EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

REZERVASYON


 Tel:+90 (232) 464 07 18 - 463 60 43 Cep: +90 549 717 17 40-41 E-mail: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

TUNUS TURU (VİZESİZ)

 20 - 23 Şubat 2019

3 Gece-4 Gün , tüm turlar + 2 öğlen yemeği ve 2 akşam yemeği + Tunus Gecesi (Yemek ve Showlar) dahil...

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018

8 Gece-9 Gün 

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

KÜTAHYA - AİZANOİ

26 - 27 Ocak 2019, Cumartesi - Pazar


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 495 ,- TL (Taksit ve indirim olanakları)


Ark. Nezih Aytaçlar Danışmanlığında

Özgün ve şiirsel bir ören yeri olan Aizanoi / Çavdarhisar ile Evliya Çelebi'nin memleketi, çiniler diyarı güzel Kütahya'da yada renklerin dünyasında bir kültür yolculuğuna çıkıyoruz...  

AIZANOI Antik Kenti,  UNESCO Dünya Mirasına aday gösterilmiş olup, 2012 yılında geçici listesine alınmıştır.
 

TUR PROGRAMI:

26 Ocak 2019, Cumartesi  / İZMİR - KÜTAHYA 
Sabah saat 06.30'da Karşıyaka/ Bostanlı Vapur İskelesi yönündeki Havaş Durağında, 07.00'de Alsancak/Lozan Meydanı'nda buluşarak yola çıkıyoruz. Kula - Uşak üzerinden ilerliyor, yol üstündeki "görülmezse olmaz" deyebileceğimiz birçok durağı zaman sıkıntımız nedeniyle başka turlara bırakıyor ve sadece sohbeti ile yetiniyoruz. Öğle yemeğimizi Kütahya'ya ulaştığımızda yiyoruz. Tercihimizi yerel / yöresel tatlardan yana kullanıyoruz. Kütahya'ya özgü papaz yahnisi, küp eti, güveç, kalbur köftesi gibi...

Kütahyalı olan Evliya Çelebi'nin kendine özgü üslubuyla "kase ve fincanı ve günagün [türlü türlü] maşraba ve güzeleri [çömlekleri] ve çanak ve tabakları bir diyara mahsus değildir [benzeri görülmemiştir]" diye ballandırarak anlattığı ve dünyadaki ilk "toplu iş sözleşmesi" sayılabilecek Fincancılar Anlaşması'na konu olan Kütahya'nın meşhur çinilerini görmek ve satın almak isteyenler için Kütahya Kervansarayı-Çiniciler Çarşısı'nda serbest zaman geçiriyoruz. Günün kalan süresinde; Kütahya'nın güzel evlerini barındıran sokaklarını, Macar özgürlük savaşının önderlerinden Lajos Kossuth'u ve arkadaşlarını 19. yüzyıl ortasında misafir ettiğimiz Kossuth Müzesi'ni (Macar Evi), Germiyan Sokaktaki Şapçızade ve Karaca Konaklarının restore ed9ilmesiyle oluşturulan Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi'ni, Rüstem Paşa Medresesi'ndeki El Sanatları Çarşısı'nı gezmeyi planlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kütahya'daki otelimizde.

27 Ocak 2019, Pazar / KÜTAHYA-AİZANOİ
Sabah kahvaltısından sonra Ulu Cami / Yıldırım Beyazıd Camii, Aizanoi buluntusu Amazonlar lahdine de ev sahipliği yapan Umur bin Savcı / Vecidiye Medresesindeki Arkeoloji Müzesi, Germiyan beyi 2. Yakup Çelebiʼnin yaptırdığı külliyenin türbe ve imaret bölümündeki Çini Müzesi, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı bünyesindeki eski uçak hangarından dönüştürülmüş Anadolu Kültür Sanat ve Arkeoloji Müzesi Kütahya'daki diğer duraklarımız olacak. Öğle yemeği sonrasında, Anadolu'nun en iyi korunmuş antik kentlerinden birisi olan Aizanoi'a doğru yola çıkıyoruz. Yemyeşil coğrafyası, içinden akan Penkalas Çayı / Kocaçay üstündeki Roma köprüleri, yerel yaşamla "uyum içinde" varlığını sürdüren antik kalıntılarıyla bizi cezbedecek olan Çavdarhisar'a ulaşıyoruz. Bodrumundaki Kybele kutsal mahalliyle ilginç bir bütün oluşturan Zeus Tapınağı'nın ne kadar iyi korunduğunu hayretle görüyor, duvarlarında buraya yerleşen ilk Türk boylarının kazımayla yaptığı figürleri inceliyor, birbirine yaslanarak planlanmış tiyatro ve stadionu geziyor, hamam yapısını, sütunlu caddeyi, üzerinde Roma dönemi narh listeleri içeren gıda marketi (Macellum) olarak kullanılmış olan yuvarlak yapıyı dolaşıyor, Meter Steunene kutsal alanını izliyoruz.

Hiç bitmesin istediğimiz gezimizi mecburen noktalıyor ve İzmir 'e dönmek üzere hareket ediyoruz. Akşam saat 22.00 civarında İzmir'de olmayı planlıyoruz

TUR FİYATI K.KARTINIZA GÖRE 5 / 6 TAKSİT 
İki kişilik odada kişi başı 495 ,- TL
Tek kişilik oda 595 ,- TL
0-6 Yaş çocuk 200,- TL
07-11 Yaş çocuk 350 ,- TL

ÖDEME DETAYLARI 
* Çocuk fiyatları iki büyük yanında geçerlidir.
* Peşin nakit ve banka ödemelerinde kişi başı: 50,- TL indirim uygulanır.
* Kredi kartı ile tek slip ödemelerinde 25,- TL indirim uygulanır.
* İş Bank.- Garanti Bank-Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası kartlarına taksit imkanı vardır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Tur boyunca ulaşımlar, rehberlik ve danışmanlık hizmeti, 1 gece Kütahya'da konaklama , oteldeki sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, seyahat sigortası.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Yollarda yenilen yemekler ve öğle yemekleri, yemeklerdeki içecekler, ören yeri ve müze girişleri, kişisel ekstralar.

NOTLAR:
*Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
*Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
*Rezervasyon tur ücreti ödenince kesinleşir.
*Konaklamalı bir tur olduğu için erken rezervasyon önemlidir.
*Koltuk numarası, rezervasyon sırasına göre verilir.
*Tura son kayıt tarihi 21 Ocak 2019 Pazartesi günüdür.
*Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz.
*Düzenli olarak kullandığınız ilaçları, fotoğraf makinası, telefon vs için şarj aletinizi yanınıza almayı, hava durumuna uygun giysiler, yürüyüşler için rahat ayakkabılar getirmeyi unutmayın.
* Kültür Bakanlığına bağlı Müzeler ve ören yerlerine giriş için Müze Kart almanızı tavsiye ederiz. (Müze Kart özel müzelerde geçerli değildir)
*Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında ve kalınacak otelde değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
* Tura son kayıt tarihine kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir.
* Herhangi bir nedenle bu tarihten sonra yapılan iptallerde ancak yerinize bir yolcu bulunabilirse ücret iadesi yapılabilir. Yerinize yolcu bulunmadığında sigorta koşulları geçerlidir.
* Hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ödenmiş ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

 KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI