EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

YILBAŞINDA MARMARİS

30 Aralık 2018- 01 Ocak 2019

CETTIA BEACH RESORT HOTEL'DE 2 GECE HERŞEY DAHİL KONAKLAMA, OLDUKÇA ZENGİN BİR YILBAŞI PROGRAMI İLE MARMARİS-SELİMİYE-TURGUT ŞELALESİ-KIZKUMU TURLARI...

TUNUS TURU (VİZESİZ)

 21 - 24 Şubat 2019

3 Gece-4 Gün , tüm turlar + 2 öğlen yemeği ve 2 akşam yemeği + Tunus Gecesi (Yemek ve Showlar) dahil...

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

01-12 Haziran 2019


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 4500,- USD+ Uçak bileti  


Muhteşem bir deneyim

NAİROBİ (2) ABERDARE (1) OL PEJETA CONSERVANCY (1) LAKE NAİVASHA (1) MASAİ MARA (1) SERENGETİ (2) NGORONGORO (1) ZANZİBAR (2)

Sizleri yaşam boyunca unutulmayacak ve belki de hayata bakış açımızda dönüm noktası olabilecek bir seyahate davet ediyoruz. Her yıl tekrarlanan, yeryüzünün  en "büyük göç"ünün hemen öncesinde olağanüstü bir doğa, Afrika'nın büyük beşlisi, doğal yaşam, kabileler, türümüzün ilk izleri...  

TUR PROGRAMI :

1. Gün: İZMİR >> İSTANBUL - NAİROBİ 
Öğleden sonra saat 15.00'de İzmir Adnan Menderes Hava Limanında buluşuyoruz. İstanbul uçağımız saat  17.10'da kalkış, 18.30'da varış. Saat 19.50'de  İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'den Kenya'nın başkenti Nairobi'ye uçuyoruz. Yaklaşık 5.5 saatlik bir uçuşumuz olacak. 

2. Gün NAİROBİ 
Sabaha karşı 02.30 civarında Nairobi'ye iniyoruz. Kapıda vize işlemi ve kontroller tamamlanınca, alanda bekleyen aracımız ile otele transfer, kısa bir geceleme ve dinlenme sonrası sabah kahvaltısında buluşuyoruz... Kahvaltıdan sonra Nairobi turuna başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; modern şehir merkezini, pazar yeri, parlamento ve belediye binalarını sayabiliriz. Kenya Avrupalı'ların Afrika'da yerleştikleri ilk ülkelerden. Heryerde İngiliz etkisini görmek mümkün. 


Nairobi turunun en önemli bölümü kuşkusuz dünyanın sayılı müzelerinden biri olan Nairobi Müzesi olacak. Afrika'da milyonlarca yıl önce ortaya çıkan ilk insan kalıntılarından tutun da, Kenya'da bitki örtüsü ve hayvanlar dünyası (flora ve fauna) ile Kenya tarihi hakkında detaylı bilgi yansıtan görseller içinde çarpıcı bir müze ziyareti yapıyoruz. Bugün göreceğimiz diğer yerlerden biri olan Zürafa Merkezi'nde Zürafaları yakından görecek, kendi elimizle besleme olanağını bulacağız. Fil yetimhanesini ve  "Out of Afrika" kitabının yazarı ünlü Danimarkalı yazar Karen Blixen'in müze evini de gezip göreceğiz. Tur bitiminde otele dönüp biraz dinleniyoruz.  Akşam yemeğimiz dünyaca ünlü Carnivore Restaurant'ta. 

3. Gün : NAİROBİ - ABERDARE
Kahvaltı sonrası özel safari aracımız ile Kenya'nın kuzeyine doğru hareket ediyoruz. Aberdare Country Club'a varınca  öğle yemeği yiyoruz. Yanımıza bir gecelik eşya alıp yeniden yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası bu akşam konaklayacağımız "The Ark"a varıyoruz. Nuh'un gemisi şeklinde tasarlanmış ve tümüyle ahşap olan bu tesis ufak bir gölet'in yanında. Terasta kahve içerken bile su içmeye gelen filleri, Afrika bufalosunu, çeşitli antilop türlerini, sırtlan ve hatta Leoparları seyredebiliriz. Akşamüzeri dileyen misafirlerimizle  kuş beslemek için kısa bir yürüş turu yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Lodge'da 


4. Gün 
:  ABERDARE - OL PEJETA 
Lodge'da yapacağımız sabah kahvaltısından sonra Ol Pejeta'ya doğru yola çıkıyoruz. Nanyuki'de Ekvator çizgisinden geçiyor ve fotoğraf çekerek bu anı belgeliyoruz!  Yola devamla, Sweetwaters Serena Camp'a varış ve yerleşme, öğle yemeği ve kısa bir dinlenme. Ol Pejeta, bu ülkeye adını veren Kenya Dağının eteklerindedir. Nesli tükenmekte olan siyah gergedan nüfusunun doğu Afrika'da en fazla bulundukları yer Ol Peteja'dır.  Yeryüzündeki son 3 Kuzey Beyaz Gergedanı olan; Najin, Fatu ve Sudan burada sıkı koruma altında yaşıyorlar. Ticaret amacıyla doğal ortamlarından kopartılan ve uzun yıllar çeşitli ülkelerde tutsak edilen şempanzelerinde bir barınağı var.  Kendilerine ayrılan alanlarda özgürce dolaşan bu zeki hayvanları ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Sweetwaters Serena Camp'ta.

5. Gün: OL PEJETA - LAKE NAİVASHA 
Kahvaltıdan sonra araçlarımızla Naivasha Gölü'ne doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeği ve kısa bir dinlenme molası sonrasında  Naivasha gölünde tekne turuna çıkıyoruz. Su aygırları, balıkçı kartalı ve diğer su kuşlarını görme ve fotoğraflama şansını buluyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme Lodge'da. Lake Naivasha Country Club.

6. Gün: LAKE NAİVASHA - MASAİ MARA 
Sabah kahvaltıdan sonra dünyaca ünlü vahşi yaşam alanı Masai Mara'ya hareket ediyoruz. Afrika çayırlarında bu yolculukların herbiri ayrı bir safari. Masai Mara'ya vardığımızda öncelikle kalacağımız lodge'a yerleşiyoruz. Ardından Masai Mara Köyü'nü ziyarete gidiyoruz. Masai Mara, Kenya'nın Güney batısında, Afrika'nın en geniş vahşi yaşam alanıdır. Masai, yerel dilde söylenişi ile "Maasai" olarak anılan yerli halkı, büyük göç yolu üzerinde oluşu ve en çok da aslanlarıyla ünlüdür…Genellikle kırmızı renk giyen Maasai'ler bu rengin aslanları kaçırdığına inanırlar. Bugün akşam yemeği ve geceleme, Mara Serena Lodge'da.7. Gün
 : MASAİ MARA- SERENGETİ
Sabah erken saatlerde dileyen misafirlerimiz balon safarisi (ekstra) yapabilirler. Sonra sabah kahvaltısı ve ardından hedefimiz Tanzanya!  Geçiş yapacağımız Isebenia Sınır Kapısından, Masai dilinde 'sonsuz düzlükler' anlamına gelen Serengeti'ye doğru yola çıkıyoruz. Karayolu ile sınır geçişi ve araç değişimi sonrası öğle yemeğimizi "piknik lunch" olarak alıyoruz. Konaklayacağımız lodge yerleştikten sonra,  akşam yemeği ve geceleme. Sopa Lodge.

8. Gün: SERENGETİ
Sabah kahvaltı sonrası, adeta bir vahsi yaşam mabedi olan Serengeti Doğal Parkına gidiyoruz. Milli park, Aslan, Çita, Leopar gibi yırtıcıların yanı sıra, büyük göç'ün baş oyuncuları olan Zebra ve çeşitli Antilop türlerine ev sahipliği yapar. Zebralar, ceylanlar, kaplanlar, belgesel kanallarında izlediğimiz muhteşem görüntülerin içinde, tam da merkezinde buluyoruz kendimizi. Serengeti toplam yüzölçümü itibariyle Kuzey İrlanda büyüklüğünde bir yerdir. Güneyinde Eyasi Gölü ve doğusunda Büyük Vadi bulunur. Serengeti yeryüzünde ekosistem dengesi hemen hemen hiç bozulmamış nadir yerlerden biridir. Volkanik aktiviteler, rüzgar, yağmur ve güneşin etkisiyle bir heykel şekli almıştır. Her adımda çok özel bir yerde olduğumuzu hissediyoruz. Hem sabah, hem de akşamüzeri safariye çıkıyoruz. Uçsuz bucaksız topraklarda, dünyayı paylaştığımız pek çok canlıyı ve doğal oluşumları izleme fırsatı buluyoruz. Serengeti Milli Parkı'nın en önemli özelliklerinden biri de içinde Unesco Dünya Mirasına alınan 2 yerleşim ve biosfer rezerv alanı bulundurmasıdır. Akşam yemeği ve geceleme Lodge'da.

9. Gün: SERENGETİ - OLDUVAİ GORGE- NGRONGORO  
Sabah kahvaltısının ardından Ngorongoro'ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerindeki Olduvai Gorge, doğu Serengeti ovasındaki paleoantropolojik bir yerleşimdir. İnsanoğluna ait en eski yaşam belirtileriniz kalıntıları burada görülmektedir. Müzeyi ziyaret ediyor, fosilleri görüyoruz. Ngorongoro koruma alanı Unesco Dünya Miras listesinde yer alıyor. Büyük Rift vadisi üzerinde 20 km. çapında ve 600 m. yüksekliğindeki krateri ile dünyanın kırılmamış en büyük kalderasına sahip. Öğle yemeğimizi krater içinde kumanya olarak alıyor, yapacağımız safari ile krater içindeki vahşi yaşamı yakından görüyoruz. Krater çevresindeki dağlık arazide yerli kabileler geleneksel yaşamlarını sürdürmekteler. Volkanik yapı nedeniyle bu bölgede topraklar epey verimlidir. Öte yandan, her geçen yıl daha fazla turistin ilgisini çekmekte ve Afrika'nın en turistik noktalarından biri haline gelmektedir.. Akşam yemeği ve  geceleme Ngorongoro'da.

10. Gün : NGORONGORO - ARUSHA - ZANZİBAR 
Sabah kahvaltısının ardından, eğer uçak saatimiz uyarsa, önce Manyara Gölü'ne oradan da Arusha'ya  yolculuğumuz devam edecek... Öğle yemeği sonrası havalimanına transfer. Baharat adası olarak bilinen Tanzanya'nın Zanzibar adasına keyifli bir uçak yolculuğu, alanda sizi bekleyen aracımız ile konaklayacağınız resort'a yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme. (Hideaway Nungwi)

11. Gün :  ZANZİBAR
Karibu! Hint Okyanusu'nun baharat adası Zanzibar'a Swahili dilinde "Merhaba!" Binlerce yıl boyunca Sümer, Asur, Mısır, Fenike, Hint, Çin, Pers, Portekiz, Arap, Hollanda ve İngiliz  etkisi altına girmiş şahane bir mozaik, olağanüstü bir ada Zanzibar!  Sabah kahvaltısından sonra şehir turuna çıkıyoruz. Unesco Kültür Mirası olan Stone Town'da  eski köle pazarı, sultan sarayları ve Baharat bahçelerini geziyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

12. Gün : ZANZİBAR - ISTANBUL 
Gece yarısından sonra Havalimanına transfer.  Zanzibar'dan yine THY ile 05.40'da dönüş yolculuğu için hareket, 13:00'de İstanbul'a varış. Saat 17.00 civarında İzmir'e uçuş...  


TUR FİYATI  (Otel ve Lodge konaklaması) : 

İki kişilik odada kişi başı: 4500,- USD+ Uçak bileti
Tek kişi (Single) konaklama  farkı: + 850 ,- USD 

NOT: Araçlarımız 6 kişilik olsa da biz 4-5 kişi olarak seyahat etmeyi tercih ediyoruz. 

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm konaklamalar.
 • Safarilerde sabah kahvaltıları, öğle ve akşam yemekleri (Sadece Zanzibar konaklaması yarım pansiyondur )
 • 4x4 WD Land Cruiser araçlar ile safariler
 • Programda yazılı olan tüm turlar 
 • Tüm transferler.
 • Türkçe rehberlik
 • İngilizce yerel rehberlik ve şoförlük hizmetleri
 • Tüm milli park ve müze girişleri
 • Arusha - Zanzibar arasında yerel hava yolu ile uçuş.
 • Seyahat sigortası ( 65 yaş'a kadar dahildir- üstü sürprim ücreti dahil değildir.)
 • Acenta refakati 

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR 

 • Grup uçak bileti Müracaat sayısı 10 kişi olduğunda alınacakır (İzmir>> İstanbul>> Nairobi- Zanzibar>> İstanbul>> İzmir
 • Hali hazırda uçak biletinin fiyatı 1200,-USD civarındadır. 
 • Kapıda alınan vize ücretleri  (Kenya: 50 ,- USD Tanzanya: 50,- USD ) 
 • Yurt dışı çıkış pulu (15,- TL) 
 • Yemeklerdeki içecekler
 • Ekstra olarak arzunuza bağlı olan Balon turu ( yaklaşık 480,- USD) 
 • Opsiyonel aktiviteler
 • Şoför ve yerel rehberler için bahşişler

KONAKLANACAK HOTEL ve LODGE' lar…

 • Nairobi : Mayfair Hotel / https:>>www.tsogosun.com/southern-sun-mayfair-nairobi
 • Aberdare : The Ark / http://www.thearkkenya.com
 • Ol Pejeta : Sweetwaters Serena Camp / http://www.serenahotels.com/serenasweetwaters/default-en.html
 • Lake Naivasha : Lake Naivasha Country Club/ http:>>sunafricahotels.com/lake-naivasha-country-club/
 • Masai Mara : Mara Serena Lodge / http://www.serenahotels.com/serenamara/default-en.html
 • Serengeti : Sopa Lodge / http://www.sopalodges.com/serengeti-sopa-lodge/overview
 • Ngorongoro : Sopa Lodge/ http://www.sopalodges.com/ngorongoro-sopa-lodge/overview
 • Zanzibar : Hideaway Nungwi / http://www.hideawaynungwi.com/en/

ÖNEMLİ  NOTLAR : 

 • Dünya Sağlık örgütü  bu ülkelere gidenler için aşı zorunluluğu kaldırılmıştır. Kayıt sırasında koşullar hakkında  detaylı bilgi alabilirsinz. 
 • Programın büyük bölümü acentamızca daha önce yapılmış olup, tur öncesi bilgilendirme toplantısı ile deneyimler paylaşılacaktır. Uyarılara dikkat edildiği sürece gayet güvenli ve sorunsuz bir tur programıdır.
 • Konaklanan oteller ve kamplar son derecede modern ve iyi koşullardadır.  
 • Yemekler Avrupa ve Hint mutfağı olarak hazırlanmaktadır. 
 • Ülkelerde kendi para birimleri kullanılmakla beraber USD da geçerlidir.
 • Araçlarımız 4 x 4 Land Rover olmakla beraber biz araçlarda 4-5 kişi olarak programlama yapıyoruz. 
 • Afrika'da safari doğal ortamlarda yapılmaktadır. Yollar toprak ve çoğunlukla engebeli - bozuktur. Özel olarak bel ve omurga rahatsızlığı olanlara bu turu tavsiye etmiyoruz. 

 

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI