SAKSONYA TURU

 10 - 14 Aralık 2018 (4 Gece - 5 Gün) 


Nefis bir Saksonya turu, hem de Noel'de!
Doğu Almanya'nın inanılmaz kültür hazineleri ışıldar
ve Noel Pazarları bir sanata dönüşürken...

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

 

MADEIRA ADASI'NDA YILBAŞI

 29 Aralık 2018 - 01 Ocak 2019

Tropik bir cennette yılbaşı!

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 25 - 31 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

MADEIRA ADASI'NDA YILBAŞI

29 Aralık 2018 - 01 Ocak 2019 (3 Gece - 4 Gün)


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 1.000,- Euro + Uçak biletleri Atlas Okyanusu′nda, Portekiz′e bağlı bir özerk bölge olan Madeira Adası, yemyeşil dağları, bitki örtüsü, çiçekleri ve yıl boyunca yaşadığı bahar ve yaz iklimi ile Okyanus'un ortasında tropik bir cennet gibidir. Titizlikle korunan doğal alanları kadar tarihi ve geleneksel yapılar, ayrıca enfes lezzetleri ile sofistike Madeira Mutfağı, Fado, bağlar ve şarapları bu güzel adayı gerçek bir cazibe merkezi haline getirir…

Madeira'daki Laurisilva Defne Ormanları (1999) Unesco Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir. Yapraklarını dökmeyen dört mevsim yeşil ormanlar, eşsiz flora ve faunasıyla endemik kuş türlerine de ev sahipliği yapar. Biyolojik çeşitlilik açısından oldukça önemli bir yer olan Madeira Laurisilva birinci dereceden bir defne ormanıdır ve ziyaretçilerine büyülü bir atmosfer sunar.

TUR PROGRAMI:

29 Aralık 2018, Cumartesi

THY ile Lizbon'a uçuyor ve orada aktarma ile uçuşumuza devam ederek, Funchal Hava alanında, beton sütunlar üzerine inşa edilmiş olan ilginç bir piste iniş yapıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra rehberimizle buluşarak (aracımızla) otelimize gidiyoruz. Yerel lezzetlerden oluşan akşam yemeğimiz, şirin bir balıkçı kasabası olan Camara de Lobos'ta, O Lagar Restoranda. Yemekten sonra otele dönüyoruz (4* Hotel Four View Oasis).


30 Aralık 2018, Pazar
Sabah kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra, jeep'lere binerek bir serüvene çıkıyoruz…30 derece eğimle yükselen bir yoldan Ekolojik Parka gidiyoruz. Bu yol 350 yıl boyunca yerliler tarafından kullanılmış. 1400 metreye geldiğimizde, Unesco Dünya Mirası olarak korunan Avrupa'nın en eski ormanına giriyoruz. 1818 metre rakımda nehrin zirvesinde, tüm adanın 360 derecelik panoramik görüntüsünü izliyoruz.

Sonra, kuzey sahillerine doğru yola devam ederek, Santana'ya gidiyoruz. Santana evleri, sazla kaplı çatıları, beyaz duvarları, kırmızı kapıları, mavi pencere çerçeveleri ve üçgen biçimleri ile bir tabloyu andırıyor.  Ardından, Madeira'ya has lezzetli bir likör olan Poncha içeceğimiz bir molamız olacak. Şeker kamışı romu, portakal ve bal... Müthiş bir lezzet mutlaka tatmalısınız!

Adanın kuzeyindeki kayalıkların üzerinde eşsiz bir manzaraya sahip güzel bir öğle yemeğinin tadını çıkarabileceğiniz muhteşem restoran olan Quinta do Furão'ya, muhteşem villalar ve orman yoluyla eski patikalar ve arazi parkuru boyunca devam ediyoruz.

Öğle yemeğinden sonra São Lourenço'nun en uc noktasina gidiyoruz ve ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeğimiz Chalet Vicente'de. Bu gece tadına bakacağımız lezzetler, unutamayacağımız bir gastromik deneyime dönüşüyor… Geceleme Madeira'da, otelimizde.

31 Aralık 2018, Pazartesi
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra şehir turumuza başlıyoruz. Ziyaret edeceğimiz ilk yer olan Funchal (Sé) Katedrali, 1910 yılından bu yana Ulusal Anıt olarak sınıflandırılmıştır ve Archipelago'nun ana dini binasını olarak kabul edilir. Hem Funchal şehrinin sakinleri hem de turistler tarafından ziyaret edilir.


Daha sonra kısa bir São Francisco Cellars ziyaretinin ardından Madeira şarap tadımı yapacağız. Turumuzu pazar yönünde sürdüreceğiz. 1940 yılında açılmış olan Çiftçi Pazarı, cephesi, girişi ve büyük karo panelleriyle cok güzel bir yapıdır.


Pazardan çıkınca Santa Maria Caddesi'nde yürümeye başlıyoruz. "Zona Velha" (Eski Şehir) olarak bilinen Funchal şehrinin tarihi merkezi, bu alanı bir sanat galerisine dönüştüren Boyalı Kapılar Projesi'ni ve Cizvit Tarikati Kolejini görüyoruz. 

Bir sonraki ziyaret noktamız Saint James Fort olacak. 17. yüzyılın başlarında, Funchal limanını savunmak için bir kale olarak inşa edilen Saint James Fort, askeri bir kent kalesidir.

Ardindan 3200 metre uzunluğunda bir teleferikle Funchal'den Monte Dağına çıkıyoruz. Meryem Ana'ya adanan Nossa Senhore do Monte Kilisesini geziyor, sürgünde ölen son Avusturya İmparatoru 1. Carlos'un mezarını görüyoruz.
Dönüşte, beyaz şapkalı Maderia'lılar tarafından sürülen geleneksel hasır-kızaklarla şehre doğru eğlenceli bir iniş yapıyoruz.

Turumuz tamamlanınca, otele dönüyoruz.  Four Views Oasis Hotel'de bu gece YILBAŞI GALA YEMEĞİMİZ var!

01 Ocak 2019, Salı
Otelde yeni yılın ilk sabah kahvaltısını yaptıktan sonra Hava alanına transfer. Bundan sonrası Funghal'den Lizbona uçuş ve Türkiye'ye dönüş…

TUR FİYATI:
İki kişilik odada kişi başı: 1.000,- Euro + Uçak biletleri
Single konaklama farkı :     240,- Euro

*Yılbaşı Gala Yemeği'nin yaklaşık 200,- Euro civarında olması beklenmektedir.
*Tur bedeli ödeme yapacağınız gün geçerli kur üzerinden hesaplanarak alınır.
 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 3 Gece Madeira Four Views Oasis Hotel'de (4 Yıldız) konaklama
 Akşam yemekleri (2)
 Öğle yemekleri (2)
 Programda belirtilen turlar
 Türkçe Rehberlik +Yerel rehber
 Tüm transferler: Otobüs-Jeep-Teleferik
 Hasır kızak yolculuğu
 Şarap Tadımı
 Poncha Yerel içecek yapım ve tadımı

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
*İzmir-Lizbon- Funghal gidiş / dönüş uçak yolculuğu
*31 Aralık akşamı otelde "Yılbaşı Gala Yemeği"
*Vize ücreti
*İlk gün öğle yemeği
*Oteldeki ve diğer yemeklerde alınan içecekler ve kişisel alışverişler.. 

NOTLAR:
* Tur bedeli ödeme yapacağınız gün geçerli kur üzerinden hesaplanarak alınır.
* Bu seyahate katılacak olan yolcuların pasaport temdit süresinin tur tarihinden sonra en az 6 ay olması gerekmektedir.
* Kayıt sırasında pasaportunuzun aslını ya da fotokopisini lütfen yanınızda bulundurunuz.
* Bu program için Schengen vizesi gereklidir. Schengen vizeleri hangi ülkeden alındı ise ilk o ülkeye giriş zorunludur.
* Şirketimiz vize alımında yardımcı olur. Ancak sadece aracı konumunda olduğundan vize garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk veya elçiliğin kabul etmediği vizelerden acentemiz sorumlu tutulamaz.
* Tur programı ile sözleşme bir bütündür. Kayıt sırasında sözleşmeyi imzalamayı unutmayınız
* Acentemiz zorunlu durumlarda program akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar
 

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI