada kişi başı: 2.730 $+ Uçak biileti
Single konaklama fiyat farkı: 500 $

FİYATA DAHİL OLANLAR:
• 3 Gece Ulanbator'da 5* Ramada Hotel'lde konaklama
• 2 Gece Karakurum'da 5* Ikh Khorum Hotel'de konaklama
• 3 Gece Mogolistan'a özgü GER adı verilen bir tür Yurt ( çadır ) da konaklama
• Sabah+ öğle+ akşam yemekleri
• Naadam Festivali açılış töreni girişi
• Khui Doloon Khudag köyünde at yarışları
• Naadam Festival Yemeği
• Geleneksel müzikli bir folklor akşamı
• Programda yer alan tüm olan tüm turlar
• Mogolistan içindeki ulaşım ve transferler (Kişi sayısına uygun araç ile)
• Programdaki ulusal parklara ve müzelere giriş ücretleri
• Gobi çölünde deveye biniş
• İngilizce ve Türkçe rehberlik
• Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
• İzmir-İstanbul-Ulanbatur gidiş dönüş uçak biletleri
• Yurt dışı çıkış pulu
• Yemeklerdeki içecekler
• Program dışı aktiviteler ve turlar
• Bazı müzelerde alınan fotoğraf-video çekim ücreti
• 65 Yaş üstü sigorta sürprim farkı
• Özel harcamalar ve bahşişler

NOTLAR
 Programın operasyonu Ebruli Turizm yapılmaktadır.
 Uçak biletleri henüz bilet satın alınmamıştır. Ön rezervasyon müracaat 10 kişi olduğunda grup bileti müracaatı yapılacaktır. 
 Turumuz en fazla 30 kişinin katılımı ile yapılır.
 Ulabatur'da 5* otelde kalınacaktır ancak beklentilerimizi 4* ayarında tutmakta fayda vardır.
 GER denilen çadır kamplar son derece konforludur. 2-4 kişi konaklayabilecek tarzda düzenlenmiştir. Biz genellikle 2 kişilik ger'leri tercih ediyoruz. Doğal parklar ve çölde konaklama koşullarına göre düzenlendiği için tuvaletleri genellikle çadır dışındadır.
 Kara iklimine sahip Moğolistan Gezisi için en uygun dönem Mayıs ile Eylül ayları arasıdır. Valizlerinizi hazırlarken gece ile gündüz arasındaki ısı farkını unutmamak gerekir.
 Ger kamplarında elektrik çoğu zaman aralıklı olarak verilmektedir.
 Öğle yemekleri, günün gezileri ve mesafelerine göre, yerel lokantalarda, otellerde, ger kamplarında gerekirse piknik olarak öngörülmüştür.
 MOGOLİSTAN'a giriş için vizeye gerek yoktur. Tur tarihinden sonra en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaportla seyahat edebilirsiniz.
 Programın hazırlandığı sırada şehir vergisi uygulaması mevcut değildir. Ancak tur tarihine kadar bir değişiklik olursa hem web sitemizden duyurulacak hem de rezervasyon yaptıranlara bildirilecektir. .
 Acentemiz beklenmedik nedenlerle oluşabilecek olağandışı koşullarda ve zorunlu durumlarda programda değişiklik yapma hakkını mahfuz tutar.KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI