EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MEİS ADASI / KAŞ - KEKOVA - SİMENA

 Masmavi bir yaz düşü!

TUR TARİHLERİ:
23, 30 Ağustos çıkışlı turlar ve Eylül turları... 

İZLANDA VE OSLO

24 -29 Eylül 2019, 5 Gece - 6 Gün
 
Ateş ile Buzun dans ettiği coğrafyalarda, 7 kişilik VIP bir program!
 

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019, 4 Gece - 5 Gün

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...

BEYRUT/LÜBNAN

26 - 29 Ekim 2019, 3 Gece - 4 Gün

İZMİR/İZMİR DİREKT UÇUŞ

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
BUDAPEŞTE-PRAG-VİYANA

09 -15 Kasım 2019, 6 Gece - 7 Gün 
 

Orta Avrupa Başkentleri 

LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

LÜBNAN / BEYRUT

26 - 29 Ekim 2019, 3 Gece - 4 Gün


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 739 ,- USD


İzmir / İzmir direkt uçuş

DEİR EL QAMAR - BEİT EDDİNE - BAALBEK - KSARA - ANJAR - BYBLOS - JEİTA - HARİSSA

İZMİR / İZMİR DİREKT UÇUŞLAR

TUR PROGRAMI

1.Gün: 26 Ekim 2019, Cumartesi: İZMİR- BEYRUT- DEİR EL QAMAR-BEİT EDDİNE SARAYI
Saba saat 10.00'da  İzmir'den direkt olarak Lübnan'ın başkenti Beyrut'a uçuyoruz. Yaklaşık 2 saat sonra (12.00) Lübnan'ın başkenti BEYRUT'tayız. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında Orta Doğu'nun bu kültür başkentini gezmeye başlıyoruz...

Bugün ilk olarak Beyrut'un güneyinde DEİR EL QAMAR ve BEİT EDDİNE'ye gidiyoruz. Lübnan'ın eski başkenti Deir El-Qamar'da gezeceğimiz başlıca yerler; Emir Younes Maan Sarayı, ünlü Marie Baz Müzesi, Notre Dame Kilisesi ve Fahreddin Camii... Ardından kısa bir yolculukla Beidettin'e giderek Emir Bechir Chehab II'nin 40 yıl yaşadığı Beiteddine Sarayını görüyoruz.

Ardından, Rawche Kayalıkları ve Beyrut hakkında sohbet ederek, Beyrut'un merkezine hareket ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

BEYRUT şehir merkezinde yapacağımız yürüyüş turunda ise; Osmanlı Saat Kulesi, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan ve savaş sırasında yerle bir olmasına rağmen, Beyrut'un yeniden yapılanmasında büyük rolü olan eski Başbakan Rafik Hariri'nin girişimleriyle yenilenen, tarihi Mecidiye Camii, Ömer Camii, Birleşmiş Milletler Binası, Başbakanlık, Parlamento Binası, Yunan Ortodoks ve Katolik Kiliselerini görüyor, bilgi alıyoruz.

Akşamüzeri Beyrut kent merkezindeki (Hamra'da) otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz serbest. Dileyen konuklarımız, birbirinden şık kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri ve hemen her yerde karşınıza çıkan ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'de zaman geçirebilirler. Geceleme otelimizde.

2.Gün / 27 Ekim 2019, Pazar: BAALBEK - KSARA - ANJAR
Sabah kahvaltısından sonra yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Aracımızla Bekaa Vadisi'nden geçiyor, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki ünlü BAALBEK'i görmeye gidiyoruz. Baalbek, dünyanın dört bir yanından tarih tutkunlarını ağırlayan ıssız bir şehir. Dünyanın en geniş Akropolüne ve Ortadoğu'daki en önemli Roma kalıntılarına ev sahipliği yapıyor.. Aynı zamanda Baal inancının da merkezi. Zamanın ve inançların yansımaları içinde, Baküs Tapınağı, Zeus Tapınağı ve Venüs Tapınağı'nı geziyoruz.

Öğle yemeğinden sonra KSARA MAĞARASI'nda ünlü Lübnan şaraplarının tadına bakıyoruz. Ardından günümüze değin ayakta kalmayı başaran ANJAR Antik Kentine gidiyoruz. Roma dönemi kalıntıları üzerinde yükselen ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Anjar'da; Roma Hamamları, Küçük Saray Yapısı, Terapylon, Ulu Cami, tarihi evleri ve dükkânları görüyoruz.

Akşamüzeri Beyrut'a dönüyoruz. Akşam yemeğimiz serbest ve konaklama aynı otelimizde. Dileyen konuklarımızla keyifli bir Beyrut gecesi programı yapabiliriz…

3. Gün/ 28 Ekim 2019, Pazartesi: BYBLOS - JEİTA - HARİSSA
Otelde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, saat 08.00'de hareket ediyoruz. Bugün dünyanın en büyük mağaralarından biri olan JEİTA MAĞARASI'nı görmeye gidiyoruz. Ortam müsait olursa, dünyanın yedinci harikası olmasa da ilk 14'e girmeyi başarmış olan bir mağaranın gizemli koridorlarında sandalla (extra) geziyoruz. Dünyanın en ilginç doğal oluşumlarından biri olan eşsiz mağaralar tarih öncesinden günümüze uzanan adeta gerçeküstü mekanlar…

Daha sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki BYBLOS'a geliyoruz. Byblos ilk bakışta şirin bir sahil kasabası gibi görünse de, Fenikeliler'den bugüne Lübnan'ın incisi sayılan bir konuma sahip. Uygarlık tarihinde kesintisiz olarak en uzun süreli yerleşime sahne olan birkaç kentten biri olarak kabul ediliyor. Öte yandan tarihi doku her şeye rağmen çok iyi korunmuş. Gündelik yaşam antik doku iç içe geçmiş. Byblos, turumuzun doruk noktalarından biri. Göreceğimiz yerler arasında; Osmanlı Şehir Surları, Haçlı Kalesi, Balaat Gebal Tapınağı, Kraliyet Mezarları, Roma Tiyatrosu, Türk Evi ve Fosil Müzesini sayabiliriz.

Byblos'tan ayrılınca, Beyrut'u kuşbakışı seyredebileceğimiz HARİSSA'ya gidiyoruz. Dağın tepesinde bir kilise var ve üzerinde, 15 ton ağırlığında Fransız yapımı Meryem Ana heykeli yükseliyor. Heykel, 1908 yılında eklenmiş "Our Lady of Lebanon"! Bu tarihten sonra hem Lübnan'ın simgelerinden biri hem de Katolik Hristiyanlar için bir hac noktası haline gelmiş. Bu bölge akşamları yat kulübü ve restoranlardan gelen ışıklarla aydınlanıyor. Görkemli manzarayı doyasıya seyrettikten sonra Beyrut'a geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz serbest. Konaklama aynı otelimizde.

4.Gün: 29 Ekim 2019, Salı / BEYRUT / MÜZELER - İSTANBUL
Son günümüzde, sabah kahvaltısından sonra konuklarımızı serbest bırakıyoruz. Dileyenler bir Avrupa kentini aratmayacak dükkanları ile modern Beyrut'u gezmek isteyebilirler. Ünlü Hamra Caddesi'nde alışveriş yapabilir ve Beyrut mutfak kültürünün bir kez daha keyfine varabilirler.

 

Bir başka alternatif ise rehberimiz eşliğinde yapılacak olan Müze turu. Müze gezmek isteyen konuklarımıza 3 önerimiz var;

1. Ulusal Müze:
Arkeoloji tutkunları için harika bir koleksiyon! Prehistorik dönemden İslam İmparatorluğuna dek uzanan kalıntıların bulunduğu bu güzel müzede 1300'den fazla eser sergilenmekte.

2. Robert Maawad Özel Müzesi: Lübnan yerel kültür tarihini yansıtan, özenle hazırlanmış düzenlemeler ve müthiş bir takı, seramik ve porselen koleksiyonu sergilenmekte.

3. Beyrut'un kültür merkezi olarak kabul edilen Sursock Müzesi: Çağdaş sanatın tüm dünyadan gelen eserlerine kapılarını açan mekân, yerel sanatçılara da yer verir. Lübnan'ın sanatsal zenginliğini bu müzede izlemek mümkün.

İster kenti gezin, ister müze turuna katılın, rehberimizin belirleyeceği saatte otel lobisinde buluşarak hava alanına gidiyoruz. Uçağımız 19.30'da. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından direkt uçuş ile İzmir 'e dönüyoruz...

Keyifli bir gezinin sonu…


TUR FİYATI

KONAKLAMA NAKİT / BANKA 
İki kişilik odada kişi başı      739 ,- USD
Single oda fiyat farkı       100,-  USD
7-11 Yaş çocuk ücreti       710,- USD

*Çocuk fiyatları iki büyük yanında geçerlidir.
*TL ile ödemelerde o günün efektif döviz satış kuru esas alınarak işlem yapılır.
*Taksit seçenekleri için acentemizi arayınız.

OTEL: LE COMMODORE (4*)

TUR FİYATINA DAHİLOLANLAR:
 İzmir / Beyrut / İzmir direkt uçuş biletleri
 Hava limanı vergileri
 Havaalanı / Beyrut-Otel / Havaalanı Transferleri
 Türkçe profesyonel rehber + yerel rehberlik
 Belirtilen otelde 3 gece oda / kahvaltı konaklama
 Programda belirtilen turlar (1.2.3. gün)
 Ören yeri ve müze girişleri
 Teleferik ücreti
 Tursab zorunlu seyahat sigortası (65 yaş üzeri sürprim öder)

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
 Öğle ve akşam yemekleri
 Yemeklerdeki içecekler
 Özel Beyrut akşamı (yemekli -müzikli )
 Jeita Mağarasında sandal turu (her zaman yapılamayabiliyor bu nedenle ekstradır)
 İsteyenler için casino gidiş / dönüş
 Yurt dışı çıkış harcı
 Bahşişler

ÖNEMLİ NOTLAR:
 Uçak saatleri ilgili havayolundan alınmaktadır. Olası değişiklikler acentemizin insiyatifi ve sorumluluğu dışındadır.
 Lübnan / Beyrut için vize gerekli değildir
 Beyrut'ta Lübnan para birimi kullanılabilir. Gittiğinizde Dolar- Euro bozdurabilirsiniz. TL bozdurmak mümkün olmayabilir.
 Uçak alt bagaj hakkı: 15 kg. El bagajı hakkı: 6 kg 'dır.
 Yukarıda bulunan tur tarihleri için 3 ayrı acente ortak uçak kiralamaktadır. Ancak tur programları ve operasyon her acentenin kendi inisiyatifindedir.
 Acentemiz olağanüstü durumlarda program akışında değişiklik hakkını mahfuz tutar.KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI