EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

REZERVASYON


 Tel:+90 (232) 464 07 18 - 463 60 43 Cep: +90 549 717 17 40-41 E-mail: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

TUNUS TURU (VİZESİZ)

 20 - 23 Şubat 2019

3 Gece-4 Gün , tüm turlar + 2 öğlen yemeği ve 2 akşam yemeği + Tunus Gecesi (Yemek ve Showlar) dahil...

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
GÜNEY İTALYA

03 - 07 Mayıs 2019,  4 Gece - 5 Gün

PUGLİA -  AMALFİ KIYILARI - NAPOLİ

 
KENYA-ZANZİBAR

 01-08 Haziran 2018

8 Gece-9 Gün 

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

KEY MUSEUM METROPOLİS ANTİK KENTİ & ARKAS BAĞLARI

27 Ocak 2019, Pazar


Fiyatı:  110,- TL


TUR PROGRAMI

Sabah saat 09.00'da Karşıyaka / Bostanlı İskelesi yönündeki Havaş Durağı'nda, 09.30'da Lozan Meydanı'nda bekleyen katılımcılarımızla buluştuktan sonra, Torbalı'ya doğru yola çıkıyoruz. İlk hedefimiz, Key Museum ziyareti. 

KEY MUSEUM kapılarını saat 10:00'da açıyor ve ziyaretçilerini Antik Mısır'a kadar uzanan maskot örnekleriyle, 4 tekerleğe dair bir zaman yolculuğuna çıkarıyor… Müze 6 Mayıs 2015 tarihinde açıldı. Otomobil tutkunları ve "araba"nın kültür tarihi adına görülesi ve alkışlanası bir sergileme sunuyor.
 
E. Özgörkey Grubu'na ait tesis içerisinde 7 bin metrekarelik kapalı alanda, 1800'lerin sonundan 2011 yılına dek uzanan koleksiyonunda; Mini, BMW, Mercedes Benz, Cadillac, Ford ve Porsche markalarının da bulunduğu toplam 130 otomobil, 40 motosiklet ve 2.550 model amblemi ile 3000 maket otomobil, otomobil temalı eşarp koleksiyonu, maskotlar, traktörler, 1950'li yıllara ait Shell Benzin İstasyonu, 1900'lü yılların başından 1960'lara kadar kullanılan benzin pompaları ile aksesuarları yılların emek ve gayreti ile bir araya getirilmiş. Müzenin çekirdeğini ise Özgörkey ailesinin araba koleksiyonu oluşturmuş.

Öğlende, Torbalı'da keyifli bir yemek molası veriyoruz.Öğleden sonra, Ana Tanrıça Kültü üzerine sohbet ederek METROPOLİS ANTİK KENTİ'ni gezmeyi planlıyoruz; Metropolis, adını Ana Tanrıça olan Meter Gallesia'dan alan, Torbalı yakınlarında küçük ama etkin bir kent. 1989 sonrası başlayan ve Sabancı Vakfı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nün iş birliğiyle devam eden kazılarla önemli buluntulara ulaşıldı. Ören yeri düzenlendi hatta nefis konserlere sahne olmaya başladı. Bugün size göstermek istediğimiz yerler; Antik tiyatro, Peristyl evler, Stoa (sütunlu galeri), Bouleuterion (meclis binası), biri büyük diğeri küçük iki Roma Hamamı, Gymnasion (spor salonu), Devlet Agorası, dükkanlar, Latrina (genel tuvalet), sokaklar gibi antik kent dokusunu oluşturan yapılar ve mekanlar. Kazılarda bulunan 10 binin üstünde eser İzmir Müzelerinde sergileniyor…


Akşamüzeri, tüm gurubumuz isterse, Lucien Arkas Bağları'nda bir şarap tadımı molası vermek istiyoruz. Güzel bir gün geçirmiş olduğunuzu umut ederek, akşam saat 19.30-20.00 civarında İzmir'de olmayı planlıyoruz. .

TUR FİYATI: 110,- TL
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: Ulaşım ve rehberlik
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemeği, müze ve ören yeri giriş ücretleri, şarap tadım ücreti.

BİLGİNİZE:
* Key Museum girişi ücretlidir. Özel bir müze olduğundan Müze Kart geçerli değildir. Grup bileti alındığında indirimli girmek mümkündür. ( Normal grup bileti: 15,- TL, öğretmen ve öğrenci: 10,- TL )
* Lucien Arkas Bağları'nda 5 çeşit şarap tadımı + grissini: 35,- TL
Lütfen rezervasyon sırasında şarap tadımına katılım durumunuzu belirtiniz.

NOTLAR:
* Turlarımız tek araçla sınırlıdır.
* Araç büyüklüğü kişi sayısına göre ayarlanır.
* Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
* Günübirlik turlarda araçta koltuk numarası verilmez.
* Tura son kayıt tarihi, 25 Ocak 2019, Cuma günüdür.
* Geziye gelirken hava durumuna uygun rahat giysiler ve ayakkabılar giymenizi tavsiye ederiz.
* Acentemiz ve rehberimiz zorunlu durumlarda programda değişik yapabilir.
.
İPTAL KOŞULLARI:
* Tura son kayıt tarihinden bir gün önce 24 Ocak 2019, Perşembe gününe kadar yapılan iptallerde ücret iade edilir.
* Tur sabahı yapılan iptallerde yahut tura gelinmediğinde, yerinize başka bir katılımcı alınamadığı için ücret iadesi söz konusu değildir.
* Şiddetli hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa, ücretler kesintisiz olarak iade edilir.KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI