EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

MOĞOLİSTAN TURU ÖNCESİ TOPLANTI VE SEMİNERKonuşmacı: Tarihçi, Yrd. Doç. Dr. Kemal Ramazan HAYKIRAN (Adnan Menderes Üniversitesi, Ortaçağ Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı)
Tarih:
10 Ağustos 2017, Perşembe
Saat:
19.00
Yer:
Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi, Alsancak


İSVİÇRE, ALP KÖYLERİ, GÖLLER...

01- 08 Eylül 2017

İONİA ADALARI

16-22 Eylül 2017

DOLİNA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Ege'nin mavi pırıltısında, yeşilin gölgesinde, özenli, seçkin bir tatil arayanlara...

LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Zerafetin Çeşme'deki adresi...

NORVEÇ FİYORDLARI

30 Ağustos-04 Eylül 2017

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

KAPADOKYA

02 - 04 Eylül 2017, Cumartesi-Pazartesi


Fiyatı: 2 Kişilik odada kişi başı: 690,- TL+ uçak bileti (taksit olanakları)


Uçakla & Avanos Hilton konaklamalı


Göreme Milli Parkı ve Kapadokya
UNESCO Dünya Miras Listesi'ne
Alınma Tarihi: 1985
Kategori: Doğal / Kültürel 

"Kuzeyde Kızılırmak, doğuda Yeşilhisar, güneyde Hasan ve Melendiz Dağları, batıda Aksaray ve kuzeybatıda Kırşehir ile sınırlanan Kapadokya bölgesi Kalkolitik Dönemden beri devamlı yerleşim alanı olmuştur. Alanın en önemli özelliği, Erciyes Dağı ve Hasan Dağı tüflerinin, rüzgar ve su aşındırması sonucunda oluşan olağanüstü kaya şekilleri ve kışın ılık, yazın serin olan ve bu nedenle her mevsim için uygun iç iklim koşulları taşıyan kayaya oyma mekanlardır. Göreme, özellikle 7-13. yüzyıllar arasında baskılardan kaçan Hıristiyanların yerleşmesiyle Hıristiyanlığın önemli bir merkezi haline gelmiştir. UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan alanlar içinde, Göreme Milli Parkı, Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri, Karain Güvercinlikleri, Karlık Kilisesi, Yeşilöz Theodoro Kilisesi ve Soğanlı Arkeolojik Alanı yer almaktadır."

TUR PROGRAMI:

02 Eylül 2017, Cumartesi/ ANKARA - IHLARA VADİSİ- DERİNKUYU  / KAYMAKLI
Sabah saat 04.45'de  İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar, Pegasus kontuarı önünde buluşuyoruz. Pegasus uçağı ile saat 06.00'da Ankara'ya uçuyor ve 07.20 'de Ankara'ya ulaşıyoruz. Aracımızla buluşuyor ,  uygun bir yerde kahvaltı molası veriyoruz.  Kapadokya yolu üzerindeki Tuz Gölü'nde fotoğraf çekmek için iniyoruz.  Türkiye'nin yüzölçümü bakımından ikinci büyük gölü olan ve  tuz ihtiyacının %40'ını karşılayan Tuz Gölünde ilginç kareler yakalıyoruz.  Yolumuza devamla,  Ihlara Vadisİ üzerinden Kapadokya bölgesine giriyoruz. Hasan Dağı'ndan çıkan lavların soğumasıyla meydana gelen ve Melendiz çayının açtığı bir kanyon coğrafyasında uzanan bu olağanüstü vadiyi geziyoruz.  Ihlara Vadisinde Hristiyanlığın ilk dönemlerinde gizlice ibadet etmek için kayalara oyulmuş olan pek çok kilise var.  Nispeten iyi durumdaki birkaçının  görülmesinden sonra Ihlara Vadisi'nden ayrılıyoruz. Ardından, Narlıgöl'e  hareket ediyoruz. Narlıgöl, yer altından sıcak su kaynaklarıyla beslenen, minarelce zengin, suları acı bir göldür. Sonraki hedefimiz ise  Derinkuyu  veya  Kaymaklı Yeraltı şehirlerinden birisi olacak. Turumuz tamamlanınca akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz. (Bu gece arzu edilirse Kapadokya'da bir Türk Gecesi'ne gidebiliriz)

03 Eylül 2017, Pazar / GÖREME - ÇAVUŞİN - ZELVE -UÇHİSAR
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra doğanın eşsiz harikaları olan değişik peribacası örneklerini görmeye gidiyoruz. Turumuza Dervent vadisi ile başlıyoruz.  Zelve açık Hava Müzesi'ni ve Rahipler Vadisi'ni geziyoruz. Yeni adıyla Paşabağ'da peribacası çeşitlerini görüyoruz.  Sonra da Çavuşin - Göreme Açık Hava Müzesi'ne giderek, (Rahipler - Rahibeler Manastırı, Aziz Basil Şapeli, Elmalı, Azize Barbara Kilisesi) geziyoruz. Panoromik Uçhisar gezimizi de tamamladıktan sonra, akşamüzeri Avanos'daki  yerel sanatlara,  çanak - çömlek atölyelerine bir göz atıyoruz.  Ardından, akşam yemeği ve konaklama için otelimize geri dönüyoruz.

04 Eylül 2017, Pazartesi /  ÜRGÜP-SİNASOS-HACIBEKTAŞ-ANKARA
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra  İlkbahar görüntüleri ile farklı bir güzelliğe bürünen Kapadokya'da Ürgüp şehir turumuzu yapıyor, sonrasında eski adıyla Sinasos, günümüzdeki adıyla Mustafapaşa'ya giderek keyifle geziyoruz. Dönüş yolunda Hacı Bektaş ilçesine doğru uğruyoruz. Hacı Bektaş-i Veli türbesi, Külliyesi ve Balım Sultan Türbesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme'yi görüyoruz. Böylece epey keyifli ve güzel bir gezinin sonuna geliyor ve saat 19.50 uçağı ile İzmir'e geri dönüyoruz. İzmir'e varışımız  21.05'de.  Bir başka Ebruli Tur organizasyonunda görüşmek üzere diyerek ayrılıyoruz…

 TUR FİYATI:

 

   KONAKLAMA TUR FİYATI (6 TAKSİT YAPILABİLİR) UÇAK BİLETİ
2 Kişilik odada kişi başı 690,- TL + 185,- TL
Tek kişilik oda fiyatı 860,-TL + 185,- TL
Üç kişilik odada kişi başı 660,- TL + 185,- TL
3 -6 yaş çocuk 400,- TL + 185,- TL
7-11 yaş çocuk 600,- TL + 185,- TL

* Çocuk indirimleri iki büyük yanında kalındığında geçerlidir.
* Peşin/ Nakit  ve banka ödemelerinde 30,- TL İNDİRİM uygulanır. 
* TAKSİT: Garanti Bankası, Akbank ve İş Bankası kartlarına yapılmaktadır.
* Avanos'ta HİLTON KAPADOKYA'da kalınacaktır. 
* İzmir / Ankara / İzmir uçak bileti: 185,- TL 

TUR FİYATINA A DAHİL OLAN HİZMETLER
Ankara 'dan itibaren tur boyunca araçla ulaşım, rehberlik, seyahat sigortası, Hilton Hotel Avanos'ta 2 gece yarım pansiyon konaklama, otelde alınan sabah kahvaltıları (2) ve akşam yemekleri (2).

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
İzmir / Ankara / İzmir Uçak biletleri, ilk gün yoldaki sabah kahvaltısı, yollarda alınan öğle yemekleri ve tüm içecekler, ören yeri ve müze giriş ücretleri, arzu edenler için otel dışında gidilebilecek olan Türk Gecesi eğlencesi, balon turu ve kişisel harcamalarınız. 

NOTLAR: 
* Turlarımız tek araçla sınırlıdır. Tur aracının  büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Sadece 20 adet uçak grup bileti alınmıştır. 
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir ve gezi boyunca aynı kalır. 
* Rezervasyon  tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz.
* Turumuza İzmir dışındaki şehirlerden de katılım olduğu için uçak biletleri tur fiyatından ayrı olarak belirtilmekte ve ilave edilmektedir. 
* Türk Gecesine katılmak ve Balon Turu yapmak istiyorsanız kayıt sırasında bize bildirmenizi rica ediyoruz. 
* 1618 sayılı yasa gereği tüm katılımcılarımız sigortalıdır ve sigorta seyahat süresindeki rahatsızlanmaları kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu


  • Ark. Şükrü Tül'e Saygıyla Toplandık - 2017


  • Kuzey Kıbrıs


  • Japonya'da Sakura Mevsimi


  • Alinda Alabanda (Fotoğraflar: Aylin Yargıcı)


  • Manisa Kültür TuruTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI