EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MORA YARIMADASI (PELOPONNESOS)

04 - 09 Haziran 2019 (Şeker Bayramı)

Efsaneler diyarı Mora Yarımadasına, 5 gece-6 gün süreli, görkemli bir kültür turu...
 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018 (8 Gece-9 Gün)

KESİN ÇIKIŞLIDIR

ORTA ASYA

 9 / 10 - 18 Ağustos 2019

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 
Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

MANİSA KÜLTÜR TURU

06 Nisan 2019, Cumartesi


Fiyatı: 125,-TL


Şehri Kadim- Şehri Şehzade- Şehri Şifa...

 
Şehri Kadim- Şehri Şehzade- Şehri Şifa

400 Yıldır,  her Nevruz haftasında yapılmakta olan "Manisa Mesir Macunu Festivali" 06 Aralık 2012 tarihinden bu yana  İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası kabul edilmiştir.  


TUR PROGRAMI:

Sabah saat 08.30'da Karşıyaka/Bostanlı İskelesi yönündeki Havaş durağında, saat 09.00'da Alsancak/ Lozan meydanında gezginlerimizle buluşarak,  Manisa'ya hareket ediyoruz. Tura geç başladığımız için kahvaltı ikramı yapmıyoruz

Manisa dediğimiz zaman, öyle geniş bir kültürel yelpazeden bahsetmiş oluyoruz ki; Salihli Sindel Köyü'nde bulunan Paleolitik Çağ'a (Yontma Taş Devri) ait  yaklaşık 26.000 yıllık fosil ayak izlerine kadar uzanan, Hermessos ve Kaikos ya da bugünkü adıyla Gediz ve Bakırçay vadilerinde kurulmuş olan Tantalis (Manisa) ve Thyateira (Akhisar),  Yunanistan'ın Teselya Bölgesi'nden göç eden Magnetler'le  tarafından kurulduğu tahmin edilen  Magnesia....

Bugünkü  Manisa gezimizde Beylikler Dönemi ve Osmanlı Eserlerine yoğunlaşıyoruz. Saruhan Tahtından Şehzadeler Kentine dönüşen, 1927 yılında Manisa adı verilinceye dek Saruhan Vilayeti olarak anılan çok eski bir kültür kentini tanımaya gidiyoruz. Yeri geldiğinde Antik Dönemin klasik öykülerinden, bu kente ve yakın çevresine damgasını vuran; Hitit, Frig, Lidya, Makedon, Roma, Bizans'a  ait anektodlara da değiniyoruz. Önce, Ağlayan Kaya'da bir mola veriyoruz. Ardından, Spil Dağı'nın kuzey eteklerinde, Selçuklu-Beylikler döneminde yaptırılmış olan bir 14 yy yapısına, Mevlevihane'ye gidiyoruz.  Adım adım ilerleyerek, Saruhanoğulları'ndan, Osmanlı Dönemine kültürel geçişin ayrıntıları üzerine sohbet ediyoruz. Saruhan Bey'in torunu İshak Çelebi tarafından yaptırılan (1374) Ulu Cami'yi, Medresesini, tarih kokan Osmanlı mahallelerini ve Ege Bölgesindeki tek Mimar Sinan eseri olan Muradiye Camii (1562)  ile külliyesini geziyoruz. Yürüyerek kent merkezine doğru inerken, Osmanlı Sarayı ve halkın yaşamı hakkında ayrıntılı bilgi alıyoruz.  Öğlende, en hakikisinden bir Manisa Kebabı yemeye gidiyoruz.Öğleden sonra göreceğimiz yerler esas olarak; Hafsa Sultan'ın yaptırdığı ve  Manisa tarihinde önemli bir yeri olan Sultaniye Külliyesi,  Alaca Hamam, Saruhanoğlu Türbesi, Karaosmanoğlu Hanı, Çarşı ve Çeşnigir Camii... Bu yapıların tümü de görkemli bir tarihin, görkemli anıtları.. Zamanımız yeterse ve açık olursa  Manisa Müzesini de gezmek istiyoruz. Akşamüzeri hava kararırken, İzmir'e geri dönmek üzere doğru yola çıkıyoruz... 

TUR FİYATI : 125 ,- TL 

FİYATA DAHİL OLANLAR: 
Ulaşım, araçta gevrek - tost ikramı, rehberlik hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Öğle yemeği, içecekler, müze girişleri.

NOTLAR: 
*Tura son kayıt tarihi, 04 Nisan 2019,  Perşembe günüdür.  
*Rezervasyon ücretin ödenmesi ile kesinleşir.
*Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır. 
*Günübirlik turlarda araçta koltuk numarası verilmez.
*Bu gezimizde birçok Cami'ye girilecektir. Bu nedenle yanınızda bir başörtüsü bulundurmanızı ve kolayca giyip çıkarabileceğiniz ayakkabılar ile gelmenizi tavsiye ederiz. 
*Acentemiz, zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
* Son kayıt tarihinden bir gün öncesi olan 03 Nisan gününe kadar yapılan iptallerde ücret iadesi yapılır. Daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
* Turlarımız yağmur nedeniyle iptal edilmez. Ancak şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir.


MANİSA HAKKINDA....KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI