EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REN VADİSİ

ALMANYA/ ROMANTİK YOL...

21 - 27 Mayıs 2018 / Son yerler...

LVIV-MOLDOVA-GAGAVUZYA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

13 -24 Haziran 2018
 

11 Gece - 12 Gün

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

ORTA ASYA TURU

 19 Ağustos - 01 Eylül 2018

KAZAKİSTAN- TÜRKİSTAN- ÖZBEKİSTAN- TACİKİSTAN

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

LVIV -MOLDOVA-GAGAVUZYA

28 Nisan - 05 Mayıs 2018


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi  başı : 1.050,- Euro + Grup uçak bileti (325,- Euro) 


Vizesiz

VİZESİZ BİR TUR

LVIV (2 GECE) - BUKOVEL (2 GECE) - CHERNIVTSI (1 GECE) - KIŞINEV (2 GECE)


Doğal peyzaj içinde özenle korunan eski kentler, ortaçağ kaleleri, rönesans saraylarının yanısıra tematik müzeler, paha biçilmez sanat eserleri, mimariden  yaşam tarzına uzanan kültürel çeşitlilik, Ukrayna'nın 7 harikası, tarih öncesinden erken Hristiyanlık döneminin mağara kiliseleri ve ortaçağ kalelerine, Altınordu kavminden şehr-i Cedid'e, Tatar işgaline tanıklığa dair bir açık hava müzesi olan Orhei Vechi ve Moldava'nın Gagavuz Türkleri!  Öte yandan,  dünyaca ünlü şarap mahzenleri ile çikolata sanatı...
 

TUR PROGRAMI

28 Nisan 2018, Cumartesi : İZMİR / İSTANBUL - LVIV
Saat 03.45'de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı iç hatlardan İstanbul'a uçuyoruz . 05.00 'da İstanbul'dayız. Saat 08.00 uçağı ile de Lviv'e uçuyoruz. 10.05 de Ukrayna'nın en güzel ortaçağ kentlerinden biri olan Lviv'e iniş yapıyoruz . Vakit kaybetmeden, Unesco Dünya Mirası olan bu güzel kentte şehir turuna başlıyoruz. Bugün göreceğimiz yerlerden başlıcaları; Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, tarihi katedral ve kiliselerin bulunduğu "Eski Şehir"de ve Rynok Meydanı, Town Hall'da Lviv'in kuşbakışı seyredilebileceği 150 yıllık saat kulesi, Latin, Gotik ve Barok Katedraller, ünlü Golden Rose Sinagogu, muhteşem şehir surları, Tıp ve eczacılığa dair tarihsel koleksiyonlarıyla Eczacılık Müzesi, Lviv'de görülmesi gereken yerlerin başında sayılan Çikolata Müzesi ve taş bir binada kurulmuş olan Arsenal (Savaş) Müzesi... Bu interaktif müzeler gerçekten ilginç... Öğle yemeği için mola verdikten sonra turumuza devam ediyoruz. Potatsky Sarayı, Lviv Ulusal Sanat Müzesi gibi hayli görkemli yerleri geziyoruz. Avrupa resim sanatının 14.yy -18 yy arasındaki parlak dönemlerinden 62.000 civarında eserin sergilendiği müzede çok değerli kolleksiyonlar görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama LVİV'deki otelimizde.

29 Nisan 2018, Pazar: LVIV-OLESKO-POCHAYIV
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra tam gün Olesko, Pidhirtsi şatolarını geziyoruz. Olesko; doğal bir tepe üzerine kurulmuş olan oval biçimli bir 14 yy şatosu. 1939 - 1940 yıllarında bir dönem, Polonyalı tutuklular için hapishane haline getirilmiş. Bu şato aynı zamanda Viyana kuşatmasında haçlı ordularının komutanlığını yapan Jan Sobiesky'nin doğduğu ev. 1975'den sonra Lviv Sanat Galerisinin bir bölümü burada açılmış. Pidhirtsi şatosu ise, surlarla çevrilmiş, kare biçimli bir 17 yy Rönesans sarayı. Tarihi, mimarisi, öyküleri ve sanatsal özelliklerinin ötesinde, bu şahane yapıların çevresindeki doğal peyzaj onların değerini daha da arttırıyor. Turumuzun devamında Batı Ukrayna'nın ruhani ve ideolojik din merkezi olan Pochayiv Manastırını ziyaret ediyoruz. 16. Yüzyılda Moğol istilasından kaçan keşişlerin kurduğu bu manastır, daha sonra Ukrayna'nın en önemli dini merkezlerinden biri haline gelmiştir. Tur bitiminde akşam yemeği ve konaklama için LVİV'deki otelimize dönüyoruz.

30 Nisan 2018 , Pazartesi : LVIV - ROHATYN - IVANO FRANKIVSK - BUKOVEL
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Lviv'deki otelimizden çıkış yapıyoruz. Ivano-Frankivsk'e doğru, renkli bir yolculuğa başlıyoruz. Yolumuzun üstünde Rohatyn'den geçiyor ve meydana dikilmiş olan Hurrem Sultan (Alexandra Anastasia La Rossa veya Roxalana) heykelini gorüyoruz. Fotoğraf molasından sonra yeniden otobüsümüze binerek, bu defa 1. Dünya Savaşından kalan şehitliklerimizden birini ziyaret ediyoruz. Ivano Frankivsk'e ulaşınca bir şehir turu yapıyor ve ardından Ukrayna'nın incilerinden olan 1000 metre rakımlı Bukovel kış sporları merkezine gidiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde.

01 Mayıs 2018 , Salı : BUKOVEL
Sabah kahvaltımızdan sonra doyumsuz bir doğa turuna çıkıyoruz. Polyanitsa köyü çevresinde Karpatlar'ın çam ormanları ile kaplı dağlarını, eşsiz güzellikteki çağlayanlarını jeep safari ile geziyoruz. Yöresel el sanatlarını ve koyun yününden yapılmış çeşitli eşyaları görebileceğimiz renkli sergilerde molalar veriyoruz. Sonra liftlerle zirveye çıkıyoruz. Eşsiz manzaranın karşısında çaylarımızı yudumluyor veya bölgeye özgü Garoh'un (Gluhwein-sıcak şarap) tadına bakıyoruz. Bu civarda spa merkezleri ve çan kelimesi ile tabir edilen sıcak su havuzları da oldukça ünlü. Dileyen konuklarımız bu keyfi deneyebilirler. Günün sonunda yerel bir restoranda akşam yemeği yiyoruz. Konaklama Bukovel'de.

 02 Mayıs 2018, Çarşamba : IVANO FRANKIVSK-KAMANETS PODOLSKY-KHOTYN-CHERNIVTSI
Sabah kahvaltısnın ardından otelden çıkış yapıyor ve Kamanets Podolsky'ye hareket ediyoruz. Ukrayna'nın en eski kentlerinden biri olan Kamanetst Podolsky'i keyifle geziyoruz. . Kale duvarlarının inşası 11-12 yüzyıllara uzanıyor. Birçok yapı da 16-17 yüzyıla tarihleniyor. Tarihi kent merkezinde 20. yy dan sonra yeni yapılaşma yok. Tümüyle koruma altında. Dokusu ustalıkla korunmuş olan kenti kuşbakışı seyretmeyi sağlayan balon turları epey popüler...


Yeniden yola çıktığımızda Chernivtsi Bölgesinde küçük bir yerleşim olan Khotyn ve aynı adı taşıyan kaleyi görüyoruz. Khotyn Kalesi, Ukrayna'nın yedi harikasından biri olarak kabul ediliyor. Ortaçağ savunma mimarisinin olağanüstü bir örneği. Doğal olarak, devlet tarihi ve mimari koruma kurulunun himayesi altında.

Ve akşama doğru Chernitvsi'ye varıyoruz. Bundan sonrası, tarihi kentin içindeki Chernivtsi George Palace Hotel'e transfer, odalama, akşam yemeği ve geceleme...

03 Mayıs 2018, Perşembe : CHERNIVTSI - KIŞINEV
Sabah kahvaltısından sonra yine otelden çıkış yapıyoruz. Öğlene dek Chernivtsi'yi geziyoruz. Prut Nehrinin kıyısındaki bu güzel kent Bukovina'nın tarihi merkezi. Lviv ile birlikte Ukrayna'nın kültür merkezi olarak kabul ediliyor. Ukrayna, Romanya, Ermenistan, Türk ve Yahudi toplumlarının ayak izleri, mimari ve kültürel mirası birbiri içinde. Mimariden yaşam tarzına uzanan bu kültürel çeşitlilik kentin en büyük özelliği. Böyle bir atmofer içindeki Chernivt'de Türk Meydanı, Türk Çeşmesi ve üniversiteyi de kapsayan şehir turumuzu yapıyoruz. Öğle yemeği molasından sonra Kişinev'e (Moldava) hareket ediyoruz . Varışta kentin göbeğindeki Kişinev Dacia Hotele transfer, odaların dağılımı, akşam yemeği ve dinlenme...

04 Mayıs 2018, Cuma : KIŞINEV
Sabah kahvaltısının ardından Modova'nın başkenti Kişinev'i keşfe çıkıyoruz. Dinyester nehrinin kollarından birinin kıyısında kurulmuş olan bu yemyeşil şehirde görmek istediğimiz pek çok yer var; Albisoara Caddesi, Aşıklar Parkı, ünlü heykeller, Kahramanlar Anıtı, Alexandr Puşkin Evi, Opera, müzeler ve görmeden geçemeyeceğimiz Moldava'nın dünyaca Orhei Vechi - Cricova şarap mahzenleri...

Ve yeniden yola çıkıyoruz. Bir saatlik yolculuktan sonra Orhei Vechi Manastırı ve Arkeolojik alanına ulaşıyoruz. Kayalıklarda birbiriyle kesişen tarih öncesi izler ile erken hiristiyanlık döneminin mağara kiliseleri ve ortaçağ kalelerine, Altınordu kavminden şehr-i Cedid'e, Tatar işgaline, bir açık hava müzesi!

Kişinev'e dönüş yolunda dünyaca ünlü Cricova şarap mahzenlerini geziyoruz. Sonra Kişinev'deki otelimizde biraz dinleniyoruz. Bu gece yerel bir Moldova restoranında müzikli gala yemeğimiz var.
 
05 Mayıs 2018, Cumartesi: GAGAVUZYA
Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Bu sabah hedefimiz Gagavuzya! Oğuz kökenli Ortodoks Türklerin (Gagavuz'ların) yaşantılarına tanıklık edeceğimiz, bu arada Atatürk kütüphanesini de gezeceğimiz Gagavuzya turumuzu yapıyoruz.
Akşama doğru turumuzu noktalayarak hava alanına transfer oluyoruz. Saat 21.10 uçağı ile İstanbul'a uçuyoruz. 23.15 'de İstanbul'dayız. Ertesi günün yani 21 Mayısın ilk saatlerinde 01.35 uçağı ile İzmir'e hareket ediyoruz.  

TUR FİYATI : 

İki kişilik odada kişi  başı 1.050 Euro + Grup Uçak bileti (325,- Euro) 
Tek kişilik oda    1.200 Euro + Grup Uçak bileti (325,- Euro) 
Üç kişilik odada kişi başı     975 Euro + Grup Uçak bileti (325,- Euro) 

NOT: 16 Adet gurup uçak bileti alınmıştır. Grup biletlerinin bitiminden sonra misafirlerimiz kendi milleriyle münferit bilet alabilirler.

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR: 
 4* Otellerde 7 gece konaklama
 Otelde (6) sabah kahvaltısı 
 Yerel restoranlarda (6) akşam yemeği
 Yerel restoranda (1) gece müzikli gala yemeği
 Programda belirtilen turlar
 Programda belirtilen müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 Türkçe yerel rehberlik
 Acente refakati
 Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
 THY ile İzmir / İstanbul - Lviv ve Kişinev-Istanbul / İzmir uçuş biletleri + Havaalanı vergileri
 Öğle yemekleri
 Akşamları istek üzerine yapılabilecek programlar
 Kişisel harcamalar
 65 Yaş üzeri (sürprim) sigorta farkı

NOTLAR:
* Tur programımız oldukça yoğun bir tempoda hazırlanmıştır.
* Uçuşlardan kaynaklanabilecek sorunlardan ilgili havayolları sorumludur.
* Acentamız zorunlu durumlarda program akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

İPTAL KOŞULLARI:
* Tur çıkış tarihinden 1 ay öncesine kadar yapılan iptallerde ücret iadesi yapılır.
* Tur çıkış tarihine 1 aydan daha az süre kaldığında, yerinize yolcu bulunmasına çalışılır. Mümkün olmaz ise sigorta koşulları geçerli olur.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • İZMİR KİLİSELERİ -2018


  • ZEYTİN'İN İZİNDE URLA KÖYLERİ-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTANTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI