EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

M A R D İ N

05-07 Ekim 2018, Cuma - Pazar


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı : 840,- TL + Uçak Bileti (6 Taksit olanağı) 


Çok özel bir Mardin turu

 Mor Gabriel Manastırı- Deyr-ül Zafaran -Dara Antik Kenti- Midyat  -  Savur - Hasankeyf ...


MARDİN, UNESCO DÜNYA DOĞAL VE KÜLTÜREL MİRASI ADAYIDIR
Mardin Kültürel Peyzaj Alanı (Mardin) - Kategori: Kültürel

Mardin, Türkiye'nin güneydoğusunda, Suriye sınırında, Mezopotamya Ovasına hakim bir alanda kurulmuştur. Dicle ve Fırat nehirlerinin arasındaki "Bereketli Hilal" bölgesinde yer almaktadır. Doğal yapı ile insan etkileşimi sonucu ortaya çıkan taş mimarisinin benzersiz dini ve geleneksel yapılarını barındıran Mardin, bir ortaçağ kenti görünümüyle "kültürel peyzaj alanı" olarak UNESCO Dünya Miras Listesi'ne önerilmektedir.


TUR PROGRAMI

05 Ekim 2018, Cuma : İZMİR - MARDİN
Sabah 07.45'de Pegasus HavaYolları ile İzmir'den direkt olarak Mardin'e uçuyoruz. Saat 9.35 'de Mardin 'deyiz. Öncelikle Mardin Arkeoloji Müzesi ile Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesini görüyoruz. Ardından Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Postane Binası ve Şehidiye Camii'ni geziyoruz. Mardin sokaklarında Mezopotamya'nın kadim bir halkını tanımaya çalışıyoruz.

Mardin mimarisi ve çok kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Kırklar Kilisesi'ne gidiyoruz. Yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizden sonra Mardin sokaklarında yürümeye ve sivil mimari örneklerini görmeye devam ediyoruz. Mardin'in dar sokakları, abbaraları, eski İstiklal Mahkemesi, Cumbalı Ev, Çarşılar (Keresteciler, Bakırcılar, Sipahi), göreceğimiz en önemli gezi durakları arasında yer alıyor. Çarşıda biraz serbest zaman sonrasında otele gidiyoruz. Bundan sonrası akşam yemeği ve konaklama (Yay Grand Otel****).


06 Ekim 2018, Cumartesi: DEYR-ÜL ZAFARAN - BEYAZ SU - DARA HARABELERİ - SAVUR 
Sabah kahvaltısı sonrasında önce Deyr-ül Zafaran Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Mardin'in en güzel mesire alanı olan "Beyaz Su"ya gidiyoruz. Doğal bir kaynak suyu olan Beyaz Su'da ayaklarımızı serin sularda dinlendiriyoruz. Öğle yemeği molasını belki burada verebiliriz.Sonra bu güzelim vahaya veda edip bölgenin en etkileyici ören yerlerinden biri olan Dara Antik Kenti'ne gidiyoruz. Günümüzde köy hayatıyla bütünleşen Antik Dara gezisi sonrası zamanmız müsait olursa Mardin'in Savur ilçesi ve Kıllıt Köyü'nü geziyoruz. Kıllıt Köyü 1980'lerden itibaren boşalan, Süryaniler'in önemli merkezlerinden olan bir köy. Sonra Mardin'e dönüş, akşam yemeği ve konaklama...

07 Ekim 2018, Pazar : MOR GABRİEL MANASTIRI-HABSNAS KÖYÜ- MİDYAT - BACİNE KÖYÜ- HASANKEYF 
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra önce Mor Gabriel Manastırına gidiyoruz. Manastırı gezdikten sonra yolculuğumuza Habsnas köyüne doğru devam ediyoruz..Habsnas Köyünün kökenlerinin Akad'lara dayandığı iddia ediliyor ve yapılan filolojik incelemelerde Mıhallemi'lerin konuştuğu dilde birçok Akadça kelimenin bulunması ilgi çekiyor. Günümüzde Mıhallemi'lerin, Kürtlerin ve Süryanilerin birlikte yaşadığı köyde geziyoruz ve Mor Lozoor Manastırı'na gidiyoruz. Bölgenin en etkileyici manastırlarından biri olup İnziva Kulesi ile günümüze ulaşabilen tek manastırdır. Mısır Piramitlerini anımsatan yapıda kendimizi  kaşif gibi hissediyoruz. Bu coşkuyla büyük bir mağaradan oluşan Güneş Tapınağı'na iniyoruz

.
Bölge tarihinin neredeyse en derin noktalarına dokunduktan sonra Midyat'a dönüyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında Midyat 'ın tarihi dokusu içinde dolaşıyor, Konukevi'ni (Sıla Evi) görüyoruz. Ardından bizleri pekçok düşüncelere sürükleyecek bir başka yolculuğa açılıyoruz. Bu defa, sadece 10 dakika mesafede olan bir Ezidi Köyü olan Baciné'ye misafir oluyoruz. Ezidi Kültür Merkezi'nde Mezopotamya'nın kadim inançlarından biri hakkında bilgi alıyor ve Ezidi dualarına kulak veriyoruz.


Bu ilginç ziyaretten sonra Hasankeyf'e gidiyoruz. Yarım saatlik yolcukla 12.000 yıllık tarihiyle geçmişimizin en önemli kentlerinden biri olan Hasankeyf'e varıyoruz. Bu ziyaretimizde suyun yüksekliği muhtemelen artmış olacak. Eninde sonunda Ilısu Barajı Gölü altında kalacak olan etkileyici manzarayı belleğimize kaydediyoruz. El Rızk Camii, tarihi Hasankeyf Köprüsü, Hasankeyf Kalesini olabildiğince geziyoruz. Keyif kahvelerimizi Dicle Nehri kenarında yudumlayıp Batman üzerinden Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Uçağımız saat 22.40 'de...

TUR FİYATI (VADE FARKI ALINMAKSIZIN 6 TAKSİT) : 
İki kişilik odada kişi başı:  840,- TL + Uçak Bileti (395,- TL)
Tek kişilik oda fiyatı: 990,- TL  + Uçak Bileti ( 395,-TL)

NOT: Sınırlı sayıdaki grup uçak biletleri fiyatı 
:  395,- TL'dir.  

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER: 
** Kişi sayısına uygun büyüklükte tur aracı
** Programda yazılı olan tüm turlar ve otopark ücretleri
** 4 Yıldızlı Yay Grand Otel'de 2 gece konaklama 
** Rehberlik
**1. Gün Mardin'de kahvaltı ikramı
** Oteldeki kahvaltılar ve akşam yemekleri
** Seyahat Sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR 
** İzmir / Mardin / Diyarbakır/ İzmir Uçak Biletleri ( 395,- TL )
** Ören yeri ve müze girişleri ( Müzekartınızı yanınıza almayı unutmayınız )
** 3 öğle yemeği ve tüm yemeklerdeki içecekler
** Son günün (eğer yenecek olursa Diyarbakır'da ) akşam yemeği
** Kişisel alışverişler ve otellerdeki harcamalar
** Bahşişler

NOTLAR 
** Grup bileti sınırlı sayıdadır (13 ). Erken rezervasyon yaparsanız grup biletlerinden yararlanabilirsiniz. Uçak biletlerinin bitiminden sonra münferit bilet alarak geziye katılmak mümkündür.
** Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
** Tur aracının büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. 
** Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir
** Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir. Ödemesini yapan misafirlerimiz koltuk numarasını alabilirler.
** Ödemesi yapılmayan rezervasyonlar için opsiyon en fazla 1 hafta ile sınırlıdır. Bir hafta sonrasında rezervasyon otomatik olarak iptal edilir.
** Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
** Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.
** Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz.
** Resmi müzelerde 65 yaş üstü ücretsizdir, özel müze girişleri ise ücretlidir. .
** İlaçlarınızı- fotoğraf makinanızı- kişisel ihtiyaçlarınızı yanınıza almayı unutmayın
** Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI: 
*Grup biletine dahil olduğunuzda yerinize yolcu bulunması durumunda ücretleriniz kesintisiz iade edilir. 
*Yerinize yolcu bulunamaz ise İptal durumlarında sigorta koşulları geçerlidir. 
*Tur elde olmayan zorunlu nedenler ile acentamız tarafından iptal edilirse ücretler tamamıyla geri iade edilir. 
 


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İzmir Kiliseleri -2018


  • Zeytin'in İzinde Urla Köyleri-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon- 2017TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI