EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

YILBAŞINDA ASSOS

 Troya Yılına girerken...

ASSOS NAZLIHAN OTEL KONAKLAMALI 
ÖZEL BİR YILBAŞI PROGRAMI
KAZ DAĞLARI - ASSOS-TROYA TURLARI

30 Aralık 2017- 01 Ocak 2018, C.tesi - P.tesi

Troia Antik Kenti'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınışının 20. yılı olan 2018 yılı ülkemizde Troia Yılı ilan edildi. Ebrulitur dostlarının yılbaşı ile birlikte Troya yılını da kutlamaktan mutlu olacağını düşünerek, Assos'ta tarihi bir yapıda konaklamalı bir program yaptık. Ne dersiniz, gidelim mi? 

YILBAŞINDA LAPONYA

30 Aralık 2017 - 03 Ocak 2018

SAKIZ ADASINDA YILBAŞI

30 Aralık 2017 - 01 Ocak 2018


PATAGONYA TURU

 28 Ocak - 09 Şubat 2018  

ÜRDÜN KÜLTÜR TURU

Promosyon fırsatı!
20 Aralık 2017 tarihine kadar, THY ile Akabe uçuşu gidiş-dönüş 100€ civarındadır. Kaçırmayın!

25 - 29 Mart 2018

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

KLAROS - KOLOPHON - NOTİON

02 Aralık 2017, Cumartesi


Fiyatı: 90 ,- TL


Ark. Doç. Dr. Nezih Aytaçlar danışmanlığında

 

TUR PROGRAMI

Sabah saat 07.30'da Karşıyaka /Bostanlı İskelesi karşısında, 08.00'de Alsancak / Lozan Meydanı, Atatürk Lisesi önünde gezginlerimizle buluşarak hareket ediyoruz. Menderes yolu üzerinden giderek Kolophon'daki (Değirmendere) yaşlı çınar ağacının altında çay molası veriyoruz. Gevrek tostlarımızla kahvaltımızı yapıyoruz.

Sonra ören yerine giriyoruz. İlkçağın en eski kentlerinden birisi olduğu söylenmesine rağmen, İonia'nın az bilinen bir yerleşimi olan Kolophon'da çam ağaçları arasında dağılmış kalıntılar arasında bilgi alarak dolaşıyoruz. 1900'lerde yapılan kazıları; konutların temellerini, ana tanrıçaya adanmış bir kutsal alan olan Metroon'u görüyoruz. Deniz kıyısında olmayan tek İyon kenti Kolophon olsa gerek. İyon kentleri ve Kolophon'lular sohbeti sonrasında Klaros'a gidiyoruz.

Klaros, Kolophon Lebedos ve Notion kentleri arasında bir kutsal alan. 1950'lerde yapılan Louis Robert kazılarında görkemli heykeller bulunmuştu. Son yıllarda onların replikaları ören yerinde sergilenmeye başlandı. Bu haliyle Klaros yepyeni bir açık hava müzesi niteliği kazandı. İlkçağın önemli kutsal alanlarından olan Klaros, bu yeni yüzüyle hayli güzel bir ören yeri oldu. Apollon'un kehanet/fal merkezi olarak ün kazanan Klaros, aynı zamanda Doğu'da Danuniya/Adana ülkesine göç eden halklara önderlik eden Mopsos'un da yurdu. Klaros'u ayrıntılı bir şekilde gezip fotoğraflarımızı çektikten sonra öğle yemeğine gidiyoruz. Sonrasında bizi Notion Ören yeri bekliyor...

Notion yaklaşık 55 derecelik dik bir tepenin üstünde kurulmuş. Ören yerine ulaşmak için patika yollardan biraz tırmanmak gerekiyor. Heredotos'un andığı Aiol kenti Notion ile aynı yer olup olmadığı henüz kesinlik kazanmadı. Bu yerleşim başlangıçta Kolophon şehrinin limanıyken, daha sonra bağımsız bir kent olmuştu. Attika- Delos Deniz Birliğinin üyesiydi. Kolophon ile ortak vatandaşlık antlaşması olmasına rağmen sosyo ekonomik açıdan daha geri olduğu ve para bastırmadığı sanılıyor.

Notion Antik Kentinde, mermer sur duvarlarının görkemli kalıntılarını, Athena Polias tapınağından arta kalanları, küçük bir kısmı kalan Bouleuterion/meclis binasını ve tiyatroyu görüyoruz. Dağın üstünden tüm güzelliği ile Ege Denizini, Samos Adasını ve Klaros'u seyrediyoruz. Hava açık olursa son fotoğraflarımızı çekerek gezimizi tamamlıyoruz...

TUR FİYATI: 90 ,- TL
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım, rehberlik ve danışmanlık, sabah gevrek tost ikramı.
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemeği, içecekler, ören yeri girişleri (Müze Kartlarınızı yanınıza almayı unutmayınız)

DİKKAT : Bu program açık havada, Kolophon ve Notion'da dağda ve patikada yürüyerek yapılacak bir gezidir. Yürüme sorunu olanlar için zorlayıcıdır. Katılmak isteyen konukların bu konuyu dikkate almalarını rica ederiz

NOTLAR:
* Turumuz tek araçla sınırlıdır.
* Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
* Günübirlik turlarda koltuk numarası verilmez.
* Rezervasyon tur bedeli ödenince kesinleşir.
* Son müracaat tarihi 30 Kasım 2017, Perşembe günüdür. 
* Konuklarımızın yürüyüş koşulları ile hava durumuna uygun giysiler ve ayakkabılarla gelmesini tavsiye ederiz.
* Rezervasyon yaptırırken programı okumayı - başlangıç saatlerini ve biniş yerinizi kontrol etmeyi unutmayınız.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
* Tura son kayıt tarihi olan 30 Kasım gününe kadar iptallerde ücret iade edilir.
* Daha sonra veya herhangi bir nedenle tur sabahı yapılan iptallerde yahut son dakikada tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu değildir.
* Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu


  • Ark. Şükrü Tül'e Saygıyla Toplandık - 2017


  • Kuzey KıbrısTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI