EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

KAPADOKYA

27-29 Ekim 2018, Cumartesi-Pazartesi


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 720,- TL + Uçak bileti (6 taksit olanağı)


Uçakla


Peri Bacaları ve vadileri, hala canlılığını koruyan freskleri ve kaya kiliseleri, yeraltı şehirleri ile olağanüstü bir dünya! İnsan ve doğanın el ele verip ortaya çıkardığı binlerce yıllık bir başyapıt, bir dünya mirası... 

Göreme Milli Parkı ve Kapadokya
UNESCO Dünya Miras Listesi'ne Alınma Tarihi: 1985
Liste Sıra No: 357
Yeri: İç Anadolu Bölgesi, Nevşehir - Kayseri
Kategori: Doğal / Kültürel

Kuzeyde Kızılırmak, doğuda Yeşilhisar, güneyde Hasan ve Melendiz Dağları, batıda Aksaray ve kuzeybatıda Kırşehir ile sınırlanan Kapadokya bölgesi Kalkolitik Dönemden beri devamlı yerleşim alanı olmuştur. Alanın en önemli özelliği, Erciyes Dağı ve Hasan Dağı tüflerinin, rüzgar ve su aşındırması sonucunda oluşan olağanüstü kaya şekilleri ve kışın ılık, yazın serin olan ve bu nedenle her mevsim için uygun iç iklim koşulları taşıyan kayaya oyma mekanlardır. Göreme, özellikle 7-13. yüzyıllar arasında baskılardan kaçan Hıristiyanların yerleşmesiyle Hıristiyanlığın önemli bir merkezi haline gelmiştir. UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan alanlar içinde, Göreme Milli Parkı, Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri, Karain Güvercinlikleri, Karlık Kilisesi, Yeşilöz Theodoro Kilisesi ve Soğanlı Arkeolojik Alanı yer almaktadır.(*)TUR PROGRAMI:

27 Ekim 2018, Cumartesi: ANKARA - IHLARA VADİSİ- DERİNKUYU / KAYMAKLI
Sabah saat 08.00'de, İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde, Pegasus kontuarı önünde buluşuyoruz. Pegasus uçağı ile saat 09.25'de uçarak, 10.30 'da Ankara'ya ulaşıyoruz. Aracımızla buluşuyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Kapadokya yolu üzerindeki Tuz Gölü'nde fotoğraf çekmek için iniyoruz. Türkiye'nin yüzölçümü bakımından ikinci büyük gölü olan ve ülkemizin tuz ihtiyacının %40'ını karşılayan Tuz Gölünde ilginç kareler yakalıyoruz.

Yolumuza devamla, Ihlara Vadisİ üzerinden Kapadokya bölgesine giriyoruz. Hasan Dağı'ndan çıkan lavların soğumasıyla meydana gelen ve Melendiz çayının açtığı bir kanyon coğrafyasında uzanan bu olağanüstü vadiyi geziyoruz. Ihlara Vadisinde Hristiyanlığın ilk dönemlerinde gizlice ibadet etmek için kayalara oyulmuş olan pek çok kilise var. Nispeten iyi durumdaki birkaçının görülmesinden sonra Ihlara Vadisi'nden ayrılıyoruz. Ardından, Narlıgöl'e hareket ediyoruz. Narlıgöl, yer altından sıcak su kaynaklarıyla beslenen, minarelce zengin, suları acı bir göldür. Sonraki hedefimiz ise Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı şehirlerinden birisi olacak. Turumuz tamamlanınca akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz. (Bu gece arzu edilirse Kapadokya'da, Turistik bir Türk Gecesi'ne katılabiliriz)

28 Ekim 2018, Pazar: GÖREME - ÇAVUŞİN - ZELVE -UÇHİSAR
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra doğanın eşsiz harikaları olan peribacalarını görmeye gidiyoruz. Turumuza Dervent vadisinden başlıyoruz. Zelve Açık Hava Müzesi'ni ve Rahipler Vadisi'ni geziyoruz. Yeni adıyla Paşabağ'da farklı peribacaları görüyoruz. Sonra da Çavuşin - Göreme Açık Hava Müzesi'ne giderek, (Rahipler - Rahibeler Manastırı, Aziz Basil Şapeli, Elmalı, Azize Barbara Kilisesi) geziyoruz. Panoromik Uçhisar gezimizi de tamamladıktan sonra, akşamüzeri Avanos'daki yerel sanatlara, çanak - çömlek atölyelerine bir göz atıyoruz. Ardından, akşam yemeği ve konaklama için otelimize geri dönüyoruz.

29 Ekim 2018, Pazartesi: ÜRGÜP-SİNASOS-HACIBEKTAŞ-ANKARA
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, sonbahar görüntüleri ile farklı bir güzelliğe bürünen Kapadokya'da Ürgüp şehir turumuzu yapıyor, sonrasında eski adıyla Sinasos, günümüzdeki adıyla Mustafapaşa'ya giderek keyifle geziyoruz. Dönüş yolunda Hacı Bektaş ilçesine uğruyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Külliyesi, Balım Sultan Türbesi, Nadar Avlusu ve Aslanlı Çeşme'yi görüyoruz. Böylece epey keyifli ve güzel bir gezinin sonuna geliyor ve saat 22.50 uçağı ile İzmir'e geri dönüyoruz. İzmir'e varışımız 00.05'de. Bir başka Ebruli Tur organizasyonunda görüşmek üzere diyerek vedalaşıyoruz…

TUR FİYATI: 

KONAKLAMA VADE FARKSIZ 6 TAKSİT* UÇAK BİLETİ
2 Kişilik odada kişi başı 720,- TL 235,- TL 
Tek kişilik oda fiyatı 900,- TL 235,- TL 
Üç kişilik odada kişi başı 700,- TL 235,- TL
3 -6 yaş çocuk 300,- TL 235,- TL
7-11 yaş çocuk 500,- TL 235,- TL

* GRUP UÇAK BİLETİ (* İzmir / Ankara / İzmir): 235,- TL olup sayısı sınırlıdır.
* OTELİMİZ: Ramada Cappadocia ( 4*) / Ortahisar-Ürgüp
* TAKSİT: Garanti Bankası, Vakıfbank, Akbank ve İş Bankası kartlarına yapılmaktadır.
* ÇOCUK İNDİRİMİ: iki büyük yanında kalındığında geçerlidir.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Ankara 'dan itibaren tur boyunca araçla ulaşım, rehberlik, seyahat sigortası, Ramada Cappadocia Hotel'de (Ürgüp)  2 gece yarım pansiyon konaklama, otelde alınan sabah kahvaltıları (2) ve akşam yemekleri (2).

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir / Ankara / İzmir Uçak biletleri, ilk gün yolda alınan sabah ve öğle yemekleri, tüm içecekler, ören yeri ve müze giriş ücretleri, arzu edenler için otel dışında gidilebilecek olan Türk Gecesi eğlencesi, balon turu ve kişisel harcamalarınız.

NOTLAR:
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup, araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Sadece 20 adet uçak grup bileti alınmıştır..
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir ve gezi boyunca aynı kalır.
* Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz.
* Turumuza İzmir dışındaki şehirlerden de katılım olduğu için uçak biletleri tur fiyatından ayrı olarak belirtilmekte ve ilave edilmektedir.
* Türk Gecesine katılmak ve Balon Turu yapmak istiyorsanız kayıt sırasında bize bildirmenizi rica ediyoruz.
* 1618 sayılı yasa gereği tüm katılımcılarımız sigortalıdır ve sigorta seyahat süresindeki ani (akut) rahatsızlanmaları kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.
 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İzmir Kiliseleri -2018


  • Zeytin'in İzinde Urla Köyleri-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon- 2017TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI