EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ALSACE TURUNDA SON YERLER!

13-17 HAZİRAN 2018

ŞARAP YOLU - ROMANTİK YOL...
BASEL - COLMAR (2) - STRASBURG (1) - STUTGART (1)- TÜBİNGEN

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KARS-ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

25 Haziran - 01 Temmuz 2018

Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 09 - 17 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

İONİA ADALARI

21-27 Temmuz 2018

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

MİDİLLİ ADASI KÜLTÜR TURU

14-16 Haziran 2018, Perşembe - Cumartesi


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 195,- € 


Midilli adasına hiç Ebrulitur ile gittiniz mi?

Tarih boyunca; Antik Yunan, Pers, Roma, Bizans, Ceneviz, Osmanlı ve ardından modern Yunanistan'ın egemenliğinde yönetilen Midilli Adası'nın zengin kültürel altyapısı, doğal güzellikleri ile bir araya gelince adaya doyum olmaz! Ortak tarihimiz ve komşuluk da eklenince, Midilli Adası bizim için daha farklı anlamlar kazanır…


TUR PROGRAMI

14 Haziran 2018, Perşembe: AYVALIK - MİDİLLİ

Sabah saat 08.30'da Ayvalık gümrüğünde buluşuyoruz. Gümrük ve pasaport kontrolünden sonra saat 09.00'da hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat süren keyifli bir feribot yolculuğuyla, Yunanistan'ın 3. büyük adası olan Lesbos/Midilli'ye ulaşıyoruz. Feribotumuz Mytilene Limanına yaklaşırken, bir kartpostalı andıran kıyıları seyrediyoruz. Eski otel Megali Vretania, Panellinion Kahvesi, Ziraat Bankası yapısı, günümüzde postane olarak kullanılan eski Osmanlı Bankası, Belediye Parkı, Valiliğin mermer binası, Eski Belediye, Limanın siluetini oluşturuyor…


Saat 10.30 civarında feribottan iniyoruz. Öğle saatinde kapanacağı için öncelikle Arkeoloji Müzesini gezmek istiyoruz. Ardından şehir turuna çıkıyoruz. Osmanlı dönemi kamu binalarına, sivil mimari örneklerine bakıyor, bilgi alıyor ve günlük yaşamın merkezi olan çarşıyı görüyoruz. Adanın en önemli alışveriş caddesi olan Ormos Ermon bize yabancı gelmiyor. Kordon boyundaki 18'nci yüzyıl villalarının ise her biri tarih kokuyor. Osmanlı tüccarlarının yaptırdığı bu villalar, 1920'lerdeki nüfus mübadelesinde terk edilmiş. Metropol Kilisesi, Yeni Cami ve Türk Hamamı gibi tarihi yapıları da görerek, bilgi alarak, fotoğraf çekerek, Midilli Merkezindeki turumuzu tamamlıyoruz. Akşam hep birlikte, adaya layık güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Bu gece konaklama (4*) Hotel Heliotrope'de.

15 Haziran 2018, Cuma: THERMİ - MANDAMADOS - SİGRİ - MOLİVOS
Otelde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, Thermi üzerinden renkli bir yolculuk başlıyor. Önce bölgenin simgesel bir yapısı olan Sarlıca Palas'ı görüyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra yola devamla Mandamados'a gidiyoruz. Başmelek Taksiarhis Manastırı ile Kiliseyi ziyaret ediyor, manastır avlusundaki kafeteryalarda ballı yoğurt ve lokma molası veriyoruz. Belki peynir ve çömlek alışverişi de yapabiliriz.

Yolculuğumuza devamla adanın en batı ucundaki Sigri'ye gidiyoruz. Bir doğa harikası olan Fosilleşmiş Ormanı geziyoruz. 15-20 milyon yıl önce meydana geldiği tahmin edilen Taşlaşmış Orman'da, dünyanın en yaşlı ağaçlarını görüyoruz. Titizlikle korunan Jeopark sadece ağaçlardan ibaret değil. Çevresindeki bitkiler, hayvanlar ve diğer canlılarla birlikte fosilleşmiş bir ekosistem, evrensel bir anıt!

Sigri'deki Doğa Tarihi Müzesi ise Avrupa Jeoparklar Ağı'nın kurucu üyelerinden. 2004'te UNESCO Global Jeopark Ağı'na kabul edildi. 2009'da Seçkin Destinasyonlar (EDEN) ödülüne layık görüldü. Müzede 3,5 milyar yıl önce ortaya çıkan ilk tek hücreli canlılardan, diğer gelişmiş formlara kadar yerkürede bitkisel yaşamın evrimini temsil eden karakteristik fosiller sergileniyor. Bu bölgede bulunmuş olan 20 milyon yıllık Dinoter'e (Fil, mamut ve mastodanlarla akraba, soyu tükenmiş bir canlı) ait alt çene fosili de müze koleksiyonunda...Koleksiyonlar, sergileme, animasyonlar ile üç boyutlu müzecilik uygulamasına hayran oluyoruz. Ve bir kere daha kendi ülkemizde ziyan edilmekte olan fosil orman kalıntıları için içimiz cızlıyor!

Sigri'de yaşayacağımız zaman yolculuğundan sonra yeniden yola çıkıyor ve Unesco Dünya Kültür Mirası olan Molivos'a gidiyoruz. Rehberimizle birlikte yapacağımız hafif bir yürüyüşle Antik Mithimna'yı günümüze kadar taşıyan görkemli kaleyi görüyor, özgün mimarisi, cumbalı evleri, sanatçıları, parke sokakları, renkli dükkanları ile Molivos'a her defasında yeniden hayran oluyoruz. Çevreyi keşfettikten sonra akşam yemeği için konuklarımızı serbest bırakıyoruz. Konaklama Molivos / Eftalou bölgesinde. Hotel Molivos II'de.

16 Haziran 2018, Cumartesi: PETRA - AGİASSOS - PLOMORİ -MİDİLLİ - AYVALIK
Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra çok şirin bir yerleşim olan Petra'ya gidiyoruz. Dev bir kayanın zirvesine yapılmış, 114 basamaklı Panaya Glikofilusa Kilisesini ziyaret ediyoruz. Petra sokaklarında yürüyerek yerel yaşamı kokluyor, Birgi'deki Çakırağa Konağı ile aynı dönemin ustaları tarafından yapıldığı düşünülen eski bir konağı görüyoruz.

Sonra Midilli Adası'nın en otantik köylerinden biri olan Agiassos'a gidiyoruz. Çınar ağaçları ile ceviz ağaçlarının gölgesinde bir tür yayla köyü olan Agiassos'u geziyor, meydanda kahve molası veriyoruz. Ceviz ağaçlarının bolluğu burada oymacılık ve tahta işlemeciliğinin gelişmesini sağlamış. Köyün Kilisesi ise adanın en önemli kutsal kiliselerinden biri. Meryem Ana Kilisesi ile Etnografya Müzesini gezdikten sonra Agiaso'dan ayrılıyoruz.

Bu defaki Midilli turumuzda ziyaret edeceğimiz son yer, adanın ikinci büyük şehri, Uzo ve zeytinyağı sabununun doğum yeri sayılan Plomari... Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa da 1473 yılında Plomari'de dünyaya gelmiş. Barbayannis Ouzo Museum'u gezip bilgi aldıktan sonra tur programımız sona eriyor..
.

Midilli merkeze dönüyor, limana gidiyor ve saat 17.00 de Ayvalık'a hareket ediyoruz. (Feribot kalkış saatlerinde değişiklik olabilir). Ayvalık'ta vedalaşarak yeni gezilerde buluşlmak dileğiyle ayrılıyoruz... 

TUR FİYATI (NAKİT/ BANKA)
İki kişilik odada kişi başı 195,- €
Tek kişilik oda farkı 50,- €
02-12 Yaş 165,- €
* Çocuk fiyatları iki büyük yanında geçerlidir
* TL fiyatları, turun satın alındığı günün Merkez Bankası Efektif Döviz Satış Kuru üzerinden hesaplanır.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Ayvalık / Midilli / Ayvalık arası feribot ile ulaşım/ Liman vergileri
* İki gece otelde oda kahvaltı konaklama
* 4* Helitrope Hotel'de (1) gece konaklama
* Molivos Hotel'de (1) gece konaklama
* Sabah kahvaltıları (2)
* 1 Akşam yemeği (içki hariç)
* Programda belirtilen tüm turlar
* Türkçe rehberlik hizmeti
* Seyahat Sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
* Vize ücreti ve servis bedeli
* İzmir/ Ayvalık / İzmir arası ulaşım ( katılımcılar isterse transfer konulacaktır)
* Kişi başı :15 TL tutan yurt dışı çıkış fonu
* Öğle yemekleri ve 1 akşam yemeği
* Otelde extra harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b.)
* Vize ücreti (yeşil pasaporta vize yoktur)
* 65 yaş üstü sigorta farkı

DİKKAT: PASAPORTUNDA KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ KAŞESİ OLANLARIN YUNANİSTAN'A GİRİŞ YAPMALARINA İZİN VERİLMEMEKTEDİR.

NOTLAR
* Yaz boyunca Midilli'de 14.00 - 19.00 arası müzeler ve alışveriş yerleri kapalıdır.
* Belirtilen feribot saatlerinde olabilecek tarife ve değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir.
* Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda program akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
* Talep edilmesi halinde İzmir / Ayvalık / İzmir transferi sağlanacaktır.Transfer fiyatı kişi sayısına göre hesaplanacağı için şimdiden belli değildir.
*Lütfen rezervasyon esnasında transfer isteyip istemediğinizi belirtiniz.

PASAPORT VE VİZE
* Pasaportunda KKTC'ye giris damgası olanların Yunanistan'a girişlerine izin verilmemektedir.
* Pasaportların, 2008 yılından sonra alınmış, ziyaret ayı itibarı ile (10 yılı dolmamış) olması ve gezinin bitiş tarihinden sonra en az 6 aylık süresi olması gereklidir.
* Acentemiz normal pasaportlara vize işlemlerinde yardımcı olur. Ancak herhangi bir nedenle (evrak eksikliği yada yanlış beyan vb. )verilmeyen vizelerden acentemiz sorumlu değildir.
* Vize müracaatlarında "parmak izi" zorunlu hale gelmiştir. Bu nedenle vize müracaat günü bildirilen saatte orada olmanız gerekmektedir.
* Vize verilmemesi durumlarında alınan vize ücretleri konsoloslukça iade edilmemektedir.
* Vize işlemleri randevu ile yürütüldüğü için vize müracaatlarının en kısa sürede yapılması gereklidir.
* Acentemiz zorunlu durumlarda programda değişiklik yapma hakkını mahfuz tutar.

 


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTANTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI