EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...

AYRILIĞIN ÜÇÜNCÜ YILINI GERİDE BIRAKIRKEN, ŞÜKRÜ HOCAMIZ ANISINA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERDE BULUŞUYORUZ...

15 MART 2018, PERŞEMBE:
KİTAP TANITIMI-SERGİ-KOKTEYL- AÇILIŞ- FİLM - PANEL

16 MART 2018, CUMA: ŞÜKRÜ TÜL KOLLEKSİYONU ve KABRİSTAN ZİYARETLERİ- AYDIN MÜZESİ- EFELER ŞÜKRÜ TÜL PARKI 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

30 Mart - 1 Nisan 2018

SAKIZ'DA PASKALYA GELENEKLERİ VE ROKET ATMA ŞENLİKLERİ

06-08 Nisan 2018

REZERVASYON İÇİN ACELE EDİN!

ORTA YUNANİSTAN

10-15 Nisan 2018

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALMANYA / ROMANTİK YOL

 21 - 27 Mayıs 2018

REN VADİSİ....

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

18-29 Haziran 2018

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

KAPADOKYA

21-23 Nisan 2018, Cumartesi-Pazartesi


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 600,- TL + Uçak bileti (6 taksit olanağı)


Uçakla


Kapadokya, ziyaretçilerini pek çok yönüyle büyüleyen bir yerdir. Tam da bu nedenle, Göreme Milli Parkı ve Kapadokya Unesco Dünya Miras Listesinde yer almıştır..

Göreme Milli Parkı ve Kapadokya
UNESCO Dünya Miras Listesi'ne Alınma Tarihi: 1985
Liste Sıra No: 357
Yeri: İç Anadolu Bölgesi, Nevşehir - Kayseri
Kategori: Doğal / Kültürel

Kuzeyde Kızılırmak, doğuda Yeşilhisar, güneyde Hasan ve Melendiz Dağları, batıda Aksaray ve kuzeybatıda Kırşehir ile sınırlanan Kapadokya bölgesi Kalkolitik Dönemden beri devamlı yerleşim alanı olmuştur. Alanın en önemli özelliği, Erciyes Dağı ve Hasan Dağı tüflerinin, rüzgar ve su aşındırması sonucunda oluşan olağanüstü kaya şekilleri ve kışın ılık, yazın serin olan ve bu nedenle her mevsim için uygun iç iklim koşulları taşıyan kayaya oyma mekanlardır. Göreme, özellikle 7-13. yüzyıllar arasında baskılardan kaçan Hıristiyanların yerleşmesiyle Hıristiyanlığın önemli bir merkezi haline gelmiştir. UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan alanlar içinde, Göreme Milli Parkı, Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri, Karain Güvercinlikleri, Karlık Kilisesi, Yeşilöz Theodoro Kilisesi ve Soğanlı Arkeolojik Alanı yer almaktadır.(*)


>> Daha önce yaptığımız bir Kapadokya gezisinin fotoğraflarını bu linkten görebilirsiniz.

TUR PROGRAMI:

21 Nisan 2018, Cumartesi: ANKARA - IHLARA VADİSİ- DERİNKUYU / KAYMAKLI
Sabah saat 04.45'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar, Pegasus kontuarı önünde buluşuyoruz. Pegasus uçağı ile saat 06.00'da Ankara'ya uçuyor ve 07.20 'de Ankara'ya ulaşıyoruz. Aracımızla buluşuyor , uygun bir yerde kahvaltı molası veriyoruz. Kapadokya yolu üzerindeki Tuz Gölü'nde fotoğraf çekmek için iniyoruz. Türkiye'nin yüzölçümü bakımından ikinci büyük gölü olan ve tuz ihtiyacının %40'ını karşılayan Tuz Gölünde ilginç kareler yakalıyoruz.

Yolumuza devamla, Ihlara Vadisİ üzerinden Kapadokya bölgesine giriyoruz. Hasan Dağı'ndan çıkan lavların soğumasıyla meydana gelen ve Melendiz çayının açtığı bir kanyon coğrafyasında uzanan bu olağanüstü vadiyi geziyoruz. Ihlara Vadisinde Hristiyanlığın ilk dönemlerinde gizlice ibadet etmek için kayalara oyulmuş olan pek çok kilise var. Nispeten iyi durumdaki birkaçının görülmesinden sonra Ihlara Vadisi'nden ayrılıyoruz. Ardından, Narlıgöl'e hareket ediyoruz. Narlıgöl, yer altından sıcak su kaynaklarıyla beslenen, minarelce zengin, suları acı bir göldür. Sonraki hedefimiz ise Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı şehirlerinden birisi olacak. Turumuz tamamlanınca akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz. (Bu gece arzu edilirse Kapadokya'da bir Türk Gecesi'ne gidebiliriz)

22 Nisan 2018, Pazar: GÖREME - ÇAVUŞİN - ZELVE -UÇHİSAR
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra doğanın eşsiz harikaları olan peribacalarını görmeye gidiyoruz. Turumuza Dervent vadisi ile başlıyoruz. Zelve açık Hava Müzesi'ni ve Rahipler Vadisi'ni geziyoruz. Yeni adıyla Paşabağ'da farklı peribacaları görüyoruz. Sonra da Çavuşin - Göreme Açık Hava Müzesi'ne giderek, (Rahipler - Rahibeler Manastırı, Aziz Basil Şapeli, Elmalı, Azize Barbara Kilisesi) geziyoruz. Panoromik Uçhisar gezimizi de tamamladıktan sonra, akşamüzeri Avanos'daki yerel sanatlara, çanak - çömlek atölyelerine bir göz atıyoruz. Ardından, akşam yemeği ve konaklama için otelimize geri dönüyoruz.

23 Nisan 2018, Pazartesi: ÜRGÜP-SİNASOS-HACIBEKTAŞ-ANKARA
Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra İlkbahar görüntüleri ile farklı bir güzelliğe bürünen Kapadokya'da Ürgüp şehir turumuzu yapıyor, sonrasında eski adıyla Sinasos, günümüzdeki adıyla Mustafapaşa'ya giderek keyifle geziyoruz. Dönüş yolunda Hacı Bektaş ilçesine uğruyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Külliyesi, Balım Sultan Türbesi, Nadar Avlusu ve Aslanlı Çeşme'yi görüyoruz. Böylece epey keyifli ve güzel bir gezinin sonuna geliyor ve saat 21.40 uçağı ile İzmir'e geri dönüyoruz. İzmir'e varışımız 22.55'de. Bir başka Ebruli Tur organizasyonunda görüşmek üzere diyerek ayrılıyoruz…

TUR FİYATI: 

KONAKLAMA VADE FARKSIZ 6 TAKSİT* UÇAK BİLETİ
2 Kişilik odada kişi başı 600,- TL  + 310,- TL
Tek kişilik oda fiyatı 725,- TL + 310,- TL
Üç kişilik odada kişi başı 580,- TL  + 310,- TL
3 -6 yaş çocuk 350,- TL + 310,- TL

* Çocuk indirimleri iki büyük yanında kalındığında geçerlidir.
* TAKSİT: Garanti Bankası,Vakıfbank, Akbank ve İş Bankası kartlarına yapılmaktadır.
* Ürgüp'te Ramada Cappadocia otelde kalınacaktır.
* İzmir / Ankara / İzmir uçak bileti: 310 TL

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Ankara 'dan itibaren tur boyunca araçla ulaşım, rehberlik, seyahat sigortası, Ramada Otel Ürgüp'te 2 gece yarım pansiyon konaklama, otelde alınan sabah kahvaltıları (2) ve akşam yemekleri (2).

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR:
İzmir / Ankara / İzmir Uçak biletleri, ilk gün yolda alınan sabah kahvaltısı, öğle yemekleri, tüm içecekler, ören yeri ve müze giriş ücretleri, arzu edenler için otel dışında gidilebilecek olan Türk Gecesi eğlencesi, balon turu ve kişisel harcamalarınız.

NOTLAR:
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup, araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Sadece 20 adet uçak grup bileti alınmıştır..
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir ve gezi boyunca aynı kalır.
* Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan MÜZEKART almanızı öneririz.
* Turumuza İzmir dışındaki şehirlerden de katılım olduğu için uçak biletleri tur fiyatından ayrı olarak belirtilmekte ve ilave edilmektedir.
* Türk Gecesine katılmak ve Balon Turu yapmak istiyorsanız kayıt sırasında bize bildirmenizi rica ediyoruz.
* 1618 sayılı yasa gereği tüm katılımcılarımız sigortalıdır ve sigorta seyahat süresindeki rahatsızlanmaları kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim FidanoğluTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI